Porady

01.03.2013
Jestem zielony, kupiłem tablet z Androidem. I co teraz?

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Zakładamy, że czytając ten tekst masz w ręku nowy tablet z Androidem i właśnie przymierzasz się do jego pierwszego uruchomienia. Jesteś początkującym użytkownikiem, masz sporo pytań i obaw. Przejdziemy ten proces razem z tobą.

W poniższym poradniku posługujemy się tabletem Acer Iconia Tab A211. Prezentujemy wszystkie etapy wstępnej konfiguracji, tak byś mógł rozpocząć swobodne korzystanie z urządzenia.

Zaraz po włączeniu tabletu z Androidem proces konfiguracji rozpoczynamy od wyboru wersji językowej interfejsu oraz naszej lokalizacji. Wystarczy stuknąć palcem w polu Wybierz język, aby uaktywnić rozwijaną listę. Przeciągając palcem po ekranie odszukamy nasz ojczysty język. Analogicznie postępujemy z polem Wybierz kraj.

Do wyboru masz dwie opcje. Do połączenia ze światową siecią możesz użyć zarówno bezprzewodowego połączenia Wi-Fi (jeśli masz w domu lub firmie stosowne urządzenie - router WLAN), jak i sieci 3G (jeśli twój tablet ma slot na kartę SIM). Jeśli nie masz tabletu z 3G wybierz środkową opcję. Możesz też całkowicie pominąć ten etap (ostatnia opcja).

Do ustanowienia bezprzewodowego połączenia z routerem WLAN musisz znać nazwę sieci i hasło (jeśli sieć jest nim zabezpieczona). Tablet znajdzie wszystkie dostępne sieci w otoczeniu i wyświetli ich listę. Wystarczy kliknąć jedną z nich, a następnie wprowadzić hasło (użyj do tego klawiatury ekranowej). Pamiętaj o wielkości znaków.

Kolejny etap konfiguracji możesz rozegrać na dwa sposoby. Wprowadzić ręcznie zarówno aktualną datę, jak i godzinę albo pozwolić urządzeniu automatycznie pobrać te dane z internetu. Jeśli wcześniej ustawiłeś dostęp do sieci Wi-Fi lub korzystasz z połączenia 3G warto użyć tej funkcji. Wystarczy stuknąć palcem dwa przełączniki widoczne na ekranie.

Jeśli korzystasz z połączenia Wi-Fi lub 3G tablet może przekazywać dane o twojej aktualnej lokalizacji. Jest to pomocne w wielu aplikacjach, mapach lub narzędziach, które na przykład podpowiadają co ciekawego znajduje się w twojej okolicy. Jeśli zależy ci na całkowitej prywatności i nie zamierzasz korzystać z takich usług wystarczy stuknąć palcem kwadraciki przy nich i zdjąć zaznaczenie.

Niektóre aplikacje mogą być spersonalizowane, czyli używać twojego imienia i nazwiska. Jeśli sobie tego życzysz w ostatnim kroku konfiguracji możesz podać te dane.

Jestem zielony, kupiłem tablet z Androidem. I co teraz? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Podziel się