Mapy Google to najpopularniejsze mapy na świecie. Aplikacja Map Google bogata jest w wiele funkcji, jednak bez połączenia z Internetem nie jest już tak funkcjonalna. Możemy jednak skorzystać z funkcji zapisania Map Google offline.

W aplikacji Mapy Google przechodzimy do wybranego miejsca (np. miasta czy dzielnicy), wybieramy dane miejsce na mapie i klikamy w dolny pasek z nazwą i szczegółowymi informacjami dotyczącymi miejsca.

 

W prawym górnym rogu wchodzimy do menu zakładki (trzy kropki) i wybieramy opcję „Pobierz obszar offline”.

Zobacz smartfony w naszej ofercie!

 

Następnie możemy korygować dokładny obszar mapy, który chcemy zapisać, wybieramy „Pobierz” i nazywamy dany obszar offline.

 

Od tego momentu wybrany obszar będzie można bez obaw przeglądać nawet bez połączenia z Internetem.

Nie przeszkadzać! Powiedz STOP powiadomieniom!

Należy pamiętać, że obszar można zapisać offline pod warunkiem, że nie przekracza wymiarów 50x50 km. Będąc w Mapach Google bez połączenia Internetem nie możemy korzystać z nawigacji czy wyszukiwać konkretnych miejsc. Na mapie znajdziemy jedynie z góry zapisane obiekty takie jak stacje metra, zabytki, parki, obiekty kultury oraz nauki i oczywiście nazwy ulic, rzek itp.

Jednak to w połączeniu z włączonym modułem GPS powinno usprawnić np. piesze wycieczki.

Fot. Fotolia, wł.

Zapisujemy Mapy Google offline - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Krokomierze w formie aplikacji mobilnych nie są niczym nowym. Ale wreszcie pojawił się taki, który z procesu liczenia kroków czyni zabawę, a zebrane dane serwuje w sposób bardzo atrakcyjny.

0

Ocena autora

Nie tak dawno w App Store zadebiutowała aplikacja mobilna pod wiele mówiącym tytułem Moves. I od razu zdobyła bardzo wysokie pozycji w rankingach wśród płatnych programów na urządzenia z jabłkiem w logo. W czym tkwi jej sekret? Przecież nie tylko w tym, że pełni rolę krokomierza, bo z tymi mieliśmy już w przeszłości do czynienia. Poznajcie więc sekret Moves - aplikacji zdecydowanie najlepszej w swojej klasie.

Do czego sprowadza się korzystanie z Moves? Wystarczy, że iPhone'a z zainstalowaną aplikacją będziemy nosili w kieszeni, a on sam odwali całą żmudną robotę liczenia kroków i... wniosków. Za każdym razem gdy sięgniemy po aplikację otrzymamy informację na temat tego, ile kroków już zrobiliśmy, jakie miejsca odwiedziliśmy, kiedy wyszliśmy z pracy i wróciliśmy do domu, jakim środkiem komunikacji się poruszaliśmy, ile trwała podróż pomiędzy punktami A, B i C, ile czasu spędziliśmy w punkcie B, kiedy szliśmy pieszo, a kiedy poruszaliśmy się na czterech kółkach... i wiele, wiele więcej.

Tak wygląda kilkugodzinny fragment dnia zarejestrowany przy pomocy aplikacji Moves.

Jednym słowem, aplikacja Moves śledzi każdy nasz ruch, a zebrane w ten sposób dane są przetwarzane i podawane w atrakcyjnej i przede wszystkim zrozumiałej dla nas formie. Zresztą, cała aplikacja jest wręcz banalnie prosta w obsłudze. Zawiera same najpotrzebniejsze funkcje, a jej wygląd cechuje się sporą dozą minimalizmu. Nie znajdziecie w niej opcji, które odwracałyby uwagę od tego, co najważniejsze: śledzenia naszych ruchów i zmian położenia w trakcie całego dnia. I co najważniejsze, aplikacja robi to wszystko sama, nawet nie musimy jej uruchamiać, wystarczy, że działa w tle. Sama też zarządza baterią i stara się jej zbytnio nie obciążać. Na pewno jest mniej zasobożerna, niż inne programy (jak np. nawigacje samochodowe) korzystające nadajnika GPS.

Imponuje mi precyzja, z jaką Moves potrafi śledzić każdy mój ruch. I z dokładnością co do minuty rejestrować wszystkie zmiany położenia, na dodatek bezbłędnie rozpoznając czy w trakcie podróży korzystałem ze środków komunikacji, czy też poruszałem się na własnych nogach. W dodatku, w opcjach aplikacji możemy włączyć sobie licznik kalorii, by sprawdzić, ile spalamy ich w trakcie zwykłych czynności w trakcie dnia.

Jak korzystać z aplikacji Moves?

Z całą pewnością stwierdzam, że aplikacja jest wręcz bezobsługowa i nie ma osoby, która z liczeniem kroków by sobie nie poradziła. Wystarczy raz uruchomić Moves i... zacząć chodzić. Nie musimy pamiętać o każdorazowym włączaniu aplikacji, ponieważ raz włączona działa w tle i nie zaburza rytmu pracy z telefonem.

Do aplikacji wracamy tylko wtedy, gdy chcemy podejrzeć statystyki lub ją wyłączyć. Zielone kółko pokazuje nam podstawowe statystyki, a tapnięcie w nią palcem zmienia jednostki miary (od kroków, przez kilometry, po minuty). Najważniejsze opcje i ustawienia znajdziemy natomiast klikając w ikonkę literki M otoczonej kółkiem, która znajduje się w prawym dolnym rogu.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Zapisuj każdy swój ruch z Moves - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Jeśli podczas przeglądania internetu często zdarza Wam się natknąć na jakiś ciekawy artykuł, ale jednocześnie nie macie akurat odpowiedniej ilości czasu na jego przeczytanie, to mamy dla Was rozwiązanie. A nazywa się ono Pocket.

0

Ocena autora

Pocket to jedna z wielu mobilnych usług, które oferują funkcję zapisywania artykułów do przeczytania na później. Podobnych pozycji jest naprawdę sporo, ale to właśnie ta zasługuje na szczególną uwagę, a także zdecydowanie wyróżnia się pod względem wykonania i prostoty obsługi. Zanim jednak przejdziemy do konkretów, to należy się Wam jeszcze jedno zdanie wyjaśnienia: na początku swojej kariery Pocket występował pod nazwą Read It Later (i tak też możecie go kojarzyć), ale przy okazji jednej z większych aktualizacji otrzymał nowe funkcje, odświeżony design i właśnie nową nazwę.

Aby móc zacząć korzystać z funkcji usługi Pocket, w pierwszej kolejności musimy założyć darmowe konto na stronie internetowej getpocket.com lub też bezpośrednio w aplikacji. Dzięki temu wszystkie nasze dane i zapisane artykuły będą synchronizowane pomiędzy wszystkimi urządzeniami (smartfon, tablet, komputer/przeglądarka). Automatyczna synchronizacja zwiększa wygodę korzystania z usługi, zwłaszcza w przypadku osób, które bardzo często przeskakują od jednego ekranu do drugiego.

Pocket - aplikacja do zapisywania artykułów do przeczytania na później

Po założeniu konta, aplikacja jest już gotowa do działania. Teraz podczas przeglądania internetu, gdy natkniemy się na jakiś interesujący artykuł, możemy szybko i wygodnie, praktycznie przy pomocy jednego kliknięcia zapisać go do przeczytania na później. W ten sposób zostanie on przesłany do aplikacji, zapisany i automatycznie przekonwertowany do czytelnego i przejrzystego formatu, który maksymalnie ułatwi nam czytanie tekstu na mniejszym ekranie smartfonu bądź tabletu. Ten format możemy zresztą dopasowywać do własnych preferencji, zmieniając rodzaj i kształt czcionki, oraz kolor tła, na którym wyświetlony został tekst.

-> Przeglądajcie wiadomości na smartfonie z dużym ekranem! Przeczytajcie test Sony Xperia T3!

Najważniejszą zaletę aplikacji zostawiłem jednak na koniec: wszystkie dodane do Pocketa artykuły w formie tekstu są zapisywane w pamięci urządzenia, dzięki czemu możemy czytać je również w tych momentach, w których nie mamy akurat dostępu do internetu mobilnego. Czyli w praktyce artykuły do aplikacji przesyłamy będąc w obrębie domowego/służbowego WiFi, a następnie czytamy je gdziekolwiek i kiedykolwiek chcemy, również wtedy, gdy nie mamy akurat dostępu do sieci. Jest to bardzo wygodne i pozwala oszczędzić cenne pakiety danych. Nie musimy obawiać się też o szybkie zapełnienie wolnego miejsca na naszym smartfonie, artykuł oznaczony jako przeczytany jest bowiem automatycznie usuwany i przenoszony do archiwum.

Pocket - aplikacja do zapisywania artykułów do przeczytania na później

Dzięki możliwościom Pocketa wszystkie interesujące nas artykuły, a także linki do zdjęć oraz filmików możemy przechowywać w jednym miejscu, zyskując w ten sposób swoją prywatną listę sieciowych zaległości. Musicie wiedzieć, że bardzo ułatwia to wygodne przeglądanie zasobów internetu, a funkcja zapisywania artykułów w pamięci urządzenia to małe mistrzostwo świata.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Pocket - zapisuj artykuły do przeczytania na później - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Najnowsza aktualizacja dla Map Google wprowadza funkcję nawigacji w trybie offline, szczególnie przydatną w miejscach ze słabym dostępem do internetu.

Już od dawna Mapy Google pozwalają na zapisywanie map różnych obszarów do przeglądania w trybie offline. Do tej pory niewiele dało się jednak z taką mapą zrobić. Najnowsza aktualizacja wprowadza możliwość przeszukiwania zawartości mapy offline pod kątem najróżniejszych informacji, a także system nawigacyjny, który zaprowadzi nas krok po kroku do celu.

Tsu - serwis społecznościowy, którego obawia się Facebook

Co ciekawe, Mapy Google przełączą się automatycznie w tryb offline na podstawie lokalizacji, w której mogą występować problemy z dostępem do internetu. Możemy nawet nie zauważyć, że aplikacja zmieniła tryb pracy. Na razie aktualizacja jest dostępna w Mapach Google dla Androida, ale już wkrótce pojawi się również na smartfonach z iOS.

Mapy Google z nawigacją w trybie offline - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się