W Google Play ogromna część aplikacji dostępna jest zupełnie za darmo. Jednak, obok bezpłatnych pozycji znajdziemy również te płatne, które wymagają od użytkowników poświęcenia kilku lub kilkudziesięciu złotych. Jak kupić pierwszy program i jakie prawa przysługują jego nabywcy?

Jaka karta?

Płatności w Google Play mogą być realizowane tylko za pośrednictwem kart płatniczych, które umożliwiają dokonywanie transakcji internetowych. Konieczne przy tym jest sprawdzenie trzech elementów – typu karty, możliwości transakcji i kodu CVC/ CVV2. Jeśli dysponujesz kartą Visa, MasterCard, American Expresse lub Discover, pierwszy etap masz za sobą. W Polsce dominują karty Visa i MasterCard, więc z tym nie powinno być problemu. Trudności mogą pojawić się podczas weryfikacji dwóch kolejnych elementów – najlepiej sprawdzić możliwość dokonywania transakcji internetowych, dzwoniąc do obsługi banku lub sprawdzając na jego stronie internetowej. Jeśli jednak na drugiej stronie karty widnieje numer CVC/CVV2 (trzycyfrowy numer nadrukowany obok paska z podpisem właściciela), można z dużym prawdopodobieństwem uznać, że karta została już przygotowana do takich transakcji, o czym można przekonać się w praktyce. Alternatywą dla karty płatniczej może być ta wirtualna, która często wydawana jest za darmo i oferuje możliwość dokonywania zakupów na odległość podobnie jak w przypadku typowego „plastiku” – kod CVC/CVV2 wysyłany jest wówczas SMS-em lub e-mailem do właściciela rachunku.

Rejestracja karty

Gdy już uzbroimy się w odpowiednie narzędzia (karta płatnicza z funkcją transakcji na odległość lub wirtualna karta z kodem CVC/CVV2), należy powiadomić Google, z której karty powinny być pobierane pieniądze. Można to zrobić na dwa sposoby – przez stronę internetową lub Google Play. W pierwszym przypadku należy udać się pod ten adres i wybrać „Dodaj kartę lub konto”, a następnie wpisać numer karty (składa się z 16 cyfr), jej datę ważności i kod bezpieczeństwa, czyli właśnie trzycyfrowy numer CVC/CVV2. Jeśli do naszego konta nie są przypisane żadne dane rozliczeniowe, należy je uzupełnić poniżej. Alternatywnie, kartę płatniczą można dodać w Google Play po wyrażeniu chęci dokonania zakupu. Jeśli więc klikniemy w cenę przy danej aplikacji, a system nie odnajdzie żadnej karty przypisanej do konta, konieczne będzie uzupełnienie wszystkich wymaganych danych – podobnie jak na stronie internetowej.

Nieudany zakup

A co jeśli kupiony program nie spełni naszych oczekiwań lub – co gorsza – nie działa prawidłowo? W ciągu piętnastu minut możemy zażądać zwrotu pieniędzy za felerny „towar”. W tym celu należy udać się do Google Play, otworzyć listę zainstalowanych programów (Menu > Moje Aplikacje), a następnie wskazać daną pozycję i kliknąć w przycisk „zwrot pieniędzy”. Po tej operacji program zostanie usunięty z telefonu, a pieniądze wkrótce zostaną odblokowane i trafią z powrotem na konto. 

Jak kupować aplikacje w Google Play? - opinie i komentarze (11)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

samolotfk14polaris
04-05-2016 - 20:32:39
Mam kupiony program w sklepie ply i zainstalowany na telefonie samsung S5 a chciałbym go przenieść na tablet samsunga i zlikwidować w telefonie
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
06-05-2016 - 10:07:56
Witam. Aby pobrać ten sam program ze Sklepu Play do innego urządzenia, wystarczy zalogować się do konta Google w tablecie i pobrać aplikację jeszcze raz. Robi to się w taki sam sposób, jak w telefonie. W razie problemów z obsługą sprzętu, zapewniamy wsparcie techniczne TechDesk: *7242 (2,46 pln/min) dla T-Mobile i Heyah lub 708477242 (2.58 pln/min) dla pozostałych codziennie 7:00-23:00. Regulamin na www.t-mobile.pl. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
Filip
29-12-2015 - 00:13:48
Chciał bym się dowiedzieć czy w ten sposób można płacić w sklepie play gdy posiada się ofertę t mobile na kartę.
  (0)
Odpowiedz
bit.ly/1Sf5Zdr
10-11-2015 - 11:45:28
nowszy poradnik jak płacić za aplikacje i gry w Google Play pokazano tutaj bit.ly/1Sf5Zdr Metoda jest prostsza i szybsza, i można taniej kupować gry w Sklepie Play. Warto też napisać parę słów o zabezpieczeniu swojego konta, bo jezeli nie mamy mocnego hasła i weryfikacji dwustopniowej ktoś może się włamać.
  (0)
Odpowiedz
pawlo
21-01-2015 - 20:11:50
Witam U mnie też nie wyświetla się możliwość zapłaty przez operatora, usługa włączona, zgłoszone w BOA i czekam :) Jakieś sugestie
  (0)
Odpowiedz
mada
08-01-2015 - 20:43:08
Chciałabym zakupić aplikację ale nie wyświetla mi się opcja płacenia przez operatora sieci t-mobile w sklep play, dlaczego?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
08-01-2015 - 20:55:40
Witaj. Na Twoim koncie w T-Mobile powinna być aktywowana taka funkcja płatności. Skontaktuj się z BOA (602900 koszt zgodny z taryfą), aby to sprawdzić.
  (0)
Odpowiedz
Mixxxu
23-07-2014 - 01:59:33
Kiedy zamierzacie wprowadzić możliwość płacenia Sms w Google Play ?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
23-07-2014 - 13:59:36
Witam Niebawem wprowadzimy nową usługę "Dodaj do rachunku" Usługa będzie uruchamiana Abonentom T-Mobile stopniowo od 22 lipca do 4 sierpnia – co oznacza, że dopiero 5 sierpnia wszyscy uprawnieni Abonenci T-Mobile będą mogli z niej skorzystać.
  (0)
Odpowiedz
Vegasser
18-08-2014 - 20:17:21
@ Konsultant T-Mobile - chciałbym się dowiedzieć czy jest to dostępne w mixie lub na kartę, bo usługa jest dostępna , ale nie widzę tej opcji płatności w moim telefonie.
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
18-08-2014 - 21:37:22
Witam. Usługa Dodaj do Rachunku nie jest dostępna dla Klientów MIX. Pozdrawiam
  (5)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Wiemy już jak wyszukiwać najciekawsze aplikacje w Android Market. Niestety pewnego dnia może się okazać, że w telefonie zabraknie wolnej pamięci i trzeba będzie dokonać selekcji wybierając te najpotrzebniejsze. Jak to zrobić?

Zdążyliśmy się już nieraz przekonać, że Android jest bardzo zróżnicowanym systemem, o wielu możliwościach. Pozwala na instalację aplikacji, które mogą zmienić nasz telefon nie do poznania. Niestety nie możemy zainstalować ich wszystkich, ponieważ jesteśmy ograniczeni pojemnością pamięci urządzenia. Ta różnorodność Androida przejawia się również w wielu możliwościach zarządzania listą programów.

Obecnie producenci sprzętu oferują coraz bardziej rozbudowane interfejsy, w których usuwanie zainstalowanych aplikacji ogranicza się do kilku kliknięć. W niektórych modelach sygnowanych marką Samsung można znaleźć TouchWiz, w którym skasowanie niepotrzebnej aplikacji jest niemal tak proste jak w urządzeniach z systemem iOS – wystarczy otworzyć listę aplikacji, wybrać z menu opcję Edytuj, po czym pojedyncze kliknięcie w ikonę spowoduje wyświetlenie monitu potwierdzającego usunięcie.

Usuwanie aplikacji w Samsungu Galaxy S jest niemal tak proste jak w iPhone.

Niestety nie zawsze jest to takie proste, a wszystko zależy od zainstalowanego oprogramowania. Jednak niezależnie od posiadanego telefonu, każdy Android umożliwia usuwanie aplikacji z poziomu menu ustawień. Odpowiednie opcje znajdują się tutaj: Menu > Ustawienia > Aplikacje > Zarządzaj aplikacjami. Wygląd tego okna będzie zależał od posiadanej wersji Androida – w przypadku urządzeń z wersją 2.2 (lub wyższą) można przenosić aplikacje na kartę pamięci, oszczędzając w ten sposób cenne miejsce. Kliknięcie w wybrany program spowoduje wyświetlenie szczegółów o danej pozycji, a przycisk „Odinstaluj” służy do całkowitego skasowania aplikacji z pamięci wewnętrznej. Niestety ten dedykowany system zarządzania aplikacjami nie jest zbyt wygodny, a załadowanie długiej listy programów może trwać nawet kilkanaście sekund.

Alternatywnym rozwiązaniem jest możliwość usuwania aplikacji z poziomu Android Market. Wystarczy otworzyć Moje aplikacje, by po chwili ujrzeć listę wgranych programów. Po kliknięciu na daną pozycję zobaczymy przycisk „Odinstaluj”, który umożliwia skasowanie aplikacji z pamięci urządzenia. Czasami zdarza się jednak, że na liście nie ma wszystkich zainstalowanych programów.

Każdy Android umożliwia usunięcie aplikacji z poziomu Ustawień.

Do usunięcia nadmiaru aplikacji znacznie lepiej nadadzą się zewnętrzne aplikacje dostępne w Markecie, tj. Uninstaller, Easy Uninstaller i Fast Uninstaller. Każda z nich umożliwia szybkie usuwanie zainstalowanych programów pojedynczym kliknięciem. Jeżeli instalujesz dużo aplikacji, cały czas sprawdzasz nowe programy i gry, to docenisz program Easy Uninstaller, który pozwala na zaznaczenie kilku pozycji i usunięcie wszystkich jednocześnie.

Warto również zastanowić się nad zmianą tzw. launchera. To on decyduje o sposobie i szybkości poruszania się po pulpitach. To właśnie na nim znajdują się wszystkie ikony, widżety i skróty.  I w końcu, to od niego zależy sposób wyświetlania listy aplikacji oraz tryb zarządzania zainstalowanymi programami. LauncherPro i GO launcher umożliwiają m.in. proste usuwanie aplikacji przez przeciągnięcie ich z listy skrótów na ikonkę kosza.

Jak usuwać aplikacje w Androidzie? - opinie i komentarze (11)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Marta999
21-04-2016 - 22:09:45
Jak usunac wszystkie filmy I zdjecia w coolpad modena? Niby z pamieci usunieto ale w folderze pobrane Nadal sa..?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
25-04-2016 - 09:42:47
Witam. Proszę zatem usunąć folder "Pobrane". Jeśli nadal będzie w nich jakaś zawartość to pozostanie przeprowadzenie pełnego resetu urządzenia do ustawień fabrycznych, być może jest to problem z oprogramowaniem telefonu. Tutaj mogą pomóc nasi specjaliści, tak więc serdecznie zapraszam do kontaktu z Serwisem Obsługi Technicznej „Tech Desk” dostępnym pod numerem *7242 (Koszt połączenia to 2 PLN netto/minutę – numer dostępny dla klientów sieci T-Mobile) lub 708477242 (dla Klientów innych operatorów, koszt połączenia wg taryfy). Serwis Obsługi Technicznej jest dostępny codziennie w godzinach 7:00 – 23:00. Regulamin serwisu znajdzie Pan/Pani na stronie internetowej www.t-mobile.pl. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
paolka
07-03-2016 - 15:38:30
Witam. Chciałam sie dowiedzieć czy jest możliwość usunięcia aplikacji z samsunga gt i9003?I jak to zrobić?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
07-03-2016 - 19:19:48
Witam, W celu usunięcia aplikacji wybierz na telefonie Ustawienia – Aplikacje – wszystkie i na liście aplikacji odszukaj program, który chcesz odinstalować. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
Ewa
10-08-2015 - 17:06:29
czy jesli piszą,że usunięcie chrome (z tych nieusuwalnych) zaburzy inne aplikacje to to jest prawda? bo chcę uzywać innej przeglądarki nie chrome
  (0)
Odpowiedz
marze
01-10-2014 - 12:11:18
Mam Samsung Galaxy trend, ostatnio nie wiem skąd i nie wiem jak "wskoczyła' mi do galerii (obok tapet) jakaś fotka o nazwie Grafika kanału YOU TUBE. Wchodziłam na YOU TUBE ale nic takiego nie pobierałam. Jak to usunąć z telefonu???
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
01-10-2014 - 17:04:51
Witam. W przypadku tego typu problemów zapewniamy wsparcie techniczne TechDesk: *7242 (2,46 pln/min) dla T-Mobile i Heyah lub 708477242 (2.58 pln/min) dla pozostałych codziennie 7:00-23:00. Regulamin na www.t-mobile.pl. Pozdrawiam
  (6)
Odpowiedz
Kris123
31-10-2014 - 19:58:48
@ Konsultant T-Mobile - skoro jest problem, a szczególnie jeżeli dotyczy parszywych aplikacji instalowanych przez t-mobile przy zakupie telefonu to dlaczego mamy płacić 2,58 zł za minute ! To nie nasza wina.
  (1)
Odpowiedz
to jest skandal!
30-04-2013 - 05:16:48
To jest jakis skandal !!! Kupuje telefon z androidem, zacheca sie mnie do pobierania aplikacji z Android Market ktorych nie mozna usunac z telefonu nie tracac gwarancji !!! to jest sklandal !!!. Pobierajac aplikacje na telefon, w calosci jest ona pobierana do pamieci wewnetrznej telefonu ktora w slabszych modelach jest bardzo skąpa, po czym aplikacja jest przenoszona na karte SD ale jej pobrana "paczka" nadal tkwi w pamieci wewnetrznej telefonu !!!! Usowajac aplikacje, te pierwotne pobrane dane nadal blokuja wewnetrzna pamiec telefonu i niczym tego nie mozna usunac bez zlamania zabezpieczen systemu do statusu "superuser" i utraty gwarancji !!! czyli usuwajac aplikacje nie zwalniamy pamieci wewnetrzen telefonu, po pewnym czasie i instalacji wielu aplikacji system odmawia posluszenstwa ze wzgledu na brak pamieci !!!!!!! a uzytkownik nie moze zgodnie z zasadami gwarancji pozbyc sie niechcianych danych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TO JEST SKANDAL !!!!!
  (1)
Odpowiedz
jędruś
19-10-2012 - 17:35:27
z usuwaniem aplikacji to wielka ściema, np easy uniinstaller usuwa tylko te aplikacje które ja sam sobie wprowadziłem, tych natomiast z którymi kupiłem telefon sony ericsson XPERIA nawet nie próbuje ruszać !!!
  (1)
Odpowiedz
majkelwaw
12-03-2015 - 17:24:37
@jędruś -proponuje linksd, prosty program w obsłudze odinstalowuje wszystkie programy te zainstalowane wraz zakupem telefonu jak i podczas jego użytkowania.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Znany menadżer plików doczekał się w końcu wersji finalnej i już czeka na użytkowników urządzeń z Androidem.

Total Commander to dobrze znany program do zarządzania plikami. Dobrą wiadomością dla użytkowników urządzeń z Androidem jest fakt, że pojawiła się w końcu stabilna wersja na urządzenia mobilne ze wspomnianym systemem.

Total Commander 1.0 dla Androida oferuje użytkownikom to, co znają z jego desktopowej wersji. Można więc przenosić, kopiować pliki, zmieniać ich nazwy, usuwać, edytować, archiwizować, przeglądać historię otwieranych folderów... Aplikacja otrzymała polski interfejs.

Aplikacja dostępna jest w Google Play i można ją pobrać za darmo. Od tych, którzy już to zrobili, zebrała bardzo dobre noty.

Total Commander w Google Play - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Posiadacze urządzeń z systemem operacyjnym Android mogą już pobierać program AutoMapa Europe, czyli program nawigacyjny zawierający mapy ponad 40 europejskich państw.

W wirtualnym sklepiku Google Play pojawiła się AutoMapa Europe, która zawiera dokładne mapy 44 europejskich krajów, dostarczonych przez firmę Navteq. Ceny subskrypcji prezentują się następująco:

  • 7 dni: 23,99 zł
  • 90 dni: 89,90 zł
  • rok: 219,99 zł


Co jednak warte podkreślenia, AutoMapa Europe jest dostępna w ramach tej samej aplikacji, która jest przeznaczona do korzystania z AutoMapy Polska. Dotychczasowi użytkownicy usługi nie muszą pobierać dodatkowego oprogramowania, bo wystarczy, że skorzystają z najnowszej aktualizacji, która da im możliwość wykupienia odpowiedniej licencji.

Korzystaj z internetu w telefonie bez obaw o koszty! Twój smartfon działa online i często do odpowiedniej pracy potrzebuje dostępu do sieci? Możesz uniknąć dodatkowych kosztów! Skorzystaj z naszej taryfy multimedialnej lub zamów najlepszy pakiet internetowy na telefon! Aktywacja pakietu: Wyślij SMS pod bezpłatny nr 8010 o treści:
BC9 - jeśli korzystasz z abonamentu,
MAX - jeśli korzystasz z MIXa lub T-Mobile na kartę. Myślisz, że Internet w komórce jest drogi? Przemyśl to jeszcze! Nasze pakiety są już od 9,08 zł!

AutoMapa Europe już w Google Play - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się