Warto zabezpieczyć się na wypadek kradzieży naszego telefonu. Dziś w naszych smartfonach trzymamy przecież już nie tylko numery telefonów ale bardzo duży prywatnych danych. Lepiej, by nie dostały się w niepowołane ręce.

Dobrym sposobem zabezpieczenia się przed skutkami kradzieży telefonu jest możliwość skorzystania z aplikacji, która zablokuje nasze urządzenie i usunie z niego wszystkie dane.

W przypadku iPhone’a producent oferuje wbudowane rozwiązanie – aplikację Znajdź mój iPhone. Warto ją aktywować (Ustawienia, następnie iCloud), bo tylko w ten sposób będziemy mogli zablokować i zlokalizować skradziony telefon. Wystarczy zalogować się do usługi icloud.com, korzystając z tego samego loginu i hasła, którego używamy w App Store. Następnie należy uruchomić tryb Utracony, który pozwoli zdalnie zablokować telefon i wyświetlić na nim własną wiadomość z numerem kontaktowym. Możemy też śledzić urządzenie na mapie i włączyć dzwonek. Opcja Wymaż urządzenie pozwala z kolei na usunięcie wszelkich danych z telefonu, ale jednocześnie stracimy możliwość dalszego śledzenia iPhone'a.

Podobne rozwiązanie znajdziemy na telefonach produkowanych przez firmę Samsung. Bezpłatna aplikacja Znajdź mój telefon wymaga od nas założenia konta Samsung. Aby ją aktywować należy otworzyć kolejno Ustawienia, Bezpieczeństwo, Znajdź moje urządzenie przenośne, Zdalne sterowanie i sprawdzić, czy opcja jest włączona. Umożliwia ona namierzenie naszego telefonu, nawet gdy złodziej wyłączy możliwość lokalizacji (mniej dokładne położenie jest wtedy ustalanie nie na podstawie danych GPS tylko sieci komórkowej i Wi-Fi). Do dyspozycji mamy również możliwość zdalnego zablokowania telefonu czterocyfrowym kodem oraz zadzwonienia (przydatne, gdy zgubimy telefon). Wspomniane usługi są dostępne po zalogowaniu w serwisie findmymobile.samsung.com. Brakuje za to możliwość zdalnego usunięcia zawartości telefonu.

W telefonach z Windows Phone również znajdziemy wbudowaną usługę, umożliwiająca odnalezienie oraz wymazanie pamięci urządzenia. By zlokalizować telefon należy zalogować się na windowsphone.com za pomocą adresu e-mail konta Microsoft, otworzyć menu rozwijane Mój telefon i wybrać opcję Znajdź mój telefon. Znajdziemy tam również opcję usuwania zdalnie zawartości telefonu. Telefon trzeba wcześniej odpowiednio skonfigurować: należy włączyć usługi lokalizacyjne w telefonie (wybierz Ustawienia, a następnie lokalizacja), zaznacz pole wyboru obok opcji Zawsze używaj powiadomień push (zamiast SMS-ów) do wysyłania poleceń i aplikacji do telefonu oraz zaznaczyć pole wyboru obok opcji Zapisuj lokalizację mojego telefonu okresowo i przed wyczerpaniem baterii.

Również użytkownicy telefonów Sony nie są pozbawieni odpowiednich narzędzi. Usługa my Xperia pozwala zlokalizować, zablokować i usunąć dane z telefonu. Dokładne instrukcje jak skorzystać z my Xperia znajdziemy pod adresem myxperia.sonymobile.com. Właściciele smartfonów HTC podobne usługi znajdą pod adresem HTCSense.com.

Na urządzeniach z systemem Android możemy też zainstalować darmową aplikację Cerberus, która pozwala na to wszystko, co wbudowane aplikacje producentów, a dodatkowo nawet nagrywanie dźwięku i robienie zdjęć – co może pozwolić na ustalenie tożsamości złodzieja. Cerberus to złożona, bogata w funkcje i niezbyt prosta w obsłudze aplikacja.

Za 4,99 zł miesięcznie możemy skorzystać poprzez T-Mobile z ochrony jaką zapewni nam aplikacja Norton Mobile Security. Zapewnia ona nie tylko, podobnie jak opisane wyżej usługi, zarządzenie telefonem przez internet, możliwość lokalizacji, włączenia alarmu, blokady i usunięcia danych. To również aplikacja, która ochroni nas przed zagrożeniami z sieci: zeskanuje pobierane aplikacje, sprawdzi strony internetowe z których korzystamy i usunie zagrożenia.

fot. Fotolia

Jak się zabezpieczyć na wypadek kradzieży smartfonu? - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Iwcia03
09-03-2020 - 19:14:32
Dostałam w prezencie iPhone podejrzewam ze może on pochodzić z podejrzanego źródła czy jest możliwość sprawdzenia tego .I jeszcze jedno pytanie czy mogę sprawdzić czy w/w urządzenie zostało wzięte w abonamencie. Dziękuję za pomoc .
  (0)
Odpowiedz
Karolina
24-10-2019 - 10:14:59
zgubiłam tel
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Skradziono Ci telefon? Możesz zablokować numer IMEI i sprawić, że aparat będzie bezużyteczny dla złodzieja, niezależnie od tego, czy wymieni kartę SIM na nową. Sprawdź, co to jest IMEI, gdzie go szukać i jak go zablokować?


O CO CHODZI?

IMEI (International Mobile Equipment Identity) to indywidualny numer identyfikacyjny telefonu komórkowego. W przypadku kradzieży, istnieje możliwość zablokowania skradzionego aparatu poprzez blokadę jego numeru IMEI.

GDZIE GO SZUKAĆ?

Numer IMEI zapisany jest na kilku dokumentach. Znajdziemy go na:
- umowie nabycia (kupna/sprzedaży),
- karcie gwarancyjnej telefonu,
- umowie o świadczenie usług telekomunikacyjnych,
- umowie darowizny (o ile była zawarta),
- aneksie do umowy (o ile taki został stworzony).

ILE TO KOSZTUJE?

Usługa zablokowania numeru IMEI jest bezpłatna.

JAK AKTYWOWAĆ?

Aby zgłosić dyspozycję zablokowania aparatu telefonicznego należy:
- zgłosić się do dowolnego punktu sprzedaży sieci T-mobile (zobacz sieć sprzedaży tutaj),
- przedstawić niezbędne dokumenty:

 • zaświadczenie z policji o zgłoszeniu kradzieży,
 • dokument zawierający numer IMEI – patrz wykaz wyżej,
 • dokument potwierdzający tożsamość (dowód osobisty, prawo jazdy, paszport, karta stałego pobytu ze zdjęciem,
 • upoważnienie pisemne wystawione przez właściciela karty SIM.

Warto wiedzieć

Numer IMEI można wyświetlić w każdym telefonie po wybraniu sekwencji *#06# - warto go zapisać.

Jak włączyć blokadę IMEI? - opinie i komentarze (44)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Natalia Mądry
17-04-2020 - 19:33:00
A co jesli nie mam 100% pewnosci ze zostal skradzuony a nie tylko zaginiony jak wetdy zablokowac numer
  (0)
Odpowiedz
Marcin
02-11-2018 - 10:26:01
No wlasnie, ja tez sie pytam bo tez mam taką sytuacje
  (0)
Odpowiedz
milo
18-02-2018 - 07:46:34
ukradli mi telefon prosze o kontaktbna milob84@gmail.com
  (0)
Odpowiedz
gabi
27-03-2017 - 22:00:45
Zgłosiłam kradzież na policji, z zaświadczeniem udałam się do punktu t-mobile w Żarach i zostałam odesłana z kwitkiem. Pani stwierdziła, że blokada IMEI nic nie da bo wystarczy wgrać nowe oprogramowanie do telefonu i telefon będzie działał. Nie przyjęła ode mnie zgłoszenia. Zadzwoniłam na infolinię i również nie przyjęto zgłoszenia. Odsyłano mnie do firmy SONY producenta telefonu. Abonament wraz z ratą za telefon muszę płacić jeszcze 1,5 roku a złodziej się cieszy moim telefonem. Operator sieci ma mnie gdzieś i tak płacić muszę. Telefon kupiłam właśnie w tym punkcie w którym byłam złożyć zgłoszenie o blokadzie IMEI.
  (0)
Odpowiedz
MS
31-08-2016 - 23:04:55
Smartfon Samsung Galaxy A5 kupiłam w Euro-AGD, abonament zakupiłam w t-mobile. 2 tygodnie temu skradziono mi go w komunikacji miejskiej w Warszawie. Policja zawiadomiła mnie, że umorzyła sprawę z powodu nie wykrycia sprawcy. Chciałabym teraz zablokować numer fabryczny IMEI. Udałam się do salonu t-mobile przy Puławskiej i odesłano mnie do Euro-AGD, ponieważ t-mobile blokuje tylko skradzione telefony zakupione bezpośrednio w salonie razem z abonamentem. W Euro- również mnie nie załatwiono, bo nic o tym nie wiedzą. Co mam teraz zrobić? Czy nie mogę teraz zablokować mojego skradzionego smartfona, bo nie kupiłam go w salonie ?
  (0)
Odpowiedz
aga
12-04-2016 - 21:44:11
Witam, zakupiłam telefon IPhone 6s w w Holandii w Media Markt w abonamencie T-mobile. Od jakiegoś czasu jestem w Pl i skradziono mi telefon tylko że w telefonie nie ma karty SIM. Czy mogę telefon zablokować i jakoś go zlokalizować ? Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
mako
11-04-2016 - 00:34:15
Mój telefon został skradziony i zablokowany został nr IMEI. Po pewnym czasie odnalazł się. Dokonane zostało zgłoszenie na Policji i u operatora o odnalezieniu. W T-Mobile numer IMEI został odblokowany, ale telefon nie działa w innych sieciach poza tym przy nawiązywaniu połączenia telefonicznego pokazuje się napis "połączenie warunkowe". Innych sieci (sprawdziłem na próbę) zwyczajnie nie wyszukuje, nie czyta karty SIM. To jakiś bezsens. Jeśli zablokowałem numer IMEI i zgłosiłem następnie jego odnalezienie i wg. operatora IMEI został odblokowany, to dlaczego tylko w sieci T-Mobile, a w innych sieciach nie. Przecież przy zgłoszeniu kradzieży T-Mobile podał IMEI telefonu do zablokowania innym sieciom telekomunikacyjny czy w tym przypadku nie powinien także zgłosić jego odblokowania? Od pewnego czasu wiem, że wybór waszej sieci to jakaś koszmarna pomyłka trzy wizyty w salonie i telefon w dalszym ciągu nie działa jak poprzednio.
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
11-04-2016 - 11:05:08
Witaj. Odblokowanie numeru IMEI powinno automatycznie odblokować telefon. Przy występowaniu opisywanych przez Ciebie problemów telefon należy sprawdzić w serwisie producenta. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
anna
30-11-2015 - 14:31:59
Witam, Kilka dni temu prawdopodobnie zgubiłam lub ukradziono mi telefon w Londynie. Jak sprawdzić gdzie się on teraz znajduje? Zaznaczę tylko , że nie mogę odnaleźć nr IMEI.
  (0)
Odpowiedz
perhaps.me11
06-11-2015 - 04:34:35
Mój telefon został skradziony
  (0)
Odpowiedz
jolunia
26-10-2015 - 18:46:36
około godziny 17.00 dzis , 26.10.2015 skrdziono mi w metrze w paryzu gdzie obecnie jestem mój telefon komórkowy o numerze 660078756, prosze o jak najszybsza blokadę
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
27-10-2015 - 16:49:13
W takiej sytuacji zachęcam do niezwłocznego kontaktu z BOA +48602900000 opłata zgodna z cennikiem.
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
05-10-2015 - 12:46:35
Witam. Karta SIM nie ma tutaj znaczenia. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
macdalenna
02-10-2015 - 15:30:46
Czy mozna zablokowac telefon uzywajac nr imei, jezeli sluzy on do doladowywania konta, tzw pre-paid i jest nowy, tzn jeszcze nie zostala wlozona do niego karta sim?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
05-10-2015 - 12:46:50
Witam. Karta SIM nie ma tutaj znaczenia. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
jędruś
11-03-2015 - 22:08:29
Witam, ile czasu ma operator na odblokowanie imei odnalezionego telefonu po wysłaniu pisma?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
12-03-2015 - 15:25:20
Witam. Pisma trafiające do Sekcji korespondencji są rozpatrywane w ciągu 30-stu dni. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
Astu
19-11-2014 - 11:06:20
W salonie T-Mobil w Rybniku (C.H Focus) odmówiono mi blokady numeru imei. Jestem abonentem sieci Przedstawiłem odpowiednie pismo z Policji Fakturę zakupu telefonu z Media Markt Ogrinalne opakowanie z numerem imei Podstawa odmowy " telefon nie był zakupiony w sieci T-Mobil" Mam pytanie czy jesteście firmą przyjającą złodziejom?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
19-11-2014 - 18:37:42
Witam Operator nie ma możliwości zablokowania numeru IMEI aparatu który nie został u niego zakupiony. Spróbuj skontaktować się z producentem aparatu. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
Miko1111111111111111
13-11-2014 - 15:50:33
Dwa pytania, Posiadam numer w T Mobile (na karte kupiony lata temu na stacji jeszcze za czasów Ery) i własnie zostały zablokowane połączenia wychodzące (wiem że muszę doładować) jaką kwotą musze zasilić konto? aby było ważne minimum 1 rok? (posiadam taryfę happy) czy rodzaj taryfy ma przy tym znaczenie? W jaki sposób mogę zarejestrować numer na siebie ? i czy wiążą się z tym jakieś dodatkowe opłaty? oraz czy będę zmuszony podpisać umowę ? chciałbym aby wszystko zostało po staremu a numer byl po prostu na mnie. Dziękuje za informację.
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
13-11-2014 - 16:22:44
Konto będzie ważne przez rok po dwukrotnym doładowaniu kuponem 50zł ( kwota min. 50zł przedłuża ważność konta o 6 miesięcy ). Możesz też skorzystać z oferty Rok ważności konta (regulamin znajdziesz pod linkiem: http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/documents/doc_00003/D_007_0005887.pdf ). Aby zarejestrować kartę trzeba wypełnić formularz rejestracyjny w najbliższym Punkcie Sprzedaży lub przesłać go do nas wraz z kopią dowodu osobistego na adres boa@t-mobile.pl Taki formularz znajdziesz pod tym linkiem: http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/documents/doc_00003/D_003_0002626.pdf Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
Junoxe
27-05-2014 - 22:40:11
EDIT W salonie T-Mobile twierdza, ze na iPady 2 nie bylo u nich nigdy. = W salonie T-Mobile twierdza, ze na iPady 2 nie bylo u nich nigdy SIm locka.
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
29-05-2014 - 13:47:00
Junoxe, urządzenia w naszej ofercie nie mają SIM-Locka. Ale postaramy się odpowiedzieć na Twój problem. Daj nam chwilę. Pozdrawiamy.
  (0)
Odpowiedz
Junoxe
27-05-2014 - 21:39:27
Witam. Mam kupiony na raty iPad 2 w T-Mobile. Z roznych powodow zerwalem umowe (niech bedzie, ze moja wina). Nie oplacilem w calosci rat za urzadzenie. Teraz chce uzywac w iPadzie innej karty SIM innego operatora. Nie moge. iPad przyjmuje tylko karty SIM T-Mobile. W salonie T-Mobile twierdza, ze na iPady 2 nie bylo u nich nigdy. Czy to znaczy, ze poki nie zakoncze sporu po mysli T-Mobile i/lub nie spłacę urządzenia nie bede mogl uzywac iPada w innej sieci Jesli tak, to na jakiej podstawie prawnej? Pozdrawiam.
  (1)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
29-05-2014 - 19:57:41
Witam. Potwierdzam informację, iż urządzenia sprzedawane w T-Mobile nie posiadają blokady SIM-LOCK. Wystarczy po włożeniu karty SIM podłączyć urządzenie do komputera z uruchomionym programem I-Tunes. Nowa karta zostanie aktywowana w urządzeniu. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
Przemysław
14-03-2014 - 16:29:58
Mam problem... Z tego co wyniki z powyższego tekstu mogę zablokować telefon w przypadku kradzieży, tak też było (mam potwierdzenie zgłoszenia kradzieży na policji, wszystkie potrzebne dokumenty) a dziś w biurze obsługi na osiedlu Szklane Domy w Krakowie odmówiono zablokowania telefonu...Za powód podano fakt ,iż tylko telefony ubezpieczone się blokuje. Więc jak to w końcu jest?
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
17-03-2014 - 13:36:18
W przypadku kradzieży zawsze istnieje możliwość zablokowania numeru i nie trzeba w tym celu mieć włączonego ubezpieczenia.
  (0)
Odpowiedz
natka
16-12-2013 - 22:11:20
mam pytanie czy ponosi się jakieś koszty za odblokowanie numeru IMEI jeżeli jest to telefon na abonament firmowy? albo czy rzeczywiście trzeba załatwic to przez te całę papierowe sprawy czy nie można po prostu odblokowac go w salonie T-mobile?
  (0)
Odpowiedz
KKK
03-06-2013 - 09:58:18
tak , tylko ja zgubiłam telefon i ma go osoba trzecia, to też jest poniekąd kradzież . co w takiej sytuacji zrobić ? i nie mogę zablokować numeru IMEI , nie mogę nic z tym zrobić ..
  (0)
Odpowiedz
adrian
14-05-2013 - 21:53:27
WItam, Proszę mi wyjaśnić dlaczego (z czego to wynika, poza państwa węwnętrznymi procedurami), gdy gubi się telefon (na policji jest zgłoszone przywlaszczenie) nie można zablokować numeru IMEI? Jeżeli to tylka państwa wewnętrzne procedury sugerowałbym zmiany regulaminów, bo z punktu widzenia osoby, ktora zgubiła różnica pomiędzy kradzieżą i przywłaszczeniem jest żadna.
  (0)
Odpowiedz
Kris
09-04-2013 - 06:38:53
co za bzdura jest,że mogę zablokować poprzez imei TYLKO W WYPADKU KRADZIEŻY???????????????WY JANOSIKI JESTESCIE CZY CO???A gdy zgubię telefon,czemu mam sie godzić na to,żeby ktoś go używał?????
  (0)
Odpowiedz
zola
07-04-2013 - 20:37:49
W grudniu 2012 roku skradziono mi telefon Samsung S7350 zgłosiłam to na policji. Spisali protokół i numer IMEI i powiedzieli że czasami telefony się odnajdują jak ktoś wpadnie przypadkowo w ich ręce. Tak się złożyło że po 4 miesiącach odzyskałam swój telefon z tym że naklejkę z numerem IMEI złodziej zdarł z telefonu, i mam pytanie czy w serwisie mogliby nakleić kopie naklejki z numerem IMEI zaznaczam że mam dowód (faktura) zakupu telefonu na moje nazwisko.
  (0)
Odpowiedz
prezes
19-07-2012 - 10:27:11
mam pytanie,mam zablokowana siec przez jakiegoś głąba,jak ją odblokować
  (1)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
20-07-2012 - 09:32:37
Prezes, istnieje możliwość odblokowania numeru IMEI telefonu. W tym celu powinieneś złożyć pismo z informacją o odnalezieniu telefonu i odpowiednią dyspozycją. Pismo musi zawierać dane: numer telefonu; imię i nazwisko właściciela i podpis zgodny z umową. Dokument należy wysłać na adres: Polska Telefonia Cyfrowa S.A, al. Jerozolimskie 181, 02-222 Warszawa lub możesz je złożyć w dowolnym punkcie T-Mobile, po udaniu się z dowodem osobistym (jeśli numer jest zarejestrowany na firmę, należy dodatkowo zabrać dokument potwierdzający status firmy). Pozdrawiamy!
  (1)
Odpowiedz
aaggaatt
18-06-2012 - 19:18:10
No dobrze to o kieszonkowcach już mamy - a jak się bronić przed T-mobile?
  (3)
Odpowiedz
xyz
26-02-2012 - 12:40:34
a z jaką dokładnością można namierzyć telefon?
  (6)
Odpowiedz
RedakcjaT-Mobile-Trendy
14-07-2011 - 14:42:21
Przykład kradzieży podaliśmy nieprzypadkowo, bowiem to właśnie w wakacje najwięcej telefonów trafia w niepowołane ręce. Ale jeśli ktoś zgubi telefon, to jak najbardziej również warto, a wręcz nawet trzeba, skorzystać z opcji blokowania IMEI
  (0)
Odpowiedz
monterek
12-01-2014 - 23:03:57
@RedakcjaT-Mobile-Trendy - no to wrescie jak zgubimy to mozna blokowac Imei czy tylko w przypadku kradzieży???
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
14-01-2014 - 16:58:33
W przypadku zgubienia także. Pozdrawiamy.
  (0)
Odpowiedz
adamkoszalin
16-01-2014 - 20:34:39
ja dzisiaj zgubilem telefon i w salonie t-mobile powiedzieli ze zablokowac po imei mogą tylko po zgloszeniu na policje o kradzieży..
  (0)
Odpowiedz
Sławek
06-02-2015 - 20:03:12
@ Redakcja T-Mobile Trendy - to bardzo ciekawe, jestem właśnie świeżo po rozmowie z konsultantem Waszego BOA gdzie odmówiono mi blokady zagubionego telefonu. Proszę przedstawcie procedurę jak mam to zrobić. Będę i pewnie nie tylko ja bardzo wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
z
13-07-2011 - 22:45:39
pisze ze mozna zglosic po kradziezy.,a jak ktos zgubi to co ??? nie zablokujecie? wspolpraca z oszustami?
  (2)
Odpowiedz
RedakcjaT-Mobile-Trendy
20-06-2011 - 16:13:41
My również dziękujemy, choć jednocześnie życzymy, aby Ci się nie przydało :)
  (0)
Odpowiedz
Michał
20-06-2011 - 15:56:38
Bardzo przystępnie napisane :) dziękuje
  (2)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Ukradziono Ci telefon? Może go zgubiłeś? Czy wiesz, że kartę SIM, a więc Twój numer telefonu, możesz odzyskać? Podpowiadamy, jak to zrobić.

O CO CHODZI?

Niezależnie od tego, jaką taryfę z T-Mobile posiadasz (abonament, MIX czy Tak Tak), warunkiem koniecznym do dalszego korzystania z usług operatora jest odebranie duplikatu karty SIM w terminie do 7 dni od daty zgłoszenia kradzieży lub zagubienia.

GDZIE ODEBRAĆ?

Odbiór karty SIM możliwy jest:
- dla abonamentu - w każdym punkcie sprzedaży sieci T-Mobile,
- dla MIX-a – w salonie lub sklepie firmowym (nie dotyczy autoryzowanych punktów sprzedaży),
- dla Tak Tak – w salonie lub sklepie firmowym i w autoryzowanych punktach sprzedaży.

JAKIE DOKUMENTY POKAZAĆ?

Niezbędne są poniższe dokumenty:

- dla abonamentu i MIX-a:

 • Dowód osobisty,
 • w przypadku firm – dokument potwierdzający status prawny (wpis do ewidencji, wyciąg z KRS),
 • w przypadku odbioru karty SIM przez osobę trzecią – pisemne upoważnienie wystawione przez właściciela karty SIM (powinno wskazywać cel – wymiana karty SIM; zawierać dane osobowe i numer dowodu osobistego pełnomocnika; pełnomocnik zobowiązany jest do przedstawienia dowodu osobistego),

- dla Tak Tak w salonie lub sklepie firmowym:

 • dowód osobisty,
 • w przypadku firm – dokument potwierdzający status prawny (wpis do ewidencji, wyciąg z KRS),
 • gdy karta nie jest zarejestrowana, jej wymiana możliwa jest dopiero po okazaniu dowodu zakupu karty SIM (z numerem tej karty) lub podaniu pełnego numeru PUK,
 • w przypadku odbioru karty SIM przez osobę trzecią – pisemne upoważnienie wystawione przez właściciela karty SIM (powinno wskazywać cel – wymiana karty SIM; zawierać dane osobowe i numer dowodu osobistego pełnomocnika; pełnomocnik zobowiązany jest do przedstawienia dowodu osobistego),


- dla Tak Tak w autoryzowanym punkcie sprzedaży:

 • numer telefonu, numer PESEL lub REGON (dla firm),
 • gdy karta nie jest zarejestrowana, jej wymiana możliwa jest dopiero po wypełnieniu karty rejestracyjnej Tak Tak i przesłaniu do PTC.


ILE TO KOSZTUJE?

Opłata za wymianę karty SIM:

 • abonament i MIX – 30,75 zł z VAT (zostanie naliczona na najbliższej fakturze bilingowej),
 • Tak Tak – wymiana jest bezpłatna.

Gdy karta nie jest zarejestrowana, jej wymiana możliwa jest dopiero po okazaniu dowodu zakupu karty SIM (z numerem tej karty) lub podaniu pełnego numeru PUK.

Warto wiedzieć

W przypadku nieodebrania duplikatu karty SIM, zablokowana skradziona lub zagubiona karta zostanie automatycznie odwieszona w okresie 10 dni od zawieszenia.

fot. Shutterstock

Jak odebrać kartę SIM po kradzieży? - opinie i komentarze (38)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Piters
13-11-2020 - 16:02:16
Kiedy będą otwarte salony t-mobile bo zgubiłem kartę i chcę wyrobić
  (0)
Odpowiedz
Piters
13-11-2020 - 16:02:15
Kiedy będą otwarte salony t-mobile bo zgubiłem kartę i chcę wyrobić
  (0)
Odpowiedz
Piters
13-11-2020 - 16:02:13
Kiedy będą otwarte salony t-mobile bo zgubiłem kartę i chcę wyrobić
  (0)
Odpowiedz
Dona
02-07-2020 - 08:51:31
Witam czy muszę być osobiście przy wyrobieniu duplikatu karty zakupionej w sklepie i rejestrowanej w nim czy wystarczy mój dowód osobisty
  (0)
Odpowiedz
Diabeł
22-06-2020 - 11:56:04
Witam Mam problem z kartą sim, polegający na tym ze karta bardzo często sama gubi zasięg i nie możliwe staje się korzystanie z sms'ów mms'ów czy internetu, ponadto karta była docinana do nano sim ale przez jednego z pracowników salonu T-mobile na terenie naszego kraju. Czy w takiej sytuacji mogę uzyskać duplikat za darmo?
  (0)
Odpowiedz
adrian
05-04-2020 - 03:49:37
witam jak moge zrobic duplikat karty jak teraz wasze sieci sa zamkniete
  (0)
Odpowiedz
Zawiedziony_staly_klient
08-11-2019 - 09:38:43
Ponad 30 zł za wymianę karty SIM w abonamencie?! Wy naprawdę nie szanujecie klientów :(
  (0)
Odpowiedz
Mateusz
07-11-2019 - 00:35:14
Mam pytanie płace abonament prawie 130 zł miesiecznie u was karta mi sie uszkodziła gdy rozmawił wogule nie wykrywa karty sim i brak sygnału od wczoraj 06.11.2019 i druga rzecz nie mogę nawet jej wyjac z telefonu bo sie zaklinowała. A ja nie bede dodakowo płacił za dublikat bo mnie na to nie stać.
  (0)
Odpowiedz
KM
23-01-2019 - 14:32:23
W dzisiejszej GW 23 bm. jest mowa kradzieży poprzez portal bankowości elektronicznej z wykorzystaniem duplikatu karty. Clue newsa było takie, że kilku kolesi weszło do salonu jednego z operatorów i z wykorzystaniem tzw. dowodu kolekcjonerskiego dostało od reki duplikat karty SIM pewnego biznesmena. Czy to nie jest aby dziennikarska ściema, czy ot tak możne wejść do salonu stwierdzić: zgubilem telefon z karta SIM, proszę mi od razu wydać duplikat. Nie mam co prawda dowodu, ale mam jego wierna (kolekcjonerską) kopię. Czy przypadkiem nie jest tak, że najpierw trzeba zgłosić utratę (zagubienie) oryginalnej karty SIM, jest jakiś okres karencji (operator ma czas na weryfikację) i dopiero można otrzymać jej duplikat? Pozdrawiam KM
  (0)
Odpowiedz
Bibibs
17-07-2018 - 08:37:47
A co to jest BOA bo poza nazwą węża nic innego mi do głowy nie przychodzi.
  (0)
Odpowiedz
Adam
25-06-2018 - 12:10:50
Dzien dobry - Moj telefon utonął w morzu razem z karta - przebywam na stale za granica i w najbliższym czasie nie będzie mnie w kraju - jak mogę odzyskać moja sim card - czy może Acosta wysłana do mnie - Dublin - kurierem ?
  (0)
Odpowiedz
michal
01-09-2016 - 20:55:37
witam skradziono mi telefon abonament normalny podpisalem miesiac temu. jaki koszt jest za dublikat karty sim i czy musze zaplacic sume odrazu czy jest dopisywana do rachunku?
  (0)
Odpowiedz
Ag.
19-08-2016 - 08:37:40
Witam , ile kosztuje duplikat karty sim (na umowę) oczywiście z T-mobile?
  (0)
Odpowiedz
SneakY
10-05-2016 - 14:42:00
Ja zgubiłem kartę już dawno a muszę odzyskać numer, czy mogę to zrobić?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
12-05-2016 - 16:58:28
Witaj. Aby sprawdzić czy jest taka możliwość skontaktuj się proszę z BOA. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
Aga
06-05-2016 - 10:32:24
Dzień dobry, koleżanka która mieszka teraz w Hiszpanii ( i jest Hiszpanka) miała kartę tak-tak z której korzystała jako numeru do operacji bankowych w Polsce podczas pobytu tutaj. Niestety zgubiła ją a w najbliższym czasie nie może przyjechać do Polski. W jaki sposób może wyrobić duplikat? Miała wyrobiony Pesel do celów pracowniczych-ale nie ma polskiego dowodu. Czy w jej imieniu może ktoś inny odebrać duplikat? Dziękuję!
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
09-05-2016 - 09:32:58
Witam, Napisz proszę, czy numer jest zarejestrowany w systemie prepeid, a wówczas zweryfikuję dla Ciebie, jakie są procedury dotyczące wymiany karty SIM. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
Bbb
23-04-2016 - 07:55:10
Witam. Jesli stracilem telefon oraz dokumenty to czy wystarczy jakikolwiek inny dokument ze zdjeciem? Nie moge czekac az wyrobie nowy dowod.
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
23-04-2016 - 10:44:26
Witam, Pragnę poinformować, że Konsultant w Punkcie Sprzedaży sieci T-Mobile dokonuje identyfikacji klienta na podstawie hasła oraz danych z dowodu osobistego lub innego dokumentu z PESELEM potwierdzającego tożsamość. W przypadku karty zarejestrowanej na firmę klient powinien przedstawić dodatkowo pełnomocnictwo lub inny dokument uprawniający go do odbioru karty. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
karolina
17-04-2016 - 21:45:36
Witam! Zgubiłam kartę sim do swojego telefonu. Korzystam z oferty mix (pozostało mi jeszcze kilka doładowań). Chcąc wyrobić duplikat karty wystarczy, gdy do salonu zabiorę swój dowód osobisty? Niestety, nie jestem w stanie zabrać ze sobą dokumentów dołączonych do umowy.
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
17-04-2016 - 22:48:08
Jeżeli to Ty jesteś właścicielem telefonu i wybierzesz się do naszego Sklepu Firmowego to tak, dowód wystarczy.
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
17-04-2016 - 22:48:07
Jeżeli to Ty jesteś właścicielem telefonu i wybierzesz się do naszego Sklepu Firmowego to tak, dowód wystarczy.
  (0)
Odpowiedz
ma7
17-04-2016 - 19:53:08
zanim uruchomiłam telefon na abonameny zgubiłam kartę sim ,nie wiem co mam robić
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
19-04-2016 - 22:39:27
Witaj. W naszych punktach, na podstawie dowodu osobistego można otrzymać duplikat karty SIM.
  (0)
Odpowiedz
Gal Aninonim
11-04-2016 - 10:42:16
Witam. Czemu w t-mobile wymiana karty na nowa lub wydanie duplikatu jest takie drogie ? Czemu Play wymienia je za darmo a pozostali operatorzy robią to za niższa cenę ?
  (0)
Odpowiedz
erdo
27-03-2016 - 20:45:10
Zgubiłam telefon razem z kartą. To była stara karta, jeszcze z tak tak, ale od stycznia nie mam już żadnej umowy. Co mogę w takiej sytuacji zrobić?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
29-03-2016 - 08:45:55
Witam. Jeśli numer telefonu, którego sprawa dotyczy jest w ofercie na kartę, zapraszam do Sklepu Firmowego naszej sieci z dowodem osobistym. Wymienimy kartę sim na nową po odpowiedniej identyfikacji konta. Wymiana karty sim jest płatna zgodnie z cennikiem posiadanej taryfy. Pobierzemy środki ze zgromadzonych na koncie złotówek. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
kacper
27-02-2016 - 23:14:58
Zgubiłem kartę sim jeszcze taką starą niebieską z tak tak. Co najgorsze mam na nią umowę jeszcze 11 miesięcy. Czy da się coś zrobić ?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
01-03-2016 - 15:57:26
W tej sytuacji zgłoś się do najbliższego Sklepu T-mobile po duplikat karty SIM. Będzie to karta z tym samym numerem, a co za tym idzie Twoja umowa będzie mogła być kontynuowana.
  (0)
Odpowiedz
pawlo1233
24-02-2016 - 17:06:37
Kupiłem starter w kiosku a kartę zgubiłem można odzyskać mój numer telefonu i ile to kosztuje
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
24-02-2016 - 19:57:07
Możesz wyrobić duplikat karty. Konieczne jest tylko zarejestrowanie numeru. Zrobisz to w Punkcie Obsługi. Wymiana jest bezpłatna
  (0)
Odpowiedz
SR71
23-02-2016 - 11:48:06
mam tel na kartę taryfa Frii, w salonie chcieli pobrać opłatę za duplikat 25 netto, o co chodzi???
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
23-02-2016 - 12:37:21
Witaj. W celu wyjaśnienia tej sytuacji skontaktuj się z Biurem Obsługi. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
pm1961
04-02-2016 - 12:18:39
mam tel na starter z kiosku zgubilem karte da się wymienić na duplikat
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
04-02-2016 - 12:45:52
Jak najbardziej w każdym salonie lub sklepie firmowym T-Mobile
  (0)
Odpowiedz
haniatka
25-09-2015 - 20:47:58
witam czy przy zgloszeniu zagubienia karty sim abonament trzeba placic odrazu czy bedzie wliczona w fakture
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
03-10-2015 - 17:33:20
Witam Jeżeli chodzi o opłatę za kartę SIM zostanie ona doliczona do najbliższej faktury. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
random
08-08-2015 - 10:45:03
Jak dlugo trwa procedura wyrobienia/odbioru duplikatu karty sim po zgloszeniu zagubienia? Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

„Zgubiłem telefon!” - to zdanie, którego chyba nikt nie chciałby wypowiedzieć. Bywa jednak tak, że zapomnimy, gdzie go zostawiliśmy lub co gorsza, ktoś go ukradł. Co wtedy zrobić?

Przede wszystkim nie wpadać w panikę. Kiedyś znalezienie utraconego telefonu graniczyło z cudem i wymagało zaangażowania policji (gdy został skradziony). Dzisiaj możemy samodzielnie go zlokalizować i odzyskać. To, na co narzeka spora grupa użytkowników Androida, teraz może okazać się prawdziwym błogosławieństwem – wielozadaniowość z prawdziwego zdarzenia i instalacja aplikacji bez pośrednictwa kabli. Dzięki temu programy lokalizacyjne mogą działać w tle, a my możemy je zainstalować nawet wtedy, gdy nie mamy telefonu przy sobie.

Android Lost to darmowe narzędzie, dzięki któremu wykonamy wiele operacji całkowicie zdalnie. Po instalacji program rozpozna przypisane konto Google, więc nie jest wymagana żadna dodatkowa rejestracja. I to w zasadzie wszystko, co możemy zrobić w aplikacji na telefonie – zainstalować i uruchomić. Interfejs Android Lost został ograniczony do krótkiej informacji tekstowej, dzięki czemu zajmuje niewiele miejsca w pamięci wewnętrznej. Prawdziwa „magia” odbywa się na stronie internetowej producenta. Należy zezwolić aplikacji na dostęp do konta Google, by uzyskać dostęp do szerokiego repertuaru funkcji. Choć sama strona również nie została stworzona z myślą o doskonałych wrażeniach estetycznych, to parafrazując pewne zdanie reklamowe: „system ma działać, nie smakować”. I to robi doskonale.

 

Aplikacja "Strażnik"

Przypominamy, że w Android Markecie znajduje się także inna darmowa aplikacja, która pomoże Wam ochronić Wasz smartfon i dowiedzieć się, gdzie telefon się znajduje - "Strażnik". Więcej o "Strażniku" przeczytać możecie tutaj, zaś aplikację pobrać możecie stąd

 


Otwieramy kartę „Controls”, a tam widzimy 6 grup ustawień, wśród których znajdziemy te podstawowe (np. włączenie alarmu dźwiękowego i świetlnego) i informacyjne (np. status urządzenia). Nas jednak najbardziej interesują 3 kolejne zakładki: Messages, Security i Mobile. W tej pierwszej można wysłać wiadomość do „nowego właściciela” z prośbą o kontakt i zwrot urządzenia. Można nawet zdalnie wysłać SMS-a do dowolnego odbiorcy i pobrać listę ostatnich wiadomości. W zakładce Security można zablokować telefon i wyczyścić pamięć urządzenia. Najciekawsza jednak jest ta ostatnia zakładka – Mobile. Tutaj można bowiem zlecić urządzeniu, by powiedziało na głos konkretny tekst (np. „telefon został zgubiony, proszę o kontakt!”), zadzwoniło pod wskazany numer, pstryknęło i przesłało zdjęcie z przedniej lub tylnej kamery, a nawet nagrało dźwięk otoczenia. Niektóre opcje mogą nie działać na wszystkich telefonach, ale tą całkowicie darmową usługę na pewno warto przetestować.

Opisana aplikacja ma jednak pewną wadę – musi być zainstalowana zanim stracimy telefon, a często sprawdza się przecież powiedzenie „mądry Polak po szkodzie”. Jednak „po szkodzie” można zainstalować Plan B. Jeśli aplikacja nie zacznie automatycznie wysyłać lokalizacji na nasz adres e-mail, można ją do tego zmusić wysyłając SMS o treści „locate”. Na domyślnym koncie pocztowym w ciągu kilku sekund zobaczymy mapę z dokładnym położeniem urządzenia.

Fot. Android Market, Flickr by by DeaPeaJay

Jak odnaleźć zgubiony smartfon z Androidem? - opinie i komentarze (37)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

klaber
06-03-2016 - 18:40:03
zgubiłam telefon badz został on skradziony jest to samsung s6 edge niestety nie zainstalowalam zadnego programu prosze pomozcie jak moge go znalezc oczywiscie probowalam rano dzwonic lecz tel byl wylaczony jeszcze jedno pytanie mam blokeda tel na odcisk palca czy ktos kto go teraz ma moze zdjac ta blokade
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
10-03-2016 - 09:27:53
Witaj. W takiej sprawie zapewniamy wsparcie techniczne na infolinii TechDesk. Infolinia dostępna pod numerami *7242 (2,46 pln/min) dla T-Mobile i Heyah lub 708477242 (2.58 pln/min) dla pozostałych sieci. Infolinia dostępna codziennie w godzinach 7:00-23:00. Regulamin na www.t-mobile.pl. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
Dawid1
10-12-2015 - 15:11:40
witam! Kilka dni temu został skradziony mi telefon samsung s6,próbowałem go namierzyć ale telefon jest offline,czy będę mógł go namierzyć gdy w końcu ktoś go włączy(czy dostanę jakieś powiadomienie mailowe etc.) Oraz druga sprawa co w przypadku jeżeli telefon zostanie przwrócony do ustawień fabrycznych prze sprawcę ? Dalej będę w stanie namierzyć mój smartfon ?! Proszę o pomoc !!
  (0)
Odpowiedz
Dawid
10-12-2015 - 07:26:37
witam! Kilka dni temu został skradziony mi telefon samsung s6,próbowałem go namierzyć ale telefon jest offline,czy będę mógł go namierzyć gdy w końcu ktoś go włączy(czy dostanę jakieś powiadomienie mailowe etc.) Oraz druga sprawa co w przypadku jeżeli telefon zostanie przwrócony do ustawień fabrycznych prze sprawcę ? Dalej będę w stanie namierzyć mój smartfon ?! Proszę o pomoc !!
  (0)
Odpowiedz
Aga
06-12-2015 - 16:47:28
Zgubiłam dziś tel. Samsung Galaxy S4 niestety nie mogę go zlokalizować za pomocą konta google. Tel nadal działa ale w nocy najprawdopodobniej bateria padnie. Czy jest jakaś np odpłatna usługa lokalizacji telefonu?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
08-12-2015 - 18:00:31
Witam. Niestety w T-Mobile nie ma takiej usługi która pozwoliłaby na zlokalizowanie telefonu. Jedyna szansa na zlokalizowanie telefonu to zainstalowanie i skonfigurowanie odpowiednich aplikacji/ funkcji w telefonie aby móc później w takich sytuacjach podjąć próbę odnalezienia urządzenia. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
kon
05-12-2015 - 13:25:36
a co jesli ktos zmieni sim sprowadzi tel do fabrycznych i zaloguje inne konto google? wtedy juz nie dam rady namierzyc mojego telefonu?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
06-12-2015 - 08:14:00
Jeśli tylko telefon zostanie przywrócony do ustawień fabrycznych, znikają z niego dane i konta, którymi byłeś zalogowany.Nie da się go już wtedy namierzyć. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
GaR
21-11-2015 - 19:56:26
Witam, straciłem wczoraj telefon Xperia M4 Aqua, czy jest możliwość namierzenia telefonu. Próbowałem się dodzwonić jednak nie ma sygnału.
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
23-11-2015 - 22:31:14
Witam. Sony dla swoich urządzeń daje możliwość skorzystania z aplikacji MyXperia, natomiast system Android posiada funkcję Menedżer Urządzeń Android - oba narzędzia pozwalają m.in. na lokalizację telefonu. Kwestia jednak jest taka: należy wcześniej te opcje włączyć i skonfigurować, ponadto telefon do poprawnej lokalizacji powinien mieć uruchomioną lokalizację w urządzeniu (najlepiej w trybie Wysoka dokładność), WiFi i sieci komórkowe. Jeżeli telefon jest wyłączony to nawet jeśli te opcje były aktywne to niestety istnieje nikła szansa na dokładną lokalizację urządzenia. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
gfgff
16-10-2015 - 10:30:04
Bardzo przejrzysty i prosty w obsłudze jest www.i-mobi.pl Serwis pozwala zabezpieczyć się na wypadek zgubienia telefonu. Posiadają też kilka dodatkowych opcji, takich jak dostęp do historii smsów i połączeń. Namierzana osoba nie wie nic o tym, więc można bez obaw korzystać.
  (0)
Odpowiedz
san.hose@o2.pl
13-06-2015 - 02:57:12
Witam, Też się zapytam. Mam HTC DESIRE 610,stale miałem go w sieci jak i konto google,facebook czy tinder bądź poczta o2. Jest szansa by go namięrzyć za pomocą jednej z tych aplikacji? Z tego co gogle czytają,jest podana ostatnia aktywność lecz nie lokalizacja więc może miał zainstalowany jakiś GPS bądź Menedzera urządzen androida..Proszę o pomoc lub radę. Dziękuję z góry..
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
13-06-2015 - 17:55:58
Witam. Każda aplikacja która może pomóc w namierzeniu telefonu musi być uprzednio zainstalowana na takim urządzeniu i skonfigurowana (głównie chodzi uruchomienie aplikacji i udzielenie zgody na lokalizację). Tego typu rozwiązania wykorzystują Wi-Fi, GPS, sieć komórkową, niemniej jednak telefon musi być przede wszystkim online. Domyślnie po dodaniu konta Google i aktualizacji Usług Google - Menadżer Android jest aktywny, jednak wypada to sprawdzić (przede wszystkim, czy jest zaznaczona zgoda na lokalizację). Jeśli mimo wszystko po zalogowaniu się do witryny Menadżera nie ma nic na temat lokalizacji to albo niestety nie była ta funkcja aktywna lub dostatecznie skonfigurowana, albo telefon jest offline. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
MarcinB
11-04-2015 - 17:58:39
Witam zgubiłem telefon Huawei Ascend Y530, niestety nie pamiętam passów do konta google a co gorsza było ono na starym e-mailu i nie pamietam nawet na jakiej poczcie mogłem je założyć. Dzwoniłem pare razy ale po jakimś czasie telefon został wyłączony. Czy mogę coś zrobić żeby go znaleźć jeśli mam do niego wszystkie dokumenty i pudełko z telefonu wraz z całą zawartością?
  (0)
Odpowiedz
FErbi
16-09-2014 - 20:40:12
Witam Ukradli mi Sony Xperia L gdy tylko sposzczeglem sie ze fona niema zadzwonilem i telefon wylaczony . czy jest mozliwosc go znalezienia ? czy najlepiej isc na policje ale znajac zycie i tak nic nei zrobia proszeo pomoc
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
17-09-2014 - 08:14:06
Witam. Telefon Sony Xperia L można zlokalizować przez usługę Menedżer Urządzeń Android. Warunkiem jest uprzednie zalogowanie się w telefonie do konta Google. Aby dokonać lokalizacji telefon musi być włączony i połączony z internetem. Sugeruję fakt kradzieży zgłosić w najbliższym posterunku Policji. Proszę zabrać fakturę sprzętową, w której jest podany numer IMEI urządzenia. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
pytek1
11-09-2014 - 16:35:28
Witam, wczoraj ukradziono mi telefon iphon5. Nie miałam zainstalowanej funkcji namierzania , czy można go znaleźć po numerach ?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
11-09-2014 - 16:57:50
Witam. Uprzejmie informuję, iż uruchomiona funkcja "Znajdź mój iPhone" jest jedynym sposobem na namierzenie urządzenia w sposób zdalny. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
paula3
11-08-2014 - 21:49:05
Witam ! Miesiąc temu zgubiłam telefon alcatel one touch idol mini szybko zablokowałam karte i zgłosiłam to na policje jednak do tej pory się nie znalazł czy jest jakaś szansa na odzyskanie go ?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
13-08-2014 - 09:40:22
Witam. Obawiam się, że po tak długim czasie odzyskanie telefonu będzie jedynie możliwe za sprawą organów ścigania. Elektroniczne namierzanie telefonu skuteczne jest najczęciej kilka godzin po zdarzeniu. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
aaaaaaaaaaaa
16-06-2014 - 13:13:57
Witam . Zgubiłam wczoraj telefon. Jest to SONY XPERIA E . Proszę o pomoc . :)
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
16-06-2014 - 13:42:51
W pierwszym kroku zadzwoń do BOA i zablokuj kartę. Jeżeli w telefonie miałaś skonfigurowaną opcję „Menadżer urządzeń Android” to zadzwoń do TechDesk: *7242 (2,46 pln/min) dla T-Mobile i Heyah lub 708477242 (2.58 pln/min) dla pozostałych codziennie 7:00-23:00. Regulamin na www.t-mobile.pl. Zobaczymy co da się zrobić. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
mis
23-05-2014 - 22:28:19
witam zgubiłem dzisiaj tel i nie wiem jak go odnaleźć jest to asza 203 pomurzcie proszę
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
27-05-2014 - 12:26:58
Niestety tego telefonu nie da się zlokalizować (brak odpowiedniego oprogramowania, brak gps). Pozdrawiam!
  (0)
Odpowiedz
MrK
29-12-2013 - 20:42:15
A w Windows Phone mamy już fabryczie funkcję "Znajdź mój telefon"
  (0)
Odpowiedz
kamilosik
24-09-2013 - 20:02:12
a pod jaki numer wyslac sms
  (0)
Odpowiedz
fddsa
12-07-2013 - 16:24:57
ten PLAN B działa ?
  (1)
Odpowiedz
tcymerman1
28-12-2012 - 23:08:29
lokalizacje gps,wifi.i te aplikacje,na nicnawet,jak będzie kradzież.pol;jcja,.tak umarza dochodzenie,.coś ptym wiem.,te mobilne płatności.ztelefonów,..ah,.zwykły nokia 1208,nie zablok klawisz.włacz wam.112. to was namierza /
  (3)
Odpowiedz
beheritoppl
23-11-2012 - 12:56:12
No fajna sprawa ale z tego co widzę telefon musi być ciągle online - czyli albo wifi a jak nie ma dostępnej sieci to musi mieć włączoną transmisje danych. Inaczej nie ma połączenia przez stronę programu. Ja sprawdzałem na LG P700 Optimus L7 Zauważyłem również że jak wykonam kilka operacji typu wiadomość głosowa i zdjęcie z kamery przedniej to telefon potrafi się wyłączyć sam, trzeba baterię wyjąć bo inaczej nie da się włączyć. Lokalizacja GPS działa, całkiem dokładnie. Mimo to, można tą aplikację wykorzystać w razie czego. Nie zaszkodzi jak będzie w telefonie. Wiadomo również że w tego typu telefonach można łatwo przywrócić ustawienia fabryczne mimo że nie możemy z telefonu skorzystać bo np. ma zablokowany ekran kodem. Wtedy telefon mamy czyściutki i działający. W wypadku kradzieży czy zgubienia lepiej jak najszybciej skorzystać z możliwości tego programu. Pzdr
  (3)
Odpowiedz
fantasy2011
12-09-2012 - 11:38:05
kupic nowy phon i zrobic likak kary ja juz tak mialam 2 razy zamiast wyrywac sobie wlosy z glowy,zycie jest za krotkie na stres i zbyt piekne nie o takie rzeczy ludzie rozpaczaja i jakas zyja POZDRO
  (3)
Odpowiedz
foti
07-06-2012 - 18:49:37
Artykuł ma się NIJAK do realiów. Temat artykułu to: Jak odnaleźć zgubiony smartfon z Androidem? I nie ma tu nic na ten temat. Mi skradziono telefon i nie miałem żadnej z tych aplikacji. Więc może ktoś podpowie jak go odnaleźć?? Bo jeśli bym miał taką aplikację to wiadomo że sprawa jest prosta.
  (1)
Odpowiedz
Gabi12
14-04-2012 - 18:31:46
Do mnie też nie wysyła !! Co to ma być ??
  (2)
Odpowiedz
krzysiek
24-01-2012 - 01:01:35
ta aplikacja moze i jest fajna ma duzo mozliwosci ale co do namierzeia telefonu to raczej nic nie pojdzie bo probuje to zrobic od godziny i jakos nie wysyla mi wspolzednych telefonu na zadnego maila
  (0)
Odpowiedz
dawid
10-01-2012 - 01:29:24
wystarczy wgrać nowe oprogramowanie do telefonu i ten program można wsadzić sobie w d...
  (0)
Odpowiedz
blogHD.pl
11-12-2011 - 16:18:02
Ten "telefon z Androidem" to chyba iPhone z iOS :) hehehe ładny zonk!
  (1)
Odpowiedz
bzyku
11-12-2011 - 16:12:40
Konkretna aplikacja , przyda sie napewno;] sciagam na swego andrzeja
  (0)
Odpowiedz
stokrotka
08-12-2011 - 15:45:10
fajna ta aplikacja
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się