Z poziomu Androida da się świetnie zarządzać powiadomieniami. Niestety zdarza się, że jakaś aplikacja przesadza z wysyłaniem do nas powiadomień. Jest to szczególnie irytujące, gdy towarzyszą im różnorakie dźwięki czy wibracje.

Najczęściej można je wyłączyć w ustawieniach aplikacji, ale jeżeli zdarzy się, że najzwyczajniej w świecie próżno szukać tych ustawień w aplikacji albo któraś z nich wysyła je w formie reklam, których trzeba się notorycznie pozbywać – jest jedno wygodne wyjście. Można je zablokować z poziomu systemu w Androidzie, ale musimy go mieć przynajmniej w wersji 5.0 (Lolllipop).

Jak najszybciej zablokować aplikacji dostęp do powiadomień?

 

Gdy wyskoczy nam powiadomienie, należy rozwinąć górną belkę i przytrzymać palcem na powiadomieniu. Na potrzeby poradnika będziemy bazować na przykładzie aplikacji Instagram.

Wybierz usługi z ulgą 

Animacja zamieni nasze powiadomienie na skrót do informacji na temat aplikacji. Klikamy na ikonkę (i) (informacji).

 

W ostatnim i najważniejszym menu wybieramy „Brak”, co spowoduje całkowitą blokadę powiadomień wysyłanych przez daną aplikację.

Cofamy się do pulpitu i to wszystko – pożegnaliśmy właśnie irytujące powiadomienia.

 

Fot. Fotolia, wł.

Jak wyłączyć irytujące powiadomienia na Androidzie? - opinie i komentarze (9)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Wojciech
21-11-2020 - 07:24:07
A co zrobic gdy nie wyskakuje i nie wiem z których aplikacji pochodzi powiadomienie. W liscie programow do powiadomiń odkliknalem wszystkie.
  (0)
Odpowiedz
czloax
15-11-2019 - 19:37:09
Nie da się wyłączyć upierdliwego komunikatu "usługa Google Play ...", który odrzucam i za 2 sekundy wraca z hukiem przysłaniając kawał ekranu. Chcą do mikrofonu a ja chronię resztki prywatności. Karą za niesubordynację jest brzęczący, wibrujący nachalny komunikat.
  (0)
Odpowiedz
Chemik
25-10-2018 - 13:58:34
Jak usunąć ciągle pojawianie się komunikatu samsung account sesja wygasła?
  (0)
Odpowiedz
B965
24-02-2016 - 08:52:09
Istnieje tzw. anonimowa sonda za 3,66 zł z Vat (nr 7361) żerująca na naiwności, której nawet T-mobile nie jest w stanie zablokować a może nie chce
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
24-02-2016 - 20:14:20
Jesteśmy w stanie zablokować możliwość wysyłania smsów premium, bądź otrzymywania WAP premium. Możesz też skontaktować się z właścicielem wskazanego numeru i poprosić o nieprzysyłanie wiadomości. Właścicielem jest firma: MNI PREMIUM S.A. ul.Żurawia 8, 00-503 Warszawa Dział Reklamacji; tel: 224723721; email: reklamacje@mni.pl; fax: 226273733 Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
Kolo z Pikolo
14-02-2016 - 07:49:21
Wystarczy korzystać z telefonu o symbolu fabrycznym 1810 a na taki telefon żadne idiotyzmy docierać nie będą bo ten telefon nie łączy z Internetem !
  (0)
Odpowiedz
Kolo z Pikolo
05-02-2016 - 07:19:19
temjot - debilizm w tym kraju zdublował wielokrotnie czasy komuny
  (0)
Odpowiedz
Kolo z Pikolo
05-02-2016 - 07:15:42
A nie prościej nie ściągać idiotycznych i do tego zbędnych aplikacji do których zalicza się wyżej wymienione ?
  (0)
Odpowiedz
temjot
12-01-2016 - 11:19:02
Wiele bym dał, żeby kiedyś zobaczyć w akcji jakiegoś z naszych obrońców praw, czy też rzeczników walczącego z zalewem idiotyczno - infantylnej reklamy. Pogoń za zyskiem zaślepiła decydentów i stracili zdolność do oceny strat zdrowotnych i materialnych, dotykających ostatnio obywateli, zwłaszcza starszych (niedowidzących lub niedosłyszących). Nie da się zrozumieć, pisanych przez analfabetów instrukcji, regulaminów itp.i żeby było starym ludziom jeszcze trudniej to wszystkie te informacje robione są wyblakłym ledwie widocznym drukiem. O paniach obsługujących telefoniczne automaty zgłoszeniowe już nie wspomnę - to ich informowanie nadaje się tylko do filmów Barei.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Jednym ze znaków rozpoznawczych systemu Google jest obszar powiadomień. Inżynierowie z Mountain View zdają sobie z tego sprawę, co udowodnili publikując Androida 4.1 z interaktywnymi powiadomieniami. Teraz można w nich wyświetlać skróty do aplikacji, pogodę, zdjęcia, a nawet zwykłe notatki. Użytkownik może je rozszerzać, uzyskując więcej informacji, a także wywoływać akcje przypisane do specjalnych przycisków.

Dzięki aplikacji Notif użytkownik może samodzielnie tworzyć powiadomienia tekstowe i graficzne. Ekran aplikacji został podzielony na trzy części – w pierwszej można stworzyć krótką notatkę, druga pozwala na publikację dowolnego zdjęcia, a trzecia na skomponowanie listy zadań lub zakupów. Ich obsługa jest bardzo intuicyjna i wymaga od użytkownika jedynie wpisania żądanych fraz lub wybrania zdjęć – nawet osoby nieradzące sobie z językiem angielskim nie powinny mieć trudności z obsługą programu. Niezależnie od rodzaju wybranego powiadomienia, aby trafiło do rozwijanego obszaru należy je zatwierdzić przyciskiem „Create”. Od tego momentu, notatka lub zdjęcie będą widoczne w powiadomieniach w zminimalizowanej lub pełnej formie – w razie potrzeby można je rozwinąć. Niestety, aby móc edytować wpisy lub uzyskać dostęp do historii powiadomień, konieczny jest zakup wersji pro, który wiąże się z wydatkiem rzędu ok. 3 zł. 

Prognoza pogody jest dodatkiem niemal równie powszechnych, co programy do obsługi sieci społecznościowych. Zwykle dostępna jest w formie aplikacji wyposażonej w cyklicznie aktualizowany widżet, który prezentuje pogodę w bardzo przyjemny dla oka sposób. W Notification Weather role zostały nieco odwrócone, ale z bardzo dobrym skutkiem. Aplikacja stanowi jedynie zestaw ustawień, które odnoszą się do „widżetu” prezentowanego w powiadomieniach. Słowo „widżet” zostało celowo ubrane w cudzysłów, bo dwuwierszowy obraz bardzo przypomina typowy ekranowy dodatek o wymiarach 4x2 i – tak jak on – wyświetla aktualne warunki oraz prognozę na cztery kolejne dni. Oczywiście, można to zmienić w ustawieniach, gdzie otrzymamy możliwość konfiguracji jednostek i odstępów między odświeżaniem danych, a także wyłączenia prognozy 4-dniowej i wyświetlenie temperatury na pasku powiadomień. Jeśli zdecydujemy się na zakup wersji Pro (ok. 3 zł), uzyskamy dodatkowo możliwość ręcznego odświeżania danych bezpośrednio w powiadomieniu oraz kilka innych opcji (wyłączenie ikony, usunięcie gestem itd.)

Dzięki Quickly możesz uzyskać błyskawiczny dostęp do wybranych skrótów bezpośrednio z obszaru powiadomień. Oznacza to, że po krótkiej konfiguracji pojawią się w nim przyciski uruchamiające wybrane aplikacje, wywołujące połączenia do danych osób lub aktywujące tryb komponowania SMS-a do danych osób. Wystarczy określić liczbę rzędów, które mają się wyświetlić (maksymalnie 3), a później dodawać akcje do każdego z czterech przycisków. Maksymalnie można więc stworzyć 12 skrótów – po cztery w trzech rzędach. Teraz pozostaje już tylko aktywacja usługi przez zmianę położenia przełącznika „Włącz/Wyłącz” i gotowe. Od tej pory możesz zadzwonić, wysłać SMS-a lub uruchomić dowolną aplikację bezpośrednio z obszaru powiadomień. Niestety, program dostępny jest wyłącznie w płatnej wersji, którą można nabyć za ok. 3 zł.

Interaktywne powiadomienia na Androidzie 4.0 - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Powiadomienia Androida stanowią jego największą zaletę, ale z czasem ich ilość może przytłaczać. Podpowiadamy jak nad nimi zapanować.

Nowy wpis na fejsie, sms, mail – wymieniać można by jeszcze długo. Niestety, obok tych istotnych powiadomień, coraz częściej – chyba można użyć takiego słowa - atakowani jesteśmy różnego rodzaju reklamami. Automatycznie przesuwamy wpis w bok i zapominamy o drażniącej pozycji. Ale przecież wcale nie musimy tego ruchu wykonywać, a rozwiązań tego problemu jest kilka i wcale nie trzeba uciekać się do deinstalacji całej aplikacji, bo i do tego mogą doprowadzić irytujące alerty. Gorzej, jeśli nie wiemy, z którego programu pochodzą, ale i na to jest rada.

Przedłuż umowę w internecie. Zyskasz rabat na abonament i tańsze telefony

Powiadomienia aplikacji można wyłączyć korzystając z menu Ustawień, a konkretnie z „Menadżera Aplikacji”. W nim można przeglądać wszystkie zainstalowane gry i programy. Odszukujemy więc żądaną pozycję (można sobie ułatwić wyszukiwanie, sortując listę alfabetycznie lub według rozmiaru), klikamy nań, przechodząc do okna podglądu szczegółów. Tuż pod przyciskiem „wymuś zamknięcie” ulokowany został checkbox „Pokazuj powiadomienia” – wystarczy, go odznaczyć, by uwolnić się od zbędnych notyfikacji. W nowszych wersjach systemu Google ułatwił nam możliwość zarządzania aplikacją generującą powiadomienie, bo wystarczy przytrzymać palec na alercie, by wyświetlić jej nazwę i móc przejść do szczegółów programu w ustawieniach urządzenia. Trzeba mieć na uwadze, że nie wszystkie komunikaty można wyłączyć. Jeśli pochodzą z aplikacji systemowej, checkbox dotyczący powiadomień będzie wyszarzony bez możliwości edycji.

Jak usunąć aplikacje z listy zainstalowanych aplikacji z Google Play?

Niektóre smartfony i tablety zostały również wyposażone przez producentów w tryb „Nie przeszkadzać”. Na przykładzie smartfonów Samsunga, opcja umożliwia wyciszenie wszystkich połączeń i alarmów poza skonfigurowanymi wyjątkami. Podobnie można zarządzać powiadomieniami, blokując je lub ustawiając jako priorytetowe. System może działać w wybrane dni, w określonych przedziałach godzinowych – wystarczy określić harmonogram. Usługę można co prawda skonfigurować tak, by blokowała tylko wybrane notyfikacje, ale wtedy ograniczymy jej podstawową funkcjonalność – odcięcie od otoczenia.

Fot. Fotolia, wł.

Nie przeszkadzać! Powiedz STOP powiadomieniom - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Powiadomienia na ekranie blokady nie zawsze są nam na rękę, nie tylko z powodu wścibskich osób, które chętnie rzucą okiem na nasz smartfon. Jak temu zaradzić?

Ekrany w naszych telefonach stają się coraz większe. Jednym z problemów, z którymi borykają się właściciele dużych smartfonów, jest częste zaglądanie w telefon przez wścibskich współtowarzyszy transportu publicznego. Czasem też po prostu ktoś sięga po nasz telefon i zagląda nam do środka albo najzwyczajniej w świcie nie chcemy, żeby przez nasz ekran blokady przewijały się dziesiątki powiadomień dziennie. Co zrobić w takiej sytuacji?

Zobacz smartfony z Androidem w e-sklepie

Na szczęście Android pozwala nam na konfigurację wielu części tego systemu i z łatwością możemy wyłączyć powiadomienia pojawiające się na ekranie blokady. Warunek? Musimy mieć Androida przynajmniej w wersji 5.0.

Przechodzimy do menu ustawień i wchodzimy do sekcji Dźwięków i powiadomień.

 

W tym miejscu odnajdujemy opcję kryjącą się od nazwą „Gdy urządzenie jest zablokowane” lub np. „Ekran blokady” (w zależności od urządzenia).

 

Wybieramy ją i do wyboru będziemy mieli pola „Pokazuj/Wyświetl wszystkie powiadomienia” i „Ukryj wszystkie powiadomienia” lub np. ”Nie pokazuj żadnych powiadomień”. Wybieramy to drugie.

 

Od tej chwili nasz ekran blokady pozostanie wolny od powiadomień, które znajdziemy dopiero po rozwinięciu górnej belki (belki powiadomień).

 

Jak ukryć treść powiadomień na ekranie blokady? - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Krzysztof
09-08-2020 - 18:13:20
Niestety u mnie nie działa. Cały czas mam w dolnej części ekranu komunikat "Przeciągnij w dół by zamknąć". Jak się tego napisu pozbyć w smartfonie motorolla Moto e5 plus ?
  (0)
Odpowiedz
andi300
15-05-2016 - 13:02:30
Nie prawidlowe i nie tego szukam jest w android wiadomosci z skosna strzalko co nie idze wykasowac ani nie idze tego usunac naprawde powallone Google!!!!!!!!!!!
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się