Porady

14.11.2012
BlackBerry – Tethering USB

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Dzięki smartfonom BlackBerry z komórkowego połączenia internetowego można korzystać także za pomocą kabla USB, na przykład na laptopie.

Smartfony BlackBerry takie jak na przykład model Curve 9320 wyposażono w moduł umożliwiający bezprzewodowe udostępnianie połączenia internetowego. Korzystać z niego można jednak nie tylko za pomocą Wi-Fi. Jeśli zajdzie taka potrzeba można zrobić to także korzystając z kabla w standardzie USB.

Aby skorzystać z tej możliwości niezbędny będzie kabel USB (dołączany w standardzie do smartfonów BlackBerry) oraz oprogramowanie BlackBerry Desktop Software zainstalowane na urządzeniu, które korzystać będzie z udostępnianego połączenia. BlackBerry Desktop Software można pobrać bezpłatnie ze strony producenta – http://us.blackberry.com/software/desktop.html.

Dostępne są tam dwie wersje – dla komputerów PC i Mac. Obydwie wyposażono w instalator i interfejs użytkownika w języku polskim. Obecna wersja dla PC waży około 113 MB.

Aby użyć smartfonu jako modemu w trybie tetheringu w połączeniu z laptopem, należy podłączyć smartfon do laptopa za pomocą kabla USB i uruchomić oprogramowanie BlackBerry Desktop Software.

Połączenie z mobilnym internetem realizuje się poprzez naciśnięcie przyciski Mobilny Internet w głównym oknie programu lub wybierając z menu Narzędzia, a następnie Połącz z mobilnym Internetem.

Podczas pierwszego uruchomienia tej opcji niezbędne będzie skonfigurowanie ustawień połączenia. Aplikacja wymagać będzie wybrania odpowiedniego profilu usług bezprzewodowych.

Nie będzie to skomplikowane – wystarczy wybrać profil domyślny, wybierany przez oprogramowanie automatycznie.

Operacja ta jest bardzo prosta. Nie trzeba nawet podawać danych dostępowych – aplikacja BlackBerry Desktop Software pobiera je automatycznie.

Po wyświetleniu komunikatu o możliwości naliczenia dodatkowych opłat (wyświetlanie komunikatu można oczywiście wyłączyć - wystarczy zaznaczyć w nim opcję Nie pokazuj więcej tego komunikatu) można już bez przeszkód korzystać z dobrodziejstw mobilnego internetu z poziomu na przykład notebooka.

Po wyświetleniu komunikatu o możliwości naliczenia dodatkowych opłat (wyświetlanie komunikatu można oczywiście wyłączyć - wystarczy zaznaczyć w nim opcję Nie pokazuj więcej tego komunikatu) można już bez przeszkód korzystać z dobrodziejstw mobilnego internetu z poziomu na przykład notebooka.

Rozłączanie połączenia z mobilnym internetem dokonuje się w sposób analogiczny jak połączenie. Wystarczy nacisnąć status połączenia znajdujący się na dolnej belce programu

Uwagi:

1. Trybu tetheringu można używać również w połączeniu z tabletem BlackBerry Playbook. W tym celu należy sparować smartfon z tabletem przy użyciu technologi Bluetooth, dokładnie w ten sam sposób, w jaki paruje się zestawy głośnomówiące.

2. Podczas używania smartfonu w roli modemu może nie być możliwe korzystanie z innych funkcji telefonu, aplikacji lub wiadomości. Smatfon może także rozłączyć połączenia internetowe w trybie tetheringu, aby odebrać połączenie telefoniczne.

BlackBerry – Tethering USB - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Podziel się