Porady

15.11.2014
Jak korzystać z funkcji Wiele okien na jednym smartfonie?

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Funkcja Wiele okien pozwala na otwarcie i obsługę wielu aplikacji na tym samym ekranie. Zobaczmy jak to działa na przykładzie Samsunga Galaxy Grand 2, który może pochwalić się aż 5,25-calowym wyświetlaczem.

Wiele okien – tryb pracy znany ze smartfonów i phabletów Samsunga potrafi znacząco ułatwić korzystanie z tych urządzeń. Zwłaszcza w przypadku urządzeń, które mogą pochwalić się dużym ekranem.

Dzięki funkcji Wiele okien (MultiWndow) można na przykład jednocześnie przeglądać internet oraz pisać ze znajomymi. Na tym jednak funkcjonalność tego trybu się nie kończy – obsługuje on także znaną choćby z komputerów funkcję „Przeciągnij i upuść” dzięki której można na przykład zawartość jednego okna łatwo wykorzystać w innej aplikacji.

Funkcję Wiele okien pokazujemy Wam na smartfonie Samsung Galaxy Grand 2, który jest idealną propozycją dla osób, które lubią telefony z dużymi ekranami. Grand 2 został wyposażony w wyświetlacz o wielkości 5,25 cala i rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. idealnie korzysta się na nim z Internetu czy multimediów. Idealnym zastosowaniem jest dla niego jest więc opisywana przez nas funkcja Wiele okien. 

Samsung Galaxy Grand 2 jest w T-Mobile!
Lubicie duże ekrany? Sprawdźcie Galaxy Grand 2!

Pierwsze co trzeba zrobić, aby skorzystać z funkcji Wiele Okien to włączenie jej. Wykonanie tego zadania sprowadza się do wybrania menu Aplikacje, kliknięcia w Ustawienia, wybrania karty Urządzenie a następnie kliknięcia w funkcję Wiele okien i przesunięcie tam suwaka. W tym miejscu można także włączyć automatyczne wyświetlanie treści w tym trybie podczas otwierania plików z Moje pliki lub Wideo oraz załączników do wiadomości.

Jeśli nie chcemy włączać tej możliwości Wiele okien można uruchomić także przesuwając suwak w menu Ustawienia, w zakładce Urządzenie.

Skorzystać można także ze skrótu na pasku powiadomień u góry ekranu - przesuwając go w prawo oraz dotykając ikony Wiele okien.

Po pomyślnej aktywacji funkcji Wiele okien po lewej stronie ekranu pojawi się wysuwany zasobnik z aplikacjami zainstalowanymi w smartfonie i zgodnymi jednocześnie z tym trybem. Nie pojawią się tam aplikacje, które z funkcji tej nie potrafią korzystać.

Pozycję zasobnika zmieniać można przytrzymując jego uchwyt i przeciągając go w wybrane miejsce.

Z ekranu głównego do aplikacji, które mogą działać w trybie Wiele okien dostać się można wysuwając zasobnik z prawej krawędzi ekranu. Wybrane aplikacje uruchomić można na dwa sposoby – dotykając jej palcem albo przytrzymać, przeciągając ją na ekran smartfonu lub wybraną jego część. Jeśli aplikacja jest jedyną aktywną w tym momencie - otworzy się na całym ekranie, jeśli kolejną - zajmie jego połowę. W ten sposób otworzyć można dwie aplikacje jednocześnie i korzystać z nich w tym samym czasie.

Tablety Samsunga, w których zaimplementowano tę funkcję umożliwiają jednoczesne korzystanie z czterech aplikacji, przy czym przeciągając ikonę programu można nawet w przypadku jedynej, otwartej aplikacji wybrać połowę ekranu, na której chcemy jej używać.

Korzystając z trybu Wiele okien ich wielkość łatwo jest dostosować do swoich aktualnych potrzeb. Wystarczy przeciągnąć palcem używając suwaka pomiędzy aplikacjami, przytrzymując palcem niebieską kropkę między nimi.

Suwak ten wykorzystać można także do zarządzania oknami trybu Wiele okien. Przytrzymując niebieską kropkę dostać się można do opcji za pomocą których można widok kaskadowy, zamienić położenie okien lub przełączyć się w tryb pełnego ekranu dla aktywnej aplikacji.

W niektórych przypadkach pojawi się tam także dodatkowa opcja, dająca dostęp do funkcji „Przeciągnij i upuść”, która umożliwia na przykład, przy jednoczesnym tworzeniu wiadomości e-mail i przeglądaniu galerii zdjęć, błyskawiczne dodanie wybranych fotografii.

Jak korzystać z funkcji Wiele okien na jednym smartfonie? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Podziel się