Niektóre pobrane aplikacje kiedyś wydawały nam się przydatne i interesujące, a teraz już nie? Jak uporządkować własną sklepową półkę w Google Play?

Warto mieć porządek. W Sklepie Play znajduje się lista aplikacji, które instalowaliśmy w bliższej i dalszej przeszłości. Gdy do niej wejdziemy, może się okazać, że jest tam spory nieporządek bo znajdują się tam aplikacje, które kiedyś na chwilę zainstalowaliśmy, ale się nam nie spodobały. W przyszłości możemy chcieć przypomnieć sobie jaka aplikacja była dla nas kiedyś użyteczna i znowu by się przydała, ale bałagan na liście może to trochę utrudnić. Na szczęście listę tę można oczyścić w każdej chwili. Jak to zrobić?

 

Wchodzimy do Sklepu Play i rozwijamy boczny panel z lewej.

Wybierz Usługi z Ulgą. Zaoszczędź nawet 50 zł!

Wybieramy „Moje aplikacje”.

 

Przesuwamy menu z zakładki „Zainstalowane” do „Wszystkie”. Tu znajduje się historia instalacji naszych aplikacji.

Google i aplikacje VR na Androida - co i jak?

Przy niechcianej aplikacji klikamy w krzyżyk. Uwaga – musi to być aplikacja, która nie jest już zainstalowana na naszym telefonie. Spowoduje to usunięcie aplikacji z historii zainstalowanych aplikacji.

 

Niestety nie da się póki co wykonać usunięcia aplikacji z historii w sposób masowy, dlatego może trochę zająć pozbycie się tych wszystkich niechcianych. Dla porządku warto to robić raz na jakiś czas.

 

Fot. Fotolia, wł.

Jak usunąć aplikacje z listy zainstalowanych aplikacji ze Sklepu Play? - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

haremo
08-03-2020 - 20:24:07
dzięki w końcu zrobiłem porządek w tych aplikacjach . po usunięciu z telefonu odśwież stronę przez przycisk F5 i wszystko znika
  (0)
Odpowiedz
main
06-09-2015 - 19:09:33
Niestety zrobiłem tak jak piszesz , nadal są obecne w sklepie google play- ( śmietnik niechcianych aplikacji)
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W Google Play ogromna część aplikacji dostępna jest zupełnie za darmo. Jednak, obok bezpłatnych pozycji znajdziemy również te płatne, które wymagają od użytkowników poświęcenia kilku lub kilkudziesięciu złotych. Jak kupić pierwszy program i jakie prawa przysługują jego nabywcy?

Jaka karta?

Płatności w Google Play mogą być realizowane tylko za pośrednictwem kart płatniczych, które umożliwiają dokonywanie transakcji internetowych. Konieczne przy tym jest sprawdzenie trzech elementów – typu karty, możliwości transakcji i kodu CVC/ CVV2. Jeśli dysponujesz kartą Visa, MasterCard, American Expresse lub Discover, pierwszy etap masz za sobą. W Polsce dominują karty Visa i MasterCard, więc z tym nie powinno być problemu. Trudności mogą pojawić się podczas weryfikacji dwóch kolejnych elementów – najlepiej sprawdzić możliwość dokonywania transakcji internetowych, dzwoniąc do obsługi banku lub sprawdzając na jego stronie internetowej. Jeśli jednak na drugiej stronie karty widnieje numer CVC/CVV2 (trzycyfrowy numer nadrukowany obok paska z podpisem właściciela), można z dużym prawdopodobieństwem uznać, że karta została już przygotowana do takich transakcji, o czym można przekonać się w praktyce. Alternatywą dla karty płatniczej może być ta wirtualna, która często wydawana jest za darmo i oferuje możliwość dokonywania zakupów na odległość podobnie jak w przypadku typowego „plastiku” – kod CVC/CVV2 wysyłany jest wówczas SMS-em lub e-mailem do właściciela rachunku.

Rejestracja karty

Gdy już uzbroimy się w odpowiednie narzędzia (karta płatnicza z funkcją transakcji na odległość lub wirtualna karta z kodem CVC/CVV2), należy powiadomić Google, z której karty powinny być pobierane pieniądze. Można to zrobić na dwa sposoby – przez stronę internetową lub Google Play. W pierwszym przypadku należy udać się pod ten adres i wybrać „Dodaj kartę lub konto”, a następnie wpisać numer karty (składa się z 16 cyfr), jej datę ważności i kod bezpieczeństwa, czyli właśnie trzycyfrowy numer CVC/CVV2. Jeśli do naszego konta nie są przypisane żadne dane rozliczeniowe, należy je uzupełnić poniżej. Alternatywnie, kartę płatniczą można dodać w Google Play po wyrażeniu chęci dokonania zakupu. Jeśli więc klikniemy w cenę przy danej aplikacji, a system nie odnajdzie żadnej karty przypisanej do konta, konieczne będzie uzupełnienie wszystkich wymaganych danych – podobnie jak na stronie internetowej.

Nieudany zakup

A co jeśli kupiony program nie spełni naszych oczekiwań lub – co gorsza – nie działa prawidłowo? W ciągu piętnastu minut możemy zażądać zwrotu pieniędzy za felerny „towar”. W tym celu należy udać się do Google Play, otworzyć listę zainstalowanych programów (Menu > Moje Aplikacje), a następnie wskazać daną pozycję i kliknąć w przycisk „zwrot pieniędzy”. Po tej operacji program zostanie usunięty z telefonu, a pieniądze wkrótce zostaną odblokowane i trafią z powrotem na konto. 

Jak kupować aplikacje w Google Play? - opinie i komentarze (11)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

samolotfk14polaris
04-05-2016 - 20:32:39
Mam kupiony program w sklepie ply i zainstalowany na telefonie samsung S5 a chciałbym go przenieść na tablet samsunga i zlikwidować w telefonie
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
06-05-2016 - 10:07:56
Witam. Aby pobrać ten sam program ze Sklepu Play do innego urządzenia, wystarczy zalogować się do konta Google w tablecie i pobrać aplikację jeszcze raz. Robi to się w taki sam sposób, jak w telefonie. W razie problemów z obsługą sprzętu, zapewniamy wsparcie techniczne TechDesk: *7242 (2,46 pln/min) dla T-Mobile i Heyah lub 708477242 (2.58 pln/min) dla pozostałych codziennie 7:00-23:00. Regulamin na www.t-mobile.pl. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
Filip
29-12-2015 - 00:13:48
Chciał bym się dowiedzieć czy w ten sposób można płacić w sklepie play gdy posiada się ofertę t mobile na kartę.
  (0)
Odpowiedz
bit.ly/1Sf5Zdr
10-11-2015 - 11:45:28
nowszy poradnik jak płacić za aplikacje i gry w Google Play pokazano tutaj bit.ly/1Sf5Zdr Metoda jest prostsza i szybsza, i można taniej kupować gry w Sklepie Play. Warto też napisać parę słów o zabezpieczeniu swojego konta, bo jezeli nie mamy mocnego hasła i weryfikacji dwustopniowej ktoś może się włamać.
  (0)
Odpowiedz
pawlo
21-01-2015 - 20:11:50
Witam U mnie też nie wyświetla się możliwość zapłaty przez operatora, usługa włączona, zgłoszone w BOA i czekam :) Jakieś sugestie
  (0)
Odpowiedz
mada
08-01-2015 - 20:43:08
Chciałabym zakupić aplikację ale nie wyświetla mi się opcja płacenia przez operatora sieci t-mobile w sklep play, dlaczego?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
08-01-2015 - 20:55:40
Witaj. Na Twoim koncie w T-Mobile powinna być aktywowana taka funkcja płatności. Skontaktuj się z BOA (602900 koszt zgodny z taryfą), aby to sprawdzić.
  (0)
Odpowiedz
Mixxxu
23-07-2014 - 01:59:33
Kiedy zamierzacie wprowadzić możliwość płacenia Sms w Google Play ?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
23-07-2014 - 13:59:36
Witam Niebawem wprowadzimy nową usługę "Dodaj do rachunku" Usługa będzie uruchamiana Abonentom T-Mobile stopniowo od 22 lipca do 4 sierpnia – co oznacza, że dopiero 5 sierpnia wszyscy uprawnieni Abonenci T-Mobile będą mogli z niej skorzystać.
  (0)
Odpowiedz
Vegasser
18-08-2014 - 20:17:21
@ Konsultant T-Mobile - chciałbym się dowiedzieć czy jest to dostępne w mixie lub na kartę, bo usługa jest dostępna , ale nie widzę tej opcji płatności w moim telefonie.
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
18-08-2014 - 21:37:22
Witam. Usługa Dodaj do Rachunku nie jest dostępna dla Klientów MIX. Pozdrawiam
  (5)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Dobra muzyka to coś, co niemal wszyscy lubimy. Dzięki współczesnym możliwościom technologicznym może ona towarzyszyć nam dziś niemal wszędzie, co zresztą dobrze widać na naszych ulicach czy w komunikacji miejskiej – niemal na każdym kroku spotykamy kogoś ze słuchawkami na uszach, słuchającego swoich ulubionych piosenek.

Zapisując się do subskrypcji "Płyta MP3" możesz ściągnąć na komputer lub telefon 15 hitów muzycznych MP3 za jedyne 9zł z VAT. 
A tylko teraz przez 3 dni możesz na próbę ściągnąć dowolną MP3 gratis! 
Wystarczy kliknąć w koszyk przy wybranym utworze. Link do pobrania aplikacji z Google Play otrzymasz także po wysłaniu bezpłatnego SMS-a o treści: MUZYKA pod numer 8008.

<p><em>Zapraszamy do obejrzenia naszej wideo-porady o Sklepie MP3!</em></p>

<p><em>Sklep MP3 na Samsung Galaxy S4!</em></p>

<p><em>Sklep MP3 na Samsung Galaxy Tab 2 7.0!</em></p>

Sklep MP3 – jak ściągać swoje ulubione hity za grosze - opinie i komentarze (6)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Ania
15-02-2016 - 22:09:46
Też mam ten sam problem. Czy można to jakoś naprawić?
  (0)
Odpowiedz
Ewa L
14-02-2016 - 18:31:03
Od kilku dni aplikacja nie działa. Po uruchomieniu pojawia się komunika "Błąd połączenia" wraz z przyciskami wyboru "Ponów próbę" "Anuluj", pomimo tego, że połączenie internetowe działa be zarzutu. Proszę o pilną pomoc.
  (0)
Odpowiedz
AniaSzopa
17-10-2013 - 16:05:44
po prostu pisze błąd czarny napis na białym tle i nic się nie da pobrać
  (0)
Odpowiedz
ania
17-10-2013 - 14:57:58
mam tą aplikacje na telefonie ale nie mogę z niej korzystać jak próbuje pobrać jakąś piosenkę to wyskakuje błąd i tak jest za każdym razem
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
17-10-2013 - 15:32:53
Aniu, jakiego rodzaju błąd Ci się pojawia? Pozdrawiamy!
  (1)
Odpowiedz
OldShaterhan
24-04-2013 - 17:42:09
Pomyślcie lepiej o ofercie ze Spotify ;)
  (1)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Pobieranie aplikacji z Google Play bezpośrednio na komputer? Tak, to możliwe.

Dzisiaj dostęp do Internetu jest tak powszechny, że problem pobierania aplikacji ze sklepu Google Play w telefonie jest znikomy. Nie można go jednak nie dostrzegać. Wciąż bowiem tylko z poziomu telefonu można pobierać aplikacje ze sklepu Google Play. Owszem, jest to wygodne na tle rozwiązań, do których przywykliśmy za czasów Symbiana i Windows Mobile, kiedy to pliki instalacyjne pobieraliśmy na komputer, a dopiero później instalowaliśmy w telefonie. Było to trochę bardziej kłopotliwe, ale nie wymuszało instalowania routerów i kupowania pakietów internetowych. Z pomocą przychodzi jednak APK Downloader, dzięki któremu możemy pobrać dowolną aplikację bezpośrednio na komputer oraz pewna usługa webowa. Jak to zatem zrobić?

Zobacz smartfony w naszej ofercie!

Zacznijmy od tego, że z tej funkcjonalności mogą korzystać tylko użytkownicy przeglądarek Google Chrome lub Firefox, bo to właśnie do niej wrzucamy dodatek APK Downloader pobrany z Chrome Web Store czy też z dodatków Firefoxa. Dzięki niemu, obok przycisku „zainstaluj” widocznego podczas podglądu szczegółów aplikacji w Google Play, pojawi się jeszcze jeden: „Download APK”. Co znaczy „download” nie trzeba nikomu tłumaczyć, natomiast APK to rozszerzenie plików instalacyjnych programów przeznaczonych dla Androida.

 

Aby skonfigurować dodatek będziemy potrzebowali ID naszego smartfona/tabletu i adres e-mail – obie te informacje uzyskamy instalując Device ID na swoim urządzeniu. Niezbędne dane zostaną wyświetlone tuż po uruchomieniu programu. Po pierwszym kliknięciu w nowy przycisk „Download APK” zostaniemy poproszeni o podanie danych wyświetlanych przez Device ID oraz zalogowanie się przy pomocy swojego konta Google. Należy więc podać swoje hasło lub hasło aplikacji (w przypadku logowania dwuetapowego) oraz wprowadzić adres e-mail i ID urządzenia. I to wszystko.

Jak instalować aplikacje z komputera na smartfon?

Choć procedura „na papierze” wygląda na skomplikowaną, w praktyce sprowadza się do przepisania kilku danych z telefonu i zalogowaniu do usługi. Od teraz, zawsze (czy raczej do czasu odinstalowania dodatku) obok przycisku „Zainstaluj” będzie widniał ten umożliwiający pobranie aplikacji na komputer. Alternatywnie można skorzystać ze strony internetowej umożliwiającej pobieranie aplikacji: https://apps.evozi.com/apk-downloader/. W tym przypadku wystarczy skopiować odnośnik do aplikacji w odpowiednie okienko, by wygenerować link do pobrania programu.

 

Ok, ale jak ją później zainstalować w telefonie? Należy ją skopiować do urządzenia, a w nim zmienić ustawienia bezpieczeństwa tak, by możliwe było instalowanie programów z „nieznanych źródeł”, a więc kolejno: Ustawienia > Bezpieczeństwo > Nieznane źródła – zaznaczamy checkbox (w zależności od wersji systemu lokalizacja tej opcji może być inna). Teraz przy pomocy dowolnego menedżera plików należy zlokalizować skopiowany wcześniej program i pojedynczym kliknięciem uruchomić instalację.

 

Jak pobrać aplikacje z Google Play na komputer? - opinie i komentarze (4)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

ananasek
09-11-2015 - 12:03:51
fajne
  (0)
Odpowiedz
kupiec52
12-10-2015 - 07:59:08
Fajne !
  (0)
Odpowiedz
kupiec52
12-10-2015 - 07:58:00
Gajewska
  (0)
Odpowiedz
kupiec52
12-10-2015 - 07:57:57
Gajewska
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się