Porady

10.06.2013
Jak przenieść kontakty z telefonów BlackBerry do... BlackBerry?

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Jeśli zmieniacie BlackBerry na nowszy model tej samej marki to jedną z pierwszych rzeczy, które warto zrobić jest przeniesienie na nowy smartfon kontaktów.

BlackBerry to świetne smartfony. Nic dziwnego więc, że ich posiadacze decydując się na zakup nowego modelu wybierają tę samą markę.

Pierwszą rzeczą, którą warto zrobić „przesiadając się” na nowy sprzęt jest przeniesienie swoich kontaktów. Pokazujemy jak to zrobić w przypadku kiedy nowym smartfonem jest BlackBerry z systemem operacyjnym OS 7, taki jak BlackBerry Bold 9900 lub BlackBerry Curve 9320.

Do przeniesienia kontaktów pomiędzy smartfonami BlackBerry niezbędna będzie aplikacja BlackBerry Desktop Software. Można ją pobrać z dedykowanej strony producenta: http://us.blackberry.com/software/desktop.html. Pobieramy ją w wersji odpowiedniej dla systemu operacyjnego naszego komputera i instalujemy. Uruchamiamy aplikację BlackBerry Desktop Software.

Następnym krokiem będzie podłączenie do komputera, za pomocą dołączonego do zestawu kabla USB smartfonu BlackBerry, z którego chcemy skopiować kontakty. W oknie dialogowym wybieramy pozycję Zacznij pracę z tym urządzeniem...

a następnie zakończ – nie będziemy korzystać z domyślnej przy podłączaniu nowego smartfonu opcji synchronizacji.

Z menu wybieramy pozycję Organizator i zaznaczamy pole Kontakty.

W wyświetlonym oknie dialogowym wybieramy Kierunek synchronizacji – Jednokierunkowa, tylko do komputera oraz Konto dla kontaktów – Kontakty systemu Windows. Naciskamy OK.

Naciskamy przycisk Synchronizacja organizatora.

W kolejnym oknie dialogowym wyświetlona zostanie lista zmian jakie program BlackBerry Desktop Software wprowadzi w naszym smartfonie. Naciskamy przycisk Synchronizacja.

Po skopiowaniu kontaktów aplikacja wyświetli odpowiedni komunikat, potwierdzający zakończenie synchronizacji danych. Smartfon można już odłączyć od komputera.

Podłączamy nasz nowy smartfon, ten do którego chcemy skopiować kontakty z poprzedniego. W oknie dialogowym wybieramy pozycję Zacznij pracę z tym urządzeniem...

a następnie zakończ – tym razem również nie będziemy korzystać z domyślnej przy podłączaniu nowego smartfonu opcji synchronizacji.

Ponownie z menu wybieramy pozycję Organizator i zaznaczamy pole Kontakty.

W wyświetlonym oknie dialogowym wybieramy Kierunek synchronizacji – Jednokierunkowa, tylko do urządzenia oraz Konto dla kontaktów – Kontakty systemu Windows. Naciskamy OK.

Naciskamy przycisk Synchronizacja organizatora.

Po skopiowaniu kontaktów aplikacja wyświetli odpowiedni komunikat, potwierdzający zakończenie synchronizacji danych. Smartfon można już odłączyć od komputera i korzystać z przeniesionych kontaktów.

Jak przenieść kontakty z telefonów BlackBerry do... BlackBerry? - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

baca525
24-04-2015 - 08:55:35
Strasznie oporne urządzenie Blacberry już na podstawowe fumcje jak np. przenoszenie kontaktów
  (0)
Odpowiedz
swot
25-12-2013 - 10:53:50
jak przenieśc kontakty z se elm na bbq10 ??
  (0)
Odpowiedz
Podziel się