Czasami zdarza się, że aplikacja Sklep Play odmawia posłuszeństwa. Zdarza się, że sklep w ogóle nie chce się załadować, albo nie udaje mu się ściągnąć żadnej aplikacji wywalając przy tym błędy o numerach 495, 504 czy bardzo popularny 194. Co robić w takiej sytuacji?

Wyczyść pamięć podręczną Sklepu Play

W większości przypadków wystarczy opróżnić pamięć podręczną Sklepu Play. Pamięć podręczna jest miejscem, gdzie aplikacja tymczasowo przechowuje dość niewielką ilość danych. Przechodzimy do ustawień, następnie do sekcji Aplikacje i tam wybieramy Sklep Google Play. Znajdziemy się w menu, gdzie na dole możemy przycisk „Opróżnij cache” (pamięć podręczną) i wciskamy go.

 

Wyczyść dane Sklepu Play

Jeśli pierwszy sposób nie pomoże, to trzeba sięgnąć po nieco mocniejszy środek. W tym samym menu co w poprzednim podpunkcie wybieramy „Wyczyść dane”, co spowoduje m.in. wyczyszczenie informacji dot. logowania do konta, ale także być może zażegna problem.

 

Odinstaluj aktualizacje Google Play

Zdarza się, że aktualizacje aplikacji Sklepu Play zainstalują się nie do końca poprawnie, albo będą sprawiać kłopoty. W tym samym menu co poprzednio wystarczy wybrać opcje „Odinstaluje aktualizacje”.

Po tym zabiegu należy znaleźć nieco starszą, ale wciąż aktualną wersję Google Play i zainstalować ją ręcznie. Najlepiej do tego nadaje się serwis APK Mirror.

 

Wyczyść pamięć podręczną Usług Google Play

Usługi Google Play to działająca w tle usługa, która łączy wszystkie usługi Google, odpowiada za ich synchronizacje, współdziałanie itp.

Ona także czasami może odpowiadać za nieprawidłowe działanie Sklepu, dlatego gdy nic nie pomaga należy przejść do ustawień, menu ustawień Aplikacji (tak jak w pierwszym podpunkcie) i wybrać Usługi Google Play i tam wybrać „Opróżnij cache”.

 

Resetowanie konta Google

To już ostateczność. Jeżeli pozostałe metody nic nie pomogą, to pomóc może już tylko klasyczny „reset”. W tym przypadku reset konta Google, które trzeba usunąć i dodać ponownie.

Przechodzimy do ustawień, wybieramy sekcję „Konta i synchronizacja”, wybieramy Google i nasze podstawowe konto (adres Gmail), a następnie z menu z prawego górnego rogu klikamy w „Usuń konto”. Później dodajemy je ponownie celem korzystania z Gmaila, Sklepu Play i pozostałych usług.

Fot. Fotolia, wł.

 

Nie działa Sklep Google Play? Oto, co możesz zrobić - opinie i komentarze (8)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Maria
15-01-2020 - 11:20:17
Nie mogę się zalogować do konta w Google wpisuje dobry E - mail i hasło i nic nie pomaga
  (0)
Odpowiedz
edy
11-08-2016 - 13:24:44
miałem problem z google play po resecie ustawien fabrycznych jedynie co pomoglo to pobranie apki sklepu google play na komputer i przeniesienie instalki na tablet i na tablecie zainstalowałem google play i po problemie pozdrawiam :)
  (0)
Odpowiedz
janaszak180
15-04-2016 - 07:07:43
Czemu nie mogę nic pobrać chociasz mam konto założone
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
15-04-2016 - 19:47:42
Witam, Sugeruje kontakt z działem TechDesk: TechDesk: *7242 (2,46 pln/mi n) codziennie 7:00-23:00. Re g: www.t-mobile.pl Nie możes z się połączyć? Wyłączenie b lokady połączeń z numerami P remium: wyślij SMS o treści POL ANULUJ pod nr 80450 (0 z ł). Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
15-04-2016 - 19:11:28
Witam, Sugeruje kotakt z działem TechDesk: TechDesk: *7242 (2,46 pln/mi n) codziennie 7:00-23:00. Re g: www.t-mobile.pl Nie możes z się połączyć? Wyłączenie b lokady połączeń z numerami P remium: wyślij SMS o treści POL ANULUJ pod nr 80450 (0 z ł). Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
janaszak180
15-04-2016 - 07:07:41
Czemu nie mogę nic pobrać chociasz mam konto założone
  (0)
Odpowiedz
sangszu
23-02-2016 - 18:22:24
Nie dzaiła zaden sposob . wchodzac w sklep play pokazuje mi sie komunikat sprawdzam dane . Po krotkiej chwili automatycznie cofa sie do menu glownego . nie wiem o co chodzi .
  (0)
Odpowiedz
kotki123
30-01-2016 - 07:43:20
Dlaczego nie mogę włączyć sklep pl bo chce gry pobrać.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Smartfony pełnią dzisiaj funkcję aparatów fotograficznych. W końcu, zawsze mamy je pod ręką. Dowiedz się, jak przesyłać zdjęcia prosto na twój komputer - bez pośrednictwa kabli. Idealnym telefonem do tego jest ZTE Grand X In.

ZTE Grand X In ma przyzwoity aparat fotograficzny, warto więc korzystać z jego możliwości. Ale, czy chce nam się podłączać smartfon kablem do komputera za każdym razem, gdy chcemy zgrać na peceta zdjęcia? No cóż, jesteśmy gatunkiem, który ceni wygodę i warto powierzyć to nudne zadanie jakiemuś automatowi. Będzie to proste. Wszytko zajmie kilka minut.

Skorzystamy z pomocy darmowej aplikacji Dropbox. Po zainstalowaniu jej na telefonie nasze zdjęcia będą automatycznie przesyłane do dropboksowej chmury. Inaczej mówiąc, nie musimy się w ogóle przejmować tą sprawą. Zdjęcia zawsze znajdziemy na swoim pececie, niemal magicznie. Możemy też uzyskać dostęp do nich z każdej przeglądarki internetowej, a więc - niekoniecznie musimy sięgać po swój komputer.

Co należy zrobić? Przejdźmy do widoku aplikacji (środkowy przycisk ekranu głównego, ten z sześcioma kropkami w kółku). Tam znajdziemy aplikację Sklep Play. Po jej uruchomieniu telefon zapyta o nasze konto Google, no chyba że je wcześniej aktywowaliśmy. Jeśli mamy konto pocztowe Gmail, to jesteśmy “w domu” - wystarczy wpisać dane tego konta. Jeśli nie mamy konta Gmail, cóż, pozostaje nam założyć takowe w serwisie gmail.com. Po zalogowaniu się do Sklepu Play wpiszmy w wyszukiwarce “Dropbox”. Przejdziemy do strony tej aplikacji i pobierzmy ją. Znajdziecie ją także tutaj.

Każde nowe zdjęcie, które wykonaliśmy trafi do dropboksowej chmury. Kiedy? Oczywiście, przy pierwszym kontakcie telefonu ze znajomą siecią Wi-Fi.

Następnie, uruchamiamy aplikację Dropbox i rejestrujemy się. Trzeba podać imię i nazwisko, nazwę konta i hasło (te dane warto sobie zanotować i trzymać w poufnym miejscu). Następnie musimy tylko aktywować  konto Dropbox. Przechodzimy dalej i pojawia się ekran zatytułowany “Save your photos automatically”. Tutaj mamy do wyboru dwie opcje. Jeśli wybierzemy “Wi-Fi only”, to nasz telefon prześle zdjęcia do chmury tylko wtedy, gdy będzie połączony z jakąś siecią Wi-Fi (na przykład w naszym domu). To rozwiązanie sprawia, że nie będziemy dodatkowo płacić za przesyłanie zdjęć poprzez sieć komórkową. Ale, jeśli mamy jakiś bogatszy pakiet danych, to możemy skorzystać z opcji “Wi-Fi or data plan”. Jak to działa? Jeśli jesteśmy w zasięgu sieci Wi-Fi, to telefon prześle zdjęcie przy jej wykorzystaniu. Ale, jeśli w pobliżu nie ma żadnej zaprzyjaźnionej sieci Wi-Fi - skorzysta z naszego pakietu danych w T-Mobile.

Pozostaje nam jeszcze zdecydować, czy chcemy do Dropboksa przesłać już zrobione zdjęcia. Do tego służy pole z ptaszkiem “Upload existing photos and videos” - jeśli je zaznaczymy, tak się stanie. W sumie to wygodne, bo od razu stworzymy archiwum istniejących zdjęć. Polecamy skorzystać z tej opcji, szczególnie jeśli wybraliśmy wcześniej “Wi-Fi only”.

Następnie wybieramy “Turn on” - i gotowe. Każde nowe zdjęcie, które wykonaliśmy trafi do dropboksowej chmury. Kiedy? Oczywiście, przy pierwszym kontakcie telefonu ze znajomą siecią Wi-Fi lub od razu - jeśli wybraliśmy drugą wspomnianą wcześniej opcję.

Dzięki Dropbox będziemy mogli przerzucić zdjęcie naszych pupili na komputer bez kabelka.

No dobrze, a gdzie są nasze zdjęcia? Są, jakkolwiek to brzmi, w chmurze. Jak się do nich dostać? Wystarczy zalogować się utworzonym wcześniej loginem i hasłem na stronie dropbox.com. To możemy zrobić z każdego komputera. Ale nasz domowy komputer lepiej wyposażyć w aplikację Dropbox, która będzie na bieżąco wgrywała na niego nowe zdjęcia. Po jej instalacji Dropbox pojawi się w naszym systemie jako zawsze dostępny, wirtualny dysk twardy. Nasz komputer zadba już o aktualizowanie bazy zdjęć. Podsumowując, w ten sposób zyskamy do nich błyskawiczny dostęp.

Jak to działa w praktyce? Załóżmy że będąc poza domem zrobiliśmy kilka zdjęć. Wracamy do domu. Telefon łączy się z naszą siecią Wi-Fi i automatycznie wgrywa zdjęcia do chmury. Włączamy komputer, a ten pobiera je do katalogu Dropbox. Nie musimy wykonywać żadnych czynności, wszystko działa automatycznie. Tak więc - uruchamiamy komputer i po chwili znajdziemy na nim swoje zdjęcia. Prawda, że wygodne? O kablach możemy zapomnieć. W dodatku - wszystkie nasze zdjęcia będą w jednym miejscu. Na koniec warto dodać - Dropbox jest darmowy, ale nie bez limitu. Jeśli potrzebujemy dużo miejsca na dane - trzeba będzie je dokupić. Polecamy jednak usuwanie najstarszych zdjęć, dzięki czemu zrobimy miejsce na nowe. Darmowy limit wystarczy zresztą na długo.

<p><em>Zapraszamy Was do obejrzenia naszej wideo-recenzji tego telefonu!</em></p>

Jak działa Dropbox na ZTE Grand X In? - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Slannesh
09-01-2013 - 23:12:15
Oj T-mobile nie postaraliście się miałem spory problem z przesyłaniem pliku za pomocą usb z komputera na owy ZTE. Występował reset fona i błąd przy przesyłaniu pliku. Na szczęście znalazłem na oficjalnej stronie ZTe patch naprawiający wasz błąd. "Grand X IN SD card upgrading instruction &amp; software package(T-Mobile)". Jeśli nie zadziała oddaje do gwaranci. Ta i jeszcze spam dostane zaraz za potwierdzenie przetwarzania danych osobowych na e-mail-.-?
  (0)
Odpowiedz
krys
19-12-2012 - 00:14:25
Ostatnio nabyłam w T-Mobile Smartfona ZTE Grand X In - poszukuję szczegółowej instrukcji w j.polskim ,podobnej jak dla ZTE Blade.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Oficjalna aplikacja Facebooka dla urządzeń z systemem operacyjnym Android doczekała się aktualizacji, która znacznie przyspieszyła jej funkcjonowanie. Jest wyraźnie lepiej!

Jednym z największych problemów oficjalnych aplikacji mobilnych Facebooka było ich wolne działanie. Napisałem "było", bo na szczęście ten problem jest już nieaktualny. Jakiś czas temu zostało to naprawione w przypadku systemu iOS, a teraz stosowna aktualizacja została wypuszczona z myślą o użytkownikach Androida.

Facebook 2.0 jest już dostępny do darmowego pobrania z Google Play. W przypadku nowej wersji aplikacji zrezygnowano z języka HTML5 na rzecz natywnego kodu Androida. Dzięki temu aplikacja działa znacznie szybciej i sprawniej, niż miało to miejsce w przypadku jej poprzedniej wersji. Dzięki aktualizacji aplikacja nieznacznie zmieniła się również pod względem wizualnym, ale są to wyłącznie drobne, kosmetyczne zmiany.

Facebook dla Androida działa teraz znacznie szybciej - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Telefony czasami szwankują. Niestety, trudno zabezpieczyć się przed ewentualną awarią naszego mobilnego urządzenia, bo technologia bywa złośliwa. I to niezależnie czy mamy do czynienia z iPhone, Samsungiem, Sony, HTC czy Nokią. Jednak zanim zabierzemy nasz telefon do salonu warto sprawdzić czy jesteśmy w stanie sami przywrócić go do życia.

W tym poradniku chcemy Wam opowiedzieć co zrobić, jeżeli nasze urządzenie mobilne zaczyna szwankować. Na początek podpowiemy jakie czynności możemy wykonać sami, aby nie musieć jechać do salonu. To zaoszczędzi nam sporo zachodu i cennego czasu.

Oto kilka naszych wskazówek.

1. Podłącz urządzenie do ładowarki i pozostaw na dłuższy czas do naładowania. Nasz smartfon lub tablet mógł intensywnie działać przez kilka godzin, co kompletnie go wyczerpało.

2. Wyłącz i włącz sprzęt. To naprawdę pomaga! Mamy XXI w., ale sporo urządzeń nadal działa na przysłowiową "korbkę".

3. Jeśli jest to możliwe spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne. Pamiętaj jednak o zachowaniu najważniejszych danych.

4. Sprawdź i zainstaluj dostępne aktualizacje oprogramowania. Z najnowszym oprogramowaniem nasze urządzenie może działać szybciej i płynniej. Wiadomości o aktualizacjach szukajcie tutaj.

5. Podłącz urządzenie do komputera i wykonaj synchronizację.

6. Sprawdź czy na stronie producenta nie ma informacji dotyczących danego problemu. W końcu kto najlepiej zna swój produkt jak nie producent?

7. Skontaktuj się z infolinią T-Mobile. Wszystkie numery znajdziecie tutaj. Dodatkowo przez T-Mobile Trendy możecie napisać do naszego konsultanta. Wejdźcie tutaj.

Pamiętajcie, że większość problemów można łatwo i szybko rozwiązać bez konieczności wysyłania urządzenia do naprawy.

W przypadku szwankującego smartfona spróbujmy "uzdrowić" go sami. Jeżeli nie uda nam się nic zdziałać, skontaktujmy się z salonem T-Mobile!

Co zrobić jeżeli nic nie pomaga?  

Jeśli żadna z powyższych czynności nie pomogła lub Twoje urządzenie jest uszkodzone mechanicznie zapraszamy do najbliższego sklepu T-Mobile w którym zostaniesz fachowo obsłużony oraz dostaniesz telefon zastępczy na czas naprawy.  
Możesz również zgłosić się bezpośrednio do serwisu producenta.

Co zabrać ze sobą w czasie reklamacji?

- Urządzenie i akcesoria (jeśli usterka dotyczy ładowania to zabierz ładowarkę, jeśli jest problem z dźwiękiem to zabierz słuchawki)

- Dokument potwierdzający zakup urządzenia (faktura, paragon, umowa z operatorem) oraz kartę gwarancyjną. W przypadku gdy nie potrafisz odnaleźć dokumentów potwierdzających zakupu nie martw się -  skontaktuj się ze sklepem T-Mobile, jeżeli będzie to możliwe postaramy się odnaleźć dokumenty potwierdzające zakup i które wydamy w formie duplikatu oczywiście jeżeli są wystawione na Ciebie.

WAŻNE! Przed oddaniem sprzętu do serwisu koniecznie wykonaj kopię ważnych dla Ciebie danych.

Wysyłka uszkodzonego urządzenia kurierem

Jeśli będziesz wysyłać urządzenie za pośrednictwem kuriera zapakuj bezpiecznie urządzenie w oryginalne opakowanie producenta lub opakowanie zastępcze.

Upewnij się ze urządzenie nie przemieszcza się wewnątrz opakowania zewnętrznego – może to spowodować uszkodzenia w transporcie.

Dopilnuj poprawnego wypełnienia listu przewozowego, w polu uwagi na liście przewozowym koniecznie zapisz model i numer seryjny wysyłanego urządzenia.


Odbierając naprawiony sprzęt z serwisu sprawdź dokładnie przesyłkę przy kurierze. Ewentualne późniejsze reklamacje dotyczące paczki mogą nie zostać uwzględnione.

Fot. Fotolia

Nie działa mi telefon. Co zrobić? - opinie i komentarze (10)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

monika
11-10-2019 - 08:53:34
chciałabym sie dowiedziec bo mam ubezpieczony telefon gdzie mam zadzownic zeby odoac telefon do naprawy
  (0)
Odpowiedz
mikolaj
21-08-2016 - 10:03:34
nie mogę włączyc telefonu kod nip jest przyjęty,wyskakuje napis brak usługi
  (0)
Odpowiedz
natalka
20-08-2016 - 13:27:38
Dzien dobry nazywam się Natalia Stolarczyk chciałam się zapytac jak odblokować tablet (android) zeby nie jezdzcić i wyłanczać
  (0)
Odpowiedz
Sabina
27-03-2016 - 22:48:04
Dobry wieczór nazywam się Galus Sabina ostatnio w waszym salonie zakupiłam telefon sony xperia e 4 i wzięłam ten telefon na tatę Galus Kazimierza i mam takie pytanie bo mój telefon dostał się w niepowołane ręce i ktoś mi zablokował kod dostępu do tego telefonu.Chciałam się dowiedzieć jak odblokować ten kod dostępu?Jeśli można to prosiłabym o jak najszybszą odpowiedź.
  (0)
Odpowiedz
slawek72
14-03-2016 - 14:40:04
Witam W moim sony xperia m2 nie działają wibracje co zrobić?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
15-03-2016 - 12:43:31
Witaj. Jeśli w ustawieniach masz wszystko prawidłowo włączone, to pozostaje kontakt z serwisem producenta. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
kotlet44
06-03-2016 - 08:09:37
zmieniłem wzór i zapomniałem zbyt wiele prób narysowania wzoru kto może mi pomóc proszę
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
10-03-2016 - 09:28:17
Witaj. W takiej sprawie zapewniamy wsparcie techniczne na infolinii TechDesk. Infolinia dostępna pod numerami *7242 (2,46 pln/min) dla T-Mobile i Heyah lub 708477242 (2.58 pln/min) dla pozostałych sieci. Infolinia dostępna codziennie w godzinach 7:00-23:00. Regulamin na www.t-mobile.pl. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
kotlet44
06-03-2016 - 08:07:54
zbyt wiele prób narysowania wzoru
  (0)
Odpowiedz
patrycja.kwiecinska@onet.pl
14-02-2016 - 12:24:41
zbyt wiele prób narysowania wzoru ?
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się