Porady

01.03.2014
Jak skonfigurować czytnik linii papilarnych w Lenovo IdeaPad B5400?

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W smartfonach, tabletach czy notebookach coraz częściej różne czynności można wykonać poprzez zeskanowanie linii papilarnych. Komputer Lenovo IdeaPad B5400 możemy na przykład odblokować jednym pociągnięciem palca. Jak to zrobić?

Notebook Lenovo IdeaPad B5400 w wyposażeniu posiada czytnik linii papilarnych. To bardzo przydatna rzecz, utrudniająca niepowołany dostęp do tego notebooka. Jeśli często korzystamy z niego w pracy i zostawiamy go może się nam przydać. Można ją wykorzystać na przykład do odblokowania komputera za pomocą jednego pociągnięcia palcem.

Do zarządzania czytnikiem linii papilarnych służy aplikacja Lenovo Fingerprint Manager. Przy pierwszym jej uruchomieniu zostaniemy poproszeni o utworzenie hasła konta Windows. Warto je zapamiętać – może nam się ono przydać przy wprowadzaniu zmian w aplikacji oraz w przypadku nieudanej próby odczytu linii papilarnych.

W kolejnym kroku będzie można zeskanować swoje odciski palców. Zrobić to można dla wszystkich lub tylko wybranych palców. Aby to zrobić – wskazujemy wybrany palec.

Następnie przesuwamy palcem po czytniku. Na pasku postępu pokazany jest stan odczytu naszych palców. Cały proces może zająć do ośmiu przesunięć.

Po pomyślnym zakończeniu procesu rejestracji naszych odcisków palców wyświetlony zostanie odpowiedni komunikat. Naciskamy przycisk Zakończ.

W tym momencie proces ten możemy powtórzyć dla kolejnych palców lub poprzestać na jednym i zamknąć aplikację. Producent aplikacji, dla bezpieczeństwa zaleca jednak rejestrację więcej niż jednego palca. Od tego momentu możemy, zamiast wpisywać nasze hasło do systemu Windows po prostu przesunąć palcem po czytniku linii papilarnych.

Jak skonfigurować czytnik linii papilarnych w Lenovo IdeaPad B5400? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Podziel się