Porady

25.06.2013
Jak przenieść kontakty z telefonów z Windows Phone do BlackBerry?

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Smartfony BlackBerry to już nie tyko jako urządzenia biznesowe. To także świetny sprzęt do codziennego użytku. Nic dziwnego więc, że wiele osób chętnie więc zamienia dotychczasowe telefony właśnie na BlackBerry.

Jeśli zmieniacie na BlackBerry (np. BlackBerry Bold 9900 lub BlackBerry Curve 9320) swój dotychczasowy smartfon, pracujący pod kontrolą Windows Phone 7.5 (np. HTC Radar), to jedną z pierwszych rzeczy, które warto zrobić jest przeniesienie kontaktów na nowe urządzenie. Pokazujemy jak to zrobić, kiedy przechodzimy do używania modelu Bold 9900 lub Curve 9320.

Do przeniesienia kontaktów zapisanych w pamięci smartfonu pracującego pod kontrolą Windows Phone 7.5 do BlackBerry niezbędne będą dwie aplikacje. Pierwszą będzie będzie Microsoft Outlook. Drugą aplikacją jest BlackBerry Desktop Software. Można go pobrać z dedykowanej strony producenta: http://us.blackberry.com/software/desktop.html

Pobieramy obie aplikacje (odpowiednie dla systemu operacyjnego naszego komputera) i instalujemy je. W przypadku programu Microsoft Office możemy posłużyć się wersją próbną, dostępna na serwerach Microsoftu.

Posiadanie smartfonu pracującego pod kontrolą Windows Phone nieodzownie wiąże się z koniecznością posiadania konta Windows Live. Wykorzystamy to konto do synchronizacji kontaktów znajdujących się w pamięci telefonu z książką adresową programu Microsoft Outlook.

Jeśli korzystamy z synchronizacji pomiędzy smartfonem a kontem Microsoft Live wszystkie kontakty zapisane w jego pamięci powinny być zapisane w kontaktach naszego konta pocztowego (na potrzeby tego poradnika posłużymy się kontem w witrynie Outlook.com). Jeśli tak nie jest opcje tworzenia odpowiedniego konta i synchronizacji znajdziemy w menu Ustawienia, Poczta+Konta.

Kolejnym krokiem będzie eksport kontaktów z poziomu książki kontaktowej konta pocztowego powiązanego z kontem Windows Live. Zamierzonym efektem są kontakty zapisane w postaci pliku .csv. W przypadku konta w domenie Outlook.com operacja taka sprowadza się do wybrania opcji Zarządzaj, a następnie Eksportuj.

Kolejnym krokiem będzie wybranie miejsca zapisu pliku zawierającego kontakty. W przypadku innych kont pocztowych procedura może się różnić.

W następnej kolejności uruchamiamy program Microsoft Outlook i przeprowadzamy operację importu kontaktów. W tym celu (na potrzeby poradnika posłużymy się angielskojęzyczną wersją 2003, w innych wersjach tej aplikacji cała procedura może wyglądać nieco inaczej) z menu File wybieramy pozycję Import and Export.

W wyświetlonym oknie dialogowym wybieramy pozycję Import from another program or file.

Naciskamy przycisk Next, a następnie wybieramy format danych, które mają być zaimportowane – Comma Separated Values (czyli właśnie wspomniany wcześniej format .csv) w wersji dla Windows i kolejny raz naciskamy Next.

Następnie wybieramy plik, do którego wcześniej wyeksportowaliśmy kontakty z naszej poczty powiązanej z kontem Windows Live, wybieramy opcję zapisu kontaktów (zastąpienie duplikatów importowanymi pozycjami, zezwolenie na tworzenie duplikatów lub brak takiego zezwolenia – w przypadku pierwszego importu kontaktów i braku takowych w Outlooku wybór którejkolwiek z tych opcji jest bez znaczenia) i naciskamy Next.

Wybieramy miejsce importu kontaktów – domyślny folder Contacts (Kontakty) i naciskamy Next.

Zaznaczamy pole Import i naciskamy przycisk Finish.

W niektórych konfiguracjach zależnych od wersji Outlooka i formy zapisu danych trzeba będzie dodatkowo zmapować pola kontaktów, tzn połączyć odpowiednie wartości pliku .csv z odpowiednimi polami kontaktów programu Outlook.

Po chwili kontakty z naszego smartfonu z Windows Phone powinny znaleźć się w Outlooku, w zakładce Kontakty. Jeśli zdarzy się tak, że w polu z nazwą kontaktu zapisane zostaną wszystkie dane, włącznie z numerem telefonu, trzeba będzie takie kontakty ręcznie zedytować, przenosząc dane w odpowiednie miejsca karty kontaktu i zapisać zmiany.

Jeśli wszystko wygląda tak jak należy program Outlook możemy już zamknąć.

Uruchamiamy aplikację BlackBerry Desktop Software.

Następnym krokiem będzie podłączenie do komputera smartfonu BlackBerry za pomocą dołączonego do zestawu kabla USB. W oknie dialogowym wybieramy pozycję Zacznij pracę z tym urządzeniem...

...a następnie zakończ – nie będziemy korzystać z domyślnej przy podłączaniu nowego smartfonu opcji synchronizacji.

Z menu wybieramy pozycję Organizator i zaznaczamy pole Kontakty.

W wyświetlonym oknie dialogowym wybieramy Kierunek synchronizacji – Jednokierunkowa, tylko do urządzenia oraz Konto dla kontaktów – Microsoft Outlook. Naciskamy OK.

Naciskamy przycisk Synchronizacja organizatora.

W kolejnym oknie dialogowym wyświetlona zostanie lista zmian jakie program BlackBerry Desktop Software wprowadzi w naszym smartfonie. Naciskamy przycisk Synchronizacja.

Po skopiowaniu kontaktów aplikacja wyświetli odpowiedni komunikat, potwierdzający zakończenie synchronizacji danych. Nowy smartfon można już odłączyć od komputera i korzystać z niego dokładnie tak jak z poprzedniego. Wszystkie skopiowane z jego pamięci kontakty znajdują się już w pamięci BlackBerry.

Jak przenieść kontakty z telefonów z Windows Phone do BlackBerry? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Podziel się