BlackBerry Curve 9360 to znakomity smartfon, na pokładzie którego już fabrycznie znalazła się najnowsza wersja autorskiego systemu operacyjnego jego producenta - BlackBerry OS 7. Dostarczany jest on z mnóstwem praktycznych i przydatnych na co dzień funkcji i aplikacji.

Jedną z najciekawszych jest Documents To Go. Jest to w pełni funkcjonalny, i co ważniejsze darmowy pakiet biurowy, dający niemal te same możliwości, co programy, które wszyscy znamy z komputerów. W Documents To Go można tworzyć, edytować i przeglądać dokumenty tekstowe, arkusze kalkulacyjne oraz prezentacje. Co więcej efekty naszej pracy zapisać można w najpopularniejszych na świecie standardach programów Microsoft Word, Excel i PowerPoint. Aplikacja umożliwia także podgląd dokumentów PDF. Nie trzeba nikogo przekonywać jak bardzo użyteczne może być to narzędzie. Zwłaszcza dla osób, które często podróżują, a ich obowiązki zawodowe łączą się z dużą ilością dokumentów czy prezentacji.

Documents To Go znajduje się w menu aplikacje, dostępnym z głównego ekranu smartfonu.

Edytor tekstu w pakiecie Documents To Go zaopatrzono w możliwość tworzenia nowych dokumentów, edycję już istniejących oraz podgląd plików w formacie Microsoft Word.

Przed stworzeniem nowego dokumentu warto zapoznać się z menu kryjącym się pod przyciskiem oznaczonym logo BlackBerry. W polu Opcje znajdziemy ustawienia formatu dla nowo tworzonych dokumentów. W przypadku edytora tekstu do wyboru mamy kompatybilność z wersją MS Word 97-2004, czyli plik w formacie .doc i MS Word 07-2008 - .docx. Warto dostosować tę funkcję do swoich wymagań – przy zapisie nie będzie możliwości wybrania formatu w jakim aplikacja zapisze nowy dokument.

Po uruchomieniu aplikacji, rozpoczęcie tworzenia nowego dokumentu sprowadza do wybrania z ukazującej się listy pozycji Nowy plik (pod nią domyślnie znajduje się lista dokumentów PDF dotyczących smartfonu). Kolejnym krokiem jest wybranie spośród dostępnych typów pozycji Dokument. Po chwili oczekiwania naszym oczom ukaże się główne okno programu. W przypadku nowego dokumentu, będzie ono oczywiście puste.

Wszystkie możliwości modyfikowania tworzonego przez nas tekstu znajdują się w menu ukazującym się po naciśnięciu klawisza BlackBerry. Funkcje te są niemal tak samo rozbudowane jak w przypadku tradycyjnych edytorów tekstu. W Documents To Go zawarto między innymi bogate możliwości formatowania tekstu, takie jak zmiana kroju, rozmiaru i koloru czcionki, jej pogrubienie i pochylenie, dodanie indeksów górnego i dolnego, wyróżnienia czy wreszcie określenie stylu używanego dla skomplikowanych skryptów. Oczywiście formatowanie tekstu zostaje zachowane, gdy otworzymy w komputerze dokument stworzony w smartfonie. W drugą stronę działa to dokładnie tak samo.

Aplikację wyposażono także w sprawdzanie pisowni, opcję wyszukiwania w dokumencie określonych fraz, możliwość wstawiania zakładek, hiperłączy, tabel, komentarzy a nawet zdjęć.

Po stworzeniu dokumentu można go zapisać pod dowolnie wybraną nazwą. Format, zostanie wybrany automatycznie, według ustawień dla formatów nowych plików z menu Opcje.

BlackBerry Curve 9360 - Documents To Go, edytor tekstu - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Research In Motion zaprezentowała trzy nowe urządzenia. Wszystkie nowe modele Curve wyposażono w system operacyjny BlackBerry OS 7.

Zademonstrowane smartfony, czyli Black Berry 9350, 9360 oraz 9370 należą do popularnej serii Curve. Jak informuje producent, modele te zostały zaprojektowane dla dużego i ważnego segmentu globalnego rynku telefonów komórkowych, gdzie klienci chcą zastąpić swoje aktualne telefony lub smartfony BlackBerry Curve przystępnymi cenowo, łatwymi w obsłudze, w pełni funkcjonalnymi i zsynchronizowanymi z mediami społecznościowymi smartfonami.

Specyfikacja techniczna trzech nowych smartfonów BlackBerry jest identyczna. Smukła, stylowa obudowa o grubości 11 mm mieści 2,44-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 480 x 360 pikseli, procesor 800 MHz, 512 MB pamięci RAM, 5-megapikselowy aparat cyfrowy z lampą błyskową LED, moduły Bluetooth, Wi-Fi, A-GPS i NFC, gniazdo dla kart microSD/SDHC oraz akumulator o pojemności 1000 mAh. BlackBerry Curve 9370 dysponuje 1 GB pamięci, podczas gdy modele 9360 i 9350 posiadają 512 MB. Wszystkie zaprezentowane urządzenia są zgodne ze standardami UMTS oraz CDMA.

Smukła, stylowa obudowa o grubości 11 mm mieści 2,44-calowy wyświetlacz

Black Berry 9350, 9360 oraz 9370 pracują pod kontrolą najnowszej wersji systemu operacyjnego BlackBerry OS 7. Jest on fabrycznie wyposażony w zoptymalizowaną pod kątem obsługi standardu HTML5 przeglądarkę BlackBerry, bazującą na silniku WebKit oraz szereg aplikacji i zintegrowanych funkcji zwiększających produktywność, takich jak, umożliwiająca zaawansowaną edycję dokumentów Documents To Go, czy pozwalająca na lokalizację smartfonu BlackBerry Protect. Nie zapomniano także o mobilną komunikację oraz wygodę w korzystaniu z mediów społecznościowych dostarczając komplet funkcjonalności telefonu, poczty email, wiadomości oraz aplikacji społecznościowych.

Źródło/fot. Research In Motion

Nowe smartfony BlackBerry Curve - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Smartfony BlackBerry najczęściej kojarzone są z szeroko pojętym biznesem i cenione za dopracowanie techniczne i wysoką jakość wykonania. Najnowszy model z linii Curve stara się przełamać ten stereotyp i pokazać, że kanadyjskie urządzenia mogą być atrakcyjne również dla zwykłego użytkownika.

 • Design
  8
 • Aplikacje
  9
 • Bateria
  8
 • Łatwość obsługi
  9
 • Funkcjonalność
  8
 • Design
  8.777777777
 • Aplikacje
  7.666666666
 • Bateria
  7.222222222
 • Łatwość obsługi
  8.333333333
 • Funkcjonalność
  8.444444444

BlackBerry Curve 9360 wyglądem bardzo przypomina inne smartfony kanadyjskiego producenta. Dzięki charakterystycznej konstrukcji praktycznie nie sposób pomylić go z urządzeniem innej marki. Już na pierwszy rzut oka wiadomo z czym mamy do czynienia.

Poręczna i zwarta obudowa wykonana jest z wysokiej jakości materiałów. Błyszczące tworzywo udanie połączono tu z metalową ramką. Całość prezentuje się znakomicie, a jakość montażu stoi, jak to u BlackBerry, na najwyższym poziomie. Bardzo dobrze dobrano także wagę smartfonu. Jest na tyle ciężki, że idealnie leży w dłoni i na tyle lekki, że można go wygodnie nosić w kieszeni.

W dość szerokiej jak na smartfon obudowie umieszczono wyświetlacz o typowych dla BlackBerry proporcjach. Ekran o przekątnej 2,44 cala dysponuje rozdzielczością 480 x 360 pikseli oraz wysokim upakowaniem pikseli (246 ppi). Prezentuje się on nadzwyczaj dobrze. Jest bardzo czytelny i nie męczy wzroku.

Pod ekranem znajdują się cztery, charakterystyczne dla BlackBerry klawisze (przyciski połączenia, menu, powrotu i klawisz umożliwiający włączenie smartfonu) oraz umożliwiający poruszanie się po menu optyczny Trackpad. Jego doskonała czułość pozwala na bardzo szybkie i efektywne korzystanie z możliwości urządzenia. Poniżej umieszczono klawiaturę QWERTY, z której słyną kanadyjskie urządzenia. Jej ukształtowanie sprawia, że pomimo pozornie niewielkich rozmiarów klawiszy korzysta się z niej bardzo wygodnie. Pod względem komfortu pracy, niewiele smartfonów może się równać z BlackBerry.

Po prawej stronie telefonu znajduje się sterowanie głośnością z dodatkowym przyciskiem wyciszenia pośrodku oraz klawisz szybkiej obsługi domyślnie skonfigurowany do uruchamiania aparatu oraz służący jako spust migawki. Przypisaną mu czynność można oczywiście dostosować do swoich upodobań. 5-megapikselową cyfrówkę wspomaganą diodą LED umieszczono z tyłu smartfonu. Aparat wyposażono również w rejestrację wideo, stabilizację obrazu, mechanizm detekcji twarzy, funkcję geotagowania oraz wiele praktycznych trybów fotografowania. Po lewej stronie obudowy umieszczono uniwersalne złącze microUSB, zaś na górze blokadę telefonu oraz gniazdo słuchawkowe. Pod tylną pokrywą znalazł się akumulator o pojemności 1000 mAh, który dzięki znakomitej optymalizacji smartfonu wystarcza, w zależności od używanych funkcji na nawet 3 dni pracy. Jak na tak zaawansowany smartfon to wynik, którego inne tego typu urządzenia mogą tylko pozazdrościć.

BlackBerry Curve 9360 pracuje pod kontrolą najnowszej wersji autorskiego systemu producenta, BlackBerry 7. Na głównym ekranie smartfonu umieszczono skróty do aplikacji i narzędzi. Pasek narzędziowy podzielono na przewijane zakładki grupujące wszystkie aplikacje, te, których używamy najczęściej, multimedia i ulubione. Ostatnia pozycje paska zawiera pobrane pliki. Górną cześć wyświetlacza zajmuje pasek statusu. Znajdziemy na nim nie tylko zegar i wskaźnik naładowania baterii, ale także praktyczny, wysuwany panel służący do zarządzania połączeniami. Daje on szybki dostęp do ustawień komunikacji: sieci Wi-Fi, Bluetooth oraz modułu zbliżeniowego NFC. Poniżej usytuowano wąski pasek, na którym umieszczono wygodny dostęp do panelu profili telefonu, okno powiadomień oraz wyszukiwarkę.

W fabrycznej konfiguracji system zawiera w zasadzie wszystko czego można oczekiwać od nowoczesnego smartfonu. Jest tutaj między innymi szybka przeglądarka internetowa, aplikacje wygodnie obsługujące nasze konta w serwisach Facebook i Twitter, zintegrowany komunikator dający dostęp do między innymi do Google Talk, odtwarzacz multimedialny oraz praktyczny pakiet aplikacji.

W tym ostatnim znajdziemy między innymi przeglądarkę rozszerzonej rzeczywistości Wikitude oraz w pełni funkcjonalny pakiet biurowy Documents To Go.

Reasumując, BlackBerry Curve 9360 to solidny smartfon, który spodoba się nie tylko osobom związanym z biznesem. Na jego pokładzie znajdziemy tak wiele funkcji, że można polecić go każdej osobie, która od telefonu oczekuje znacznie więcej niż tylko możliwości wykonywania połączeń i wysyłania wiadomości SMS.

Zawartość pakietu:

 • telefon,
 • akumulator,
 • ładowarka,
 • zestaw słuchawkowy,
 • kabel USB,
 • instrukcja obsługi i dokumentacja,
 • karta pamięci microSD 4 GB
Informacje ogólne  
Producent RIM
Model BlackBerry 9360
System 850/900/1800/1900
Pamięć zewnętrzna microSD max. 32GB
Pamięć wewnętrzna 512 MB, 512 RAM
Standardowy akumulator 1000 mAh
Maksymalny czas rozmów* [min] 300
Maksymalny czas czuwania* [godz] 336
Wymiary [mm] 109x60x11
Waga [g] 99
UMTS tak
System operacyjny Blackberry OS7
Procesor 800 MHz

BlackBerry Curve 9360 – wygoda nie tylko dla biznesu - opinie i komentarze (21)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Design
Aplikacje
Bateria
Łatwość obsługi
Funkcjonalność
patusia55r
07-04-2013 - 14:19:09
Mam taki telefon i chciałabym go sprzedać.Jest oryginalny,i ma kartę z orange.Jest nowy i nie jest porysowany.Po ile mogę go sprzedać?
  (0)
Odpowiedz
Adusia
27-12-2012 - 16:05:35
czy ten telefon jest dostępny w wersji białej w sieci T-mobile?
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
29-12-2012 - 18:04:51
Adusia, niestety nie ma wersji białej. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
kac***
29-10-2012 - 22:02:16
czyli rozumiem że nawet jak będę po raz szósty przedłużał z wami umowe nie ma szans aby ubiegać się o ten telefon?? czy dla stałych klientów może jest jakaś opcja!!! zawsze miałem abonament ok. 100zł i teraz bede chciał coś podobnego!!! Proszę o konkretną odpowiedź
  (0)
Odpowiedz
laszek
21-08-2012 - 14:46:07
Ocena: 9/10
witam posiadam ten tel i jest bardzo dobry, lekki cienki i cala reszta rimu, jedynym minusem jest bateria moze dlatego ze bylem przezwyczajony do 9700 gdzie bis trzymal 3 dni.
  (0)
Odpowiedz
AlaL
18-08-2012 - 14:43:55
Ocena: 3/10
Posiadam ten telefon lecz kupiłam go w Anglii.To była wielka pomyłka.Kupiłam sobie biały działał dobrze przez pierwsze 2 miesiące .Potem przestał działać .Oddałam go do naprawy i przysłali mi nowy tylko że biały.Byłam wściekła .Nie polecam tego telefonu nikomu bateria pada po dniu i trzeba ją codziennie ładować .Nie mogę się doczekać aż skończy mi się kontrakt to wyrzucę go jak najszybciej do śmieci.
  (1)
Odpowiedz
pablo73
12-08-2012 - 15:41:33
Czy ten telefon jest dostępny w taryfach nie tylko dla firm? Jeśli tak to jaka jest jego cena w abonamencie ok. 80zł? Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
13-08-2012 - 11:40:36
Niestety telefon ten dostępny jest tylko w taryfach dla firm. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
wal
03-06-2012 - 21:18:37
Ocena: 9/10
Najlepszy telefon na rynku
  (0)
Odpowiedz
AdasSwg
13-05-2012 - 20:15:39
w abonamencie krótkotrwałym ok. 12 do 18 miesiecy w wysokości 50 zł ile by kosztowała tak prze przyjemna przyjemność?
  (0)
Odpowiedz
KasiaDm
09-05-2012 - 21:02:12
Ocena: 10/10
:)
  (1)
Odpowiedz
KasiaDm
09-05-2012 - 21:01:05
Czy Ktoś wie ile kosztuje ten model zakupiony w salonie lub w internecie ? Bo chciałabym go kupić jeżeli cena byłaby w miarę przystępna.
  (3)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
10-05-2012 - 11:45:43
Kasia, a jakim abonamentem jesteś zainteresowana? Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
anik1221
26-04-2012 - 17:52:35
Ocena: 6/10
BlackBerry Curve 9360 – wygoda nie tylko dla biznesu Czy to firma czy to dom Black-us Berr-us wielki sklon. Chyle czola nad twe wdzieki Tworze slowa swej przysiegi. obiecuje chwalic ciebie obiecuje rowniez to ze gdy tylko bedzie trzeba nie wypuszcze ciebie z rak. Waga mala system git jestes Vipem ponad VIP.
  (1)
Odpowiedz
piasi
24-04-2012 - 16:13:04
BlackBerry 9360 rewelacyjny telefon . Fakt może marka BB nie jest popularna w Polsce, ale każdy kto choć raz miał przyjemność używać BB wie jak trudno potem rozstać się z tym telefonem . Słuchawka spełnia wszystkie oczekiwania "wybrednego użytkownika " , a dzięki usłudze web&mail w T-mobile można wysyłać, odbierać emalie i bezpłatnie komunikować się z BB messenger .
  (2)
Odpowiedz
piasi
24-04-2012 - 16:12:09
Ocena: 10/10
BlackBerry 9360 rewelacyjny telefon . Fakt może marka BB nie jest popularna w Polsce, ale każdy kto choć raz miał przyjemność używać BB wie jak trudno potem rozstać się z tym telefonem . Słuchawka spełnia wszystkie oczekiwania "wybrednego użytkownika " , a dzięki usłudze web&mail w T-mobile można wysyłać, odbierać emalie i bezpłatnie komunikować się z BB messenger .
  (2)
Odpowiedz
marcin8031
24-04-2012 - 14:12:24
Ocena: 9/10
Na moje kozak nawet dla Indywidualnych odbiorców sam posiadam Blackberry ale Bolda 9780 i jestem Bardzo zadowolony oczywiscie trzeba miec wykupiony Pakiet Bleckberry wtedy korzystam z telefonu w 100% z darmowym netem ten model jest Bardzo zbliżony do Bolda 9700 9780 tyle ze ma nowsze oprogramownie...Pozdro
  (1)
Odpowiedz
mikolajk1
24-04-2012 - 14:01:15
Ocena: 9/10
Aplikacji ma mało, co jest minusem. Desing wręcz doskonały. Bateria ponoć wytrzyma z 3 dni (ja mam tak dziwnie że dostaję telefon który trzyma dużo na baterii a mi się szybko rozładowuje). Łatwy w obsłudze, ale obniżam za problemy z włączeniem dźwięku na przychodzący SMS i e-mail, potrzebę włączenia funkcji BlackBerry e-mail u operatora aby oglądać e-mail'e i długie przyzwyczajanie się do klawiatury. Bardzo funkcjonalny.
  (1)
Odpowiedz
mikolajk1
24-04-2012 - 13:52:39
Fajny telefon, dużo (ponoć) wytrzymuje na baterii, dużo pamięci na karcie (cała muzyka mi się zmieści ;-D), skrót na dowolną funkcję lub aplikację (najlepiej zostawić domyślny, czyli aparat i migawkę), normalnie prawie wszystko obsługuje. Zawsze o takim marzyłem.
  (2)
Odpowiedz
Kacaś
24-04-2012 - 13:50:16
Fajny telefon, dużo (ponoć) wytrzymuje na baterii, dużo pamięci na karcie (cała muzyka mi się zmieści ;-D), skrót na dowolną funkcję lub aplikację (najlepiej zostawić domyślny, czyli aparat i migawkę), normalnie prawie wszystko obsługuje. Zawsze o takim marzyłem.
  (3)
Odpowiedz
MacMax
20-04-2012 - 21:01:53
Ocena: 8/10
Świetny biznesowy telefon. Mogłoby być więcej aplikacji dostępnych do pobrania.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Research In Motion szykuje na grudzień premierę smartfonu z klawiaturą QWERTY. Co o nim wiadomo?

W tym miesiącu zadebiutuje smartfon BlackBerry Patagonia 9620. W sieci można znaleźć kilka informacji.

Smartfon został wyposażony w 2,44-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 480 x 360 pikseli (246 ppi) oraz klawiaturę QWERTY. Jego sercem jest procesor Qualcomm MSM8655 taktowany zegarem o częstotliwości 1,2 GHz, wspierany przez 768 MB pamięci RAM.

Dla użytkownika przeznaczono 2 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć maksymalnie o 32 GB dzięki slotowi na karty microSD. BlackBerry Patagonia 9620 posiada 5-megapikselowy aparat. Jest także naturalnie Wi-Fi i GPS. Bateria ma pojemność 1450 mAh, a całość pracuje pod kontrolą BlackBerry 7.1.

Przypomnijmy, że nowa wersja oprogramowania Research In Motion – BlackBerry 10 – ujrzy światło dzienne już 30 stycznia przyszłego roku. Nowe smartfony wejdą na rynek w lutym.

Źródło: Engadget

BlackBerry Patagonia 9620 w tym miesiącu - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się