Porady

16.05.2014
Jak szybko przyspieszyć działanie systemu Android?

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Android, jak zresztą wszystkie systemy operacyjne (nie tylko mobilne) czasami ma tendencję do pracy w nieco wolniejszym tempie, co zazwyczaj ma miejsce w przypadku sporej liczby aplikacji i danych z którą musi się borykać. Jego działanie można przyspieszyć na wiele sposobów, ale tym razem skupimy się na obniżeniu czasu jego reakcji, nie ingerując zbytnio w działanie samego systemu. Wykorzystamy fakt, że przejścia między czynnościami w Androidzie są animowane, a każda taka animacja trwa określony z góry czas. Można go skrócić lub w ogóle wyłączyć, dzięki Opcjom programistycznym (Android w wersji od 4.2).

Odblokowanie Opcji dla programistów rozpoczynamy od otwarcia menu Aplikacje.

Następnie otwieramy pozycję Ustawienia.

Można tu dostać się także z górnego paska powiadomień, jeśli nasze urządzenie ma nakładkę umożliwiającą taką czynność.

Przechodzimy do zakładki Ogólne.

Przewijamy do pozycji Informacje o telefonie (lub Informacje o tablecie, jeśli korzystamy z tabletu z Androidem).

Przechodzimy do pozycji Informacje o oprogramowaniu.

Odnajdujemy pole Numer kompilacji i pukamy w nie siedem razy w szybkim tempie.

Udana operacja zostaje potwierdzona komunikatem Jesteś teraz deweloperem. W innych smartfonach, niż użyty w tym przypadku LG G2 mini, może to być na przykład zwrot Jesteś teraz programistą.

Wracamy do karty Ogólne i wybieramy Opcje dla programistów.

Włączamy je przyciskiem umieszczonym zazwyczaj w górnym prawym rogu ekranu, czego potwierdzeniem będzie ostrzeżenie o potencjalnych niebezpieczeństwach wynikających z aktywacji tego trybu. Naciskamy Ok.

Wyszukujemy pola Skala animacji okna, Skala animacji przejścia oraz Skala trwania animatora (tu czasami używa się nazewnictwa Skala długości animacji).

Każda z tych opcji domyślnie ustawioną ma wartość 1x. Można ją zmniejszyć do 0.5x (skrócić czas trwania o połowę).

Osoby, którym nie zależy na łagodnych przejściach mogą także pokusić się o wyłączenie przejść, ustawiając dla każdej z wymienionych opcji wartość Wyłączona.

Wychodzimy do głównego ekranu smartfonu lub tabletu, nie wyłączając Opcji dla programistów. Jeśli to zrobimy ustawienia nie zostaną zapisane.

Wyłączamy i włączamy telefon lub smartfon lub tak jak na ilustracji uruchamiamy go ponownie. Po uruchomieniu powinniśmy odczuć fakt, że system szybciej przechodzi do kolejnych ekranów lub przełącza się pomiędzy aplikacjami.

Jak szybko przyspieszyć działanie systemu Android? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Podziel się