Porady

03.04.2012
Sony Xperia S - porady, z których na pewno skorzystasz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Odkrywamy przed wami ciekawe i mało znane funkcje smartfonu Sony Xperia S.

Ekspresowe telefonowanie do wybranej osoby

Dzwonisz do kogoś wyjątkowo często? Warto ułatwić sobie życie i wgrać na pulpit przycisk połączenia telefonicznego do takiej osoby. Oszczędzi to trochę czasu - zamiast wchodzić do trybu Telefon i wybierać kontakt (nawet jeśli jest w ulubionych), będziemy mieli go zawsze pod ręką. W tym celu wystarczy przytrzymać palec na pulpicie i z wyświetlonych opcji wybrać Skróty. Następnie wybieramy z listy Telefonowanie bezpośrednie i wskazujemy kontakt. Od tej pory będziemy mogli błyskawicznie dzwonić do wskazanej osoby.

Dodaj szybko e-mail lub numer telefonu do kontaktów

Jeśli dostaniesz maila lub SMS-a z numerem telefonu czy adresem e-mail, to możesz szybko zapisać je w kontaktach. Wystarczy przytrzymać palcem na ekranie numer telefonu lub adres, by wyświetliła się opcja Dodaj do kontaktów.

Kalkulator naukowy

Potrzebujesz w kalkulatorze pierwiastkowania lub cosinusa? Nic prostszego. Wystarczy uruchomić zwykły kalkulator i… obrócić telefon do pozycji poziomej. Aplikacja przełączy się w tryb naukowy, z zaawansowanymi funkcjami. 

Schowaj klawiaturę ekranową

Wyświetliłeś klawiaturę, ale chcesz jeszcze zerknąć na to, co znajduje się pod nią? Nic prostszego, wciśnij przycisk Cofnij (lewy). Oczywiście, możesz włączyć ponownie klawiaturę, dotykając pola tekstowego.

Ekspresowe przejście do wybranej strony WWW

Identycznie jak w poprzednim przypadku - możesz na pulpicie stworzyć skrót do wybranej strony. Z przeglądarki przejdź do zakładek i wybierz Dodaj sk. do ekranu głównego. Uwaga, dodawać możemy tylko strony już zapisanie w zakładkach. Aby dodać stronę do zakładek, przejdź w przeglądarce do Zakładki i dotknij miniatury strony, a następnie wybierz Dodaj.

Wyświetl wszystkie uruchomione aplikacje

Wystarczy, że przytrzymasz przycisk Home (czyli środkowy). W ten sposób możesz też przełączać się pomiędzy uruchomionymi aplikacjami.

Jak błyskawicznie wpisać polską literę

Gdy używasz klawiatury, przytrzymaj palec na danej literze (np. a), by wyświetlić opcję wpisania ą. Zdjęcia palca z ekranu spowoduje wpisanie ą do tekstu. Oczywiście, ta opcja pozwala również wybrać znaki diakretyczne innych języków, jednak automatycznie sugeruje najpierw polskie.

Sony Xperia S - porady, z których na pewno skorzystasz - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Podziel się