Wybraliśmy dla Was kilka aplikacji, które przydadzą się każdemu właścicielowi produktów z jabłkiem na obudowie.

Flashlight

Program zamienia nasze iCudo w praktyczną latarkę. Oświetlenie ciemnych zakamarków szafy, czy odczytanie mapy po zmroku umożliwia wbudowana w telefon dioda doświetlająca LED. Aplikacja pozwala na uruchomienie oświetlenia na stałe, wyłączenie go, lub oświetlanie tylko w momencie trzymania palca na dotykowym przycisku HOLD. Program może być również ciekawym gadżetem odnajdującym się w klubowych ciemnościach dyskotek, dzięki wbudowaniu funkcjonalności stroboskopu. Mamy możliwość uruchomienia częstotliwości migania diody. Flashlight jest przeze mnie wykorzystywany bardzo często, dlatego instaluje go obowiązkowo po każdym wyczyszczeniu pamięci.

Znajdź iPhone

Kolejny praktyczny program, a w zasadzie usługa oferowana przez producenta. Dzięki niej możliwe jest odszukanie naszego telefonu, gdyby przez przypadek został przez nas zgubiony. Wystarczy zalogować się w aplikacji naszym Apple ID, które można bezpłatnie założyć w iTunes Store. Następnie po zalogowaniu, na ekranie telefonu wyświetlone zostaną wszystkie urządzenia przedstawiające się naszym Apple ID. W każdej chwili możemy utracone urządzenie zdalnie zablokować hasłem, sprawdzić jego lokalizację na podstawie współrzędnych geograficznych i wyświetlić na mapie Google, przesłać komunikat tekstowy do znalazcy, lub w razie nikłych szans na uczciwość znalazcy, całkowicie wymazać całą pamięć telefonu.

Facebook

Najpopularniejszy portal społecznościowy na świecie doczekał się własnej, natywnej aplikacji dla systemu iOS. Pozwala na przeglądanie tablicy, uruchamianie multimediów, konwersowanie na prywatnych czatach, czy oznaczanie miejsc, w których właśnie się znajdujemy.

Mobilna wersja Facebooka pozwala na przeglądanie tablicy, uruchamianie multimediów, konwersowanie na prywatnych czatach, czy oznaczanie miejsc, w których właśnie się znajdujemy.

Dropbox to nasz dysk pamięci działający w chmurze, do którego mamy dostęp z dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu. Prócz funkcji przesyłania plików z jednego urządzenia na drugie, pozwala także na uruchamianie ich bezpośrednio z chmury.

Messenger

Program pozwala na rozmowy prywatne z użytkownikami Facebooka. Trzeba przyznać, że działa zdecydowanie stabilniej, niż funkcja rozmów w oficjalnej aplikacji Facebook. Będąc świadkiem tego, jak wielu znajomych odwróciło się od dotychczas użytkowanych komunikatorów na rzecz Facebooka, muszę to powiedzieć – Messenger jest obowiązkowy, jeżeli nie chcemy stracić kontaktu chociaż z częścią znajomych.

Dropbox

Jest to świetne narzędzie dla każdego użytkownika kilku komputerów, którymi posługuje się w różnych miejscach. Dropbox to nasz dysk pamięci działający w chmurze, do którego mamy dostęp z dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu. Prócz funkcji przesyłania plików z jednego urządzenia na drugie, pozwala także na uruchamianie ich bezpośrednio z chmury. W praktyce oznacza to, że nie ma większego znaczenia, gdzie zaczniesz tworzyć swój arkusz kalkulacyjny, plik tekstowy, czy obiekt multimedialny. Wszelkie zmiany w nim zostaną zapisane na dysku działającym w chmurze, po czym zawsze aktualny plik będzie można uruchomić na dowolnym urządzeniu i kontynuować pracę. Dropbox na iPhone daje nam dostęp do naszej chmury plików bezpośrednio z telefonu. Każdy użytkownik Dropboxa otrzymuje 2 gigabajty miejsca na swoje dane bezpłatnie. Za większą przestrzeń dyskową trzeba już jednak zapłacić.

Remote

Jeżeli nasza przygoda z Apple nie zakończyła się jedynie na zakupie telefonu iPhone, ale do zestawu zaopatrzyliśmy się w jeden z komputerów, lub przystawkę telewizyjną AppleTV 2G, to dzięki programowi Remote, będziemy mogli zdalnie zarządzać multimediami w tych urządzeniach, korzystać z wygodniejszej klawiatury ekranowej dla AppleTV, czy sterować kursorem na ekranie telewizora.

MapaMap Travel

System nawigacji satelitarnej z dobrymi i aktualnymi mapami to zawsze mile widziany towarzysz podróży. Niewątpliwie aplikacja MapaMap Travel może się pochwalić jednym z najbardziej intuicyjnych interfejsów i aktualnymi mapami naszego kraju. Dodatkowo, kupując licencję raz, mamy ją na okres dożywotni, czego nie oferuje wielu konkurencyjnych dostawców takich aplikacji. Ponadto producent wydał w ostatnim czasie pokaźna aktualizację swojej aplikacji, którą udostępnił całkowicie bezpłatnie.

MapaMap Travel może się pochwalić jednym z najbardziej intuicyjnych interfejsów i aktualnymi mapami naszego kraju.

Skyfire

Skyfire, to przeglądarka internetowa pozwalająca na przeglądanie serwisów www. Działa na podobnej zasadzie, co firmowy program Safarii. Dlaczego więc warto go zainstalować? Ponieważ Safarii, ani żadna inna przeglądarka na system iOS, nie pozwala uruchamiać stron, w których zaimplementowano technologię Adobe Flash. Bez Skyfire nie obejrzymy filmów na popularnych portalach informacyjnych, multimedialnych reklam, czy telewizji na takich stronach jak www.weeb.tv

A jakie są wasze typy programów, które warto zainstalować?

Nowy iPhone? Od tego zacznij! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

JVC stworzyła stację dokującą dla iPhone'a, mogącą pełnić rolę stolika nocnego.

JVC to z pewnością jedna z najważniejszych firm, która wytaczała nowe kierunki w rozwoju elektroniki. Obecnie japońska firma zdecydowała się na wyprodukowanie ciekawego akcesoria dla posiadaczy iPhone'a (oraz iPoda touch).

Stacja N-BX3 jest urządzeniem typu stand, które pełnić może rolę nocnego stolika z dockiem na iPhone'a. Audio-mebel dostępny jest w kolorze białym i czarnym. Stacja wyposażona jest w dwa 30-watowe głośniki pracujące w systemie systemie SRS StudioSound HD, które mogą odtworzyć muzykę znajdującą się na iPhone. Jest także odtwarzacz radia FM, którego przecież w smartfonach od Apple brakuje. Stacja waży prawie 20 kg, ma szerokość 50 cm.

Nocny stolik od JVC dla iPhone.

Koszt audio-mebla od JVC to ponad 500 dolarów.

Nocny stolik od JVC dla iPhone - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W sieci pojawia się coraz więcej nowych plotek na temat tańszej wersji iPhone'a. Teraz przyszedł czas na zdjęcie opakowania, zdradzające nazwę urządzenia.

Do sieci trafiło zdjęcie, wyraźnie dające nam do zrozumienia, że Apple faktycznie w pocie czoła pracuje nad nową, tańszą wersją swojego smartfonu. Chodzi o zdjęcie plastikowego pudełka (?), które zostało opublikowane na chińskim forum technologicznym WeiPhone.

Zwróćcie uwagę, że na pudełku wyraźnie widać nazwę iPhone 5C. Na chwilę obecną nie mamy pojęcia, czego ona dotyczy, więc możemy się tylko domyślać, że chodzi o budżetową wersję iPhone'a, z plastikową obudową i wymiennymi obudowami. Plotki na jej temat krążą po sieci już od dłuższego czasu.

Jak będzie naprawdę? Tego dowiemy się już jesienią tego roku, gdy Apple oficjalnie zdradzi światu, nad czym obecnie pracuje. Prawdopodobnie będą to iPhone 5S i właśnie ten tańszy model smartfonu. Fani firmy czekają z niecierpliwością.

Nowy, tańszy iPhone to iPhone 5C? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Społecznościowy gigant dał światu kolejną aplikację. Rooms - bo tak się nazywa - to nowy komunikator, który działa na zasadzie czatu i jednocześnie na piedestale stawia kwestię ochrony prywatności swoich użytkowników.

Facebook ma ewidentny problem z ciągłymi oskarżeniami o naruszanie prywatności swoich użytkowników, bo w kontekście swojej najnowszej usługi komunikacyjnej najwięcej mówi właśnie o jej ochronie. Rooms to komunikator, z którego można korzystać bez konieczności podawania żadnych poufnych danych. W celu dokonania rejestracji wystarczy jedynie określić swój nick, a sama aplikacja nie wymaga nawet nawiązania połączenia z kontem na Facebooku.

Sama usługa i zintegrowana z nią aplikacja działają na podobnych zasadach, co popularne czaty i fora dyskusyjne. Użytkownik dołącza tu do konkretnych pokoi tematycznych, w których może prowadzić rozmowy na interesujące go tematy. Co więcej, sam może również takie pokoje tworzyć - nadawać im indywidualny charakter, zmieniać ich szatę graficzną, a nawet samodzielnie dodawać członków i nadawać im uprawnienia moderatora. Rooms umożliwia po prostu szybkie i wygodne tworzenie grup dyskusyjnych i swobodną - i przede wszystkim anonimową - wymianę poglądów na wybrane tematy.

Czy Rooms będzie w stanie zastąpić grupy dyskusyjne, które znamy przecież z Facebooka? Na razie jest za wcześnie, by to oceniać, ale sama idea powstania osobnego miejsca do swobodnych dyskusji, pozostających z dala od samego serwisu, wydaje się być całkiem sensowna. Póki co aplikacja Rooms jest dostępna wyłącznie w wersji dla systemu iOS, ale wkrótce jej zasięg ma zostać rozszerzony.

Rooms to nowa aplikacja od twórców Facebooka - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się