Jeśli jesteś miłośnikiem aplikacji a Twój telefon pęka w szwach od nowych gier, to mamy dla Ciebie radę jak umilić sobie instalowanie znalezionych programów w Google Play.

Okazuje się, że nie tylko z poziomu telefonu możemy zainstalować aplikację na naszym smartfonie. Również komputer w tym przypadku może okazać się niezwykle przydatny.

Aby zdalnie instalować programy oraz gry, musimy w przeglądarce internetowej wpisać adres play.google.com. W prawym górnym rogu klikamy na Zaloguj i wprowadzamy login oraz hasło konta, którym posługujemy się na naszym smartfonie.

Jedno jest pewne, korzystanie z takiej strony jest o wiele wygodniejsze niż przeszukiwanie tysięcy aplikacji na małym ekranie. Jeśli znajdziemy pozycję która nas interesuje to wystarczy w jej oknie kliknąć na Zainstaluj.

Zwróćmy tylko uwagę czy wybrane jest odpowiednie urządzenie na liście, jeśli tak to zatwierdzamy i po chwili na naszym telefonie powinno ukazać się powiadomienie o pobieraniu nowej aplikacji.

Jak instalować aplikacje na smartfon z komputera? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Kiedyś skanery wymagały zarezerwowania stosunkowo sporej przestrzeni w obrębie biurka, by móc z nich wygodnie korzystać. Dzisiaj mieszczą się w kieszeni. Oczywiście, nie dosłownie, ale jeśli Twoje preferencje ograniczają się do sporadycznego skanowania dokumentów, to smartfon może śmiało konkurować ze sprzętem biurowym. Wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację.

CamScanner to najpopularniejszy obecnie mobilny skaner dla Androida. Został pobrany przez ponad 10 milionów użytkowników i wyceniony na średnią 4,7 przez ponad 70 tys. osób, którzy docenili jego stały rozwój i wygodę użytkowania. W oknie głównym wyświetlane są wszystkie dokumenty, które były poddawane obróbce. Każda pozycja z listy opatrzona jest miniaturą zdjęcia, nazwą i datą utworzenia. W przypadku dużej ich liczby warto korzystać z tagów – ich edytowalna lista wyświetlana jest w lewej części ekranu startowego. Aby utworzyć nowy skan należy kliknąć w ikonę aparatu lub zdjęcia (w zależności od tego, czy kopia powinna być wykonana na bazie nowego zdjęcia, czy tego zapisanego w galerii). Później CamScanner spróbuje automatycznie rozpoznać zarys dokumentu, który zakreśli niebieską figurą. Tą można w razie potrzeby dostosować do obszaru roboczego, przeciągając jej kąty, a całość obracając. Kolejny etap to obróbka końcowa, która polega na dostosowaniu jasności, kontrastu i ostrości – można tego dokonać ręcznie przy pomocy dedykowanych suwaków lub skorzystać z trybów automatycznych, których listę znajdziemy w prawym górnym rogu ekranu – bez zmian, słabe/mocne dostosowanie, zdjęcie w skali szarości lub czarno-białych kolorach. Po zatwierdzeniu zmian plik jest zapisywany do późniejszego podglądu i wysyłki. Z tego miejsca można także utworzyć plik PDF.

Scan Master jest niezwykle intuicyjnym programem do tworzenia skanów dokumentacji - wystarczy 5 kliknięć, by wykonać zdjęcie i zmienić je w dobrą jakościowo kopię. Okno główne prezentuje wszystkie przetworzone dokumenty, obok których (przy lewej krawędzi ekranu) umieszczone zostały przyciski funkcyjne: aparat, galeria, sortowanie, edycja i wyszukiwanie. Tak jak poprzednio, skan można wykonać na bazie właśnie zrobionego zdjęcia lub dowolnego zapisanego w galerii. Warto zaznaczyć, że po kliknięciu w przycisk „Camera” zostanie wywołane specjalne okno do obsługi aparatu, a nie domyślna aplikacja aparatu. Dzięki temu możliwe jest wykonanie kilku zdjęć, które później mogą być zapisane do jednego pliku PDF. W kolejnym etapie zdjęcie należy przyciąć do właściwego obszaru skanowania, jeśli ten nie zostanie rozpoznany automatycznie (tak samo jak w CamScanner). Po chwili niepotrzebne tło zniknie ze zdjęcia, a obraz zostanie rozciągnięty do obszaru zakreślonej figury. W kolejnym kroku fotografię można dostosować pod kątem jasności, kontrastu i poziomu detali przy pomocy dedykowanych suwaków. „Finish” i gotowe – tak przerobionym zdjęciem można podzielić się ze znajomymi lub zapisać w pliku PDF.

Smartfon z Androidem jak kieszonkowy skaner - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Często czytamy teksty o ciekawych aplikacjach mobilnych, nie każdy wie jednak, że nie musimy wtedy chwytać za telefon czy tablet. Taką aplikację możemy zainstalować zdalnie, przez komputer. Wyjaśniamy jak to zrobić.

Jest rozwiązanie, które pozwala zainstalować aplikację z komputera bez sięgania po telefon czy tablet, już nie mówiąc o wpisywaniu na tych urządzeniach nazwy aplikacji w celu jej odnalezienie w App Store. Wystarczy tylko kilka kliknięć. 

Nie obejdzie się bez programu iTunes (na Windows lub w systemie OS X), zalogowanego do naszego konta Apple ID - czyli takiego, do którego logujemy się do App Store na naszym urządzeniu mobilnym. A to urządzenie musi mieć zainstalowany system iOS w wersji 7 lub wyższej.  

Na naszym tablecie lub smartfonie musimy włączyć odpowiednią funkcję. Przechodzimy do Ustawień, a następnie do pozycji iTunes Store i App Store. W polu Pobieranie Automatyczne zaznaczamy Programy. Niżej mamy jeszcze przełącznik Używaj sieci komórkowej - jeśli dysponujemy bogatym planem taryfowym nic nie stoi na przeszkodzie, by instalować aplikacje poprzez sieć T-Mobile. Jeśli nie zaznaczymy tej opcji będzie się tak działo oczywiście przez sieć Wi-Fi. Do działania automatycznego pobierania aplikacji nie musimy mieć wybranej funkcji Uaktualnienia - niektóre osoby mogą nie chcieć z niej korzystać w obawie przed szybkim zużyciem baterii.

Koniecznie będzie wybranie odpowiedniej opcji w iOS

Teraz możemy już instalować aplikacje prosto z iTunes. Często aplikacje opisywane na stronach internetowych mają link do iTunes - wystarczy na niego kliknąć i strona danej aplikacji otworzy się w tym programie. 

Gdy włączymy iTunes upewnijmy się, że jesteśmy zalogowani w sklepie. Wystarczy wejść do menu Sklep - jeśli w jego dolnej części znajdziemy pozycję Wyloguj się - znaczy to, że jesteśmy zalogowani. A jeśli Zaloguj się - musimy się zalogować. 

W górnym menu iTunes przejdźmy do działu App Store, w którym znajdziemy wiele sugestii, dotyczących ciekawych aplikacji, rankingi. Otrzymamy także możliwość przeglądania sklepu według kategorii, czyli wszystko to, co na iPhone’ie lub iPadzie.

Jeśli chcemy pobrać aplikację wystarczy kliknąć na przycisk z napisem Free lub ceną programu. Rozpocznie się pobieranie, co zostanie potwierdzone paskiem postępu wyświetlonym w górnej części okna iTunes. Jednocześnie aplikacja po chwili zainstaluje się na naszym urządzeniu mobilnym.

Warto dodać, że w iTunes nie jesteśmy w stanie przypisać instalacji do konkretnego urządzenia. Więc jeśli włączyliśmy Pobieranie Automatyczne na naszym iPhonie i iPadzie - aplikacja zainstaluje się na obu urządzeniach. Jeśli mamy więcej urządzeń z iOS, a nie chcemy na każdym z nich instalować tych samych aplikacji automatycznie - wystarczy, że na danym urządzeniu nie wybierzemy opcji opisanej na początku tekstu. Miejmy nadzieję, że w przyszłości pojawi się możliwość wybrania urządzenia na którym chcemy aplikację zainstalować.

Możemy sobie wyobrazić nie jedną sytuację, podczas której opisane tutaj rozwiązanie okaże się przydatne. Możemy na przykład, będąc w pracy, zainstalować aplikację na iPadzie, którego mamy w domu. A może nasz telefon akurat jest podpięty do ładowarki w innym pomieszczeniu? To również przestaje być problemem, gdy chcemy zainstalować aplikację, o której właśnie przeczytaliśmy na komputerze.

Jak instalować aplikacje przez komputer na iPhonie i iPadzie? - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

x0m3r
04-04-2014 - 12:34:24
Szkoda, że nie ma tak na Gogole play wiem że istnieje apk download ale nie wszystkie aplikacje będą działać z tego źródła na smartphone bo nie ma takiej możliwości :D
  (0)
Odpowiedz
x0m3r
04-04-2014 - 12:36:07
Przydałoby się też możliwość w ANDROIDACH wszystkie aplikacje, żeby był taki wybór na kartę sim by wiecej miejsca było na telefonie każda aplikacja powinna mieć taką możliwość ;D
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Pobieranie aplikacji z Google Play bezpośrednio na komputer? Tak, to możliwe.

Dzisiaj dostęp do Internetu jest tak powszechny, że problem pobierania aplikacji ze sklepu Google Play w telefonie jest znikomy. Nie można go jednak nie dostrzegać. Wciąż bowiem tylko z poziomu telefonu można pobierać aplikacje ze sklepu Google Play. Owszem, jest to wygodne na tle rozwiązań, do których przywykliśmy za czasów Symbiana i Windows Mobile, kiedy to pliki instalacyjne pobieraliśmy na komputer, a dopiero później instalowaliśmy w telefonie. Było to trochę bardziej kłopotliwe, ale nie wymuszało instalowania routerów i kupowania pakietów internetowych. Z pomocą przychodzi jednak APK Downloader, dzięki któremu możemy pobrać dowolną aplikację bezpośrednio na komputer oraz pewna usługa webowa. Jak to zatem zrobić?

Zobacz smartfony w naszej ofercie!

Zacznijmy od tego, że z tej funkcjonalności mogą korzystać tylko użytkownicy przeglądarek Google Chrome lub Firefox, bo to właśnie do niej wrzucamy dodatek APK Downloader pobrany z Chrome Web Store czy też z dodatków Firefoxa. Dzięki niemu, obok przycisku „zainstaluj” widocznego podczas podglądu szczegółów aplikacji w Google Play, pojawi się jeszcze jeden: „Download APK”. Co znaczy „download” nie trzeba nikomu tłumaczyć, natomiast APK to rozszerzenie plików instalacyjnych programów przeznaczonych dla Androida.

 

Aby skonfigurować dodatek będziemy potrzebowali ID naszego smartfona/tabletu i adres e-mail – obie te informacje uzyskamy instalując Device ID na swoim urządzeniu. Niezbędne dane zostaną wyświetlone tuż po uruchomieniu programu. Po pierwszym kliknięciu w nowy przycisk „Download APK” zostaniemy poproszeni o podanie danych wyświetlanych przez Device ID oraz zalogowanie się przy pomocy swojego konta Google. Należy więc podać swoje hasło lub hasło aplikacji (w przypadku logowania dwuetapowego) oraz wprowadzić adres e-mail i ID urządzenia. I to wszystko.

Jak instalować aplikacje z komputera na smartfon?

Choć procedura „na papierze” wygląda na skomplikowaną, w praktyce sprowadza się do przepisania kilku danych z telefonu i zalogowaniu do usługi. Od teraz, zawsze (czy raczej do czasu odinstalowania dodatku) obok przycisku „Zainstaluj” będzie widniał ten umożliwiający pobranie aplikacji na komputer. Alternatywnie można skorzystać ze strony internetowej umożliwiającej pobieranie aplikacji: https://apps.evozi.com/apk-downloader/. W tym przypadku wystarczy skopiować odnośnik do aplikacji w odpowiednie okienko, by wygenerować link do pobrania programu.

 

Ok, ale jak ją później zainstalować w telefonie? Należy ją skopiować do urządzenia, a w nim zmienić ustawienia bezpieczeństwa tak, by możliwe było instalowanie programów z „nieznanych źródeł”, a więc kolejno: Ustawienia > Bezpieczeństwo > Nieznane źródła – zaznaczamy checkbox (w zależności od wersji systemu lokalizacja tej opcji może być inna). Teraz przy pomocy dowolnego menedżera plików należy zlokalizować skopiowany wcześniej program i pojedynczym kliknięciem uruchomić instalację.

 

Jak pobrać aplikacje z Google Play na komputer? - opinie i komentarze (4)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

ananasek
09-11-2015 - 12:03:51
fajne
  (0)
Odpowiedz
kupiec52
12-10-2015 - 07:59:08
Fajne !
  (0)
Odpowiedz
kupiec52
12-10-2015 - 07:58:00
Gajewska
  (0)
Odpowiedz
kupiec52
12-10-2015 - 07:57:57
Gajewska
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się