Dzisiaj Internet jest wszędzie – w komputerach, telefonach, telewizorach, aparatach – wszędzie, gdzie tylko można wykorzystać chociaż cząstkę możliwości Sieci. Smartfon z Androidem nie tylko stanowi małe „okno na świat”, ale może nawet je „otwierać” na innych urządzeniach tam, gdzie dostęp do Internetu jest ograniczony. Jak udostępniać połączenie internetowe na urządzeniu z Androidem?

Możliwość udostępniania łącza internetowego stanowi bardzo dużą zaletę systemu Android, która często była obiektem zazdrości użytkowników alternatywnych platform. Ale stało się tak dopiero, gdy „zielony system” osiągnął wersję 2.2, bo w każdej poprzedniej tethering, bo tak fachowo określa się udostępnianie łącza, możliwy był dopiero po instalacji zewnętrznego oprogramowania. Wersję systemu można sprawdzić w opcji ustawień „Informacje o telefonie” (lub innej dostępnej na ostatniej pozycji listy), pod etykietą „wersja systemu Android”. Jeśli jest wyższa niż 2.2, a producent nie wprowadził żadnych ograniczeń, Twoje urządzenie może pełnić rolę modemu. Dzięki temu uzyskamy dostęp do Internetu także wtedy, gdy nie ma w pobliżu hot-spotów z Internetem bezprzewodowym lub sieciowym - wykorzystamy połączenie komórkowe.

Aktywacja

Aby dostać się do ustawień punktu dostępowego należy wybierać kolejne opcje w zależności od zainstalowanej wersji systemu:

  • Android 2.3: Menu > Ustawienia > Sieci bezprzewodowe >Tethering i punkt dostępu
  • Android 4.0: Menu > Ustawienia > Więcej… (w grupie „Komunikacja”) > Udostępnianie internetu

Zostaną wyświetlone opcje udostępniania, których zakres zależy zarówno od producenta sprzętu, jak i oprogramowania. Oznacza to, że część właścicieli urządzeń z systemem Google może udostępniać połączenie przez Wi-Fi, Bluetooth i USB, inni tylko przez Wi-Fi, a jeszcze inni nie mogą robić tego wcale.

Konfiguracja

Podczas udostępniania Internetu drogą radiową (Wi-Fi) należy zawsze liczyć się z ryzykiem, że ktoś może podłączyć się do naszego punktu wyczerpując dostępny pakiet danych. Warto więc udać się do zaawansowanych ustawień, gdzie można określić metodę zabezpieczenia i hasło, a także nazwę, przez którą nasz telefon lub tablet będzie rozpoznawany w „eterze”.

W przypadku opcji „Router Bluetooth”, po włączeniu konieczne będzie odnalezienie urządzenia na komputerze i wykonanie tzw. parowania, czyli autentyfikacji przez podanie określonego hasła. Najpierw trzeba jednak zadbać, aby smartfon lub tablet był widoczny przez inne urządzenia. Należy w tym celu zaznaczyć odpowiednią opcję w ustawieniach Bluetooth.
Ustawianie zabezpieczeń nie jest konieczne w przypadku opcji udostępniania USB, bowiem telefon podłączony jest bezpośrednio do komputera, z którym dzieli łącze.

Fot. Livetech24,  Talk Android

Udostępnianie Internetu na Androidzie - opinie i komentarze (8)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Klaudia
29-12-2015 - 19:28:36
Jak można sprawdzić naliczanie danych przy tej opcji?
  (0)
Odpowiedz
mal
09-12-2015 - 18:31:09
jak mam udostępnić internet z telefonu huawei y6
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
09-12-2015 - 19:47:46
Witam, Pragnę poinformować, że na to pytanie najlepiej odpowie nasz specjalista. W związku z powyższym, serdecznie zapraszam do kontaktu z Serwisem Obsługi Technicznej „Tech Desk” dostępnym pod numerem *7242 (koszt połączenia to 2 PLN netto/minutę – numer dostępny dla klientów sieci T-Mobile) lub 708477242 (dla Klientów innych operatorów, koszt połączenia wg taryfy). Serwis Obsługi Technicznej jest dostępny codziennie w godzinach 7:00 – 23:00. Regulamin serwisu znajduje się na stronie internetowej www.t-mobile.pl Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
du[a
27-02-2015 - 15:52:42
Ten srrona była przydatna (y)
  (0)
Odpowiedz
Artek09
08-07-2014 - 17:31:02
A skąd ja mam wziąść to hasło ??
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
09-07-2014 - 08:20:50
Witam. Hasło ustawiasz samodzielnie w konfiguracji sieci WiFi w opcji udostępniania internetu. W przypadku problemów proponuję kontakt z infolinią wsparcia technicznego TechDesk: *7242 (2,46 pln/min) dla T-Mobile i Heyah lub 708477242 (2.58 pln/min) dla pozostałych codziennie 7:00-23:00. Regulamin na www.t-mobile.pl. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
ania
31-10-2013 - 14:50:12
jak włączyć wifi w telefonie samsung galaxy trend po wejśćiu w wifi jest napis dodaj sieć po kliknięciu w napis wyświetla mi się napis SIDD SIECI: i jest puste pole niżej jest napis; BEZPIECZEŃSTWO i jest puste pole co trzeba wpisać w te puste pola Z GÓRY DZIĘKUJE ZA POMOC
  (0)
Odpowiedz
perek
28-10-2013 - 15:28:53
Witam. Posiadam telefon Huawei ascend Y300. Mam problem z udostępnieniem sieci z laptopa do tego telefonu. Potrzebne są jakieś sterowniki? Pomocy.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Znajomości nawiązujemy na każdym kroku. Nowa praca, szkoła, koleżanki z jogi... dziś również za pośrednictwem Internetu. Niezmiennie popularne, dzięki swobodzie wyboru czasu, miejsca i rozmówcy, są czaty. Dzięki nam i Ty możesz zapoznać się z kilkoma zasadami poruszania się w niezmierzonej przestrzeni internetowego czatu.

Przykładowa sytuacja - spacer zatłoczonym chodnikiem, ocieranie się o setki kurtek, mnóstwo nowych twarzy, uśmiechów przeplatanych z obojętnością i zdenerwowaniem. Nagle ktoś z tłumu zaczyna śpiewać Ci piosenkę, po czym pyta, jak minął dzień. Zaskakujące? W „realu” pewnie tak, ale nie w wirtualnym świecie anonimowych twarzy, w którym „realne” zasady i konwenanse zastępuje spontaniczność, ciekawość i frajda z nieograniczonej możliwości poznawania nowych ludzi.

Say hi!

Mechanizm jest prosty - wystarczy wejść. Chatroulette, Omegle, Anicechat... Możliwości jest wiele, fenomen zbiorczy. Geniusz tkwi w prostocie. Każde z nich opiera się na rozmowie z losowo wybraną osobą, przy czym niektóre, oprócz klasycznej „pisaniny”, mają jeszcze kamerkę i mikrofon. Co jest powodem ich ogromnej popularności? Przede wszystkim pierwotna ciekawość i przystępna forma. Niezależnie od tego, czy akurat jemy śniadanie, pijemy drugą kawę czy przeglądamy wiadomości, krótka wymiana zdań z kimś z drugiej strony globu nie stwarza żadnego problemu. Dodając do tego fakt, że tego typu portale są skarbnicą anegdot i zabawnych sytuacji, trudno nie ulec pokusie wpisania w pasek adresu nazwy jednej z wymienionych stron.

Najczęściej popełnianym błędem w pierwszych sekundach rozmowy jest o dziwo pytanie z gatunku ASL (age, sex, location), które traktowane jako zapowiedź nudnego i przewidywalnego do granic możliwości wywodu (...)

ASL? Disconnected

Najczęściej popełnianym błędem w pierwszych sekundach rozmowy (pomijając te oczywiste) jest o dziwo pytanie z gatunku ASL (age, sex, location), które traktowane jako zapowiedź nudnego i przewidywalnego do granic możliwości wywodu, jako wstęp sprawdza się średnio. Może inaczej: nie sprawdza się w ogóle. Stąd też łatwo zaobserwować np. na wspomnianym Chatroulette wysyp kosmitów, superbohaterów z kreskówek, ludzi-drzew, ekscentrycznych gitarzystów, a nawet sobowtóra Baracka Obamy. Ważne, żeby zaskoczyć. Barierą są także stereotypy, przez które połowa rozmówców po słowie „Russian” rozłączy się lub co najwyżej, w przypływie życzliwości, zapyta, czy właśnie pijemy wódkę. Nie jest to jednak regułą. Znacznie poważniejszy problem dotyczy użytkowników z gatunku „hulaj dusza”, którzy zaśmiecają portal beztroskim ekshibicjonizmem, czekając na chociażby kilkusekundową publiczność. Ale i na nich jest sposób, którego tak bardzo brakuje w „realu” i dla którego warto choć raz odwiedzić wirtualne konwersatorium. Wystarczy z dziką satysfakcją nacisnąć magiczne „next”.


Czasami na Czatruletce nieświadomie stać się możemy elementem wielkiego show:

A czasem spotkać osoby, delikatnie mówiąc, dziwne:


Dołącz do Power Chat!

Jeśli lubisz poznawać nowych ludzi, różne kultury i mniej lub bardziej skrajne poglądy lub zwyczajnie chcesz porozmawiać z kimś spoza własnego „podwórka”, wypróbuj aplikację Power Czat. Dzięki niemu możesz rozmawiać z ludźmi
z wybranego kraju.


Power Czat umożliwia użytkownikom T-Mobile tworzenie własnych profili oraz udostępnianie na nich filmików i zdjęć, sprawdzonych przez moderatorów.

Świat na wyciągnięcie klawiatury - opinie i komentarze (3)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

tnwpz
17-11-2010 - 17:40:46
Nigdy mnie to nie kręciło. Jakieś rozmowy z zupełnie obcymi ludźmi. Nuda.
  (0)
Odpowiedz
k4j4k
02-11-2010 - 17:46:21
fajny ten koncert na czacie w pierwszym wideo :) chodziło się po czatach swego czasu, ale kamera do komputera to było wtedy raczej udziwnienie :( może być fajnie, gdy już znajdziemy kogoś do rozmowy, lecz na takich serwisach to więcej szalonych i niespełnionych się ukazuje niż normalnych ludzi..;/
  (0)
Odpowiedz
20thcentury
02-11-2010 - 15:57:08
Heh, i pomyśleć, że pamiętam czasy, kiedy jedyną formą takiej komunikacji był IRC.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Za coraz lepszą jakością zdjęć i filmów w nowoczesnych komórkach idą coraz ciekawsze funkcje udostępniania. Pstryk i wyślij – tyle wystarczy, by podzielić się fotkami ze znajomymi w ciągu paru sekund. To coś, czego nie potrafi większość aparatów kompaktowych dostępnych na rynku.

Aparaty kompaktowe? Dzisiaj coraz rzadziej decydujemy się na zakup kieszonkowych „małpek”, bo producenci telefonów skutecznie je wypierają, montując moduły fotograficzne o coraz lepszych parametrach. Dzisiaj nie liczy się już tylko liczba megapikseli - ważniejsza jest optyka, dzięki której możemy pstrykać dobre jakościowo fotki. Ale i na tym polu smartfony niebezpiecznie zbliżyły się do niewielkich aparatów, skutecznie wypychając je z naszych kieszeni, co potwierdzają coraz gorsze wyniki sprzedaży, a nawet brak ciekawych rozwiązań na berlińskich targach IFA 2012. Można nawet powiedzieć, że to właśnie kompakty zaczynają gonić smartfony, uzbrajając się w funkcje udostępniania treści. Problem w tym, że nowoczesne komórki poszły już dalej, dużo dalej.

Sposób udostępniania powinien zależeć od wielkości zdjęcia i filmu – te małe można z powodzeniem wysyłać przy pomocy wiadomości e-mail lub MMS, ale te większe mogą wymagać użycia zewnętrznego oprogramowania. Aby wywołać funkcję udostępniania treści wystarczy otworzyć Galerię, przytrzymać palec na wybranej fotografii, a następnie kliknąć w przycisk oznaczony symbolem trzech połączonych kropek. Wówczas pojawi się kilka głównych opcji, których pełną listę można podejrzeć po kliknięciu w przycisk „Pokaż wszystkie”. Zakładając, że nasz materiał nie zajmuje więcej niż 20 MB (tyle standardowo wynosi limit pojedynczej wiadomości e-mail), możemy zdecydować się na opcję Gmail lub Poczta - plik zostanie dodany do nowej wiadomości w postaci załącznika. Teraz wystarczy tylko określić odbiorcę i treść wiadomości, a następnie potwierdzić wysłanie. W przypadku wyboru opcji SMS/MMS zdjęcie zostanie przekonwertowane tak, by możliwe było jej wysłanie we wiadomości multimedialnej. Później wystarczy już tylko wybrać odbiorcę i wysłać tak samo, jak zwykłego SMS-a. Wśród pozostałych, systemowych funkcji udostępniania, znajdziemy także Bluetooth, Facebook i inne, umożliwiające przesyłanie plików. 

Dzięki aplikacji Ustream zamienisz swój telefon w kamerę internetową.

Ale tak można dzielić się tylko gotowymi, już zrobionymi zdjęciami i filmami, natomiast aplikacje dostępne dla smartfonów i tabletów umożliwiają o wiele więcej. Ustream i Bambuser to aplikacje, dzięki którym zamienimy smartfona w kamerę internetową – można nadawać na żywo! W obu przypadkach należy najpierw założyć bezpłatne konto, by móc transmitować obraz w czasie rzeczywistym. Można to potraktować jako zamiennik wideorozmów, ciekawą formę prezentacji, możliwość udostępniania materiału kilku osobom jednocześnie. Nasi odbiorcy muszą jedynie kliknąć w odnośnik przekierowujący do strony internetowej wyświetlającej obraz z kamery naszego smartfonu. Bambuser oferuje zaawansowane opcji konfiguracyjne jakości dźwięku i filmu, bo pamiętajmy, że im gorsza jakość, tym niższa transmisja danych, co może mieć szczególne znacznie w przypadku korzystania z sieci GSM. Funkcje Ustream wykraczają poza zwykłe udostępnianie treści – można oglądać materiały innych użytkowników. Te zostały podzielone na kategorie, ale można także oglądać tylko transmisje na żywo.

Fot. Google Play

Udostępniaj zdjęcia i filmy na Androidzie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Google udostępniło stabilne wydanie przeglądarki Chrome 47 na urządzenia z Androidem. W tym wydaniu na szczególna uwagę zasługuje nowa funkcja z myślą o pobieranych plikach.

Chrome47 to najnowsza wersja popularnej przeglądarki Google na urządzenia z Androidem. Aplikacja nie doczekała się zbyt wielu zmian widocznych gołym okiem, ale pojawiła się funkcja, którą z pewnością docenią ci z was, którzy pobierają wiele plików.

Smartfon i tablet - wybierz zestaw idealny na prezent

Teraz po pobraniu danego pliku wyświetla się baner w dolnym lewym rogu przeglądarki. Widzimy nazwę pliku oraz przycisk OTWÓRZ. Dotknięcie kontrolki spowoduje uruchomienie pobranego pliku. Jest to bardzo wygodne, gdyż w ten sposób otrzymujemy szybszy dostęp do ściąganych plików.

 

Poza tym w tej wersji Chrome poprawiono wiele błędów, w tym jeden związany z wyświetlaniem artefaktów przy prawej krawędzi okna aplikacji oraz liczne luki w zabezpieczeniach. Tylko w tym miesiącu Google wypłaciło szukaczom dziur ponad 105 tysięcy dolarów.

Chrome 47 na Androida jest wdrażany etapami. Jeśli jednak jesteście nieco bardziej zaawansowanymi użytkownikami Androida, to nie musicie czekać na aktualizacje automatyczne. Program w postaci pliku APK możecie pobrać stąd.

Źródło: Android Police

 

Google udostępnia Chrome 47 na Androida. Sprawdźcie co nowego - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

HTC Desire 820 w Internecie taniej!
Podziel się