Urządzenia z systemem od Google cieszą się ogromną popularnością. Jednym z głównych producentów telefonów działających pod kontrola Androida jest tajwański gigant HTC. Sprawdziliśmy dla Was, w jaki sposób wymieniać dane między komputerem, a telefonami HTC z Androidem.

Do synchronizacji danych między komputerem, a urządzeniami marki HTC działającymi pod kontrolą systemu Android, wykorzystuje się aplikację producenta o nazwie HTC Sync. Pobrać ją można po przejściu na stronę producenta, wybierając kolejno Pomoc, a następnie wskazując posiadany przez nas produkt z dostępnej listy. W naszym przypadku jest to HTC Desire HD. Po przejściu na stronę produktu wybieramy zakładkę Pobieranie. Wyświetlone zostaną dostępne pliki na serwerze producenta, gotowe do pobrania. Jeżeli plików jest dużo, można je łatwo przefiltrować, by wyświetlane były jedynie Aplikacje. Pobieramy pozycję opisaną jako Aplikacja HTC Sync dostępna dla wszystkich telefonów HTC z systemem Android & HTC Smart.

Jeżeli do odtwarzania muzyki na komputerze używamy takich aplikacji, jak iTunes firmy Apple, czy Windows Media Player od Microsoftu i posiadamy gotowe listy utworów, możemy je również zaimportować do naszego telefonu HTC.

Pierwsze uruchomienia

Po zakończeniu procesu instalacyjnego, uruchamiamy program i podłączamy telefon przewodem USB. Rozpocznie się instalacja sterowników dla telefonu. Na jego ekranie pojawi się możliwość wyboru trybu działania urządzenia. Wskazujemy HTC Sync. Czekamy na nawiązanie połączenia. Przy pierwszym uruchomieniu zostaniemy poproszeni o nadanie nazwy dla podłączonej komórki. Możemy wpisać dowolną i kliknąć Zapisz. Od tej chwili program HTC Sync jest gotowy do pracy.

Dodajemy pliki muzyczne

Z menu po lewej stronie klikamy w sekcję Muzyka. W prawym górnym grogu wyświetlanej pozycji pojawi się przycisk opisany jako . Klikamy nań myszką. Aktywowana zostanie wcześniej niepodświetlona funkcja Synchronizacji utworów. Wystarczy zaznaczyć „ptaszka” potwierdzającego chęć aktywowania funkcji, a następnie kliknąć Dodaj. W wyświetlonym oknie odszukujemy folderu z naszą bazą audio. Rozpocznie się przetwarzanie danych przez program HTC Sync. By utwory znalazły się w pamięci telefonu HTC, wystarczy wcisnąć myszą w przycisk Synchronizuj teraz, w prawym górnym rogu. Na ekranie pojawi się informacja, iż trwa synchronizacja. W zależności od ilości danych do załadowania, synchronizacja informacji ze smartfonem będzie trwa od kilku do nawet kilkudziesięciu minut.

Synchronizacja list odtwarzania

Jeżeli do odtwarzania muzyki na komputerze używamy takich aplikacji, jak iTunes firmy Apple, czy Windows Media Player od Microsoftu i dodatkowo posiadamy w którejś z tych aplikacji gotowe listy utworów, możemy je również zaimportować do naszego telefonu HTC. Znacząco uproszcza to budowanie nowej bazy muzycznej w programie HTC Sync, ponieważ nie ma potrzeby wskazywania folderów z plikami audio na komputerze, które u większości osób na pewno nie są posegregowane. Import ulubionych list utworów pozwoli nam zapanować nad umieszczanymi w pamięci plikami audio i zaimportować tylko faktycznie te ulubione. By tego dokonać, zamiast dodawać folder przez opcję Synchronizuj utwory z, klikamy w Synchronizuj utwory z iTunes i Windows Media Player. W zależności od wielkości naszej bazy utworów i dostępnej pamięci w telefonie HTC, wybieramy opcję Wszystkie utwory i listy, bądź Wybrane listy odtwarzania, by zaimportować jedynie wybrane przez nas listy z jednej z opisywanych aplikacji. By ulubiona muzyka znalazła się w pamięci komórki, klikamy Synchronizuj teraz.

Dodajemy zdjęcia

Bardzo podobnie obchodzimy się ze zdjęciami. Do przesłania ich do pamięci komórki użyjemy opcji dostępnych w sekcji Galeria. Tutaj również do aktywacji funkcji użyjemy przycisku opisanego jak . W przypadku zdjęć, synchronizacja wykonywana jest obustronnie. Zdjęcia zapisane w telefonie (na przykład wykonane wbudowanym aparatem) są pobieranie z pamięci smartfona i zapisywane w pamięci komputera. Natomiast zdjęcia z biblioteki zdjęć mogą być importowane do telefonu HTC. Pierwszą funkcję uruchomimy zaznaczając „ptaszka” przy opcji Skopiuj zdjęcia urządzenia do komputera. Natomiast by telefon automatycznie synchronizował zdjęcia zapisane na dysku, wystarczy zaznaczyć Synchronizuj zdjęcia zapisane w komputerze z, i kliknąć przycisk Dodaj. Podobnie jak w przypadku muzyki, na ekranie wyświetlone zostaną dyski komputera, gdzie trzeba będzie wskazać folder z zapisanymi na nich zdjęciami. By zdjęcia zostały wymienione między urządzeniami, należy wcisnąć przycisk Synchronizuj teraz.

Zsynchronizuj organizer

Program HTC Sync pozwala również na zaimportowanie naszych informacji zapisanych w kalendarzu aplikacji Microsoft Outlook, oraz Kalendarzu Windows. Funkcje odpowiadające za wymianę tych informacji znajdziemy w kategorii Kalendarz. Nie ma jednak sensu z niej korzystać, jeżeli dane te synchronizujemy przy użyciu Exchenga w sposób bezprzewodowy z pozycji telefonu. Aplikacja od HTC w analogiczny sposób synchronizuje również kontakty.

Ulubione strony również w telefonie

Korzystając z popularnych przeglądarek internetowych, jakimi niewątpliwie są Internet Explorer oraz Mozilla Firefox, możemy bez problemu przenieść wszystkie ulubione adresy zapisane w tych programach, do pamięci naszego telefonu. Wystarczy wybrać z kategorii Zakładki, przeglądarkę internetową, z której mają zostać pobrane informacje.

Dokumenty zawsze z Tobą

Ostatnią funkcją programu synchronizującego HTC Sync jest synchronizacja dokumentów. Obsługiwana jest wymiana danych w obie strony. Wszystkie dokumenty zapisane w pamięci komórki po zaznaczeniu opcji Skopiuj wszystkie pobrane dokumenty poczty do komputera będą zapisywane w pamięci komputera, by w razie utraty telefonu nie przepadły razem z nim. Natomiast by mieć wszystkie pliki zawsze przy sobie, wystarczy wybrać folder, w którym są przechowywane dokumenty, by HTC Sync zawsze dodawał nowe pozycje do pamięci smartfona.

Działanie jako dysk przenośny

Jedną z zalet telefonów z Androidem jest możliwość działania jako dysk przenośny. Pozwala ona na zapisane dowolnych danych w pamięci smartfona i zabranie ich ze sobą w dowolne miejsce. Wystarczy po podłączeniu przewodu z wyświetlonego menu wybrać opcję Napęd Dyskowy i potwierdzić przyciskiem Gotowy. System Windows wykryje nasze urządzenie jako dysk przenośny, do którego będziemy mogli przenosić dane przy użyciu eksploratora Windows metodą chwyć i upuść.

Synchronizacja danych w HTC z Androidem - opinie i komentarze (3)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

krzysztof
31-12-2015 - 10:18:17
Witaj. Od 2 dni próbuję znaleźć coś pod linux i niestety dupa blada :( Dyskryminują nas :( !!!
  (0)
Odpowiedz
adam30
20-04-2012 - 22:10:20
dam30@wp.plobrac aplikacje do synchronizowania mojego HTC Desire na Androidzie z moim komputerem na Linuxie? Czyli aplikacje na komputer pod Linuxa? Bo nigdzie nie moge znalezc, a przeciez Android to Linux wiec aplikacja powinna byc pod Linuxa . Nie mamy w domu ani jednego komputera z Windows bo jest nam zbedny, korzystamy od lat z Linuxa i nie zamierzam kupowac Windows by podlaczyc tel z Linuxem by miec zarzadzanie telefone z komutera. Ma ktos jakies namiary na oprogramowanie od HTC pod Linux? czy jest to dyskryminacja uzytkownikow Linux?
  (0)
Odpowiedz
Denisss
06-06-2011 - 15:12:04
No i wszystko działa! Dzięki :)))))
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

O tym jak światłowody, sieć i transmisja danych działają w sieci naszej sieci porozmawialiśmy z Eugeniuszem Kordiaszem, Kierownikiem Działu Rozbudowy Sieci Transmisyjnych.

Hanna Daniewska: Co jest w tej chwili najczęściej wykorzystywane do transmisji danych?

Eugeniusz Kordiasz: Najnowocześniejszym medium stosowanym do transmisji danych w sieciach telekomunikacyjnych jest światłowód (ang. Fiber Optic Cable). Jest on obecnie bardzo chętnie stosowany do budowy sieci szkieletowych (sieć łącząca 12 głównych miast w Polsce) i agregacyjnych (sieć, która podłącza mniejsze miasta do sieci szkieletowej) ze względu na możliwości przesyłania sygnału na duże odległości oraz bardzo dużą maksymalną przepustowość łącza. Kolejną ważną zaletą światłowodu jest to, że jest obojętny na zakłócenia elektromagnetyczne, szumy oraz jest odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne. Niestety, technologia ta ma też wady: nie jest tania, a kable światłowodowe charakteryzują się niewielką elastycznością. Nie można ich wyginać pod dowolnym kątem.

Jak to działa?

Transmisja danych za pomocą światłowodu polega na wysyłaniu za pomocą lasera lub diody LED wiązki świetlnej. Impulsy świetlne odbierane są po drugiej stronie przez elementy światłoczułe np. fotodiody. Dla usprawnienia przesyłania danych stosuje się zazwyczaj dwa przewody kierunkowe. Jest to tak zwana praca w trybie full-duplex.


HD: A jak sytuacja wygląda w PTC?

EK: W PTC wykorzystujemy światłowody do budowy transmisyjnej sieci szkieletowej, łączącej duże miasta, a w nich nasze obiekty centralowe. Ponadto wykorzystujemy je do budowy sieci agregacyjnej, łączącej tzw. punkty agregujące ruch. Sieć agregacyjna jest w wielu punktach połączona z siecią szkieletową. Łącza światłowodowe wykorzystujemy w naszej sieci, budując również sieci dostępowe w dużych ośrodkach. Polega to na tym, że przy ich pomocy łączymy w struktury pierścieniowe najważniejsze obiekty w miastach: centrale, nasze salony, galerie handlowe, miejskie punkty agregujące ruch oraz same stacje bazowe GSM/UMTS.

HD: Czyli zdarzyło się niemożliwe... Wspominałeś, że to dość droga technologia.

EK: Tak, ale w przypadku wymaganych dużych przepływności w sieci szkieletowej i agregacyjnej nie ma innej alternatywy. Również w sieci dostępowej przy niewielkich odległościach pomiędzy stacjami bazowymi to tańsza technologia niż łącza mikrofalowe. Sieci światłowodowe PTC budujemy w różnych modelach, zawsze kierując się potrzebami ruchowymi, możliwościami fizycznymi oraz analizą finansową rozwiązania technicznego.
Istniejące modele rozbudowy sieci światłowodowej to krótkoterminowa dzierżawa, leasing finansowy lub kupno istniejących zasobów oraz budowa lub współdzielona budowa z partnerem światłowodów w dzierżawionej lub własnej kanalizacji. Wybieramy zawsze z możliwych modeli rozwiązanie najbardziej korzystne dla PTC.  W ciągu ubiegłego roku powiększyliśmy swoją sieć światłowodową o ponad 2500 km do w sumie ponad 8000 km. Dzięki temu kolejne stacje bazowe podłączane są do dotychczasowej infrastruktury światłowodowej, co zapewnia możliwość dostarczania klientom najwyższej jakości usług szerokopasmowych oraz gwarantuje niezbędną pojemność sieci transmisyjnej dla dynamicznie rosnącego ruchu mobilnego internetu.

O światłowodach, sieci i transmisji danych - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Systemowe zabezpieczenia smartfonów z Androidem skutecznie uniemożliwiają dostęp do danych zgromadzonych w pamięci urządzenia osobom, które znalazły się w jego posiadaniu. Ale jak zabezpieczyć się, gdy nasze pliki atakowane są z zupełnie innej strony?

Szyfry – w cyfrowych czasach coraz rzadziej kojarzą się z niemiecką Enigmą, która umożliwiała bezpieczne przekazywanie poleceń do wywiadów wojskowych. Ale tak jak wtedy, tak i dzisiaj wykorzystywane są do zabezpieczania danych w sposób uniemożliwiający ich odczytanie osobom, które nie dysponują odpowiednim kluczem. Dzisiaj wrogie jednostki nieprzyjaciela zastąpiły chytre zastępy programistów, które tylko czekają na chwilę naszej nieuwagi.

Chmury obliczeniowe to szansa, bo ułatwiają dostęp do plików, ale i zagrożenie, bo wprawni informatycy mogą przebić się przez osłony dostawcy usług i wykraść nasze dane. Jeśli przechowujemy nasze pliki w Sieci lub gromadzimy w pamięci swojego smartfonu bardzo „wrażliwe” dane, warto zastanowić się nad ich dodatkowym zabezpieczeniem. 

System Android, począwszy od wersji 3.0, umożliwia zaszyfrowanie danych przechowywanych w pamięci urządzenia. Ale zanim to zrobimy należy pamiętać o konsekwencjach, jakie niesie ze sobą poprawa bezpieczeństwa. Szyfrowanie obejmuje wyłącznie pamięć wewnętrzną, więc pliki zapisane na karcie pamięci nadal obciążone są ryzykiem odczytu przez niewłaściwe osoby. Inną wadą jest brak możliwości szybkiego włączenia lub wyłączenia szyfrowania danych – te mogą być procesowane przez system nawet kilka godzin, a wyłączenie tej opcji możliwe jest tylko przez przywrócenie smartfonu do ustawień fabrycznych, co wiąże się z utratą wszystkich danych. Może się też okazać, że wzrośnie poziom zużycia energii i transfer danych, ale – jak twierdzi Google – problem jest marginalny. Jeśli więc bardziej cenimy sobie bezpieczeństwo danych niż wyżej wymienione niedogodności, aktywujmy Szyfrowanie danych w opcjach konfiguracyjnych zabezpieczeń, które znajdziemy w ustawieniach systemu.

Pliki zapisane na karcie pamięci można zaszyfrować przy pomocy jednego z wielu darmowych narzędzi dostępnych w Google Play. Wśród nich znajdziemy SecretVaultpro, który potrafi zaszyfrować dane w specjalnym folderze na karcie pamięci. Aby stworzyć „kryptę”, bo takim mianem określany jest ów folder, należy kliknąć w przycisk „Create Vault” i ustawić ośmioznakowe hasło. Po tej operacji na karcie pamięci pojawi się plik o nazwie „SecretVaultpro”, do którego można uzyskać dostęp tylko po jego otworzeniu („Open Vault”). Wówczas możliwe będzie skopiowanie do niego wszystkich plików, które mają być zaszyfrowane. Zamykamy „kryptę” poleceniem „Close Vault”, a folder zamienia się w zwykły plik (choć określenie „zwykły” jest tu chyba nie na miejscu).

Użytkownicy popularnych dysków sieciowych, takich jak Dysk Google, Dropbox czy Box.net, mogą zaszyfrować pliki zapisane w chmurze dzięki aplikacji BoxCryptor. System działa na wszystkich popularnych systemach operacyjnych – tych dużych (Windows, Mac, Linux) i tych małych (iOS, Android). Po instalacji wszystkie nasze pliki będą szyfrowane podczas przesyłania 256 – bitowym kluczem, a jeśli to za mało, dostęp do aplikacji można dodatkowo zabezpieczyć kodem PIN. Teraz, aby uzyskać dostęp do danych zgromadzonych na dyskach sieciowych, konieczna będzie instalacja aplikacji BoxCryptor na wszystkich urządzeniach, które łączą się z nimi.

Fot. Corbis, Google Play

Szyfrowanie danych w Androidzie - opinie i komentarze (20)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Bbq
02-04-2016 - 15:09:29
Ustawienia/moje urządzenia/ekran blokady wybierasz na opcje jaką chcesz
  (0)
Odpowiedz
Kiner
08-12-2015 - 03:32:36
Witam! Chciałam założyć hasło na telefonie, i przez pomyłkę zamiast wziąść "blokada ekranu" wzielam "zaszyfruj" nie dokończyłam tego ponieważ żeby dokończyć trzeba mieć conajmniej 80% bateri, a ja nie miałam. Teraz chciałabym to cofnąć. Jest taka możliwość? Jeśli tak prosiłabym o pomoc jak mam to zrobić.
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
08-12-2015 - 17:46:18
Witam. Na to pytanie najlepiej odpowie nasz specjalista. W związku z tym, serdecznie zapraszam do kontaktu z Serwisem Obsługi Technicznej „Tech Desk” dostępnym pod numerem *7242 (Koszt połączenia to 2 PLN netto/minutę – numer dostępny dla klientów sieci T-Mobile) lub 708477242 (dla Klientów innych operatorów, koszt połączenia wg taryfy). Serwis Obsługi Technicznej jest dostępny codziennie w godzinach 7:00 – 23:00. Regulamin serwisu znajduje się na stronie internetowej www.t-mobile.pl. Pozdrawiam!
  (0)
Odpowiedz
Misiarika
01-12-2015 - 12:04:02
Witam, Konfigurowałam służbową pocztę na telefonie i za skutkowało to zaszyfrowaniem telefonu. Każdorazowo muszę wprowadzać PIN Czy dostęp do telefonu i danych mam tylko ja czy także w jakiś sposób przez pocztę mój pracodawca? Czy taka konfiguracja została narzucona odgórnie przez pracodawcę czy po prostu pośpieszna konfiguracja spowodowała takie szyfrowanie i jedynym sposobem jest powrót do ustawień fabrycznych
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
04-12-2015 - 21:06:13
Witam. Na to wygląda, że pośpieszna konfiguracja jest tego przyczyną. Dostęp do telefonu będzie miał każdy, kto zna ten kod PIN. Nikt inny. Nie trzeba przywracać ustawień fabrycznych, jeśli kod PIN jest znany i można odblokować telefon. Blokadę można wyłączyć przez ustawienia telefonu. W przypadku problemów z konfiguracją zapewniamy wsparcie techniczne TechDesk: *7242 (2,46 pln/min) dla T-Mobile i Heyah lub 708477242 (2.58 pln/min) dla pozostałych codziennie 7:00-23:00. Regulamin na www.t-mobile.pl. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
Duży_kaliber
15-11-2015 - 15:27:42
"Witam. Mam problem. Dzisiaj chciałam odpisać na SMS i nagle wyskoczyło mi coś, że ekran główny xperia coś tam został zablokowany czy coś takiego. " Patrycjo, może ktoś zdalnie zablokował Twój telefon? Mąż, kolega, przyjaciółka? przypominam, że sony xperia, jak pewnie wielu innych producentów, oferuje zdalne zablokowanie telefonu w przypadku kradzieży. Polecam się temu przyjrzeć :)
  (0)
Odpowiedz
Mariola
04-11-2015 - 18:37:06
Witam. Chciałam zaszyfrować telefon. Pisało, że potrwa to godzinę i telfon będzie się wyłączał i włączał. Po czym gdy skończylo się szyfrowanie nie chce się włączyć. To znaczy wyskakuje zeby podac haslo ale nawet nie ma gdzie wpisać bo nie wyswietlaja sie cyfry. Telefon tez co chwile oddaje charakterystyczny dźwięk jakby pyknięcia.Co poszło nie tak ?
  (0)
Odpowiedz
Patrycja
27-10-2015 - 20:15:34
Witam. Mam problem. Dzisiaj chciałam odpisać na SMS i nagle wyskoczyło mi coś, że ekran główny xperia coś tam został zablokowany czy coś takiego. Telefon wyłączył się sam z siebie. Włączyłam go i mam wpisać właśnie ten kod, ale problemem jest to, że nie szyfrowałam danych w telefonie. Jak mam znaleźć ten kod? Czy w ogóle odzyskam to co było na telefonie? Karta pamięci z tego telefonu też została wyczyszczona?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
27-10-2015 - 21:28:51
Witam, w przypadku problemów z konfiguracją zapewniamy wsparcie techniczne TechDesk: *7242 (2,46 pln/min) dla T-Mobile i Heyah lub 708477242 (2.58 pln/min) dla pozostałych, codziennie 7:00-23:00. Regulamin na www.t-mobile.pl. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
Daniel
25-10-2015 - 17:16:41
Witam Serdecznie. Mam następujący problem.. Chciałem zaszyfrować sobie telefon ale po restarcie wyświetla mi się okienko Encryption failed. i pisze dalej.. Unable to complete encryption because of interruption. Perform factory data reset (erasing all your data) before use. After resettnig, try encrypting device again. Robię reset z trybu recovery ale nic nie pomaga dalej to samo okienko sie włącza po Logo SAMSUNG. Co mogę teraz zrobić?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
27-10-2015 - 18:57:40
W przypadku problemów z konfiguracją zapewniamy wsparcie techniczne TechDesk: *7242 (2,46 pln/min) dla T-Mobile i Heyah lub 708477242 (2.58 pln/min) dla pozostałych, codziennie 7:00-23:00. Regulamin na www.t-mobile.pl. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
19-10-2015 - 09:36:45
Niestety, zawsze skutkuje to utratą danych. Warto co jakiś czas wykonać kopię zapasową danych, aby uniknąć takiej sytuacji.
  (0)
Odpowiedz
paullaff
17-10-2015 - 12:19:56
Witam, zaszyfrowałam tablet samsung galaxy tab 4. Chciałabym go odszyfrować ale czytałam że trzeba przywrócić dane fabryczne a to skutkuje usunięciem danych czy jest jakaś inna możliwość odszyfrowania mojego sprzętu?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
19-10-2015 - 09:36:50
Niestety, zawsze skutkuje to utratą danych. Warto co jakiś czas wykonać kopię zapasową danych, aby uniknąć takiej sytuacji.
  (0)
Odpowiedz
paullaff
17-10-2015 - 12:19:54
Witam, zaszyfrowałam tablet samsung galaxy tab 4. Chciałabym go odszyfrować ale czytałam że trzeba przywrócić dane fabryczne a to skutkuje usunięciem danych czy jest jakaś inna możliwość odszyfrowania mojego sprzętu?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
19-10-2015 - 09:37:35
Niestety, zawsze skutkuje to utratą danych. Warto co jakiś czas wykonać kopię zapasową danych, aby uniknąć takiej sytuacji.
  (0)
Odpowiedz
katem
18-09-2015 - 18:08:46
Witam, rozladowal mi sie telefon a gdzy wlaczylam go do ladowania wyswietlilo mi sie ze telefon zaszyfrowany aby odszyfrowac nalezy wpisac haslo , ale ja nigdy nie szyfrowalam telefonu , co w takiej sytuacji moge zrobic ? Telefon mam od 2 lat w t mobile na doladowania.
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
25-09-2015 - 20:10:19
Witam. Jeśli telefon jest zaszyfrowany, a nie zna Pani hasła do jego odblokowania, należy wykonać twardy reset. Powoduje on usunięcie danych z telefonu oraz samej blokady. W tej sprawie zapewniamy wsparcie techniczne TechDesk: *7242 (2,46 pln/min) dla T-Mobile i Heyah lub 708477242 (2.58 pln/min) dla pozostałych codziennie 7:00-23:00. Regulamin na www.t-mobile.pl. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
Amauda
15-12-2014 - 14:30:19
A jak to cofnąć? Jeśli zaszyfrowałam telefon, mogę go odszyfrować?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
15-12-2014 - 15:30:35
Witam Serdecznie, Bardzo proszę o dokładniejszy opis problemu. Do szyfrowania zazwyczaj używana jest dana aplikacja która daję taką możliwość. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Opera Software wydała nową wersję przeglądarki Mini na urządzenia z Androidem, w której na szczególną uwagę zasługuje pojawienie się usprawnień obejmujących oszczędzanie przesyłanych danych.

0

Ocena autora

Opera Mini na Androida już od dłuższego czasu ma tryb oszczędzania danych. Teraz Norwegowie poszli o krok dalej i wprowadzili możliwość wyboru jednej z dwóch opcji: Wysoki i Ekstremalny. Pierwsza opcja jest nowa i sprawia, że dane są kompresowane po stronach serwerów Opery, ale nie wpływa to na zmiany w wyglądzie stron. Natomiast opcja Ekstremalny jeszcze bardziej kompresuje dane (oszczędność przesyłanych danych wynosi nawet 95%), ale pogorszeniu ulega wygląd stron. Co możecie zobaczyć na poniższym zrzucie opublikowanym przez Operę (tryb Ekstremalny po lewej).

Opera Mini na Androida

Ponadto nowa Opera mini to uproszczony interfejs dla zapisanych stron i zakładek, udoskonalenia obejmujące pobieranie dużych plików w trybie kompresji, nowa, pełnoekranowa galeria dla kart i poprawki z zakresu użyteczności oraz stabilności. Opera wierzy, że jej przeglądarki do 2017 roku będzie używać około 275 milionów użytkowników Androida. Firma widzi sukces przede wszystkim na rynkach rozwijających się, gdzie internet jest wolny, a kompresowanie stron znacząco przyspiesza ich wczytywanie. Przeglądarkę Opera Mini na Androida możecie pobrać w Google Play.

Źródło: informacja prasowa

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Opera Mini na Androida z udoskonaleniami dla trybu oszczędzania danych (wideo) - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Chrome
10-09-2015 - 18:12:52
Ktoś jeszcze używa Opery?
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się