Porady

03.06.2013
Huawei Ascend Y300 - poznajemy magiczną nakładkę Emotion UI

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Autorska nakładka graficzna Emotion UI zastosowana w smartfonie Huawei Ascend Y300 oferuje użytkownikowi wiele funkcji usprawniających korzystanie z urządzenia. Przyglądamy się dokładniej najlepszym z nich.

Huawei Ascend Y300 od jakiegoś czasu jest w ofercie. W naszym teście przedstawiliśmy Wam wszystkie jego mocne strony i atuty. Teraz postaramy się dać kilka wskazówek dotyczących używania tego smartfona i poruszania się po Emotion UI, a więc autorskiej nakładce graficznej zastosowanej przez Huawei.

Zamiast ręcznie modyfikować za każdym razem ustawienia dotyczące jasności ekranu, łączności Bluetooth, wyciszenia telefonu czy innych parametrów warto skorzystać z wygodnej funkcji przełączania się między zdefiniowanymi profilami. Znajdziemy ją w górnym menu powiadomień pod przyciskiem Profile. Na ekranie pojawi się kółko nawigacyjne, które po przesuwaniu pokaże krótkie podsumowanie każdego z profili. Wystarczy wybrać odpowiedni dla siebie profil i kliknąć w środku kółka.

Prędzej czy później będziemy musieli się zmierzyć z brakiem miejsca na pulpicie telefonu. Mimo, że Huawei Ascend Y300 oferuje nam kilka takich ekranów, warto pogrupować tematycznie aplikacje i mieć do nich szybszy dostęp. Dla przykładu możemy wszystkie aplikacje T-Mobile umieścić w jednym katalogu. Wystarczy dłużej przytrzymać ikonę jednej z nich, a następnie przenieść ją w na drugą ikonę. Wokół pojawi się niewielka ramka. Upuszczamy ikonę i tworzymy w ten sposób katalog. Jego nazwę możemy oczywiście zmienić.

W większości przypadków widżety oferują szybki dostęp do konkretnej aplikacji. Emotion UI wprowadza unikalny rodzaj dużego widżetu, którego zawartość można sobie definiować samemu. Jeśli jeszcze nie mamy takowego na pulpicie wystarczy dłużej przytrzymać puste miejsce i po wyskoczeniu menu wybrać pozycję Widżety, a następnie Widget Me. Dłuższe naciśnięcie na widżecie otworzy tryb edycji - w prawym rogu pojawi się ikona ołówka. Jej użycie przeniesie nas do panelu konfiguracji zawartości. Usuwamy zbędne składniki i dodajemy nowe z przesuwanej listwy na dole.

Jeśli potrzebujemy szybko utrwalić to co widać na ekranie telefonu, najprostszym sposobem będzie jednoczesne użycie przycisku włączania/wyłączania oraz przycisku ściszania głośności. Alternatywna metoda to skorzystanie z panelu powiadomień. Po przewinięciu na samym końcu po prawej klikamy Więcej i wybieramy ikonę Zrzut ekranu.

Szybki dostęp do najważniejszych ustawień oraz funkcji to jedna z najważniejszych zalet nakładki Emotion UI. Tradycyjnie wysuwany z góry panel powiadomień jest przewijany na boki. Po przewinięciu do lewej strony na prawym brzegu znajdziemy przycisk Więcej. Da on nam dostęp do pełnej wersji. Możemy tam włączyć przykładowo Hotspot Wi-Fi czy zmienić tryb jasności bez wchodzenia w ustawienia.

Huawei postarało się, by z modelu Ascend Y300 korzystało się w wygodny i łatwy sposób. Smartfon w połączeniu z usługami dostępnymi w T-Mobile z pewnością zadowoli każdego z Was!

Huawei Ascend Y300 - poznajemy magiczną nakładkę Emotion UI - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Arturek
21-06-2014 - 20:12:51
Witam czy jest dostepna aktualizacja systemu dla y300 bo moj tel. Pokazuje ze nie ma. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
Podziel się