Weźmy za przykład smartfon Samsunga. Jak włączyć w nim taką funkcję? Przechodzimy do ustawień telefonu i wybieramy menu „Dźwięki i powiadomienia”.
Opcja ta domyślnie jest wyłączona. Wybieramy „Nie przeszkadzać” i klikamy na suwak „Włącz zgodnie z planem”.
Odblokują nam się opcje dni, godziny rozpoczęcia i zakończenia trybu, kiedy to nie będą nam przeszkadzać żadne powiadomienia oprócz alarmów (budzików).
Jak ustawić wykrywanie komendy OK Google na dowolnym ekranie?
Alarmy stanowią wyjątek (sekcja na górze tego menu). Wyjątkiem mogą być też powiadomienia o połączeniach i wiadomościach. Możemy dodatkowo np. ustawić wyjątki dla połączeń i/lub wiadomości tylko dla ulubionych kontaktów.
Włączony tryb „Nie przeszkadzać” poznamy po specjalnej ikonie zakazu w lewym górnym rogu naszego telefonu.
„Nie przeszkadzać” można w razie potrzeby szybko wyłączyć z poziomu szybkich ustawień z wysuniętej górnej bleki.
Inni z kolei uważają, że animacje w Androidzie 5.0 i 6.0 są tak ładne, że warto je delikatnie wydłużyć dla podkreślenia dobrego designu systemu.
Jeżeli chcemy zmienić ustawienia animacji w Androidzie, to musimy wpierw odblokować specjalne „Opcje programisty”.
Przechodzimy do menu ustawień, a następnie do mieszczącego się na samym końcu menu o nazwie „Informacje o telefonie” (lub „Informacje o urządzeniu”, w zależności od smartfona czy tabletu).
W tym menu szukamy opcji „Numer kompilacji” i uderzamy w nią palcem kilkakrotnie aż pojawi się komunikat „Jesteś teraz deweloperem!”
Teraz gdy cofniemy się do głównego menu ustawień – widoczna będzie zakładka „Opcje dla programistów”. Przechodzimy do niej.
Zjeżdżamy w dół i odnajdujemy trzy opcje (reszta w ogóle nas nie interesuje i nie powinniśmy ich dotykać) o nazwie „Skala animacji okna/przejścia/długości animacji (ten ostatni może też się kryć pod nazwą „Skala trwania animatora”).
Wszystkie ustawione są domyślnie na 1x, ale wybierając każde z nich możemy ustawić skalę animacji na mniejszą (szybsze animacje), większą (dłuższe animacje) lub całkowicie je wyłączyć (brak animacji).
Smart Lock - mądra blokada ekranu dla smartfonów z Androidem
Należy też pamiętać, że niektóre animacje (np. niektórych elementów interfejsu) mogą zmienić swoją prędkość dopiero po ponownym uruchomieniu urządzenia.
Fot. Fotolia, wł.
Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.
Ustawiamy automatyczny tryb Nie przeszkadzać w Androidzie - opinie i komentarze (0)
Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.