Każdy ze smartfonów niezależnie od swojej marki, ma znakomitą pocztę, znakomitą przeglądarkę, znakomite multimedia, bo one wszystkie są znakomite. Jednak każda z firm ma swoje osobne cechy typowe dla ich własnych smartfonów, których poznanie może pomóc w podjęciu decyzji o ich zakupie.

Czym zatem jest HTC Media Link HD? Multimedia są dzisiaj nierozłączną częścią smartfonów. Ale pytanie, które możemy sobie sami zadać, jak możemy z nich skorzystać, w jaki najprostszy i najbardziej wygodny sposób możemy innej osobie pokazać, zdjęcia, czy filmy, które mamy na swoim telefonie. Oczywiście zawsze mamy do dyspozycji jego wyświetlacz, ale nie zawsze jest to wygodne rozwiązanie, gównie z powodu ograniczeń jakie stawia przed użytkownikiem wielkość wyświetlacza. Wystarczy jednak podłączyć do telewizora takie niewielkie urządzenie jakim jest Media Link HD.

Podłączenie następuje przy pomocy wejścia HDMi. Ewentualnie Media Link HD możemy podłączyć do jakiegokolwiek źródła, służącego do przekazywania obrazu, np. projektora, z takim właśnie wejściem. W celu przerzucenia obrazu na ekran telewizora musimy jedynie, za pomocą trzech palców wykonać bardzo prosty gest i w tym momencie mamy zduplikowany obraz tego co widzimy na swoim telefonie.

Warsztaty "Najnowsze smartfony bez tajemnic" w formie webowej odbyły się po raz pierwszy w T-Mobile. Czas wykorzystany na prezentacje pozwolił zaprezentować najciekawsze rozwiązania związane ze smartfonami, a na czacie widzowie mogli uzyskać bardziej szczegółowe odpowiedzi. Cześć pytań była bardzo ogólna, pytano o dostępność danych modeli lub przybliżony termin udostepnienia aktualizacji. Widzowie zadawali także bardzo szczegółowe pytania związane z nawigacją oraz poszczególnymi funkcjami pakietu Office w urządzeniach z systemem Windows Phone. Warsztaty zbiegły się z wprowadzeniem do oferty przez T-Mobile najnowszego urządzenia firmy Apple iPhone 5. W związku z tym duża cześć pytań dotyczyła tego modelu. Zarówno prezentacje jak i sam czat zostały dobrze przyjęte co tylko utwierdza Nas że jest to dobry kierunek komunikacji z Naszymi klientami. Ireneusz Cichocki (T-Mobile)

Innymi słowy, wszystko to, co widzisz na wyświetlaczu swojego telefonu pojawia się jako wierna kopia na ekranie telewizora. W tym momencie mamy obraz 1:1 czyli tzw. tryb lustrzany, odbicie tego co mamy w naszym telefonie. Możemy  w każdym momencie na dużym ekranie . Np. wybierzmy sobie jeden z filmów, który chcielibyśmy pokazać i bez żadnego wysiłku, bez dodatkowych kabli czy podłączeń możemy to zrobić.

Tym bardziej jeżeli mamy film nakręcony w jakości Full HD czyli 1080 p i mamy telewizor, który pozwala nam to odtwarzać w tej jakości, czemu nie mielibyśmy z tej możliwości skorzystać. Ale to jest jedna z funkcjonalności. Rozważmy następującą sytuację. Puszczamy film, bajkę dziecku, którą mamy w naszym telefonie ale w międzyczasie stwierdzimy, że nie chcemy poświęcać całego tego czasu na jego oglądanie. Z jednej strony jesteśmy z dzieckiem, ale z drugiej mamy pracę do wykonania pracę. Naciskamy przycisk domek na smartfonie, czyli wracamy do ekranu głównego naszego telefonu. W ten sposób uruchamiamy drugi z trybów, czyli tryb, w którym moje dziecko ogląda sobie dalej film, a ja w tym samym czasie wchodzę  w maile, i mogę bez problemu przeglądać zawartość maili, odpowiadać na nie, czy też korzystać z innych aplikacji. Jeżeli spojrzymy na 32 GB pamięci i przeliczymy średnio ile miejsca potrzebujemy na zapisanie jednego film to w pamięci telefonu możemy ich zapisać całkiem sporo.

Kolejnym punktem programu jest wielofunkcyjny notatnik, który pozwala nam tworzyć, a następnie przeglądać multimedialne notatki. Tworząc podczas spotkania notatkę możemy ją odpowiednio zatytułować. Taką notatkę możemy podpiąć do konkretnego spotkania w naszym kalendarzu. Wchodząc w edycję tekstu mamy do dyspozycji klawiaturę qwerty. Możemy oczywiście skorzystać z tej klawiatury żeby wpisać ten tekst, który nas interesuje, możemy również zrobić to w zupełnie inny sposób. Przytrzymując dłużej przycisk mikrofonu nagrywamy notatkę głosową. Dla kogo ta funkcja jest przewidziana, komu ona najbardziej może się przydać. Ta funkcja jest na pewno dla tych, którzy często robią notatki, w których zawszeć chcą więcej informacji.

Oprócz tekstu do notatki można dołożyć zdjęcie ze spotkania lub szkic, który może być wykonany w dowolnym momencie. Jesteśmy w funkcji rysowania. Palcem, nie potrzebujemy do tego żadnego innego urządzenia, rysujemy sobie np. wykres. Po jego zapisaniu, rysunek pojawia się w naszej notatce i jest jego nieodzowną częścią. Całe nasze spotkanie możemy np. nagrać, tak samo jak przy pomocy tradycyjnego dyktafonu. Tworzymy nagranie głosowe, które jest sprzężone z tym, co napisaliśmy czy zrobiliśmy w trakcie naszego spotkania. W tym samym czasie, kiedy w tle nadal nagrywamy spotkanie, możemy również robić telefonem zdjęcia.  W tym momencie zachowujemy pełen obraz spotkania. Wiemy co powiedział kontrahent, zrobiliśmy notatki dotyczące interesujących nas kwestii, a także zrobiliśmy zdjęcie naszemu rozmówcy. Bardzo ważna i przydatna funkcja dla tych, którzy codziennie kontaktują się z wieloma osobami, a niestety nie mają pamięci do twarzy. Kończąc takie spotkanie, kończymy nagrywanie naciskając przycisk STOP. Pojawia się informacja, jaki jest czas naszego nagrania, a zielona kropka, która pojawiła się w międzyczasie informuje nas o tym, że w naszej notatce, w danym czasie pojawiło się coś konkretnego, np. dodaliśmy zdjęcie do notatki.

Uruchamiając tryb wideo rozpoczynamy nagrywanie filmu. Jeżeli jednak będziemy chcieli w tym samym czasie zrobić zdjęcie wystarczy, że naciśniemy drugi z przycisków, a fotografia pojawi się w dolnej części ekranu.

Taką notatkę bez problemu możemy przesłać dalej za pomocą maila, lub umieścić w chmurze. Do dyspozycji mamy również tzw. klienta Ever Note. Dziś coraz więcej danych przechowujemy na serwerach chmurowych.

Wspominaliśmy już wcześniej o aparacie fotograficznym, przedstawmy kilka oferowanych przez niego możliwości. Aparat w HTC One X jest innowacyjny w takim kontekście, że nie zostajemy ograniczeni wyborem między kręceniem filmu a robieniem zdjęć. W opcji aparatu widoczne są dwa przyciski - nagrywania oraz fotografowania. Uruchamiając tryb wideo rozpoczynamy nagrywanie filmu. Jeżeli jednak będziemy chcieli w tym samym czasie zrobić zdjęcie wystarczy, że naciśniemy drugi z przycisków, a fotografia pojawi się w dolnej części ekranu. Kolejne ujęcia w żaden sposób nie wypływają na kręcony film. Kończąc takie nagranie mamy do dyspozycji w naszej galerii zarówno film, jak i zdjęcia.

Możemy sobie również wyobrazić sytuację, w której chcemy sfotografować bardzo ruchliwy obiekt, np. nasze dziecko. Częstym problemem, który się wówczas pojawia jest ostrość zdjęci, albo złapanie tego odpowiedniego momentu. Wystarczy wtedy w trybie aparatu przytrzymać nieco dłużej spust migawki. Zdjęcia będą zapisywane w trybie 4 klatek na sekundę. Od razu możemy wybrać jedno zdjęcie, lub zapisać wszystkie a potem spokojnie dokonać wyboru, np. na ekranie naszego komputera.

Jakiś czas temu firma HTC wprowadziła w swoich telefonach technologię beats audio. Dla kogoś komu wystarczy przeciętna jakość muzyki to rozwiązanie nie będzie miało dużego znaczenia. Ale dla kogoś, kto ceni sobie jakość dźwięku, jego studyjne brzmienie i barwę, uruchamiający się automatycznie system beats audio da efekt jakości dźwięku, który zostanie doceniony przez każdego fana muzyki.

Gdybyśmy mieli podsumować. Poza tym, że smartfon ułatwia życie na każdej płaszczyźnie, i zawodowej i prywatnej, to HTC ma oferuje bardzo dobry i rozbudowany notatnik, chmurę do dyspozycji, świetny dźwięk beats audio, czy możliwość podłączenia do innego urządzenia, np. telewizora.

HTC dla biznesu: Media Link HD i notatnik - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

SzczoczySlaw
19-02-2013 - 14:20:24
mam małe pytanie czy to urzadzenie htc media link hd dziala tez z htc 8s ???
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Startupy, które przedstawią ciekawe rozwiązania, mają szansę na długotrwałą współpracę z operatorem oraz wyjazd na program akceleracji globalnej Ready To Go w Londynie.

Rozwiązania powinny odpowiadać aktualnym trendom z obszaru: Big Data, Internet of Things, M2M i mHealth, a zeszłorocznym zwycięzcą cyklu wydarzeń organizowanych przez Business Link jest firma InPay, której usługa płatności cyfrową walutą Bitcoin znalazła się w ofercie operatora.

W ramach działań partnerskich T-Mobile i Business Link (będącego częścią Polski Przedsiębiorczej) zorganizowane zostaną 4 wydarzenia, tzw. Business Mixery, które pozwolą wyłonić najlepsze projekty technologiczne młodych polskich przedsiębiorców. Najlepszy z najlepszych otrzyma możliwość stażu w Szanghaju oraz zaproszenie do współpracy biznesowej z firmą T-Mobile.

- Trzeci rok z rzędu będziemy wspólnie wybierać młode spółki, które mają potencjał i rozwiązania wyróżniające się na rynku. Pomagamy przełamywać bariery i skracać dystans między młodymi spółkami z innowacyjnymi rozwiązaniami, a wielkimi koncernami poszukujących pomysłów i projektów skrojonych na miarę ich potrzeb biznesowych. Cieszę się, że spółki z ekosystemu Polski Przedsiębiorczej będą miały kolejną okazję, by nawiązać współpracę z partnerem, który może zaoferować coś o wiele cenniejszego niż tylko kapitał, czyli dostęp do kilkuset klientów w Polsce i kilku milionów na całym świecie, czy też wsparcie merytoryczne przy rozwoju – mówi Dariusz Żak, prezes Business Link i Polski Przedsiębiorczej.

Pierwszy z tegorocznych Business Mixerów, nazwany Hyde Park, odbędzie się 25 maja br. Gościem specjalnym będzie Marek Dziubiński, twórca i prezes Medicalgorithmics S.A., polskiego startupu wycenianego na ok. miliard złotych. Zgłosić może się każda firma, która ma pomysł na współpracę z T-Mobile. Pozostałe wydarzenia będą poświęcone najnowszym trendom biznesowym, takim jak: Big Data, Internet of things, M2M i mHealth. Więcej informacji na temat konkursu Hyde Park i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie hydepark.blpoland.com.

Fot.: Fotolia

T-Mobile i Business Link szukają startupów - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Ile rdzeni mają Wasze smartfony? Pewnie myślicie, że 4 rdzenie wystarczą? Macie chipset z ośmioma rdzeniami i uważacie się za panów świata? Elephone P9000 zawstydzi wszystkie smartfony.

Chińska marka Elephone szykuje na 20 października nowy model smartfonu pracujący w oparciu o dziesięciordzeniowy chipset MediaTek Helio X20. Tak, dobrze przeczytaliście - 10 rdzeni. Każdy z nich pracuje z częstotliwością 2 GHz, zatem można się spodziewać, że będzie to naprawdę mocna maszyna.

Oczywiście, do tego musi być odpowiednia ilość pamięci RAM. W wypadku Elephone P9000 będzie do dyspozycji aż 4 GB. Miejsca na dane nie powinno zabraknąć. Producent daje 32 GB z możliwością dalszej rozbudowy przez port microSD. Ekran o przekątnej 5,5 cala wyświetla obraz Full HD (1920 x 1080 pikseli).

Główny aparat o rozdzielczości 20,7 MP będzie oparty na sensorze Sony. Z przodu znajdzie się druga cyfrówka 8 MP. Wbudowaną baterię o pojemności 3100 mAh będzie można wyjąć. Elephone P9000 nie będzie należeć do tanich zabawek. Jego cenę ustalono na 500 dolarów.

Elephone P9000 - dla tych, którym nie wystarczy 8 rdzeni - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Jeśli lubisz być na bieżąco z wiadomościami z kraju i zagranicy lub po prostu lubisz śledzić nowinki technologiczne, Upday jest dla Ciebie.

0

Ocena autora

Słowem wstępu, Upday powstał we współpracy wydawnictwa Axel Springer SE i Samsung Electronics, co tłumaczy poniekąd możliwość instalacji aplikacji tylko na urządzeniach spod znaku koreańskiej marki. I tylko jeśli zarejestrowane są w Polsce lub u naszego zachodniego sąsiada. Przynajmniej tak wygląda sytuacja na ten moment, niemniej w przyszłości Upday ma być dostępny dla szerszego grona odbiorców. Producent zamierza również uzbroić aplikację w reklamy i udostępnić płatną wersję, ale skupmy się na tym, co mamy teraz, a mamy świetny, darmowy czytnik newsów.

Zobacz smartfony Samsunga w e-sklepie!

Upday jest wstępnie skonfigurowany, już na starcie oferując pierwsze artykuły do przeczytania. Co ciekawe, nie znajdziemy tu typowej listy wiadomości, jak w konkurencyjnych czytnikach, a każdy news zajmuje całą stronę. Przy czym „news” to zbyt duże słowo, bo widzimy jedynie jego tytuł i kilkuwersową zajawkę, zwykle okraszoną grafiką. Pionowymi gestami możemy wygodnie przeskakiwać między kolejnymi zapowiedziami, a jeśli jakaś nas zainteresuje, wystarczy kliknąć w niemal dowolne miejsce ekranu (poza górnym paskiem i dolnym przyciskiem kategorii). Zainicjujemy w ten sposób załadowanie pełnej treści strony w oknie aplikacji. W kolejnym będziemy mogli natomiast już tylko nawigować po artykule i go udostępniać, ale… czy to nie wystarczy?

 

Jeśli zakres prezentowanych newsów nie do końca trafia w nasz gust, możemy sami określić swoje zainteresowania, wskazując konkretne typy informacji. W dolnej części ekranu, podczas przewijania listy newsów, zawsze wyświetlany jest przycisk z oznaczeniem kategorii. Jeśli na niego klikniemy, uzyskamy dostęp do podkategorii z możliwością oznaczenia tych interesujących. Dla przykładu, w wiadomościach można włączyć te ze świata i polityki, albo dotyczące konfliktów i przestępstw. Wśród tech-newsów można wyróżnić podgrupy z gadżetami, oprogramowaniem, aplikacjami itd. Możliwości jest więc całkiem sporo, a do pełnej ich listy można dostać się z poziomu podręcznego menu. Kategorie newsów to jednak nie wszystko, bo o tych najważniejszych możemy być informowani z poziomu odrębnego okna „ważne newsy”. To właśnie w tym miejscu uzyskamy kluczowe wiadomości o konfliktach zbrojnych na świecie czy o wynikach wyborów.

T-Mobile partnerem projektu "Zwolnieni z Teorii"

Upday to świetne rozwiązanie dla osób szukających wygodnego czytnika wiadomości, który nie przykrywa wachlarzem zbędnych opcji tego co najważniejsze – treści. Interfejs aplikacji jest więc nie tylko przyjemny dla oka, ale i w obsłudze jest bardzo intuicyjny. Nie można jednak pominąć pewnych braków względem konkurencji, a najbardziej doskwiera brak tzw. mobilizera do „wyciągania” treści do bardziej przyjaznej, tekstowej formy.

Wersja Beta jest bezpłatna i można ją pobrać z Galaxy Apps, Google Play oraz Galaxy Gifts.

 

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Upday – przyjazny agregator newsów dla posiadaczy Samsungów - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się