Firefox Marketplace – tak nazywa się sklep z aplikacji, będący integralną częścią z systemu operacyjnego Firefox OS. Specjalnie z myślą o naszych czytelnikach przygotowaliśmy krótki poradnik wyjaśniający jak z niego korzystać.

Krok nr 1: Uruchamiamy Firefox Marketplace

Proces instalowania aplikacji jest banalnie prosty, a rozpoczynamy go oczywiście od uruchomienia samego sklepu. Po odblokowaniu telefonu z systemem Firefox OS, przesuwamy palcem po ekranie od prawej do lewej strony. W ten sposób uzyskujemy dostęp do menu z listą aplikacji. Wśród nich odnajdujemy tę podpisaną jako Marketplace. Następnie stukamy w nią palcem, co przenosi nas do strony głównej sklepu.

Krok nr 2: Odnajdujemy aplikacje

Teraz nadszedł czas na odnalezienie interesujących nas aplikacji, które czekają na pobranie wewnątrz Firefox Marketplace. Możemy wyszukiwać ich ręcznie, poruszając się swobodnie po dowolnych zakładkach sklepu i sortując aplikacje na przykład pod względem popularności. Z kolei w górnej części ekranu znajduje się przycisk Wszystkie kategorie – stuknięcie w niego palcem skutkuje rozwinięciem listy wszystkich kategorii, w których umieszczone zostały poszczególne aplikacje. Te kategorie to m.in.: Rozrywka, Gry, Muzyka, Podróże, Edukacja, Narzędzia, Zakupy itd.

Drugi sposób polega na skorzystaniu z wyszukiwarki aplikacji, która została umieszczona na samej górze ekranu głównego Firefox Marketplace. Po prostu stukamy palcem w puste pole i korzystając z ekranowej klawiatury wpisujemy nazwę interesującej nas aplikacji.

Na stronie głównej marketu znajdziecie najczęściej pobierane aplikacje.

Krok nr 3: Pobieramy aplikacje

Instalacji możemy dokonać przechodząc na stronę z opisem aplikacji (stukamy w jej nazwę) lub bezpośrednio ze strony sklepu. W tym celu stukamy palcem w niebieski prostokąt z napisem Bezpłatne, który widnieje w przypadku aplikacji, za które nie musimy nic płacić. Następnie stukamy w przycisk Zainstaluj i już możemy cieszyć się pobraną aplikacją. Uruchamiamy ją stukając palcem we wspomniany niebieski prostokąt, który po pobraniu aplikacji zmienił swój opis na Uruchom. Aplikacja jest dostępna również w menu głównym – tym samym, z poziomu którego uruchamialiśmy Firefox Marketplace.

Aplikacje webowe

Na koniec tego poradnika ważna informacja: Firefox OS oferuje nie tylko do aplikacje ze sklepu Firefox Marketplace, ale również aplikacje webowe, dostępne wyłącznie w przypadku połączenia z siecią internetową. By z nich skorzystać, należy przesunąć palcem po ekranie głównym od lewej do prawej strony. Poskutkuje to wysunięciem menu aplikacji webowych, podzielonych na osobne kategorie. Możemy odnajdywać je ręcznie lub z wykorzystaniem wyszukiwarki umieszczonej przy górnej krawędzi ekranu.

W Firefox Marketplace aplikacje podzielone są wg tematycznych kategorii.

<p><em>Zapraszamy do obejrzenia naszej wideo-recenzji Alcatel One Touch Fire - pierwszego smartfona z Firefox OS!</em><br /><br /></p>

<p><em>Firefox OS - dowiedzcie się o nim więcej!</em></p>

Jak korzystać z Firefox Marketplace? - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Dema
25-07-2013 - 15:30:28
Czy da sie tym telefonem wysylać mms?Jeśli tak to poprosze o instrukcje jak?
  (0)
Odpowiedz
******
09-04-2014 - 17:56:26
@Dema - Nie da się:Wysłać mms-a,zmienić dzwonka i po aktualizacji wyłącza sie BŁAGAM NAPRAWCIE TO!
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Do czego najczęściej używamy smartfonów? Maile, SMS-y, a może nawigacja? Sprawdźcie.

Smartfony są coraz popularniejsze wśród użytkowników sieci. W lutym 2011 roku jedynie 20 proc. internautów deklarowało posiadanie smartfonu, obecnie ma je ponad 40 proc. badanych. Oznacza to, że w ciągu roku liczba zaawansowanych komórek podwoiła się.

Najczęściej wykorzystujemy smartfony do wysyłania SMS-ów (93 proc.), robienia zdjęć (89 proc.), przeglądania internetu (85 proc.), dzwonienia (85 proc.). Jak widać wykonywanie połączeń i przeglądanie sieci traktowane są już na równi - kiedyś nie do pomyślenia w przypadku sprzętu takiego jak telefon.

Na kolejnych miejscach znalazło się: słuchanie muzyki, wysyłanie MMS-ów, wysyłanie maili i połączenia wideo. To aktywności mniej popularne niż w ubiegłym roku.

Kobiety i mężczyźni trochę inaczej korzystają ze smartfonów.

W badaniu wzięto pod uwagę także płeć respondentów. Kobiety częściej wysyłają SMS-y i dzwonią (po 97 proc.). Mężczyźni najczęściej wykorzystują smartfony do wysyłanie SMS-ów i robienia zdjęć (odpowiednio 89 i 92 proc.).

Ci, którzy korzystają na swoich smartfonach z internetu, najczęściej przeglądają mapy lub serwisy lokalizacyjne, sprawdzają wiadomości z kraju i ze świata, prognozę pogody, korzystają z Facebooka, sprawdzają wiadomości biznesowe, sportowe, repertuar kin, serwisy plotkarskie, korzystają z NK i serwisów randkowych.

Badania zostały przeprowadzone przez Polskie Badania Internetu na panelu badawczym Ariadna prowadzonym przez GG Network SA w ramach projektu GG Opinion Detector.

Źródło: media2.pl
Fot.: Iqoncept | Dreamstime.com  

Jak korzystamy ze smartfonów? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Firefox OS, czyli otwarty system operacyjny stworzony przez Fundację Mozilla, jest już tuż za rogiem. Postanowiliśmy więc przybliżyć jego krótką historię i pokazać Wam, od czego to wszystko się zaczęło.

Android, iOS i Windows Phone – te mobilne systemy operacyjne już na dobre zadomowiły się na rynku i mają wierne grono swoich oddanych fanów. Być może właśnie dlatego znaleźliśmy się na etapie, w którym potrzebujemy jakiegoś dodatkowego gracza, który przyniesie ze sobą coś świeżego i zaproponuje nowe, nietypowe rozwiązania na tym nieco już przewidywalnym poletku urządzeń mobilnych. Takim nowym, idealnie nadającym się do tego graczem jest Firefox OS, czyli system operacyjny przygotowany przez Korporację Mozilla, który już lada moment rozpocznie swoją ekspansję. Zanim jednak przyjrzymy mu się bliżej, zobaczmy, od czego to wszystko się zaczęło.

Uwolnić net!

Fundację Mozilla, czyli organizację non-profit, powołano do życia 15 lipca 2003 roku. Jej celem jest zapewnienie organizacyjnego, prawnego i finansowego wsparcia dla projektu Mozilla i jego pochodnych. W chwili obecnej jako „projekt Mozilla” rozumiemy działalność Korporacji Mozilla, która została stworzona w 2005 roku jako główne źródło finansowania fundacji. Jej głównymi produktami są przeglądarka netowa Mozilla Firefox oraz klient pocztowy Mozilla Thunderbird, czyli popularne programy, które są stale rozwijane i wspierane przez ochotników z całego świata.

Wszystko to dzieje się nie z myślą o pieniądzach dla konkretnych korporacji, a dla dobra ogółu i użytkowników. Właśnie to odróżnia Mozillę od innych, zamkniętych i ściśle kontrolowanych platform. Najbardziej ogólnym celem fundacji i projektu Mozilla jest uwolnienie netu, czyli sprawienie, by stawał się on coraz bardziej innowacyjny, dostępny dla wszystkich i przyjazny użytkownikom. Pieniądze na prowadzenie swojej działalności Fundacja Mozilla, jako organizacja non-profit, czerpie jedynie ze sprzedaży płyt z oprogramowaniem, ubrań i maskotek z logo swoich produktów, usług płatnego wsparcia technicznego oraz istotnych dotacji od osób prywatnych i firm.

Tak wyglądać będzie Firefox OS. Jesteście go ciekawi?

Firefox OS to propozycja dla osób, które poszukują nietypowych rozwiązań i chcą posmakować czegoś nowego, co niekoniecznie jest dostępne na platformach innych producentów. Z jednej strony wsparcie dla Firefoksa OS zapowiadają naprawdę duże i znane firmy, a z drugiej pozostanie on systemem innowacyjnym i otwartym na ciągły rozwój.

Smartfon z Firefox OS już dostępny w naszej ofercie

Alcatel One Touch Fire możesz mieć w abonamencie, w Mix, Mix z internetem oraz ze starterem T-Mobile na kartę. Sprawdź!

Przeglądarka szybka i przyjemna

Celem przyświecającym powstaniu Firefoksa było stworzenie zupełnie nowej przeglądarki internetowej. Programiści z całego świata postawili sobie za cel zaprojektowanie aplikacji nie obciążającej zbytnio komputera i łatwej do pobrania poprzez net. Miała być szybka i przyjazna dla użytkownika, a jej struktura miała ułatwić jej ciągłe ulepszanie i możliwość dostosowywania dla indywidualnych potrzeb użytkowników. Mówiąc krótko, filozofia przyświecająca Mozilli zakładała stworzenie i rozwijanie produktów wolnych od zasad i ograniczeń rządzących innymi platformami. I dokładnie to samo możemy powiedzieć o systemie operacyjnym Firefox OS, który został zbudowany na identycznych zasadach, co jego udani prekursorzy.

W tej chwili przeglądarka netowa Mozilla Firefox pod względem popularności jest trzecią na świecie i pierwszą w Polsce. Fakt ten został zauważony, bowiem znaleźliśmy się w gronie krajów, w których w pierwszej kolejności zostanie udostępniony system operacyjny Firefox OS. Będzie on wspierany na świecie przez największych operatorów oraz producentów telefonów, do których przemawia idea otwartego i sprzyjającego rozwojowi systemu, który zaproponuje coś świeżego w stosunku do tego, co oferują inne, ściśle kontrolowane produkty dostępne na globalnym rynku.

Alcatel One Touch Fire z Firefox OS już niedługo tylko w naszej sieci!

Firefox OS rusza na podbój smartfonów

Firefox OS to odpowiedź Mozilli na najnowsze trendy w technologii, wymuszające przenoszenie wiodących produktów netowych na platformy mobilne. System operacyjny rozwijany przez Korporację Mozilla będzie wykorzystywał aplikacje napisane przy użyciu otwartych technologii HTML5, tym samym stając niejako w opozycji do platform z natywnym API. Firefox OS serwuje po prostu inne, raczej niespotykane podejście do tematu produktów mobilnych. Nie oznacza to jednak, że system stoi na uboczu głównego nurtu, bo wsparcie dla niego zapowiedziało już wiele dużych firm, producentów i organizacji, takich jak Facebook, Twitter, ZTE, Alcatel, LG, Sony, Qualcomm, Wikipedia, Disney czy T-Mobile, które zamierzają wesprzeć go swoimi produktami.

Podsumowując, Firefox OS to propozycja dla osób, które poszukują nietypowych rozwiązań i chcą posmakować czegoś nowego, co niekoniecznie jest dostępne na platformach innych producentów. Niewątpliwą zaletą tego systemu jest fakt, iż ma on być dostępny przede wszystkim na stosunkowo tanich, ogólnodostępnych urządzeniach, a jednocześnie oferować możliwości, których ogrom będzie uzależniony tylko i wyłącznie od inwencji i chęci niezależnych programistów i twórców aplikacji. Z jednej strony wsparcie dla Firefoksa OS zapowiadają naprawdę duże i znane firmy, a z drugiej pozostanie on systemem innowacyjnym i otwartym na ciągły rozwój. Właśnie dlatego trzymamy kciuki za ten system i będziemy przyglądać mu się z uwagą. Jesteśmy ciekawi, dokąd zaprowadzi go taka a nie inna strategia. Z całą pewnością potęgi Mozilli nie można lekceważyć.

Wyjątkowy konkurs

Firefox Flicks to kolejna już odsłona konkursu organizowanego przez Mozillę. W tym roku Mozilla zachęca wszystkich do tego, aby pomóc jej "zmobilizować" innych ludzi. Mozilla czeka na filmy o mocy internetu na urządzeniach mobilnych. Więcej o konkursie znajdziecie tutaj.

<p><em>Zapraszamy do obejrzenia naszej wideo-recenzji Alcatel One Touch Fire - pierwszego smartfona z Firefox OS!</em><br /><br /></p>

<p><em>Zobaczcie relację z debiutu Alcatela One Touch Fire w naszym salonie!</em></p>

<p><em>Firefox OS - poznajcie go lepiej!</em></p>

Firefox OS. Jak to wszystko się zaczęło? - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

RedakcjaT-Mobile-Trendy
21-11-2013 - 13:57:30
Informujemy, że wykryte zostały błędy po aktualizacji Alcatel OT Fire. Błędy mogą objawiać się między innymi kasowaniem listy kontaktów i restartowaniem telefonu. Firma Alcatel wraz z firmą Mozilla pracują aktualnie nad rozwiązaniem problemu. W najbliższym czasie poinformujemy o statusie prac nad poprawą błędu. W tej chwili aktualizacja jest wstrzymana.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Z Facebooka korzystamy już nie tylko na komputerach, ale również - a może i przede wszystkim - na urządzeniach mobilnych. Jeśli właśnie dołączyłeś do grona posiadaczy smartfonów, a Fejs to jedno z twoich ulubionych miejsc w sieci - nasz poradnik na pewno ci się przyda.

Facebook na smartfonie - jak korzystać? - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

stokrotka 28811
15-06-2014 - 11:05:53
gdy zainstalowałam na mój telefon on się po prostu zawiesił na dobre posiadam samsunga galaxy trend nie wiem dlaczego ?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
01-07-2015 - 11:41:40
Witaj stokrotka 28811, telefon nie powinien się zawiesić. Jeśli sytuacja będzie się powtarzać proponuję skierować telefon do serwisu. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się