Powiadomienia Androida stanowią jego największą zaletę, ale z czasem ich ilość może przytłaczać. Podpowiadamy jak nad nimi zapanować.

Nowy wpis na fejsie, sms, mail – wymieniać można by jeszcze długo. Niestety, obok tych istotnych powiadomień, coraz częściej – chyba można użyć takiego słowa - atakowani jesteśmy różnego rodzaju reklamami. Automatycznie przesuwamy wpis w bok i zapominamy o drażniącej pozycji. Ale przecież wcale nie musimy tego ruchu wykonywać, a rozwiązań tego problemu jest kilka i wcale nie trzeba uciekać się do deinstalacji całej aplikacji, bo i do tego mogą doprowadzić irytujące alerty. Gorzej, jeśli nie wiemy, z którego programu pochodzą, ale i na to jest rada.

Przedłuż umowę w internecie. Zyskasz rabat na abonament i tańsze telefony

Powiadomienia aplikacji można wyłączyć korzystając z menu Ustawień, a konkretnie z „Menadżera Aplikacji”. W nim można przeglądać wszystkie zainstalowane gry i programy. Odszukujemy więc żądaną pozycję (można sobie ułatwić wyszukiwanie, sortując listę alfabetycznie lub według rozmiaru), klikamy nań, przechodząc do okna podglądu szczegółów. Tuż pod przyciskiem „wymuś zamknięcie” ulokowany został checkbox „Pokazuj powiadomienia” – wystarczy, go odznaczyć, by uwolnić się od zbędnych notyfikacji. W nowszych wersjach systemu Google ułatwił nam możliwość zarządzania aplikacją generującą powiadomienie, bo wystarczy przytrzymać palec na alercie, by wyświetlić jej nazwę i móc przejść do szczegółów programu w ustawieniach urządzenia. Trzeba mieć na uwadze, że nie wszystkie komunikaty można wyłączyć. Jeśli pochodzą z aplikacji systemowej, checkbox dotyczący powiadomień będzie wyszarzony bez możliwości edycji.

Jak usunąć aplikacje z listy zainstalowanych aplikacji z Google Play?

Niektóre smartfony i tablety zostały również wyposażone przez producentów w tryb „Nie przeszkadzać”. Na przykładzie smartfonów Samsunga, opcja umożliwia wyciszenie wszystkich połączeń i alarmów poza skonfigurowanymi wyjątkami. Podobnie można zarządzać powiadomieniami, blokując je lub ustawiając jako priorytetowe. System może działać w wybrane dni, w określonych przedziałach godzinowych – wystarczy określić harmonogram. Usługę można co prawda skonfigurować tak, by blokowała tylko wybrane notyfikacje, ale wtedy ograniczymy jej podstawową funkcjonalność – odcięcie od otoczenia.

Fot. Fotolia, wł.

Nie przeszkadzać! Powiedz STOP powiadomieniom - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Zebraliśmy dla Was 10 zasad dobrego wychowania, o których warto pamiętać, posługując się telefonem komórkowym.

Choć czasem tego byśmy chcieli, nie zawsze mamy możliwość rozmawiania przez komórkę w samotności. Warto wtedy pamiętać, że i tu obowiązują reguły obycia. W końcu savoir-vivre oznacza sztukę życia, a kto ją opanował, ma po prostu łatwiej. Zajrzyjcie do naszej galerii, w której znajdziecie 10 zasad dobrego wychowania, obowiązujących w trakcie rozmowy przez telefon komórkowy. Oczywiście to nie jedyne reguły, o których warto pamiętać - zastosowanie znajdują tutaj także wszelkie inne zasady regulujące nasze relacje z innymi. Czy można sobie pozwolić na odstępstwa od komórkowego savoir-vivre? Tak, ale tylko wtedy, gdy robimy to świadomie, z jakiegoś ważnego powodu, jednocześnie znając daną regułę. Bycie ignorantem, natomiast, nie mieści się w ramach bon-tonu i nie bez powodu odbierane jest jako obciach.

Kliknij na poniższą galerię i poznaj 10 zasad komórkowego savoir-vivre.

Jak rozmawiać, by nie przeszkadzać? - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

WIKTOR
26-09-2015 - 12:30:29
TWAUGWYGIJSJIJWIJIAWSAIKOLJEJ WDSKAOIDSIUEIDJA
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Od 4 października br. klienci biznesowi nie muszą dbać o ilość minut dostępnych w abonamencie. Zobaczcie szczegóły nowej oferty dla firm.

Nowa oferta Biznes non Stop przygotowana dla przedsiębiorców przez T-Mobile to proste rozwiązanie, w którym mają oni do dyspozycji 5 abonamentów w trzech różnych kategoriach: nielimitowanych usług w T-Mobile w kraju, nielimitowanych usług w Polsce oraz nielimitowanych usług w Unii Europejskiej.

W najniższym abonamencie oferty Biznes non Stop za 29,90 zł netto przedsiębiorca otrzymuje nielimitowane rozmowy i SMS-y do sieci T-Mobile w kraju oraz pakiet 500 MB na swobodne korzystanie z Internetu w Polsce. W abonamencie za 49,90 zł netto pakiet nielimitowanych połączeń i SMS-ów obejmuje, oprócz sieci T-Mobile, również pozostałe sieci w Polsce – komórkowe i stacjonarne. Pakiet danych w tej opcji to już 1 GB na łączenie się z siecią w Polsce.

Dla przedsiębiorców, którzy współpracują z firmami oraz klientami w całej Unii Europejskiej, T-Mobile przygotował pakiet trzech różnych zestawów z nielimitowanymi połączeniami w UE.

W najniższym z nich przedsiębiorca za 79,90 netto korzysta z nielimitowanych rozmów ze wszystkimi sieciami w kraju oraz z nielimitowanych połączeń przychodzących w roamingu w UE. Ponadto otrzymuje pakiet 100 minut na połączenia międzynarodowe oraz większy pakiet danych na korzystanie z Internetu w kraju obejmujący 2 GB. W abonamencie za 199,90 zł netto przedsiębiorca otrzymuje dodatkowo nielimitowane połączenia międzynarodowe do UE oraz pakiet 5 GB danych. Zestaw za 349,90 zł netto to opcja Premium z nielimitowanymi rozmowami do wszystkich w kraju i w UE. Na korzystanie z Internetu w kraju przedsiębiorca otrzymuje w nim 10 GB, a na surfowanie w UE 50 MB danych.

W przypadku oferty Biznes non Stop z urządzeniami abonamenty za zestawy są wyższe od 10 do 150 złotych. Dla klientów przenoszących numer od innego operatora T-Mobile przygotował bonus w postaci abonamentu niższego nawet o 50 złotych miesięcznie.

Dodatkowo za przeniesieniem numeru do T-Mobile przemawia zasięg i jakość sieci udostępnianej przedsiębiorcom przez T-Mobile. Aktualnie łącznie, w zasięgu szybkiego mobilnego Internetu oferowanego przez T-Mobile w technologiach UMTS 900/2100 jest już blisko 90% populacji Polski. Zgodnie z prowadzonymi przez T-Mobile badaniami jakości zmodernizowanej sieci, metodą tzw. drive testów, średnie prędkości przesyłania danych wahają się pomiędzy 10 a 15 Mbps. Prędkości transferu danych na tym poziomie pozwalają na swobodne korzystanie z mobilnego Internetu, w tym także oglądanie treści video w rozdzielczości HD.

Więcej informacji o nowej ofercie dla przedsiębiorców T-Mobile będzie dostępnych na stronie T-Mobile.pl.

Biznes non Stop z T-Mobile – nielimitowane usługi w kraju i UE - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Bartas
03-10-2013 - 19:37:00
Raczej nie będzie zmiany oferty dla klienta indywidualnego. Klient Biznesowy jest klientami kluczowym dla sieci. na 2 planie są klienci indywidualni.
  (0)
Odpowiedz
piotr
03-10-2013 - 19:28:43
Czy będzie nowa oferta dla klientów prywatnych
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Przełączanie głośności w telefonie należy do czynności wykonywanych nader często w ciągu dnia. I nie wynika to raczej z wygody, ale z konieczności – gdy chcemy uniknąć donośnego dźwięku urządzenia w konkretnych sytuacjach. Nie trudno wyobrazić sobie kłopotliwe sytuacje, w których się znajdziemy, gdy nie wyciszymy telefonu w kinie, w teatrze, pracy czy na czas spotkań. Do Not Disturb uwalnia nas od konieczności ciągłego manipulowania regulatorem głośności czy przełączania stanu urządzenia – zrobi to za nas, opierając się na danych z kalendarzy.

0

Ocena autora

Przy pierwszym zetknięciu aplikacja może rozczarować – jej interfejs nie jest zbyt urodziwy i przypomina raczej rozwiązania sprzed lat, ale nie to jest w niej najważniejsze. Tym bardziej, że po wstępnej konfiguracji nie będziemy już musieli do niej zbyt często zaglądać. Najważniejszy jest zestaw oferowanych funkcji, a ten jest naprawdę unikalny.

Do Not Disturb potrafi bowiem automatycznie wyciszyć telefon na czas spotkań zaplanowanych w zsynchronizowanych kalendarzach. Warto dodać: wszystkich wskazanych kalendarzach. Jeśli więc dysponujemy więcej niż jednym organizerem (np. kalendarz Google, Exchange, Facebook), można wybrać te, z których mają być pobierane informacje o okresach „wyciszenia”.

Jeśli więc o godzinie 19 mamy zaplanowane wyjście do kina, a film trwa do 21, przez dwie godziny telefon nie zakłóci ciszy swoim dźwiękiem. Wystarczy mieć zapisane wydarzenie w kalendarzu. Zalety tego rozwiązania docenią szczególnie osoby często uczestniczące w spotkaniach - jeśli ich terminy są zapisane na serwerze Exchange (lub innym zsynchronizowanym z urządzeniem), nie będą musieli obawiać się kłopotliwych dźwięków.

Program umożliwia kompleksowe zarządzanie trybem głośności. Istnieje bowiem możliwość konfiguracji profili, według których telefon ma być wyciszany. Należy w tym celu zaznaczyć konkretne dni tygodnia i wskazać zakres godzin, w trakcie których telefon będzie „milczał jak grób”. W praktyce oznacza to, że w nocy nie usłyszymy połączenia przychodzącego lub powiadomienia o nowym mailu.

Istnieje również opcja „natychmiastowa”, gdzie jednym z czterech przycisków decydujemy o czasowym wyłączeniu dźwięków. Można więc ustawić wielokrotność 5 i 15 minut, a także 1 i 4. Producent ma jednak świadomość, że istnieją wyjątki od tej reguły, że czasem zdarzają się pilne telefony. I tak, po określonej liczbie połączeń w danym odstępie czasu, kolejny dzwonek zostanie odtworzony – domyślnie drugie połączenie od danej osoby wykonane w przeciągu 5 minut od poprzedniego jest alarmowane. Można także ustalić, które grupy kontaktów „przepuszczać” przez filtr wycieszenia w godzinach dziennych lub nocnych. W ustawieniach określamy też definicję trybu cichego – czy telefon ma wibrować w dzień czy w nocy, a także czy wyłączać moduły łączności. 

 

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Nie przeszkadzać! Aplikacja do sterowania głośnością urządzenia - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się