Zdarza się, że niektóre aplikacje i gry z czasem zaczynają nam się nudzić. Albo chcemy zrobić miejsce na kolejne. Jak najłatwiej je usunąć? Zobaczcie!

Pobrać aplikacje i gry jest łatwo. Korzystanie z nich jest jeszcze przyjemniejsze. Ale co zrobić, kiedy dana aplikacja albo gra przestaje nas fascynować? Albo brakuje nam miejsca w pamięci urządzenia?

-> TOP5 smartfonów w T-Mobile

-> Jak sprawdzić, czy mój telefon ma LTE? 

-> Test: Samsung Galaxy Alpha: szybki i wyrafinowany

Rozwiązaniem jest oczywiście usunięcie. Jak to zrobić? Zobaczcie! 

Jak szybko usunąć niechcianą aplikację na smartfonie z Androidem? - opinie i komentarze (5)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lisurastafarianin
07-04-2016 - 22:27:51
Szanowni Państwo, Zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc. W moim urządzeniu (system Android 5.0) co chwilę instalują się rożnego rodzaju aplikacje bez mojej zgody. Nie ma znaczenia czy korzystam z sieci 4g czy wifi. Przeszukałem już prawdopodobnie cały internet w poszukiwaniu odpowiedzi na ten problem, lecz niestety nie uzyskałem konkretnej odpowiedzi. Co więcej, problem ten pojawia się także w szerszym gronie mojej rodziny ( z Państwa sieci). Bardzo proszę o maila z rozwiązaniem tego problemu, ponieważ korzystanie z urządzeń niestety staje się uciążliwe. Proszę o pilną odpowiedź. Pozdrawiam Lisurastafarianin
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
10-04-2016 - 15:48:01
Witam. W przypadku występowania problemów z niechcianym instalowaniem się aplikacji w telefonie, sugeruję wyczyszczenie danych przeglądarki internetowej, przeskanowanie telefonu przez program antywirusowy oraz odinstalowanie podejrzanych programów. Poza tym w ustawieniach telefonu można poprzez Menedżer Urządzeń wyłączyć zbędne aplikacje, których się nie da odinstalować. W sytuacji m.in takiego problemu sprzętowego, zapewniamy wsparcie techniczne TechDesk: *7242 (2,46 pln/min) dla T-Mobile i Heyah lub 708477242 (2.58 pln/min) dla pozostałych codziennie 7:00-23:00. Regulamin na www.t-mobile.pl. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
xex
22-01-2015 - 09:26:03
Poważnie? Proponuję poradę: "jak odebrać połączenie w telefonie z androidem?"
  (4)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
22-01-2015 - 09:46:00
Witaj. Cieszymy się, że jesteś tak zaawansowanym użytkownikiem telefonu, który wie jak takie operacje w telefonie wykonać. Istnieje niestety duża grupa osób, która nie ma pojęcia na ten temat. Jeżeli dostaniemy informacje, iż istnieje też spora grupa osób, która nie wie jak w takich telefonach obsługuje się połączenia, na pewno rozważymy stworzenie takiego poradnika. Dziękujemy.
  (3)
Odpowiedz
deadra
26-01-2015 - 13:28:27
@ Konsultant T-Mobile - To może przed sprzedażą zróbcie kurs jak na prawo jazdy? Żebyście tak szybko i precyzyjnie odpowiadali na inne wpisy użytkowników...
  (2)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Jedną z głównych obiekcji, jakie pojawiają się w umysłach potencjalnych nabywców smartfonów z Androidem, jest ta dotycząca wygody wykonywania połączeń. Obawiają się oni, że dotarcie do wybranego kontaktu może zabrać sporo czasu, a przed rozpoczęciem połączenia trzeba wykonać mnóstwo skomplikowanych operacji. Nic bardziej mylnego.

Odpowiednio skonfigurowany telefon z Androidem może być wygodniejszy w obsłudze niż jakiekolwiek inne urządzenie, z jakim do tej pory mieliśmy do czynienia. A trzeba pamiętać, że ten system naprawdę sprzyja personalizacji – dostosować można niemal wszystko, a granicę konfiguracji wyznacza głównie wyobraźnia użytkowników i… programistów tworzących oprogramowanie. Ale nawet bez pomocy tych drugich można znacznie przyspieszyć wykonywanie tak podstawowej operacji, jak dzwonienie.

 

Wyszukiwanie kontaktów przy pomocy standardowej aplikacji do zarządzania nimi może być kłopotliwe i czasochłonne ze względu na konieczność przewijania długiej listy, która dla wielu może być po prostu nieczytelna. Producenci sprzętu coraz częściej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, oferując tzw. Dialery z funkcją wyszukiwania T9. Oznacza to, że wystarczy wpisać kombinację znaków 6262, by odnaleźć kontakt „mama”. Jeśli jednak nasz smartfon nie został domyślnie wyposażony w taką funkcję, warto sięgnąć po aplikacje ze sklepu Google Play. Jednym z ciekawszych programów tego typu jest exDialer, który na tle konkurencji wyróżnia przede wszystkim szybkość działania. W górnej części listy wyświetlane są dane z rejestru połączeń, dzięki czemu można oddzwonić przy pomocy jednego kliknięcia. Program oferuje także możliwość zadzwonienia lub wysłania SMS-a przy pomocy gestów – wystarczy przesunąć palcem w lewą lub prawą stronę po nazwie kontaktu.

 

Możliwość dodawania widżetów i skrótów stanowi jedną z głównych zalet systemu. Wykorzystamy ją i tutaj. Należy przytrzymać palec na ekranie, a następnie wybrać z wyskakującego menu opcję „Skróty”. Teraz należy wybrać „Kontakt”, jeśli chcemy umieścić na pulpicie zdjęcie kontaktu, które po kliknięciu wywoła niewielkie okno ze wszystkimi możliwościami komunikacji – SMS, Gmail, Facebook, Skype itd. (w zależności od skonfigurowanych aplikacji i synchronizacji z innymi usługami). Jeśli natomiast chcemy tylko szybko zadzwonić lub wysłać SMS do konkretnej osoby, należy dodać na ekranie skrót „Telefon do osoby” lub „SMS do osoby”, a następnie wybrać z listy kontaktów odpowiednią pozycję. Po takiej operacji wystarczy tylko odblokować ekran, a następnie kliknąć w dodany skrót, by wykonać połączenie lub wysłać SMS.

Jeśli dwa kliknięcia to nadal za dużo, można jeszcze bardziej przyspieszyć ten proces eliminując pierwszy etap – odblokowanie ekranu. Jednak w tym celu konieczna będzie instalacja zewnętrznego oprogramowania. W tym celu posłużymy się aplikacją WidgetLocker, którą można nabyć za ok. 12 zł. Dzięki niej ekran blokady może się zachowywać tak samo, jak pulpit główny – w trybie edycji można dodawać widżety i skróty, a później przenosić je wedle uznania. Od zwykłego launchera różni go więc głównie poziom uruchamiania – WigdetLocker startuje tuż po wybudzeniu ekranu, co umożliwia dostęp do wszystkich dodatków bezpośrednio po kliknięciu we włącznik urządzenia.

Jak szybko i wygodnie wykonywać połączenia na smartfonach z Androidem? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Połączenie za połączeniem, dzwonek za dzwonkiem – jak się uwolnić od uciążliwych osób, które wciąż próbują się do nas dodzwonić? W sklepie Google Play można znaleźć narzędzia, dzięki którym nasz telefon odetchnie, a wraz z nim także my.

Scenariusze bywają różne – od głupich żartów aż po mordercze nękanie. Jeśli nasz numer telefonu trafi w niepowołane ręce może zrobić się naprawdę nieprzyjemnie. Ciągłe telefony i SMS-y w ekstremalnych przypadkach mogą uniemożliwić nawet używanie telefonu, który wciąż atakowany jest nowymi powiadomieniami. Na szczęście, dzięki takim aplikacjom jak Blocker czy NQ Call Blocker znowu będzie to możliwe. Choć każda z nich zachowuje się inaczej, to wszystkie mają na celu blokadę niechcianych połączeń i wiadomości, i obie są dostępne za darmo.

Korzystaj z internetu w telefonie bez obaw o koszty! Twój smartfon działa online i często do odpowiedniej pracy potrzebuje dostępu do sieci? Możesz uniknąć dodatkowych kosztów! Skorzystaj z naszej taryfy multimedialnej lub zamów najlepszy pakiet internetowy na telefon! Aktywacja pakietu: Wyślij SMS pod bezpłatny nr 8010 o treści:
BC9 - jeśli korzystasz z abonamentu,
MAX - jeśli korzystasz z MIXa lub T-Mobile na kartę. Myślisz, że Internet w komórce jest drogi? Przemyśl to jeszcze! Nasze pakiety są już od 9,08 zł!

Interfejs aplikacji Blocker został dobrze przemyślany – ekran startowy umożliwia dostęp do wszystkich podstawowych funkcji programu, do których należą: profile, czarna i biała lista, rejestr, ustawienia, kopia zapasowa itd. Blocker pozwala na konfigurację profilów, pomiędzy którymi można się później wygodnie przełączać. Jeśli więc w danej chwili nie chcemy odbierać telefonów od numerów zastrzeżonych, ale wszystkie inne powinny docierać bez problemu – wystarczy aktywować ten domyślny. Klikając w przycisk „Add Profile” można skonfigurować swój własny zestaw filtrów, do których mogą wchodzić tylko wybrane lub wszystkie numery (zarówno w przypadku połączeń, jak i SMS-ów). Jeśli program wykryje niepożądane połączenie, może je zablokować na cztery sposoby – natychmiastowe rozłączenie, rozłączenie po odpowiedzi, wyciszenie lub tryb samolotowy. Program może być tak skonfigurowany, że będzie akceptował wyłącznie połączenia z „białej listy”, co może być szczególnie istotne w przypadku telefonów naszych dzieci. O zablokowanych połączeniach możemy być informowani na bieżąco, dzięki subtelnym powiadomieniom.

NQ Call Blocker to aplikacja jednego z czołowych producentów oprogramowania zabezpieczającego na Androida. Tym razem w ręce użytkowników oddano program do blokowania połączeń i SMS-ów. Oprawa graficzna naprawdę robi wrażenie – duże przyciski, czytelne funkcje, łatwa obsługa. Z kolei funkcjonalność aplikacji nie odbiega od panujących standardów. Można więc skonfigurować czarną i białą listę kontaktów oraz dostosować sposób blokowania połączeń. Program może akceptować tylko pozycje z naszej książki kontaktów lub tylko te wybrane, a także warunkować dostęp pozycją na czarnej lub białej liście. W przypadku SMS-ów obowiązują podobne reguły zabezpieczające, które uzupełnia możliwość konfiguracji powiadomień. Tablica, czyli centralnie umieszczony przycisk z etykietą „Dashboard”, przenosi użytkownika do podsumowania, w którym można poznać liczbę zablokowanych połączeń i SMS-ów, a także wykonać kopię zapasową wiadomości (w tym celu konieczna jest rejestracja w serwisie NQ). Jest jednak coś, co wyróżnia tą aplikację, na tle konkurencji. To „przestrzeń prywatna”, w której można zabezpieczyć połączenia i SMS-y od wybranych kontaktów przed wzrokiem wścibskich osób. Niestety, ta funkcja dostępna jest tylko w wersji Premium, której aktywacja wiąże się z opłaceniem abonamentu (1 miesiąc – 3,69 zł, 3 miesiące – 7,38 zł).

Jak zablokować niechciane połączenia na smartfonie z Androidem? - opinie i komentarze (4)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Stanisław
17-01-2016 - 17:01:57
Proszę o wyjaśnienie dlaczego miałbym płacić za taką aktywację do blokady niechcianych numerów??
  (0)
Odpowiedz
Następne kary__
30-07-2014 - 14:19:49
Szykują się następne kary. Polskie prawo mówi jednoznacznie że ofiara jest zobowiązana zgłosić te telefony i sms-y
  (0)
Odpowiedz
Kancelaria prawna
30-07-2014 - 11:19:39
STALKING Jeśli ofiara takiego działania poczuje się zagrożona lub uzna, że natręt narusza jej prywatność, to będzie mogła złożyć na policji wniosek o ściganie stalkera. Sprawca narazi się wówczas na karę do 3 lat pozbawienia wolności. Tak samo karane będzie podszywanie się pod inną osobę przez wykorzystywanie jej wizerunku i danych. Przepis ten będzie można zastosować np. wtedy, gdy stalker stworzy fikcyjny profil na portalu społecznościowym i zacznie nas oczerniać lub będzie zamawiał na portalach aukcyjnych towary na nasze nazwisko. O wiele większa kara – do 10 lat więzienia – ma grozić stalkerowi wtedy, gdy jego ofiara będzie próbowała popełnić samobójstwo. Wtedy przestępstwo ma być ścigane z urzędu, czyli niepotrzebne będą wnioski ofiary o ściganie natręta. W kodeksie karnym pojawił się nowy art. 190a § 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozba­wienia wolności do lat 3. § 2. Tej samej karze podlega, kto, podszywając się pod inną osobę, wykorzystuje jej wizerunek lub inne jej dane osobowe w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej. § 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego. Kiedy pisanie SMS-ów zacznie być przestępstwem? Niestety stosowanie nowych przepisów w praktyce może być niemałym problemem. Pisaliśmy o tym w artykule Po ilu SMS-ach trafimy do więzienia? - Brak precyzyjnego określenia zjawiska stalkingu w noweli będzie powodował trudności w interpretacji – tłumaczył dla e-prawnik.pl Radosław Pluciński, radca prawny wrocławskiego oddziału Chałas i Wspólnicy Kancelaria Prawna. Sprzyjają temu nieprecyzyjne określenia w nowym przepisie: uporczywe nękanie, poczucie zagrożenia czy istotne naruszenie prywatności. - Co będzie kiedy np. mężczyzna wysyła nowo poznanej kobiecie SMS-y czy kwiaty, chcąc nawiązać kontakt. Jak to ocenić? Który SMS będzie nękaniem i kiedy? Czy częste kontakty listowne i e-maile to już przestępstwo? – zastanawiał się Pluciński. Ponadto nowe przepisy nie określają czasu trwania stalkingu. Nie ma problemu przy podszywaniu się pod kogoś innego. Tutaj jasne jest, że wystarczy jednokrotne działanie – np. założenie przez stalkera konta na Facebooku na nasze nazwisko lub umieszczanie naszych zdjęć w internecie. Nie wiadomo jednak, jak interpretować przepisy w przypadku nękania ofiary np. SMS-ami. Czy tygodniowe nękanie będzie już przestępstwem? A może będziemy musieli znosić natrętne wiadomości o wiele dłużej? Ocena postępowania sprawcy i ofiary może więc stanowić niemałe wyzwanie dla wymiaru sprawied
  (0)
Odpowiedz
prawnik
30-07-2014 - 11:15:39
Za uporczywe telefony oraz SMS-y najczęściej odpowiada operator. Należy takie wiadomości archiwizować i przekazywać prokuraturze.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

The Cleaner – popularny „czyściciel” zbędnych plików dla komputerów PC trafił pod strzechy sklepu Google Play. Czy dla mobilnych użytkowników jest równie użyteczny?

0

Ocena autora

Jeśli na swoim smartfonie instalujesz dużo aplikacji, narażasz się na ryzyko „zaśmiecenia” pamięci wewnętrznej lub zewnętrznej przez pliki towarzyszące konkretnym tytułom. Te niekoniecznie bowiem znikną, nawet po odinstalowaniu zbędnych programów. Jak więc poradzić sobie ze tym „balastem”?

The Cleaner powstał po to, by zaprowadzić porządek zarówno w pamięci wewnętrznej, jak i tej operacyjnej – wykorzystywanej na bieżąco przez aplikacje działające w tle. Płaski interfejs utrzymany w jasnej kolorystyce, którego nie zakłócają kanciaste kształty, wręcz zachęca do korzystania – aplikacja jest więc żywym dowodem na to, że proste rozwiązania są najlepsze. Do dyspozycji użytkownika oddano tylko trzy zakładki, pomiędzy którymi można przełączać się gestami – z lewej strony mamy pamięć operacyjną, w środku – wewnętrzną, natomiast całkiem po prawej – menedżer zainstalowanych aplikacji.

Nim przystąpimy do operacji czyszczenia, niezależnie od wybranej opcji, należy najpierw poddać analizie pamięć urządzenia. W pierwszym trybie, po kliknięciu w przycisk „Analyze” The Cleaner wyszuka aplikacje, które wykorzystują najwięcej pamięci RAM. Zostanie to zobrazowane na prostych wykresach graficznych prezentujących liczbę możliwych do odzyskania megabajtów. W razie potrzeby można odznaczyć wybrane programy, unikając ich przypadkowego zamknięcia. Przyciskiem „Clean” potwierdzamy zamknięcie aplikacji pracujących w tle. Ale uwaga, program nie rozpoznaje kluczowych aplikacji, sugerując ich wyłączenie, bazując wyłącznie na „suchych danych”. Innymi słowy, jeśli nie odznaczymy ważnych aplikacji, program „zabije” launcher (czyli pulpit główny), budzik i inne „koronne” programy.

W drugiej zakładce analizie poddawana jest pamięć urządzenia pod względem obecności pobranych plików i pamięci „cache”, czyli plikami tymczasowymi stworzonymi przez zainstalowane programy. Tak jak poprzednio, tutaj również można odznaczyć pozycje, które mają zostać usunięte – tę operację potwierdzamy przyciskiem „Delete”. Tutaj również należy zachować pewną dozę ostrożności, bowiem jeśli usuniemy miniaturki zapisanych zdjęć, galeria może wczytywać się nieco dłużej.

Ostatnią, najświeższą funkcją jest możliwość analizy zainstalowanych aplikacji. Można je posortować według daty instalacji, alfabetycznie, rozmiarem czy z uwagi na wykorzystywane uprawnienia. Szybko dowiemy się więc, które aplikacje są najstarsze, które zajmują najwięcej miejsca, a także które mogą wysyłać SMS-y lub sprawdzać naszą lokalizację.  

Na koniec warto również wspomnieć, że The Cleaner może co kilka godzin, codziennie, co drugi dzień lub co tydzień zachęcać użytkownika do wyczyszczenia pamięci. Aplikacja jest bardzo funkcjonalna, ale warto używać jej rozsądnie, by nie osiągną efektu odwrotnego do zamierzonego.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Mobilny czyściciel szybko posprząta w Twoim smartfonie! - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

stokrotka 28811
24-08-2014 - 11:33:08
miałam ją rewelacyjna
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się