Porady

04.09.2015
Najlepsze triki dla Map Google na iOS

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Nie ukrywajmy, Mapy Apple pozostawiają wiele do życzenia i w rzeczywistości wielu użytkowników iPhone'ów nadal korzysta z map od Google. Postanowiliśmy przedstawić najciekawsze triki i funkcje Map Google, z których z powodzeniem możecie korzystać na urządzeniach z systemem iOS.

Mapy Google na iOS są w stanie rozpoznawać polską mowę, czego nie oferują mapy od Apple. Co ciekawe, za pomocą prostej komendy głosowej możemy aktywować wbudowaną nawigację. W tym celu musimy tylko dotknąć ikonę mikrofonu i w momencie nasłuchiwania wypowiedzieć "nawiguj do [lokalizacja]". Po chwili nasze polecenie zostanie odczytane i uruchomi się tryb nawigacji do zadanego miejsca. Prawda, że wygodne?

Od niedawna Mapy Google wspierają nową funkcję, jaką jest możliwość wysyłania lokalizacji z map uruchomionych w przeglądarce bezpośrednio do smartfonu czy tabletu. Warunek jest jeden: musimy być zalogowani na obu urządzeniach z tym samym kontem Google. Po zaznaczeniu miejsca na mapach w przeglądarce musimy wybrać opcję Wyślij na urządzenie. Następnie w okienku Wyślij do wybieramy konkretne urządzenie z listy. Po chwili na iPhonie czy iPadzie pojawi się powiadomienie o otrzymanej lokalizacji. Dotknięcie powiadomienia spowoduje uruchomienie Map Google na iOS w miejscu, które wysłaliśmy.

Najczęściej przebywamy w domu lub pracy, zgadza się? Dlatego też warto ułatwić sobie pracę z Mapami Google poprzez dodanie na stałe adresu obu lokalizacji. Przyda się z pewnością w momencie wytyczania szybkich tras w nawigacji. W tym celu musimy w menu aplikacji wskazać opcję Twoje miejsca. Następnie w obszarze Oznaczone miejsca wybieramy Dom lub Praca i uzupełniamy adres.

Pinezki są bardzo ciekawą opcją map od Google, ale trochę niedocenioną. W ten sposób możemy szybko oznaczać miejsca i je zapisywać. Chcąc upuścić pinezkę dotykamy miejsce na mapach, gdzie chcemy to zrobić. Po chwili pinezka zostanie upuszczona. W dolnej części okna aplikacji znajdziemy obszar Pinezka. Jego dotknięcie spowoduje wysunięcie nowego menu, gdzie możemy zapisać miejsce (opcja ZAPISZ) czy szybko udostępnić je komuś innemu (UDOSTĘPNIJ). Możemy również dotknąć opcję Dodaj brakujące miejsce, gdzie uzupełnimy informacje na temat konkretnej lokalizacji. Na przykład, gdy nie ma jej w Mapach Google.

We własnych mapach Google zaszyło ciekawą opcję, która pozwoli nam szybko odkryć ciekawe miejsca w obrębie danej lokalizacji. W tym celu musimy tylko wybrać opcję Odkrywaj w okolicy. Po chwili wyświetlą się informacje na temat restauracji, pizzerii czy obiektów znajdujących się w pobliżu. Możemy je m.in. sortować na podstawie godzin pracy danych lokali czy dostępności w dowolnym czasie.

Najlepsze triki dla Map Google na iOS - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Podziel się