Nie każdy o tym wie, ale każdy smartfon z czystym Androidem 5.0 i nowszym ma wbudowaną funkcję oszczędzania energii. Niestety z jakiegoś powodu Google ukryło ją na tyle, że posiadacze Nexusów, Motoroli i coraz większej liczby innych smartfonów i tabletów z czystym Androidem nie mają o niej pojęcia. Gdzie więc jej szukać?

Najłatwiej będzie rozwinąć górną belkę (dwa razy – do ściągnięcia szybkich ustawień). W miejsce dotychczasowego indykatora pojawi się dodatkowo wskaźnik procentowy. Wybieramy go i w ten sposób przechodzimy szybko do menu ustawień baterii.

Przedłuż umowę w internecie. Zyskasz rabat na abonament i tańsze telefony

W tym miejscu wchodzimy do menu (trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu) i wybieramy „Oszczędzanie baterii”.

 

W następny menu możemy od razu wybrać oszczędzanie energii, lub najlepiej ustawić, by oszczędzanie baterii włączało się automatycznie po spadku całkowitej energii akumulatora do 5 lub 15%.

Zapisujemy mapy Google offline

 

W trybie oszczędzania energii górny i dolny pasek będą koloru pomarańczowego, wyłączą się wszelkie animacje, wibracje, usługi lokalizacyjne i przetwarzanie danych w tle (np. poczta, automatyczne aktualizacje danych aplikacji).

 

Podłączenie ładowarki oraz naładowanie baterii smartfona powyżej 5/15% automatycznie wyłącza tryb oszczędzania.

 

Oszczędzanie energii w czystym Androidzie - gdzie znajduje się ta funkcja? - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

bosia.m
05-03-2021 - 10:52:46
nie mam internetu w telefonie nacisnełam tryb oszczędny wczoraj co zrobić
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Czas pracy na baterii jest jedną z największych bolączek posiadaczy smartfonów. Technologia wciąż nie pozwala uwolnić się od podtrzymujących życie mobilnych respiratorów. Bo jak inaczej nazwać ładowarki, których czasami już nawet nie odłączamy od gniazdka, wiedząc, że zaraz znowu będą musiały wpompować trochę życia w nasze smartfony. Z odpływem energii można walczyć na wiele różnych sposobów, ale to zadanie można też zlecić aplikacjom, które automatycznie dostosują poszczególne opcje tak, by zachować jak najwięcej „soku”.

Określenie „sok” jest nieprzypadkowe, bo zostało użyte w nazwie jednej z najpopularniejszych aplikacji do oszczędzania baterii - JuiceDefender. Program został pobrany już ponad 7 milionów razy, a średnia ocena ze 130 tys. głosów to 4.4 – takim wynikiem mogą pochwalić się tylko producenci topowych aplikacji. Aplikacja została tak skonstruowana, że jedyną czynnością, jaką musi wykonać nowy użytkownik, to przestawić tryb na „włączony”. Wówczas uaktywniony zostanie domyślny, zrównoważony profil, który, jak podaje producent, ma zapewnić widoczne zwiększenie czasu pracy na baterii przy jak najmniejszym wpływie na normalną pracę z urządzeniem. W darmowej wersji możemy jeszcze skorzystać z profilu „agresywnego”, który różni się możliwością wyłączenia połączenia internetowego przy niskim poziomie baterii. Można też stworzyć „białą listę aplikacji”, które miałyby dostęp do Internetu nawet wtedy, gdy bateria byłaby na wyczerpaniu. Darmowy JuiceDefender jest bardzo okrojony i można go traktować jak wersję demo. Trochę więcej możliwości oferuje wersja „Plus” (profil ekstremalny, kontrola Wi-Fi, grafik nocny), ale pełny wachlarz dostępny jest dopiero w wersji „Ultimate”. Choć kosztuje ponad 20 zł to za tę cenę otrzymamy pakiet funkcji, których nie znajdziemy nigdzie indziej – pełna kontrola łączności internetowej i trybów pracy Sieci, automatyczna zmiana opcji o określonych godzinach, kontrola czasu wygaszania, czujników, a nawet częstotliwości taktowania procesora. POBIERZ

Grupa GO Dev Team, odpowiedzialna za produkcję wielu użytecznych aplikacji dla Androida, stworzyła kolejną, służącą szeroko pojętej optymalizacji celem poprawy czasu pracy na baterii. GO Power Master po uruchomieniu wyświetli informcję, na ile pozwoli nam aktualny stan baterii - ile godzin rozmów, oglądania filmów wideo, słuchania muzyki, przeglądania stron internetowych czy w trybie czuwania. Do dyspozycji użytkownika oddano kilka standardowych profili (Ogólny, Alarm, Super save, Tryb konferencji, Własny). Ten ostatni można dostosować według własnych upodobań (jasność, wygaszanie ekranu, głośność, przełączniki), a później móc go wybrać jednym kliknięciem, by szybko zmienić kilka ustawień jednocześnie. W trzeciej zakładce znajdziemy tzw. inteligentne ustawienia, czyli możliwość przejścia w odpowiedni tryb w przypadku niskiego poziomu energii lub ze względu na czas. Z kolei w ostatniej wyświetlone zostało zużycie generowane przez poszczególne aplikacje. Tutaj można też od razu zamknąć zbędne procesy. Całość uzupełniają dopracowane widżety oraz pasek w obszarze powiadomień wyświetlający podstawowe informacje. POBIERZ

Oszczędzaj baterię w Androidzie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Blackberry, w stosunku do innych smatrfonow mają niezbyt duży apetyt na energie elektryczną. Dużą wydajność zawdzięczają one przemyślanej konstrukcji oraz niemal wzorowej optymalizacji oprogramowania. Jednak nawet w tak dopracowanej konstrukcji pozostało nieco rezerw, które da się wykorzystać do wydłużenia czasu pracy.

Po pierwsze warto zawsze zamykać aplikacje, których aktualnie nie używamy. W tym celu wystarczy nacisnąć klawisz BlackBerry i wybrać opcję Zamknij lub Wyjście.

Warto także wyłączać połączenia sieciowe, z których aktualnie nie korzystamy – Wi-Fi, kiedy jesteśmy poza zasięgiem naszej domowej sieci, a połączenie 3G kiedy znajdujemy się poza zasięgiem sieci lub nie zamierzamy dzwonić. W tym celu należy na ekranie głównym, z jego górnej części lub z menu telefonu wybrać narzędzie Zarządzanie połączeniami i usunąć zaznaczenie dostępności odpowiedniego połączenia.

Inną przydatną opcją, która pozwoli wydłużyć pracę smartfonu BlackBerry na baterii jest skonfigurowanie go tak, aby automatycznie wyłączał się kiedy nie będziemy z niego korzstać (np. w nocy i włączał się kiedy będzie nam potrzebny. W tym celu na ekranie głównym telefonu lub w jakimkolwiek folderze wystarczy wybrać ikonę Opcje, a następnie Urządzenie i Autom. Włączanie/wyłączaniei ustawić odpowiadające nam wartości.

Przy okazji wykonywania zdjęć naszym BlackBerry także można zaoszczędzić nieco prądu i wydłużyć czas jego działania. Fotografując w dzień warto wyłączyć lampę błyskową wspomagającą aparat. W tym celu na ekranie głównym wystarczy kliknąć na ikonie Aparat, a następnie klikać ikonkę flesza tyle razy, aż na ekranie pojawi się komunikat Lampa błyskowa wyłączona.

Jeśli często korzystamy z przeglądarki internetowej to możemy zaoszczędzić nieco energii zamykając jej nieużywane i niepotrzebne nam w tej chwili karty. W oknie przeglądarki wystarczy nacisnąć przycisk BlackBerry, wybrać opcję Karty, zaznaczyć jedną z nich i nacisnąć (X) - „krzyżyk”.

Innym sposobem na zmniejszenie poboru energii jest ustawienie krótszego niż dotychczas czasu podświetlenia i zmniejszenie jego jasności. W tym celu na ekranie głównym telefonu lub w jakimkolwiek folderze wystarczy wybrać ikonę Opcje, a następnie Wyświetl i Ekran. Interesujące nas ustawienia znajdują się w polu Podświetlenie.

Jeśli korzystamy z aplikacji podkastów lub aplikacji społecznościowych można zaoszczędzić nieco prądu zmniejszając częstotliwość ich odświeżania. Niektóre z nich pozwalają na niemal dowolne ustawienie tego parametru. Sposób jego ustawienia zależy od konkretnej aplikacji.

Poza odpowiednimi ustawieniami warto także poświęcić chwilę na konserwację samego telefonu. Research in Motion zaleca czyszczenie styków akumulatora i smartfonu za pomocą bawełnianego wacika lub suchej szmatki. Warto to robić przynajmniej raz na kilka miesięcy.

Jak oszczędzać energię w smartfonach BlackBerry? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Wystarczy zeskanować kod kreskowy danego produktu spożywczego, by dowiedzieć się, czy ma on korzystny wpływ na nasze zdrowie. Tak właśnie działa polska aplikacja E-Food.

Świadome odżywianie to coś bardzo ważnego, zwłaszcza w czasach, w których nie wszystkie z produktów dostępnych na sklepowych półkach spełniają najwyższe normy jakościowe. Wiedzą o tym twórcy aplikacji E-Food, która udziela praktycznych i cennych wskazówek na temat składu i jakości produktów spożywczych, które codziennie lądują w naszych żołądkach.

E-Food to mobilny asystent żywieniowy, który podpowiada, czy dany produkt spożywczy ma korzystny czy szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Wystarczy zeskanować kod kreskowy znajdujący się na opakowaniu, a reszta odbywa się automatycznie - aplikacja wyświetla listę składników, posortowanych według pięciostopniowej skali: "pożyteczny", "obojętny", "podejrzany", "szkodliwy" i "mocno szkodliwy". W ten sposób użytkownik otrzymuje zrozumiały komunikat wraz z informacją na temat jakości tych produktów, które spożywa.

Aplikacja E-Food jest dostępna w App Store i Google Play za darmo. W jej bazie znajduje się obecnie ok. 10 tysięcy produktów spożywczych, ale twórcy uruchomili kampanię w serwie PolakPotrafi i zbierają na powiększenie jej o kolejne 20 tysięcy produktów.

Ta aplikacja pomaga w zdrowym odżywianiu (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się