Pobieranie aplikacji z Google Play bezpośrednio na komputer? Tak, to możliwe.

Dzisiaj dostęp do Internetu jest tak powszechny, że problem pobierania aplikacji ze sklepu Google Play w telefonie jest znikomy. Nie można go jednak nie dostrzegać. Wciąż bowiem tylko z poziomu telefonu można pobierać aplikacje ze sklepu Google Play. Owszem, jest to wygodne na tle rozwiązań, do których przywykliśmy za czasów Symbiana i Windows Mobile, kiedy to pliki instalacyjne pobieraliśmy na komputer, a dopiero później instalowaliśmy w telefonie. Było to trochę bardziej kłopotliwe, ale nie wymuszało instalowania routerów i kupowania pakietów internetowych. Z pomocą przychodzi jednak APK Downloader, dzięki któremu możemy pobrać dowolną aplikację bezpośrednio na komputer oraz pewna usługa webowa. Jak to zatem zrobić?

Zobacz smartfony w naszej ofercie!

Zacznijmy od tego, że z tej funkcjonalności mogą korzystać tylko użytkownicy przeglądarek Google Chrome lub Firefox, bo to właśnie do niej wrzucamy dodatek APK Downloader pobrany z Chrome Web Store czy też z dodatków Firefoxa. Dzięki niemu, obok przycisku „zainstaluj” widocznego podczas podglądu szczegółów aplikacji w Google Play, pojawi się jeszcze jeden: „Download APK”. Co znaczy „download” nie trzeba nikomu tłumaczyć, natomiast APK to rozszerzenie plików instalacyjnych programów przeznaczonych dla Androida.

 

Aby skonfigurować dodatek będziemy potrzebowali ID naszego smartfona/tabletu i adres e-mail – obie te informacje uzyskamy instalując Device ID na swoim urządzeniu. Niezbędne dane zostaną wyświetlone tuż po uruchomieniu programu. Po pierwszym kliknięciu w nowy przycisk „Download APK” zostaniemy poproszeni o podanie danych wyświetlanych przez Device ID oraz zalogowanie się przy pomocy swojego konta Google. Należy więc podać swoje hasło lub hasło aplikacji (w przypadku logowania dwuetapowego) oraz wprowadzić adres e-mail i ID urządzenia. I to wszystko.

Jak instalować aplikacje z komputera na smartfon?

Choć procedura „na papierze” wygląda na skomplikowaną, w praktyce sprowadza się do przepisania kilku danych z telefonu i zalogowaniu do usługi. Od teraz, zawsze (czy raczej do czasu odinstalowania dodatku) obok przycisku „Zainstaluj” będzie widniał ten umożliwiający pobranie aplikacji na komputer. Alternatywnie można skorzystać ze strony internetowej umożliwiającej pobieranie aplikacji: https://apps.evozi.com/apk-downloader/. W tym przypadku wystarczy skopiować odnośnik do aplikacji w odpowiednie okienko, by wygenerować link do pobrania programu.

 

Ok, ale jak ją później zainstalować w telefonie? Należy ją skopiować do urządzenia, a w nim zmienić ustawienia bezpieczeństwa tak, by możliwe było instalowanie programów z „nieznanych źródeł”, a więc kolejno: Ustawienia > Bezpieczeństwo > Nieznane źródła – zaznaczamy checkbox (w zależności od wersji systemu lokalizacja tej opcji może być inna). Teraz przy pomocy dowolnego menedżera plików należy zlokalizować skopiowany wcześniej program i pojedynczym kliknięciem uruchomić instalację.

 

Jak pobrać aplikacje z Google Play na komputer? - opinie i komentarze (4)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

ananasek
09-11-2015 - 12:03:51
fajne
  (0)
Odpowiedz
kupiec52
12-10-2015 - 07:59:08
Fajne !
  (0)
Odpowiedz
kupiec52
12-10-2015 - 07:58:00
Gajewska
  (0)
Odpowiedz
kupiec52
12-10-2015 - 07:57:57
Gajewska
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

SuperMemo to rewelacyjny kurs językowy. Zobaczcie jak włączyć i wypróbować aplikację, dzięki której możecie uczyć się nawet 6 języków obcych!

Pierwszą możliwością na pozyskanie SuperMemo jest ściągnięcie aplikacji na smartfon z systemem Android z Google Play. Kurs znajduje się tutaj. Druga opcja polega na wysłaniu SMSa o treści SM na 8017.

Jak pobrać, aktywować i korzystać za darmo z SuperMemo? - opinie i komentarze (13)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Grześ
19-01-2014 - 14:30:48
przychodzi mi na telefon raz wtygodniu sms o tym ,że ,,Twoja subskrycja SUPERMEMO_BUY-7dni została przedłuzona .co zrobić aby ta usługa nie była kontynuowana ,jaki trzeba wysłac kod deaktywacyjny ,nigdzie nie moge znaleść takich informacji ,prosze o odpowiedz ,mam w t-mobile 3 telefony komórkowei jeden stacjonarny oraz internet mobilny i w tym wypadku nie jestem zadowolony z tej usługi ,prosze o pomoc ,pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
23-01-2014 - 09:23:15
Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z BOA, gdzie należy podać numer telefonu i na kogo telefon jest zarejestrowany - wówczas nasi konsultanci zablokują usługę. Pozdrawiamy.
  (0)
Odpowiedz
agader
16-10-2013 - 08:53:20
mam problem przychodzą mi sms o treści pobierz bez żadnego i nie wiem jak to wyłączyć proszę o pomoc
  (1)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
16-10-2013 - 10:50:58
Mamy za mało informacji by pomóc. Zachęcamy do wizyty w salonie bądź telefon do BOA. Pozdrawiamy.
  (0)
Odpowiedz
basia
08-08-2013 - 22:31:12
mam jedno pytanie jak to wylaczyc. juz nauczylam sie i nie umiem tego wylaczyc . prosze o pomoc
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
11-08-2013 - 11:50:14
Basiu, usługi SUPERMEMO nie wyłącza się w żaden sposób, wystarczy ją skasować z telefonu, ewentualnie z komputera. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
ania
05-07-2013 - 14:20:20
Witam! Miałam oddawany telefon do serwisu, a mam kurs w abonamencie... Jak ponownie uzyskac kod do kursu?
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
08-07-2013 - 10:21:54
Aniu, potrzebujemy Twoich danych, by odpowiedzieć na to zapytanie. Możesz napisać ma redakcja@t-mobile-trendy.pl? Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
karaa
28-06-2013 - 22:39:39
ej jaki jest kod na darmowe sms do play ??
  (0)
Odpowiedz
qubap
25-10-2012 - 19:23:11
czy tą aplikację da się pobrać na PC?
  (1)
Odpowiedz
Malone
20-10-2012 - 21:03:25
Mimo iż dostałem link i kod aktywacyjny to wpierw musze sie zalogowac poźniej kupić. Jednak wole sam sie uczyc bez takich cudownych programów.
  (0)
Odpowiedz
monika
22-09-2012 - 21:30:41
Przed instalacją program każe mi podać adres e-mail i hasło. Pytam się skąd?
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
25-09-2012 - 09:32:09
W odpowiedzi na otrzymane pismo informuję, że login oraz hasło zostanie wysłane w ciągu 3- ech dni roboczych sms-em do momentu podpisania umowy lub aneksu. Jeżeli taka wiadomość nie została dostarczona należy skontaktować się z Biurem Obsługi Abonenta. Pozdrawiamy!
  (1)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Audioteka to rewelacyjna aplikacja, która oferuje największy w Polsce dostęp do bazy audiobooków. Dowiedzcie się jak ją zdobyć i jak z niej korzystać.

Kilka dni temu oddaliśmy Wam do użytku aplikację we współpracy z serwisem Audioteka.pl. Aplikacja oferuje dostęp do ogromnej bazy audiobooków i dostępna jest już w sklepie Google Play. Klienci naszej sieci będą mogli pobrać ją bezpłatnie.

Jak pobrać Audiotekę?

Wszyscy klienci T-Mobile korzystający ze smartfonów z systemem Android mogą bezpłatnie zainstalować aplikację bezpośrednio ze sklepu Google Play lub wysłać bezpłatnego SMS-a o treści AUDIOTEKA na numer 8008, aby otrzymać link do pobrania aplikacji. Dodatkowo T-Mobile będzie sprzedawało telefony już z zainstalowaną aplikacją wraz z przykładowymi rozdziałami najpopularniejszych książek W naszych salonach jest już dostępny smartfon HTC Desire X z preinstalowaną aplikacją Audioteka z audiobookiem „Bóg, kasa i rock and roll” autorstwa Szymona Hołowni i Marcina Prokopa.

HTC Desire X z audiobookiem „Bóg, kasa i rock and roll” autorstwa Szymona Hołowni i Marcina Prokopa.

Korzystaj z internetu w telefonie bez obaw o koszty! Twój smartfon działa online i często do odpowiedniej pracy potrzebuje dostępu do sieci? Możesz uniknąć dodatkowych kosztów! Skorzystaj z naszej taryfy multimedialnej lub zamów najlepszy pakiet internetowy na telefon! Aktywacja pakietu: Wyślij SMS pod bezpłatny nr 8010 o treści:
BC9 - jeśli korzystasz z abonamentu,
MAX - jeśli korzystasz z MIXa lub T-Mobile na kartę. Myślisz, że Internet w komórce jest drogi? Przemyśl to jeszcze! Nasze pakiety są już od 9,08 zł!

Jak odnaleźć konkretny audiobook?

Po uruchomieniu Audioteki używamy zakładek u góry ("nowości", bestsellery, "kategorie", "szukanie") by wybrać jeden z czterech sposobów szukania audiobooków. Możemy przejrzeć krótkie listy nowości i bestsellerów, albo zgłębić się w rozbudowany katalog. Używając lupki możemy wyszukać audiobooki z zadanym tytułem, autorem lub lektorem. Po wybraniu interesującej nas pozycji czytamy informację na jej temat oraz zapoznajemy się z krótkim fragmentem nagrania. W wypadku wielu audiobooków oferowany do ściągnięcia jest też darmowy rozdział, który pozwala najpełniej ocenić, czy dana pozycja spełnia nasze oczekiwania.

Jak kupić audiobooka?

Gdy jesteśmy zdecydowani, przystępujemy do zakupów. Zaletą Audioteki jest duża swoboda wyboru płatności. Dla posiadaczy konta w T-Mobile najwygodniejsza jest pierwsza metoda, która pobiera pieniądze z naszego konta abonamentowego lub prepaid, oczywiście jeśli mamy na nim dość środków. Możemy też zapłacić opcją „Kup teraz” poprzez sklep Google Play, używając powiązanej ze sklepem karty płatniczej. Najbardziej wszechstronna, choć nieco mniej wygodna opcja, to zakupy przez sklep on-line. W tym wypadku najważniejsza jest możliwość płacenia przez usługę e-card, pozwalającą użyć karty płatniczej lub wykonać szybki przelew z banku.

Wszyscy klienci T-Mobile korzystający ze smartfonów z systemem Android mogą bezpłatnie zainstalować aplikację bezpośrednio ze sklepu Google Play lub wysłać bezpłatnego SMS-a o treści AUDIOTEKA na numer 8008, aby otrzymać link do pobrania aplikacji.

Gdzie znajdziemy pobranego już audiobooka?

Wszystkie ściągnięte nagrania pojawiają się pod zakładką „moja półka”. Wskazujemy książkę do słuchania, którą chcemy odtworzyć. Wśród zakładek wybieramy pobieranie i naciskamy przycisk na dole. Do pobierania warto używać WiFi, bo pliki są duże! Alternatywą jest wykupienie pakietu internetowego w T-Mobile. Jeśli nasz telefon ma mało pamięci, warto rozbudować ją używając karty microSD. Nie musimy czekać na pobranie całości i już krótko po rozpoczęciu procesu możemy przejść do słuchania – reszta audiobooka zostanie ściągnięta w tle.

Jak korzystać ze ściągniętego audiobooka?

Przyciski odtwarzacza pozwalają na przeskakiwanie o krótki fragment oraz do kolejnego rozdziału. Możemy też płynnie przewijać nagranie po naciśnięciu na pasek czasu. Aby oznaczyć miejsce, w którym jesteśmy, zakładką, naciskamy klawisz Opcji. Do listy zakładek przenosi nas ikona w prawym górnym rogu. W sekcji informacji mamy możliwość usunięcia książki oraz kupienia pełnej wersji, jeśli odsłuchujemy demo.


Audiobooki idealnie zastępują książki w sytuacjach, w których mamy zajęte ręce oraz musimy skupiać uwagę na otoczeniu. Dzięki temu są szczególnie trafionym rozwiązaniem dla kierowców. Dzięki możliwościom smartfonów oraz aplikacji Audioteka ich kupowanie i słuchanie stało się wygodne jak nigdy wcześniej.

Zachęcamy do obejrzenia wideo porady o tym jak korzystać z aplikacji Audioteka i pobierać audiobooki z użyciem ZTE Grand X In, czyli pierwszego smartfona z procesorem Intela, którt trafił ostatnio do naszej oferty. Zapraszamy.

<p><em>Zapoznajcie się z naszym wideo-poradnikiem dotyczącym aplikacji Audioteka.</em></p>

<p><em>Zobaczcie naszą wideo-recenzję HTC Desire X i sprawdźcie jak działa Audioteka i audiobooki!</em></p>

Jak pobrać audiobooki i korzystać z Audioteki? - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Jogi
08-03-2013 - 22:07:49
"W naszych salonach jest już dostępny smartfon HTC Desire X z preinstalowaną aplikacją Audioteka z audiobookiem „Bóg, kasa i rock and roll” autorstwa Szymona Hołowni i Marcina Prokopa." Ściągnąłem 5 rozdziałów (ok. 1h50min) z ponad dwunastogodzinnego audiobooka. Wyskakuje komunikat, że posiadam już audiobooka. Ewentualną opcją jest zakup za 39,90. Co jest grane?
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Jeśli jesteś miłośnikiem aplikacji a Twój telefon pęka w szwach od nowych gier, to mamy dla Ciebie radę jak umilić sobie instalowanie znalezionych programów w Google Play.

Okazuje się, że nie tylko z poziomu telefonu możemy zainstalować aplikację na naszym smartfonie. Również komputer w tym przypadku może okazać się niezwykle przydatny.

Aby zdalnie instalować programy oraz gry, musimy w przeglądarce internetowej wpisać adres play.google.com. W prawym górnym rogu klikamy na Zaloguj i wprowadzamy login oraz hasło konta, którym posługujemy się na naszym smartfonie.

Jedno jest pewne, korzystanie z takiej strony jest o wiele wygodniejsze niż przeszukiwanie tysięcy aplikacji na małym ekranie. Jeśli znajdziemy pozycję która nas interesuje to wystarczy w jej oknie kliknąć na Zainstaluj.

Zwróćmy tylko uwagę czy wybrane jest odpowiednie urządzenie na liście, jeśli tak to zatwierdzamy i po chwili na naszym telefonie powinno ukazać się powiadomienie o pobieraniu nowej aplikacji.

Jak instalować aplikacje na smartfon z komputera? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się