W Markecie właśnie pojawiła się nasza nowa aplikacja, dzięki której odrzucisz połączenie i oddzwonisz w kilka sekund. A wszystko to bez konieczności używania przycisków i ekranu.

Połącz chwile, bo tak nazywa się ten program, to nasz nowy pomysł na usprawnienie Twojej pracy ze smartfonem działającym pod kontrolą systemu Android. Sztuczka polega na wykorzystaniu czujnika położenia, który umożliwia rozpoznanie aktualnej pozycji naszego smartfona. To dzięki niemu obraz na ekranie obraca się automatycznie, a w grach wyścigowych telefon może zastąpić kierownicę. My wykorzystaliśmy go do obsługi połączeń, a konkretnie do oddzwaniania i odrzucania.

Oddzwanianie

W tej sekcji znalazły się 4 opcje odpowiedzialne ponowne wykonanie połączenia do osoby, która właśnie do nas dzwoniła. Podczas przychodzącego połączenia wystarczy potrząsnąć urządzeniem, aby uruchomić automatyczne oddzwonienie. Połączenie zostanie wówczas odrzucone, a po kilku sekundach zostanie wybrany numer rozłączonej osoby.

  • Aktywny - włączenie/wyłączenie usługi.
  • Czułość - ustawienie czułości reakcji (w skali od 1 do 10). Należy przy tym pamiętać, że ustawienie zbyt lekkiej siły wstrząsu może skutkować automatycznym odbieraniem połączeń np. podczas spaceru.
  • Test - tutaj można przetestować siłę wstrząsu. Gdy zostanie wykryty, program poinformuje nas o jego natężeniu. Warto wykorzystać tę informacje podczas konfiguracji czułości, aby dostosować ją do swoich wymagań.
  • Opóźnienie oddzwaniania - czas, po którym zostanie wybrany numer rozłączonej osoby.

Odrzucanie

Druga sekcja ustawień dotyczy automatycznego odrzucania połączeń po odwróceniu telefonu ekranem do dołu. Jeżeli więc nie możemy w chwili obecnej rozmawiać, wystarczy odwrócić urządzenie w celu zakończenia połączenia i wysłania powiadomienia.

  • Aktywny - włączenie/wyłączenie usługi.
  • Powiadom - włączenie/wyłączenie automatycznego wysyłania wiadomości SMS do rozłączonej osoby.
  • Treść powiadomienia - treść SMS-a wysyłanego po odwróceniu telefonu (tylko gdy opcja "Powiadom" jest włączona).

 

Oddzwanianie i odrzucanie połączeń nigdy nie było tak proste!

Połącz chwile z Androidem - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Teraz możesz tworzyć wirtualne bańki także na swoim smartfonie. Jak to zrobić?

Należy pobrać z Android Marketu aplikację Uwolnij Chwile. Można to zrobić zarówno z poziomu komputera, jak i telefonu. Wystarczy otworzyć stronę aplikacji i kliknąć przycisk „Zainstaluj”, po czym program zostanie przesłany i zainstalowany na telefonie. Program można także pobrać przez telefon wpisując frazę „Uwolnij Chwile” w Marketową wyszukiwarkę, po czym należy otworzyć szczegółowy podgląd i kliknąć „Zainstaluj”.

Wirtualne bańki przybierają różne formy i rozmiary.

W Markecie właśnie pojawiła się nasza aplikacja, dzięki której w prosty podzielisz się każdą chwilą.

Po pomyślnej instalacji zostanie wyświetlony ekran powitalny z krótką informacją o jej przeznaczeniu. Kliknięcie w przycisk „dalej” przeniesie nas w wymiar rozszerzonej rzeczywistości. Tło zostanie zastąpione obrazem z kamery, a wirtualne bańki „zaczną latać” po naszej okolicy. Różnią się między sobą rozmiarem i rosną wraz ze wzrostem popularności. W tym miejscu można także zobaczyć jakie chwile były ważne dla innych – wystarczy dotknąć wirtualną bańkę, aby zobaczyć jej zawartość.

Sami także możemy dzielić się ulotnymi chwilami – wystarczy kliknąć na przycisk umieszczony w lewym, dolnym rogu: „Dodaj swoją bańkę”. Jak każda bańka jest inna – przybiera różne formy i kształty, tak jej wirtualna odmiana może zawierać różne treści: tekst, zdjęcie, dźwięk i film.

Wystarczy podać swoje imię lub nick, tytuł bańki i miasto, po czym wybrać jedną z czterech form przekazu, jednak każda rządzi się nieco innymi prawami. Tekst wystarczy wpisać, zatwierdzić i wysłać, nagranie dźwiękowe może trwać maksymalnie 30 sekund, a film nie może zajmować więcej niż 10 MB. Należy też pamiętać, że materiały wizualne dodawane są z poziomu galerii, więc należy je wcześniej stworzyć.

Długość nagrania audio nie może przekraczać 30 sekund.

Przed wysłaniem bańki zostanie wyświetlony jej podgląd. Jeżeli coś nam nie odpowiada, coś chcielibyśmy jeszcze zmienić, to wystarczy kliknąć przycisk „Anuluj”. Wybranie przycisku „dalej” spowoduje wysłanie wirtualnej bańki. Po tej operacji zostanie wyświetlony ekran potwierdzający, z poziomu którego można podzielić się bańką ze znajomymi lub poprosić o przesłanie jej na adres e-mail. I to wszystko.

Teraz możesz dzielić się chwilami gdziekolwiek jesteś.

Uwolnij chwile z Androidem - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Jedną z głównych obiekcji, jakie pojawiają się w umysłach potencjalnych nabywców smartfonów z Androidem, jest ta dotycząca wygody wykonywania połączeń. Obawiają się oni, że dotarcie do wybranego kontaktu może zabrać sporo czasu, a przed rozpoczęciem połączenia trzeba wykonać mnóstwo skomplikowanych operacji. Nic bardziej mylnego.

Odpowiednio skonfigurowany telefon z Androidem może być wygodniejszy w obsłudze niż jakiekolwiek inne urządzenie, z jakim do tej pory mieliśmy do czynienia. A trzeba pamiętać, że ten system naprawdę sprzyja personalizacji – dostosować można niemal wszystko, a granicę konfiguracji wyznacza głównie wyobraźnia użytkowników i… programistów tworzących oprogramowanie. Ale nawet bez pomocy tych drugich można znacznie przyspieszyć wykonywanie tak podstawowej operacji, jak dzwonienie.

 

Wyszukiwanie kontaktów przy pomocy standardowej aplikacji do zarządzania nimi może być kłopotliwe i czasochłonne ze względu na konieczność przewijania długiej listy, która dla wielu może być po prostu nieczytelna. Producenci sprzętu coraz częściej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, oferując tzw. Dialery z funkcją wyszukiwania T9. Oznacza to, że wystarczy wpisać kombinację znaków 6262, by odnaleźć kontakt „mama”. Jeśli jednak nasz smartfon nie został domyślnie wyposażony w taką funkcję, warto sięgnąć po aplikacje ze sklepu Google Play. Jednym z ciekawszych programów tego typu jest exDialer, który na tle konkurencji wyróżnia przede wszystkim szybkość działania. W górnej części listy wyświetlane są dane z rejestru połączeń, dzięki czemu można oddzwonić przy pomocy jednego kliknięcia. Program oferuje także możliwość zadzwonienia lub wysłania SMS-a przy pomocy gestów – wystarczy przesunąć palcem w lewą lub prawą stronę po nazwie kontaktu.

 

Możliwość dodawania widżetów i skrótów stanowi jedną z głównych zalet systemu. Wykorzystamy ją i tutaj. Należy przytrzymać palec na ekranie, a następnie wybrać z wyskakującego menu opcję „Skróty”. Teraz należy wybrać „Kontakt”, jeśli chcemy umieścić na pulpicie zdjęcie kontaktu, które po kliknięciu wywoła niewielkie okno ze wszystkimi możliwościami komunikacji – SMS, Gmail, Facebook, Skype itd. (w zależności od skonfigurowanych aplikacji i synchronizacji z innymi usługami). Jeśli natomiast chcemy tylko szybko zadzwonić lub wysłać SMS do konkretnej osoby, należy dodać na ekranie skrót „Telefon do osoby” lub „SMS do osoby”, a następnie wybrać z listy kontaktów odpowiednią pozycję. Po takiej operacji wystarczy tylko odblokować ekran, a następnie kliknąć w dodany skrót, by wykonać połączenie lub wysłać SMS.

Jeśli dwa kliknięcia to nadal za dużo, można jeszcze bardziej przyspieszyć ten proces eliminując pierwszy etap – odblokowanie ekranu. Jednak w tym celu konieczna będzie instalacja zewnętrznego oprogramowania. W tym celu posłużymy się aplikacją WidgetLocker, którą można nabyć za ok. 12 zł. Dzięki niej ekran blokady może się zachowywać tak samo, jak pulpit główny – w trybie edycji można dodawać widżety i skróty, a później przenosić je wedle uznania. Od zwykłego launchera różni go więc głównie poziom uruchamiania – WigdetLocker startuje tuż po wybudzeniu ekranu, co umożliwia dostęp do wszystkich dodatków bezpośrednio po kliknięciu we włącznik urządzenia.

Jak szybko i wygodnie wykonywać połączenia na smartfonach z Androidem? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Połączenie za połączeniem, dzwonek za dzwonkiem – jak się uwolnić od uciążliwych osób, które wciąż próbują się do nas dodzwonić? W sklepie Google Play można znaleźć narzędzia, dzięki którym nasz telefon odetchnie, a wraz z nim także my.

Scenariusze bywają różne – od głupich żartów aż po mordercze nękanie. Jeśli nasz numer telefonu trafi w niepowołane ręce może zrobić się naprawdę nieprzyjemnie. Ciągłe telefony i SMS-y w ekstremalnych przypadkach mogą uniemożliwić nawet używanie telefonu, który wciąż atakowany jest nowymi powiadomieniami. Na szczęście, dzięki takim aplikacjom jak Blocker czy NQ Call Blocker znowu będzie to możliwe. Choć każda z nich zachowuje się inaczej, to wszystkie mają na celu blokadę niechcianych połączeń i wiadomości, i obie są dostępne za darmo.

Korzystaj z internetu w telefonie bez obaw o koszty! Twój smartfon działa online i często do odpowiedniej pracy potrzebuje dostępu do sieci? Możesz uniknąć dodatkowych kosztów! Skorzystaj z naszej taryfy multimedialnej lub zamów najlepszy pakiet internetowy na telefon! Aktywacja pakietu: Wyślij SMS pod bezpłatny nr 8010 o treści:
BC9 - jeśli korzystasz z abonamentu,
MAX - jeśli korzystasz z MIXa lub T-Mobile na kartę. Myślisz, że Internet w komórce jest drogi? Przemyśl to jeszcze! Nasze pakiety są już od 9,08 zł!

Interfejs aplikacji Blocker został dobrze przemyślany – ekran startowy umożliwia dostęp do wszystkich podstawowych funkcji programu, do których należą: profile, czarna i biała lista, rejestr, ustawienia, kopia zapasowa itd. Blocker pozwala na konfigurację profilów, pomiędzy którymi można się później wygodnie przełączać. Jeśli więc w danej chwili nie chcemy odbierać telefonów od numerów zastrzeżonych, ale wszystkie inne powinny docierać bez problemu – wystarczy aktywować ten domyślny. Klikając w przycisk „Add Profile” można skonfigurować swój własny zestaw filtrów, do których mogą wchodzić tylko wybrane lub wszystkie numery (zarówno w przypadku połączeń, jak i SMS-ów). Jeśli program wykryje niepożądane połączenie, może je zablokować na cztery sposoby – natychmiastowe rozłączenie, rozłączenie po odpowiedzi, wyciszenie lub tryb samolotowy. Program może być tak skonfigurowany, że będzie akceptował wyłącznie połączenia z „białej listy”, co może być szczególnie istotne w przypadku telefonów naszych dzieci. O zablokowanych połączeniach możemy być informowani na bieżąco, dzięki subtelnym powiadomieniom.

NQ Call Blocker to aplikacja jednego z czołowych producentów oprogramowania zabezpieczającego na Androida. Tym razem w ręce użytkowników oddano program do blokowania połączeń i SMS-ów. Oprawa graficzna naprawdę robi wrażenie – duże przyciski, czytelne funkcje, łatwa obsługa. Z kolei funkcjonalność aplikacji nie odbiega od panujących standardów. Można więc skonfigurować czarną i białą listę kontaktów oraz dostosować sposób blokowania połączeń. Program może akceptować tylko pozycje z naszej książki kontaktów lub tylko te wybrane, a także warunkować dostęp pozycją na czarnej lub białej liście. W przypadku SMS-ów obowiązują podobne reguły zabezpieczające, które uzupełnia możliwość konfiguracji powiadomień. Tablica, czyli centralnie umieszczony przycisk z etykietą „Dashboard”, przenosi użytkownika do podsumowania, w którym można poznać liczbę zablokowanych połączeń i SMS-ów, a także wykonać kopię zapasową wiadomości (w tym celu konieczna jest rejestracja w serwisie NQ). Jest jednak coś, co wyróżnia tą aplikację, na tle konkurencji. To „przestrzeń prywatna”, w której można zabezpieczyć połączenia i SMS-y od wybranych kontaktów przed wzrokiem wścibskich osób. Niestety, ta funkcja dostępna jest tylko w wersji Premium, której aktywacja wiąże się z opłaceniem abonamentu (1 miesiąc – 3,69 zł, 3 miesiące – 7,38 zł).

Jak zablokować niechciane połączenia na smartfonie z Androidem? - opinie i komentarze (4)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Stanisław
17-01-2016 - 17:01:57
Proszę o wyjaśnienie dlaczego miałbym płacić za taką aktywację do blokady niechcianych numerów??
  (0)
Odpowiedz
Następne kary__
30-07-2014 - 14:19:49
Szykują się następne kary. Polskie prawo mówi jednoznacznie że ofiara jest zobowiązana zgłosić te telefony i sms-y
  (0)
Odpowiedz
Kancelaria prawna
30-07-2014 - 11:19:39
STALKING Jeśli ofiara takiego działania poczuje się zagrożona lub uzna, że natręt narusza jej prywatność, to będzie mogła złożyć na policji wniosek o ściganie stalkera. Sprawca narazi się wówczas na karę do 3 lat pozbawienia wolności. Tak samo karane będzie podszywanie się pod inną osobę przez wykorzystywanie jej wizerunku i danych. Przepis ten będzie można zastosować np. wtedy, gdy stalker stworzy fikcyjny profil na portalu społecznościowym i zacznie nas oczerniać lub będzie zamawiał na portalach aukcyjnych towary na nasze nazwisko. O wiele większa kara – do 10 lat więzienia – ma grozić stalkerowi wtedy, gdy jego ofiara będzie próbowała popełnić samobójstwo. Wtedy przestępstwo ma być ścigane z urzędu, czyli niepotrzebne będą wnioski ofiary o ściganie natręta. W kodeksie karnym pojawił się nowy art. 190a § 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozba­wienia wolności do lat 3. § 2. Tej samej karze podlega, kto, podszywając się pod inną osobę, wykorzystuje jej wizerunek lub inne jej dane osobowe w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej. § 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego. Kiedy pisanie SMS-ów zacznie być przestępstwem? Niestety stosowanie nowych przepisów w praktyce może być niemałym problemem. Pisaliśmy o tym w artykule Po ilu SMS-ach trafimy do więzienia? - Brak precyzyjnego określenia zjawiska stalkingu w noweli będzie powodował trudności w interpretacji – tłumaczył dla e-prawnik.pl Radosław Pluciński, radca prawny wrocławskiego oddziału Chałas i Wspólnicy Kancelaria Prawna. Sprzyjają temu nieprecyzyjne określenia w nowym przepisie: uporczywe nękanie, poczucie zagrożenia czy istotne naruszenie prywatności. - Co będzie kiedy np. mężczyzna wysyła nowo poznanej kobiecie SMS-y czy kwiaty, chcąc nawiązać kontakt. Jak to ocenić? Który SMS będzie nękaniem i kiedy? Czy częste kontakty listowne i e-maile to już przestępstwo? – zastanawiał się Pluciński. Ponadto nowe przepisy nie określają czasu trwania stalkingu. Nie ma problemu przy podszywaniu się pod kogoś innego. Tutaj jasne jest, że wystarczy jednokrotne działanie – np. założenie przez stalkera konta na Facebooku na nasze nazwisko lub umieszczanie naszych zdjęć w internecie. Nie wiadomo jednak, jak interpretować przepisy w przypadku nękania ofiary np. SMS-ami. Czy tygodniowe nękanie będzie już przestępstwem? A może będziemy musieli znosić natrętne wiadomości o wiele dłużej? Ocena postępowania sprawcy i ofiary może więc stanowić niemałe wyzwanie dla wymiaru sprawied
  (0)
Odpowiedz
prawnik
30-07-2014 - 11:15:39
Za uporczywe telefony oraz SMS-y najczęściej odpowiada operator. Należy takie wiadomości archiwizować i przekazywać prokuraturze.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się