W Google Play znajduje się dużo paczek z dodatkowymi ikonami, które są kompatybilne np. z Nova Launcher i innymi. Niestety nie wszystkie launchery umożliwiają zmienianie ikon – w tym lubiany Google Now Launcher czy tzw. stockowe, czyli domyślne oferowane przez producentów w Samsungach, LG, HTC i innych. Jest jednak na to pewne rozwiązanie, które nieco obchodzi ten problem.

Najpierw należy ściągnąć ze Sklepu Play interesującą nas paczkę ikon – np. Moonshine Icon Pack czy Polycon. Wykorzystamy ją później.

 

Następnie ściągamy darmową aplikację Awesome icons, która nie wymaga żadnego specjalnego launchera, ani roota na urządzeniu.

 

Uruchamiamy Awesome icons – nowe ikony z zainstalowanych paczek ikon już tam na nas czekają.

Zobacz smartfony z Androidem w e-sklepie

W menu głównym aplikacji znajduje się lista wszystkich aplikacji, do których znaleziono alternatywne ikony.

 

Wybieramy dla przykładu ikonę Facebooka (którąś z tych obok oryginalnej) i w następnym menu zatwierdzamy wybór „OK”.

Jak dbać o swojego Androida?

Skrót do aplikacji z nową ikoną automatycznie pojawi się na ekranie głównym naszego telefonu.

 

Jeżeli chcemy sami stworzyć skrót do konkretnej aplikacji i wybrać inną ikonę niż proponowaną – wybieramy w Awesome icons plusa w górnym rogu.

 

W „Launch” wybieramy aplikację, którą skrót ma otworzyć, np. Galerię, a następnie w „Icon” wybieramy „Icon pack icon” i paczkę, z której chcemy pożyczyć ikonę.

AZ Screen Recorder - aplikacja do nagrywania tego, co dzieje się na ekranie

W zakładce „All icons” znajdziemy wszystkie ikony, które zawiera paczka.

 

Wybieramy ikonę, możemy zmienić nazwę skrótu (domyślnie będzie się nazywać tak jak oryginalna aplikacja) i zatwierdzamy „OK”

 

W ten sposób możemy nadać zupełnie nowy wygląd ikonom naszych aplikacji na pulpitach głównych niezależnie od używanego launchera i oprogramowania.

Jak zmienić klawiaturę w Androidzie na inną?

Należy jednak pamiętać, że aplikacja tworzy jedynie skróty do aplikacji, nie zmienia ich ikon na stałe i w menu aplikacji – tam będą znajdować się aplikacje z oryginalnymi ikonami, które zmienić można jedynie w wybranych launcherach.

Fot. Fotolia, wł.

Jak zmienić ikony na pulpicie bez zmieniania launchera? - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

coffin
02-12-2015 - 11:14:38
Fabryczne UI w smartfonach LG umożliwia zmianę ikon (mozliwość zastosowania obrazków z gelerii) i motywów (do pobrania) bez instalacji niepotrzebnych smieci z GP.
  (0)
Odpowiedz
smok barbakan
23-11-2015 - 12:17:13
Przydatne. Dzięki.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Sposobów na wgrywanie muzyki na nasz telefon BlackBerry jest bez wątpienia bardzo wiele, ale niestety większość z nich wymusza na nas połączenie z komputerem za pomocą kabla USB, co może być w niektórych sytuacjach niewygodne lub niepraktycznie. Dzięki nowszym wersjom BlackBerry Desktop Software i BlackBerry Device Software, mamy jednak możliwość dokonania całej tej operacji wyłącznie za pośrednictwem naszej domowej sieci WiFi.

Przed zabraniem się do pracy powinniśmy się upewnić, że na naszym komputerze zainstalowana jest najnowsza wersja BlackBerry Desktop Software (dostępna ze strony producenta) oraz czy na naszym telefonie zainstalowane jest oprogramowanie systemowe BlackBerry w wersji 6.0 lub wyższej (7.0 lub 7.1). W tym celu musimy w telefonie wybrać ikonę „Opcje” – „Urządzenie” – „Informacje o wersjach urządzenia”. W trzecim wierszu znajduje się informacja o wersji oprogramowania.

Jeśli informacja okazała się zgodna z wymaganiami, możemy uruchomić BlackBerry Desktop Software na komputerze i (po raz pierwszy i ostatni) połączyć go z naszym telefonem za pomocą kabla USB. W większości przypadków należy odczekać kilkanaście sekund, zanim połączenie zostanie nawiązane poprawnie.

Następnie z zakładki „Narzędzia” w górnej części ekranu wybieramy opcję „Bezprzewodowa synchronizacja muzyki”:

Po czym wybieramy punkt „Włącz synchronizację bezprzewodową”.

W tym momencie powinniśmy upewnić się, czy nasz komputer jest podłączony do internetu lub wcześniej dokonywaliśmy aktualizacji naszego urządzenia. W przeciwnym przypadku niemożliwe będzie pobranie i instalacja odpowiednich modułów niezbędnych do poprawnego funkcjonowania tej usługi. Na szczęście w późniejszym czasie połączenie z internetem nie będzie już potrzebne – wystarczy, aby obywa urządzenia znajdowały się w zasięgu tej samej sieci WiFi, nawet jeśli nie ma ona dalszego połączenia.

Po poprawnym zakończeniu instalacji i wstępnej konfiguracji bezprzewodowej synchronizacji muzyki, odpowiednia informacja dotycząca aktualnego stanu usługi będzie wyświetlana od tej pory zawsze w dolnej części aplikacji BlackBerry Desktop Software.

Teraz pozostaje nam już jedynie wybranie odtwarzacza muzycznego na komputerze, który wybraliśmy do zarządzania naszą biblioteką muzyczną (BlackBerry Desktop Software nie posiada takie funkcji). Nie odłączamy więc jeszcze telefonu i z menu „Urządzenie” wybieramy „Opcje urządzenia” oraz zakładkę „Multimedia”.

W tym miejscu możemy wybrać nie tylko źródło muzyki (Windows Media Player lub iTunes), ale również miejsce, gdzie domyślnie zapisywane będą synchronizowane przez nas pliki. Po tym kroku nareszcie nie będziemy już potrzebować kabla USB – wystarczy, że nasz komputer i telefon znajdą się w zasięgu tej samej sieci bezprzewodowej.

Aby pobrać wybrane przez nas pliki multimedialne na urządzenie, wystarczy z poziomu menu wybrać folder „Multimedia” a następnie „Muzyka” – wszystkie pozycje dostępne w naszej „komputerowej” bibliotece, wyświetlane będą podobnie jak pliki znajdujące się na telefonie, z jedną różnicą – i okładki będą delikatnie „wyszarzone”. Możemy jednak bez żadnych problemów przeglądać nasze listy i utwory oraz sortować je według dostępnych opcji (artyści, albumy, gatunki, listy, etc), a utworzy zostaną przetransportowane na nasz telefon w momencie, kiedy po prostu klikniemy na daną płytę lub piosenkę.

Listę pobrany utworów oraz status pobieranych obecnie można sprawdzić w zakładce „Synchronizacja muzyki przez WiFi” w menu głównym aplikacji „Muzyka”.

Jak wgrać muzykę na BlackBerry bez pomocy kabli? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W wyniku naszej współpracy z Discovery powstał film na temat bankowości mobilnej, który 5 stycznia o 10.55 będziecie mogli zobaczyć na TVN.

Telefon jako wszechobecny element naszego życia pełni coraz to nowsze funkcje, o czym nie raz wspominaliśmy już na T-Mobile Trendy. Nowoczesny smartfon służy nie tylko do komunikacji. Jest to urządzenie wykorzystywane  również do nauki, rozrywki, robienia zdjęć, odtwarzania muzyki, a ostatnio również bankowości.

-> T-Mobile Usługi bankowe - bezwarunkowo konkurencyjni

Dzięki współpracy sektora telekomunikacji i bankowości możliwe było przeniesienie naszych finansów do telefonu. Program stworzony przy udziale T-Mobile i Discovery pokazuje nowe, przydatne funkcjonalności ułatwiające nasze życie. Zobaczyć go możecie 5 stycznia (poniedziałek) o 10.55 na TVN. 

-> Karta debetowa NFC: jak ją zdobyć? 

Chcecie dowiedzieć się, jak płacić telefonem? Jak przelewać pieniądze za pomocą Facebooka? Oglądajcie! 

Jak telefonia zmienia bankowość? Oglądaj na TVN! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Przez długi czas jedną z większych przewag Androida nad iOS była możliwość zainstalowania dowolnej innej klawiatury, niż tę którą mamy domyślnie zainstalowaną w systemie. Biorąc pod uwagę wybór i jakość klawiatur na Androidzie wciąż można uważać to za jego przewagę. Proces zamiany klawiatury na nową i lepszą jest niezwykle prosty.

Klawiatura inna niż systemowa kryje się po postacią aplikacji, którą należy zainstalować i postępować zgodnie z komunikatami po instalacji.

 

Przechodzimy do Google Play i instalujemy prawdopodobnie najpopularniejszą i najlepszą alternatywną klawiaturę, która jest dostępna za darmo – SwiftKey.

Zobacz smartfony z Androidem w e-sklepie

Po instalacji uruchamiamy ją i wybieramy „Włącz SwiftKey” i przechodzimy do listy klawiatur w systemie – zaznaczamy SwiftKey. To samo trzeba zrobić z dowolną inną klawiaturą, jeżeli wybierzemy inną.

 

Kolejnym krokiem będzie zamiana domyślnego trybu wprowadzania na nową klawiaturę, czyli na SwiftKey.

 

SwiftKey dodatkowo pozwala na bogatą konfigurację poczynając od motywów, wielkości klawiatury, na zapisie przewidywanych słów w chmurze kończąc.

 

Warto się nią zainteresować, choć należy pamiętać, że w Sklepie Play znajduje się wiele innych ciekawych klawiatur i nie jest złym pomysłem wypróbować kilka z nich.

Fot. Fotolia, wł.

 

Jak zmienić klawiaturę w Androidzie na inną? - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Jola
01-03-2019 - 15:38:48
Otwórz nowego smsa wpisz cokolwiek aby otworzyła się klawiatura. W lewym górnym rogu krzyżyk, tryb ustawień, na samym dole jest układ klawiatury tam zmienisz na poprzednią.
  (0)
Odpowiedz
Monika
17-02-2019 - 07:37:56
Mój kochany dwulatek zmienił mi klawiaturę że jest podzielona na dwie części. Od wczoraj próbuje ją ustawić na normalną, ale nie mogę znaleźć jak... Pomocy
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się