Google Now jest jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym asystentem głosowym. Na Androidzie jego działanie możemy usprawnić i przyspieszyć drobną zmianą w jego ustawieniach. Dostęp do niej nie jest jednak oczywisty.

Uruchamiamy więc Gogle Now i przechodzimy do jego ustawień.

 

Tam znajdujemy opcje „Wyszukiwanie głosowe” i interesującą nas sekcję „Wykrywanie *Ok Google*”.

Zobacz smartfony z Androidem w e-sklepie

Okaże się, że opcja wyszukiwania na dowolnym ekranie nie będzie dostępna, ponieważ nie jest ona obsługiwana w naszym ojczystym języku. Da się to jednak łatwo obejść.

 

Cofamy się do poprzedniego menu i wybieramy „Języki”. Nie musimy zmieniać polskiego na angielski – możemy ustawić angielski jako język główny, a polski jako dodatkowy. Od tego momentu Google Now będzie nasłuchiwać naszych komend zarówno w języku angielskim, jak i polskim.

Zmieniamy szybkość/wyłączamy animacje w Androidzie

Od teraz też w sekcji „Wykrywanie *Ok Google*” będziemy mogli włączyć wykrywanie naszego głosu na dowolnym ekranie.

 

Możliwe też będzie włączenie opcji Zaufanego głosu, dzięki któremu będzie można… odblokować ekran naszym głosem. To ciekawa forma zabezpieczenia telefonu, ale bezpieczniejszą metodą jest PIN, wzór czy odcisk palca (jeśli jest obsługiwany).

Jak zmienić ikony na pulpicie bez zmieniania launchera

Podczas konfiguracji wykrywania „Ok Google” możemy zostać poproszeni o przeszkolenie naszego telefonu w celu poprawnego wykrywania naszego głosu.

 

Trzeba będzie 3 razy powtórzyć frazę „Ok Google” – warto nagrać tę frazę za każdym razem nieco inaczej (z inną barwą głosu, w formie pytającej czy nieco bardziej szeptem).

Fot. Fotolia, wł.

Jak ustawić wykrywanie komendy Ok Google na dowolnym ekranie? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Huawei P8 Lite Dual SIM w zestawie z tabletem Huawei MediaPad T1 8.0. Sprawdź!
Podziel się