03.02.2011

GPRS CZY WAP?

Nie wiesz, którą metodę transmisji danych wybrać? Czym one właściwie się od siebie różnią?

Współcześnie produkowane telefony komórkowe są wyposażone w kilka technologii dostępu do mobilnego Internetu – najpopularniejsze to WAP oraz GPRS. Wielu użytkowników wybiera spośród nich w sposób zupełnie przypadkowy, nie wiedząc, że są spore różnice pomiędzy nimi.

WAP to pierwsza mobilna funkcja umożliwiająca przeglądanie stron internetowych, która pojawiła się w telefonach komórkowych. Pierwsza wersja tego protokołu transmisji danych powstała w 1998 r., a najnowsza – wersja 2.0 – została zaprezentowana w 2001 r. Obecnie WAP jest instalowany wraz z technologią xHTML, która przeznaczona jest dla mobilnych stron internetowych. W początkowych latach operatorzy za połączenie WAP pobierali opłatę za minutę surfowania po witrynach, a nie za liczbę przesłanych danych. Oczywiście nie było mowy o sekundowym naliczaniu, więc rachunki były dość wysokie. Technologia WAP była wykorzystywana głównie do pobierania dzwonków czy aplikacji, rzadziej do przeglądania stron.

WAP stopniowo wypierany jest przez znacznie szybszą technologię GPRS. Oferuje ona średnie prędkości na poziomie 30-80 kb/s, umożliwia przeglądanie stron internetowych, a także przesyłanie strumienia audio oraz wideo.

Dziś WAP wydaje się być nieco przestarzały i stopniowo wypierany jest przez znacznie szybszą technologię GPRS. Oferuje ona średnie prędkości na poziomie 30-80 kb/s, umożliwia przeglądanie stron internetowych, a także przesyłanie strumienia audio oraz wideo. Przewaga GPRS-a nad WAP-em tkwi również w sposobie naliczania - nie za minutę połączenia, a za faktycznie przesłaną liczbę danych. Jeśli dodatkowo mamy aktywowany pakiet danych, np. blueconnect , to przeglądanie stron jest szybkie, bezproblemowe i jeszcze tańsze. Jeżeli więc mamy możliwość wybrania technologii GPRS zamiast WAP, to nie powinniśmy się wahać ani minuty.

GPRS CZY WAP? - opinie i komentarze (13)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Carrol
31-08-2016 - 15:18:30
Through friends
  (0)
Odpowiedz
Branden
31-08-2016 - 15:18:28
I'll text you later
  (0)
Odpowiedz
Isabelle
31-08-2016 - 15:18:24
Excellent work, Nice Design
  (0)
Odpowiedz
Norman
31-08-2016 - 15:18:20
Through friends
  (0)
Odpowiedz
Nilson
31-08-2016 - 15:18:17
Could I have an application form?
  (0)
Odpowiedz
Walter
31-08-2016 - 15:18:13
I'd like to cancel a cheque
  (0)
Odpowiedz
Ollie
31-08-2016 - 15:18:10
I didn't go to university
  (0)
Odpowiedz
Gabriella
31-08-2016 - 15:18:06
Looking for work
  (0)
Odpowiedz
Bailey
31-08-2016 - 15:17:59
magic story very thanks
  (0)
Odpowiedz
Loren
31-08-2016 - 15:17:56
Can you put it on the scales, please?
  (0)
Odpowiedz
nie daj sie okradac
15-03-2011 - 11:45:28
W erze nie ma sensu korzystac z netu w telefonie. Nie dosc ze drogo to jeszcze oszukuja na kazdym kroku - m.iboa.pl ma byc gratis na terenie kraju a oni kroja za transmisje danych jak za zboze. To dopiero zlodziejstwo!!!
  (0)
Odpowiedz
salata
08-02-2011 - 14:56:34
A ja nie mam pojęcia z jakiego protokołu korzysta mój telefon i nawet nie wiem, jak to sprawdzić. Ale swoją drogą dobrze wiedzieć, jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma.
  (0)
Odpowiedz
filip00
07-02-2011 - 20:08:54
U mnie WAP wybiera się automatycznie, ale też nie zwracałem nigdy uwagi które jest które, ale, że różnica jest to wiem. Czas zacząć używać GPRS.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Ilość aplikacji w największych sklepach jest zatrważająca, bo czy ktoś zdoła sprawdzić setki tysięcy programów dla iOS i Androida? A wciąż powstają nowe. Gdy myślimy, że programiści nie są w stanie już niczym nas zaskoczyć, nagle okazje, że jeszcze nie widzieliśmy wszystkiego, że jest jeszcze wiele drzwi, które można otworzyć. Lubimy mobilne aplikacje z wielu względów – chcemy się rozerwać, sprawdzić co nowego u naszych znajomych, przeczytać najświeższe informacje itp. itd. Lubimy je tak bardzo, że spędzamy przy nich coraz więcej czasu, nawet więcej niż podczas zwykłego serfowania po Internecie.

Według badań firmy analitycznej Flurry, przeprowadzonych na amerykańskich użytkownikach smartfonów, mobilne aplikacje są popularniejsze niż Internet, a przynajmniej standardowy dostęp do jego treści. Dzisiaj, zamiast otwierać ulubioną stronę internetową, wielu z nas woli uruchomić dedykowany program, który wykorzystuje możliwości ekranu dotykowego, a i same treści prezentuje w przystępnej formie. Jednak ilość dedykowanych aplikacji nie jest taka sama, jak stron internetowych oferujących ciekawą treść. Dzieje się tak z powodu ograniczeń programowych oraz coraz większej popularności standardu HTML 5.

Ograniczenia dotykają w szczególności serwisów internetowych, które do poprawnej pracy wymagają autorskiego oprogramowania lub wtyczek (innych niż Adobe Flash). Rozwiązaniem tego problemu są właśnie mobilne aplikacje przeznaczone dla konkretnych systemów, ale ich wdrożenie wiąże się z wysokimi nakładami, na które nie zawsze stać wystawcę treści. Jednak i programy nie stanowią tu idealnego rozwiązania, bo choć bardzo je lubimy, po pewnym czasie może być ciężko połapać się w tej sieci ikonek.

Drugim, znacznie rozsądniejszym rozwiązaniem, może okazać się HTML 5, który jest językiem znaczników wykorzystywanym do tworzenia stron internetowych. Wtyczka Adobe wciąż wykorzystywana jest na wielu stronach internetowych, a brak jej obsługi w urządzeniach z systemem iOS jest jednym z ulubionych przytyków właścicieli smartfonów z Androidem. Ten brak wynika z polityki firmy, która uznała Flasha za przestarzałego, pełnego błędów i nadmiernie obciążającego procesor. Te argumenty przemówią nawet do użytkowników systemu Google, bo strony z elementami Flash działają znacznie wolniej niż inne, a wiele telefonów nie ma nawet możliwości instalacji wtyczki Adobe z uwagi na wygórowane wymagania sprzętowe.

Popularna gra Cut the Rope w oknie przeglądarki internetowej.

Flash to jedno, aplikacje to drugie – ktoś mógłby powiedzieć. Wraz z rozwojem HTML 5 możemy stanąć przed sytuacją, w której aplikacje będą dostępne tylko na stronach internetowych, a nie w sklepach (jak ma to miejsce teraz). Nie trzeba będzie ich instalować w pamięci urządzenia, a zaoferują taką samą funkcjonalność. To już się dzieje, a dobrym tego przykładem może być popularna gra Cut the Rope przeniesiona do dużych przeglądarek. W Sieci można znaleźć wiele innych, mniej lub bardziej udanych operacji tego typu (np. Blobby, Lemmings), które zostały oparte właśnie na języku HTML 5. Jeśli w przyszłości wszystkie produkcje tego typu będą poprawnie uruchamiane w mobilnych urządzeniach oraz będą dostępne z poziomu jednego agregatora przypominającego obecne sklepy, będziemy świadkami rewolucji. Od tej pory nie będzie miało znaczenia, który system operacyjny wybierze użytkownik, bo na każdym będzie mógł się cieszyć ulubionymi tytułami. Trzymamy za to kciuki!

Mobilnie czy internetowo? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Ostatnio wiele mówi się o antypirackich działaniach na tle prawnym, ale nie tylko, co pokazał przykład jednego z największych serwisów hostingowych świata – Megaupload został zamknięty, a jego zespół czeka na rozprawę i ekstradycję do Stanów Zjednoczonych. Internet zbojkotował ustawę SOPA – największe portale internetowe (w tym Wikipedia) zbierały głosy w petycjach negujących nowe prawo. Prawo, które nas, Europejczyków, dotykało w minimalnym stopniu. Nadchodzi jednak ACTA – ustawa, której skutki są tyleż nieprzewidywalne, co niebezpieczne.

Anti-Counterfeiting Trade Agreement (ACTA) to międzynarodowe porozumienie, którego celem jest walka z naruszeniami własności intelektualnej. Innymi słowy, dzięki niemu państwo dostanie narzędzia do skuteczniejszej walki z piractwem. W naszym kraju jest to o tyle istotne, że wciąż znajdujemy się w czołówce państw o najwyższym wskaźniku piractwa, a sprzyja temu społeczna aprobata dla pobierania nielegalnych plików muzycznych, filmowych i innych treści chronionych prawem autorskim. Działania mające na celu ukrócenie tego procederu są więc godne pochwały i należy je wspierać. Polska podpisze umowę 26 stycznia w Tokio, co przedstawiciele Rządu określają mianem sukcesu polskiej prezydencji.

Dlaczego więc europejski Internet aż huczy od kolejnych sprzeciwów wobec antypirackiej ustawy? Czy dlatego, że nielegalne pobieranie plików tak bardzo weszło w krew Internautom? Nic z tych rzeczy. Niestety, atmosfera jaka towarzyszyła projektowaniu ustawy oraz piętrzące się wątpliwości, sprawiają, że ACTA może okazać się bublem prawnym, który przyniesie więcej szkody niż pożytku.


Ustawa nie jest niczym nowym, a prace nad nią trwały już od 2007 roku – wtedy to przystąpiły do niego USA, UE, Japonia i Szwajcaria. Z czasem zasięg terytorialny powiększył się o Australię, Kanadę, Koreę Południową, Meksyk i kilka innych krajów. Nic dziwnego, straty wynikające z piractwa i sprzedaży podrobionych towarów liczone są w miliardach dolarów. Jednak pomimo tak dużej liczby uczestników, proces twórczy ustawy został skutecznie „zamaskowany” przed opinią publiczną, która dopiero w listopadzie 2010 roku poznała jej treść. Redaktorzy RWB określili tę sytuację zdaniem: „jest godne pożałowania, że demokratyczna debata została usunięta z rozmów, które mogą mieć ogromny wpływ na prawa podstawowe i wolność wypowiedzi”.

Niewykluczone, że walka z piractwem zostanie przeniesiona na dostawców Internetu, którzy mogą być zmuszeni do śledzenia i analizy przesyłanych plików, a w przypadku potencjalnych „działań dla bezpośredniej lub pośredniej korzyści ekonomicznej lub komercyjnej” mogą blokować dostęp do określonych usług. Czarne scenariusze ekspertów branży przewidują nawet kryminalizację blogerów i dziennikarzy, którzy nie będą mogli dzielić się ważnymi informacjami, gdyż mogą zostać „zakneblowani”. Utrata prywatności spowodowana monitoringiem działań Internautów jest jednym z podstawowych zarzutów przeciwko ACTA. „Odpowiedzialność prawna dostawców internetu jest jak wprowadzanie odpowiedzialności dla poczty za to, co znajduje się w wysyłanych listach” – komentuje Alexander Alvaro, niemiecki europoseł.

Wątpliwości wokół ustawy ACTA narastają, a społeczny niepokój budzi sposób jej tworzenia oraz ogólna dezinformacja. Sytuację pogarszają lakoniczne wypowiedzi przedstawicieli organów rządowych oraz rychłe wprowadzenie nowego prawa z pominięciem społecznej debaty. Pozostaje mieć nadzieję, że ustawa w końcowej formie rzeczywiście przyczyni się do marginalizacji piractwa i pozytywnie wpłynie na branżę internetową.

ACTA - antypiracki sukces czy bubel prawny? - opinie i komentarze (7)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

David
28-01-2012 - 18:08:12
i te ich wiksy w stylu że tracą miliardy i co jak nie ściągnie to pójdzie kupić wolne żarty obliczają ile stracili z czego i tak nie mieliby tych pieniędzy, a tak poza tym jak nie którzy piszą o tym że muzyka, filmy i gry to luksus to tak ale po części bo to także dobrodziejstwa kultury naszych czasów itd. to tak jakbym został zmuszony do bycia pustelnikiem :D (generalnie ciekawa opcja)
  (0)
Odpowiedz
Andrzej
24-01-2012 - 15:47:07
ACTA = Śmierć Wolności i Internetu, to kasa tylko dla spasionych bogatych ...
  (0)
Odpowiedz
Mikka
24-01-2012 - 10:40:53
Jesteśmy w czołówce państw gdy spojrzy się na wskaźnik powszechności piractwa...... Cóż..... Szkoda, że mało kto zauważa, że jesteśmy też w czołówce państw, w których "multimedia" objęte prawami autorskimi są najdroższe (płyty audio, filmy dvd, programy komputerowe). Gdyby wydawcy ( a w szczególności polscy dystrybutorzy) zmienili politykę cenową problem piractwa stopniowo zacząłby się zmniejszać.... No tak, ale po co? To tak jak z płaceniem abonamentu rtv..... Mogę płacić go regularnie, bo telewizja potrzebuje pieniędzy - ale skoro tak, to czy musi zatrudniać dziennikarzy, których zarobki przekraczają 100.000 zł miesięcznie? Wystarczy chcieć poszukać oszczędności.... Ech..... ACTA to żaden sukces polskiej prezydencji, to desperacka próba przywrócenia zysków (bilansu in plus) ze sprzedaży multimediów......
  (0)
Odpowiedz
wojtQ
23-01-2012 - 13:53:46
Być może i fajnie, nie wiem bo tak nie mam. W celach o jakich piszesz możesz poszukać pojedynczych utworów np w: music.ovi.com muzodajnia.pl iplay.pl Natomiast Twoje argumenty są trochę dziwne. Dla niektórych całym życiem są samochody. Skoro kogoś nie stać na Ferrari to niech sobie weźmie to z parkingu.... Bardzo możliwe, że zwiększony popyt na muzykę obniży jej ceny.
  (0)
Odpowiedz
Marek2
23-01-2012 - 12:48:47
<blockquote>Marek, możesz dalej udostępniać pliki i je pobierać tylko nie te chronione prawem autorskim? Po co kupować muzykę skoro można ją ukraść, nie?</blockquote> Fajnie jest mieć kasę na wszystkie albumy ze sklepu co nie? Nie wszyscy mają tak dobrze, a np. muzyka to dla większość ludzi część życia, a na albumy całe ich nie stać... Ale co tam! Niech wszystkie gwiazdy mają chaty za 10 milionów bo komuś podobały się dwa kawałki z płyty a nie można ściągnąć, więc kupują całe albumy, co tam... Co nie? Przecież żyjemy w takim kraju gdzie wszyscy kasą trzaskają na lewo i prawo!
  (0)
Odpowiedz
wojtQ
22-01-2012 - 12:39:44
Marek, możesz dalej udostępniać pliki i je pobierać tylko nie te chronione prawem autorskim? Po co kupować muzykę skoro można ją ukraść, nie?
  (0)
Odpowiedz
Marek
21-01-2012 - 12:42:32
Pozostaje miec nadzieje jednakze co jesli nadzieja nie pomoze? pojawia sie pytanie po co nam internet jezeli jestesmy w nim kontrolowani bardziej niz kiedy kolwiek a zarazem nie mozemy udostepniac i pobbierac plikow? w dodatku po co placic za szybki internet w tym wypadku? brazna filmowa i muzyczna oraz inne i tak nie zaczna zarabiac wiele wiecej natomiast straty dotkna dostawcow internetu wiec zysk mniej wiecej sie zniweluje a nikt nie bd zadowolony.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Sieć LTE 4G to najbardziej zaawansowany system transmisji danych, pozwalający najwygodniej i najszybciej korzystać z multimediów czy pobierać ciężkie pliki z chmury. Zastanawiacie się czy Wasz smartfon ma takie możliwości? Sprawdźcie!

Błyskawiczne wysyłanie i pobieranie zdjęć oraz multimediów. Szybkie wysyłanie i odbieranie maili z ciężkimi załącznikami. Oglądanie filmów w jakości Full HD. Telekonferencje i wideorozmowy bez zakłóceń. Komfortowe korzystanie z gier sieciowych. To tylko niektóre z udogodnień, jakie gwarantuje posiadanie LTE w smartfonie. 

Naszym Klientom udostępniliśmy LTE w czerwcu 2014 r. Warto sprawdzić, czy Wasze smartfony mogą korzystać z dobrodziejstw najszybszego Internetu!

Sprawdzenie i włączenie LTE na smartfonie Huawei Ascend G620s. Ustawienia -&gt; Sieci komórkowe -&gt; Tryb sieci -&gt; WCDMA/LTE

Jak sprawdzić czy smartfon ma dostęp do LTE? 

Najprościej jest spojrzeć na pudełko telefonu. Powinniśmy tam znaleźć informację, że urządzenie wspiera LTE. Innym sposobem jest spojrzenie na wyświetlacz smartfona lub tabletu. Tam można sprawdzić czy pośród oznaczeń, które są widoczne w jego górnym pasku znajdziemy LTE lub 4G.

Jeżeli takiej informacji nie znajdziecie od razu, wtedy trzeba poszukać trochę dokładniej. Po uruchomieniu urządzenia należy wejść w Ustawienia/Sieci zwykłe i bezprzewodowe. 

-> Co zyskujecie dzięki LTE? 

Następnie wybieramy Więcej lub Transmisja Danych lub Sieci komórkowe. Tam sprawdzamy Tryb sieci w jakiej działa telefon. Jeżeli w trybach sieci wymienione są LTE lub 4G to znaczy, że telefon zapewni działanie w sieci LTE 4G. 

Sprawdzenie i włączenie LTE na smartfonie Sony Xperia Z3 Compact. Ustawienia -&gt; Sieci zwykłe i bezprzewodowe -&gt; Sieci komórkowe -&gt; Ustawienia sieci komórkowej -&gt; LTE

 

Jeżeli w trybach sieci nie znajdziecie LTE/4G, wtedy w pierwszej kolejności warto zaktualizować oprogramowanie systemu operacyjnego na najnowszą wersję. Zdarzyć się bowiem może, że stare oprogramowanie zablokuje dostęp naszego telefonu lu tabletu do korzystania z LTE. 

Jeżeli i to nie pomoże, a Waszym zdaniem smartfon powinien łączyć się z LTE, wtedy prosimy Was o kontakt z Biurem Obsługi Abonenta pod numerem 602 900, bądź z Konsultantem Tech Desk, co możecie zrobić dzwoniąc pod numer *7242 (opłata 2,46 zł/minutę) lub poprzez specjalny formularz. 

Jak sprawdzić, czy mój telefon ma LTE? - opinie i komentarze (49)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Paweł
12-04-2017 - 20:22:50
iPhone 4 ma internet LTE bo tak pytam
  (0)
Odpowiedz
bajurek
07-04-2017 - 17:29:24
posiadam telefon LG F60 i mam pytanie czy mój telefon posiada LTE i jak mam wymienić kartę SIM na USIM ?
  (0)
Odpowiedz
Robcio
01-09-2016 - 15:09:32
Witam mam pytanie czy na Sony Xperia T działa technologia LTE A jeżeli nie to czy można zmienić internet na samo 4G
  (0)
Odpowiedz
Robcio
01-09-2016 - 13:58:16
Witam mam pytanie czy na Sony Xperia T działa technologia LTE A jeżeli nie to czy można zmienić internet na samo 4G
  (0)
Odpowiedz
blady
16-05-2016 - 10:15:21
Witam, czy posiadacie pasma LTE TD?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
18-05-2016 - 15:44:52
Witam. W dużych miastach zaczynamy uruchamianie technologii LTE TDD na częstotliwości 2600MHz. Przy agregacji pasma będzie możliwe osiąganie przepustowości internetu do 220mb/s. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
tomasz
13-05-2016 - 19:47:47
nawet nie dzwoncie bo i tak wam nie polepszą zasiegu . Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
tomasz
13-05-2016 - 19:45:51
zgłaszałem kilka razy problem z zasięgiem a nie wspomnę o lte, to pani mi kazała przełączyć sobie na 2G i nie będę miał problemu z zasięgiem. A po zgłoszeniu przychodzi sms ze problem techniczny został rozwiązany
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
14-05-2016 - 15:22:58
Witam, Problemy techniczne należy zgłaszać poprzez BOA pod nr 602900000 koszt połaczenia zgodny z cennikiem taryfy. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
Kowalczyk38
13-05-2016 - 13:58:30
Mam abonamenr i chciałbym zapytać czy po włączeniu 4g będą naliczane dodatkowe opłaty?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
15-05-2016 - 16:44:17
Nie płacisz za uruchomienie tej usługi. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
killzdzichu
23-04-2016 - 19:59:44
Mialem tez problem z samsungiem J5 - nie dzialal LTE, ale po wgraniu ustawien z konfiguratora telefonu ze strony Tmobile wszystko jest ok.
  (0)
Odpowiedz
Hedgehog
22-04-2016 - 19:43:51
Ostatnio przedłużyłam umowę i miałam mieć w pakiecie 7GB internetu LTE, jednak w mieście - gdzie jest zasięg - mam maksymalnie 3G... Co robić?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
25-04-2016 - 08:57:50
Witam. Przyznany pakiet internetu działa w każdej technologii, co oznacza że również jest do wykorzystania w 2G i 3G. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
Karool65
21-04-2016 - 15:15:15
Mam lg g2. Kartę usim, taryfę z internetem lte, w opcjach sieci wybrane GSM/WCDMA/LTE. Na mapie jest pokazane, ze w mojej miejscowości jest zasięg lte. Mimo to sieć działa mi na H, a nie lte
  (0)
Odpowiedz
Bambi
14-04-2016 - 11:04:18
Czy telefon prestigio 5550 duo obsługuje lte?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
17-04-2016 - 21:01:38
Nie, obsługuje on tylko technologie GSM oraz UMTS.
  (0)
Odpowiedz
Endriu
29-03-2016 - 12:40:04
( Piotr ) zakupiłem u Was telefon samsung J 5 z nową umową, internet działa tylko w trybie pracy 3G/2G, została także wymieniona karta sim oraz telefon został przywrócony do ustawień fabrycznych i nadal nie działa w LTE/3G/2G(auto) co może być przyczyną... mimo zgłoszenia podobnej dolegliwości z mojej strony do BOA problem został ten sam, jednak znalazłem rozwiązanie. NALEŻY z konfiguratora telefonu w sieci T-mobile pobrać na swój telefon ustawienia INTERNET podobnego telefonu ( dla J5 pobrałem A3 )i zmodyfikować ustawienia w " punkcie dostępu " protokół APN z IP/4 na IPv4/IPv6 resztę zostawić bez zmian i zatwierdzić. Po przełączeniu w tryb LTE ( w J5 to 4G ) wszystko zadziałało jak trzeba i jest możliwość powrotu do 3G , choć sygnał mam słaby dane pobieram w trybie 4G. Proszę o opinie na temat działania.
  (0)
Odpowiedz
kwladek
22-03-2016 - 20:29:59
Czy smartfon OnePlus One ma LTE ? Jak sprawdzic czy moja karta to jest karta USIM ?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
26-03-2016 - 07:32:30
Witam. Smartfon OnePlus One według specyfikacji obsługuje technologię LTE. Co do karty sim, aby obsługiwała LTE, jej numer musi kończyć się literą "U". Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
Piotr
20-03-2016 - 14:01:07
zakupiłem u Was telefon samsung J 5 z nową umową, internet działa tylko w trybie pracy 3G/2G, została także wymieniona karta sim oraz telefon został przywrócony do ustawień fabrycznych i nadal nie działa w LTE/3G/2G(auto) co może być przyczyną
  (0)
Odpowiedz
Claudia
17-03-2016 - 23:18:32
Witam, w grudniu podpisałam umowę, w której mam między innymi 10gb internetu w lte, o co pytałam podpisując, telefon posiada opcje lte, jednak jedyne co dostaje w zamian to H+. Ani razu nie miałam lte, możliwe jest, że po prostu "zapomnieliscie" uruchomić mi lte?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
20-03-2016 - 10:58:52
Witaj. Aby korzystać z LTE musisz mieć aktywną usługę na koncie oraz odpowiednią kartę SIM. Skontaktuj się z BOA aby konsultant to zweryfikował. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
Aga
10-03-2016 - 13:04:32
Witam. Przed podpisaniem umowy nad zasięgiem pokazywalo sie LTE. Jakis czas temu na moim galaxy grand prime aktualizowalo sie oprogramowanie i pokazuje sie 4g. Co to znaczy?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
10-03-2016 - 14:07:01
Witam. Bez obaw! :) 4G = LTE. Producenci stosują oznaczenie zamiennie. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
andre
03-03-2016 - 12:59:35
Witam. w moim tel nie posiadam lte tylko wcdma i auto polaczenie.czy moj tel bedzie odbieral internet w 4G?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
10-03-2016 - 12:21:41
Witam. Niestety nie. WCDMA to inaczej 3G. Pozdrawiamy.
  (0)
Odpowiedz
co tu wpisac
19-02-2016 - 21:47:27
mam nokia 6300 ktory ma dwa wejscia,jedno na sim a nie wiem do czego sluzy drugie wejscie.prosze o informacje. pozdrawiam z chicago przygucki
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
23-02-2016 - 21:16:07
To drugie gniazdo to zapewne wejście na kartę pamięci (microSD).
  (0)
Odpowiedz
MarcinGd
30-01-2016 - 16:27:47
Witam.Mam telefon IPhone 6s i taryfę jump profirma xl.Nigdzie nie mam lte.Zawsze tylko max. 3G.Mieszkam w Gdańsku.Co może być przyczyną?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
31-01-2016 - 21:19:11
Skontaktuj się proszę z BOA (602900) i upewnij się, czy usługa LTE jest włączona. Bo prócz telefonu, zasięgu i odpowiedniej karty SIM potrzebna jest jeszcze ta usługa.
  (0)
Odpowiedz
Wiesław
28-01-2016 - 21:40:28
Witam,posiadam LG G3 verizon kupiłem kartę z 1 gb LTE w trybach sieci mam GloBALNE LTE / CDMA ,LTE/GSM/UMTS jaki włączyć abym miał LTE jest jeszcze tryb podsieci i mam ustawione UMTS/HSPA/HSPA+/+only jeszcze nigdy nie miałem LTE jest albo 3G albo H
  (0)
Odpowiedz
czarny287
23-01-2016 - 13:46:11
Witam Mam telefon Nokia lumia 925 LTE. Urządzenie ma włączony tryb sieci 4G ale w ustawieniach karty nie widnieje taki zakres a mianowicie karta obsługuje tylko zakres 2G i 3G. Karta została wymieniona na nowa.
  (0)
Odpowiedz
Mateusz
21-01-2016 - 19:01:41
Bardzo chciałbym włączyć internet LTE w swoim telefonie ale nie wiem jak .Mam telefon iPhone 6
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
24-01-2016 - 17:38:37
Witam. Opcja LTE jest możliwa do włączenia w "ustawieniach", następnie wybieramy "sieci komórkowe". Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
Aneta
15-01-2016 - 19:28:50
Co w wypadku gdy mam LTE 3g?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
17-01-2016 - 17:21:22
Witam, Doprecyzuj proszę swoje zapytanie, ponieważ LTE i 3G to dwie różne technologie. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
niewiem
18-12-2015 - 23:00:38
Na s4 mam ikonę LTE, a na s6 edge 4G. Czy to oznacza, że jestem we właściwej sieci T-Mobile?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
20-12-2015 - 13:48:22
Witam. To wciąż ta sama technologia i wątpliwe by karta zalogowana została do innego Operatora (na ekranie blokady można zobaczyć z jaką siecią jest połączona karta SIM). Symbole 4G i LTE to ogólnie (bez wnikania w specyfikacje) to samo. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
wojtas76
07-12-2015 - 21:59:30
Czy będzie zwiększony zasięg Lte w kotórzu małym w gminie turawa
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
08-12-2015 - 17:51:35
Witam. Na chwilę obecną niestety nie mamy żadnych planów rozbudowy LTE dla podanej lokalizacji i okolic. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
damzi
25-10-2015 - 10:57:41
Mam zasięg LTE itd.prędkość ok, Lecz brak powiadomienia nad zasięgiem LTE jest tylko cały czas H+.
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
27-10-2015 - 19:57:52
Witam, H+ oznacza że telefon łączy się z technologią 3G (WCDMA). Sytuacja może wynikać z ustawienia w telefonie trybu pracy sieci tylko WCDMA. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
Agata z Sandomierza
21-05-2015 - 22:59:00
Pomocy!!?A co to takiego te LTE? Z góry dziękuje za odpowiedź.
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
23-05-2015 - 10:46:36
Witam, LTE (Long Term Evolution) to najnowsza generacja bezprzewodowej transmisji danych, będąca następcą systemów trzeciej generacji (UMTS, HSPA, HSPA+). LTE jest technologią radiową, dzięki której bezprzewodowe łącze jest niemal tak szybkie i stabilne jak stacjonarne (stałe). LTE jest nowym standardem Internetu dostarczanym poprzez maszty telefonii komórkowej, zapewniającym kilkakrotnie większą prędkość pobierania danych w porównaniu do technologii 3G. LTE łączy w sobie zalety Internetu mobilnego oraz jakość stacjonarnego Internetu szerokopasmowego. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
zabol
24-02-2015 - 14:29:20
Lte (play)zapiernicza jak dziki. Zapadła wioska na pidlasiu
  (2)
Odpowiedz
PanMichał
31-12-2014 - 12:16:12
Szkoda tylko, że telefony z LTE kupione przed wprowadzeniem ofert Jump niestety nie pozwalają na korzystanie z tej technologii. W moim przypadku musiałbym przejść na nową umowę ale niestety oferty które mi proponowano są koszmarne. - nie dość tego że drożej to znacznie uboższe. Będę musiał jeszcze sporo poczekać aż umowa się skończy albo pojawi się korzystniejsza oferta. W niektórych przypadkach warto też zaktualizować Androida bo LTE jest obsługiwane chyba od wersji 4.3
  (1)
Odpowiedz
lester
31-12-2014 - 08:02:27
Kupilem na i-boa samsung galaxy s4 i9505 i ten telefon to totalna porazka jesli chodzi o lte w t-mobile. Niby jest, a go nie ma. Zenada.
  (3)
Odpowiedz
adin
23-12-2014 - 11:12:29
szkoda że mój nie obsługuje LTE
  (3)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się