Porady

17.01.2014
iTunes - przydatne porady

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Aby móc w pełni korzystać z iPhone'a i iPada warto podłączyć te urządzenia do naszego komputera i skorzystać z iTunes'a. W tym poradniku możecie zapoznać się z kilkoma przydatnymi wskazówkami, które z pewnością ułatwią obsługę wspomnianego iTunes'a.

iTunes to aplikacja, która pozwala między innymi zarządzać wieloma ustawieniami iPhone’ów i iPadów. Obu urządzeń możemy od pewnego czasu używać bez niej, ale warto się dowiedzieć do czego iTunes może się nam przydać. Radzimy jak z niej skorzystać krok po kroku. Program ma opinię niezbyt intuicyjnego w użyciu i chyba nie bez powodu...

Osoby przyzwyczajone do uruchamiania iTunes wcześniej nie będą mogły znaleźć wielu opcji, a dla nowych użytkowników może to być bardziej intuicyjny sposób dostania się do ustawień telefonu. Z menu Widok wybieramy Pokaż pasek boczny.

Przy każdym podłączeniu do komputera warto zapisać zawartość naszego telefonu na dysku twardym. Pozwoli to na bezproblemowe odtworzenie wszystkich naszych kontaktów, ustawień, zdjęć czy aplikacji, w przypadku gdy wymieniamy iPhone’a (lub iPada) na nowszy model, lub gdy - nie daj Boże - nasz sprzęt został ukradziony.

Dane z iPhone’a czy iPada możemy oczywiście zapisywać automatycznie do chmury iCloud prosto z urządzenia - warto korzystać i z tego sposób, ale żeby mieć wszystkie dane należy skorzystać z kopii wykonywanej przez iTunes.

W polu Kopie zapasowe wybieramy Ten komputer, a dla dodatkowego bezpieczeństwa możemy naszą kopię zaszyfrować (uniemożliwia to uzyskanie dostępu do danych naszego telefonu osobie postronnej, która ma dostęp do komputera) i ustawić hasło dostępu.

Niezależnie od tego czy ręcznie lub automatycznie zarządzamy zasobami naszego telefonu z komputera - możemy to zrobić bez potrzeby podłączania telefonu/tabletu kablem USB. W iTunes od wersji 11 wystarczy zaznaczyć opcję Synchronizuj z tym iPhone’em (iPadem) przez sieć Wi-Fi. Od teraz możemy wgrywać na nasze urządzenie mobilne muzykę, filmy czy książki tak jak robiliśmy to przy połączeniu kablowym - tyle że bezprzewodowo.

Czasem przychodzi czas, że chcemy uporządkować aplikacje na ekranie swojego iPada czy iPhone’a. Przenoszenie wielu aplikacji palcem może być dość czasochłonne, szczególnie jeśli chcemy przenieść ikonę aplikacji, na przykład, z drugiego ekranu na piąty, więc dlaczego nie zrobić tego myszką komputerową?

Wystarczy kliknąć na nasze urządzenie a następnie z paska zakładek wybrać Programy. Wyświetli się lista zainstalowanych aplikacji i podgląd ekranów. Po dwukrotnym kliknięciu na dany ekran zobaczymy jego powiększenie, a ikony możemy przerzucać na inne ekrany poprzez kliknięcie i przytrzymanie, a następnie przeniesienie na wybrany ekran (wyświetli się jego powiększenie).

To naprawdę szybki i wygodny sposób na porządek w aplikacjach. Aplikacje możemy też błyskawicznie przeszukiwać po nazwie i usuwać, używając do tego listy po lewej.

Niektórzy z nas mają pewnie jeszcze trochę płyt CD i chcieliby słuchać ich na swoim urządzeniu mobilnym. Wystarczy umieścić płytę w napędzie komputera, a iTunes zapyta, czy chcemy ją zaimportować do biblioteki iTunes.

Po kliknięciu na tak płyta znajdzie się w naszej bibliotece, a jeśli nie mamy włączonego ręcznego zarządzania muzyką - po podłączeniu telefonu do komputera lub poprzez Wi-Fi - zostanie zsynchronizowania z iPhone’em.

Wystarczy przeciągnąć pliki do okna iTunes lub z menu Plik wybrać Dodaj do biblioteki... Muzyka automatycznie wgra się do naszego telefonu czy tabletu, chyba że mamy włączoną opcję ręcznego zarządzenia w ustawieniach ogólnych urządzenia.

Umożliwia ona wgranie muzyki tylko na telefon lub tablet, pomijając bibliotekę iTunes. Przydatne, gdy na komputerze słuchamy plików MP3 za pomocą innego programu niż iTunes - skorzystanie z biblioteki iTunes powoduje bowiem stworzenie kopii plików muzycznych na naszym dysku i zajmuje dodatkową przestrzeń.

iTunes - przydatne porady - opinie i komentarze (3)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

AWjg02163
29-10-2014 - 15:04:30
Mam pytanie,gdzie mogę znależć instrukcję obsługi smartfona Samsung Galaxy Ace 4. Dziękuję
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
29-10-2014 - 20:32:16
Witaj, tutaj: http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201409/20140924122228746/SM-G357FZ_UM_Open_Kitkat_Pol_Rev.1.0_140923.pdf. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
zyxzyx
04-03-2014 - 17:03:45
Bardzo fajnie koncowki do wyrazow zapozyczonych, tylko kilka drobnych bledow - Itunesa w naglowku (a poprawnie tak naprawde byloby po prostu Itunes)
  (0)
Odpowiedz
Podziel się