22.11.2011

Z iOS do komputera

Domyślnym narzędziem synchronizacji urządzeń z iOS jest aplikacja iTunes. To przez nią przesyła się muzykę, książki do iPhone'a czy iPada i to przez nią możemy synchronizować obrazki i filmy z dowolnie wybranym folderem na komputerze. Nie jest to najwygodniejszy sposób, zwłaszcza jeśli zbiory zdjęć czy filmów trzeba przenieść na inny komputer, który np. nie ma zainstalowanego programu iTunes. Istnieją jednak wygodniejsze sposoby ich przenoszenia nie tylko na dowolny komputer ale czasem też na drugiego iPhone'a czy iPada.

Zdecydowanie najlepszym narzędziem do wysyłania pojedynczych czy całych zbiorów zdjęć i filmów pomiędzy urządzeniami z iOS i komputerami, są działające w tandemie aplikacje PhotoSync na iOS oraz PhotoSync Companion dla komputerów Mac lub PC. Pozwalają one na przesyłanie pojedynczych lub wielu zdjęć i filmów nie tylko z iPhone'a lub iPada ale także w drugą stronę, na te urządzenia.

PhotoSync umożliwia wygodne i szybkie przesyłanie zdjęć i filmów do i z iPhone'a i iPada.

Nie małym problemem jest przesyłanie muzyki znajdującej się w iPhone lub iPadzie do komputera. Pomóc tutaj może program Song Exporter Pro. Zamienia on urządzenie w serwer, z którego w prosty sposób, za pośrednictwem przeglądarki www można pobrać znajdującą się na nim muzykę.

W przypadku przesyłania z iPhone'a lub iPada, wystarczy zaznaczyć odpowiednie zdjęcia i filmy, a następnie stuknąć w czerwoną ikonę synchronizacji. Pozostaje tylko wybrać odpowiednią opcję przesyłania (cały zbiór, tylko nowe lub zaznaczone zdjęcia), a następnie określić, gdzie dane pliki mają trafić. Mogą być to znajdujące się w tej samej sieci WiFi komputery Mac lub PC z Windows, z zainstalowanym programem PhotoSync Companion, a także inne iPhone'y i iPady. Mogą to być także wybrane serwisy społecznościowe takie, jak Flickr, Picassa, Facebook, SmugMug, a także wspomniany już wirtualny dysk DropBox lub konto FTP.

Song Exporter Pro to szybkie udostępnianie muzyki z iPhone'a lub iPada poprzez www.

Nie małym problemem jest przesyłanie muzyki znajdującej się w iPhone lub iPadzie do komputera. Pomóc tutaj może program Song Exporter Pro. Zamienia on urządzenie w serwer, z którego w prosty sposób, za pośrednictwem przeglądarki www można pobrać znajdującą się na nim muzykę. Wystarczy stuknąć w dużą, okrągłą ikonę przedstawiającą nutki i wybrać utwory, które mają być udostępnione. Aplikacja wyświetli numer IP, który następnie należy wpisać w pasku adresu przeglądarki www na komputerze. Użytkownik znajdzie tam stronę z listą udostępnianych utworów. Można je pobrać na dysk lu odtwarzać bezpośrednio w przeglądarce. Co nie mniej ważne, są to nie tylko pliki muzyczne, ale także przypisane do nich grafiki i wszelkie inne informacje. Dostęp do udostępnionych utworów można ograniczyć za pomocą hasła. W ten sposób muzyka nie trafi w niepowołane ręce.

Innym, skutecznym i do tego darmowym rozwiązaniem problemów z przenoszeniem zdjęć i filmów z urządzeń z systemem iOS na komputery jest wielokrotnie już wspominany dysk w chmurze usługi DropBox, której aplikacje mobilne dostępne są na niemal każdą platformę.

Z iOS do komputera - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Stało się, nowy system Apple ujrzał światło dzienne. Piąta odsłona iOS wprowadza wiele wyczekiwanych zmian i udogodnień dla posiadaczy urządzeń: iPhone, iPad i iPod.

O systemie iOS 5 pisaliśmy już niejednokrotnie. Apple chwali się, że lista zmian obejmuje ponad 200 pozycji. I trzeba uczciwie przyznać - jest imponująca. Fani systemu od dawna wiedzieli czego się spodziewać. A to za sprawą licznych relacji użytkowników posiadających konta deweloperskie, którzy pieczołowicie opisywali nawet najdrobniejszą zmianę wprowadzoną w nowej wersji rozwojowej. Teraz Apple udostępnił nową wersję dla wszystkich. Aby ją pobrać należy najpierw zaktualizować iTunes do wersji 10.5, po czym ujrzymy wyczekiwany komunikat o dostępnej aktualizacji. A warto ją przeprowadzić.

Najpoważniejsze zmiany dotyczą nowego systemu powiadomień, które teraz - wzorowane trochę na tych Androidowych - stanowią spójny obszar uruchamiany gestem (przesunięciem palca z górnej krawędzi ekranu w stronę dolnej). Pojawił się też komunikator iMessage, dzięki któremu nawet posiadacze iPodów mogą porozumiewać się z innymi właścicielami i-urządzeń. Świeża bryza zmian odświeżyła również kalendarz, pocztę, klawiaturę, aparat i kilka innych aplikacji.

Każdy może teraz założyć swoje konto z iCloud i cieszyć się darmową przestrzenią dyskową o pojemności 5 GB, na której będą przechowywane nasze dokumenty, zdjęcia, muzyka i filmy. To też nowe konto pocztowe, które cechuje przejrzystość obsługi i ciekawa domena - wszystkie adresy kończą się na @me.com. W chmurze będzie zapisana także kopia zapasowa, a w przypadku zgubienia telefonu, szybko go odnajdziemy z poziomu iCloud.

iOS 5 dostępny jest dla iPhone 3GS i 4, iPod 3 i 4 oraz iPad'ów.

Fot. Apple

iOS 5 z iCloud już jest! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Popularny Instagram w wersji dla iPhone'a i iPada doczekał się najnowszej aktualizacji, która przynosi ze sobą wsparcie dla nowego systemu operacyjnego Apple - iOS 7.

Oficjalna aplikacja popularnego serwisu Instagram została zaktualizowana do wersji 4.2 i tym samym dostosowana do specyfiki systemu operacyjnego iOS 7, który zadebiutował w zeszłym tygodniu. Jakich zmian powinni spodziewać się użytkownicy?

Instagram w wersji dla iOS 7 to przede wszystkim przebudowany interfejs użytkownika, który stał się teraz bardziej płaski, a tym samym lepiej komponuje się z nowym mobilnym systemem Apple. Popracowano też nad stabilnością aplikacji w nowych warunkach, dyktowanych właśnie przez iOS 7. Natomiast to, co może dziwić, to fakt, iż ikona aplikacji nie uległa zmianom i nie stała się bardziej płaska.

Aplikacja Instagram dla iPhone'a jest dostępna za darmo w App Store - pobierz

Instagram dostosowany do iOS 7 - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Piekło zamarzło. W Google Play pojawiła się aplikacja od Apple, służąca do przenoszenia danych ze smartfonu z Androidem na iPhone’a lub iPada. Zgodnie z przewidywaniami Move to iOS nie ma najlepszych ocen.

Aplikacje Google możemy dość łatwo znaleźć w zasobach sklepu dla telefonów z systemem iOS. Do tej pory nie zdarzyło się jednak, aby Apple udostępniło jakąkolwiek aplikację dla Androida w Google Play. Udostępniony wraz z premierą iOS 9 program o nazwie Move to iOS zmienia tę postać rzeczy.

Jest to narzędzie do łatwego przenoszenia danych ze smartfonu z Androidem wprost na urządzenie Apple z wykorzystaniem bezpośredniego połączenia Wi-Fi między obydwoma telefonami. Przeniesiemy w ten sposób listę kontaktów, historię wiadomości, zdjęcia, filmy, konta pocztowe, zawartość kalendarza oraz ulubione z przeglądarki internetowej.

Zgodnie z przewidywaniami, użytkownicy systemu Android nie zostawiają suchej nitki na aplikacji w komentarzach w Google Play. Średnia ocen w momencie publikacji tej wiadomości wynosi zaledwie 1,8. Jeśli przesiadacie się ze smartfonu lub tabletu z Androidem (od wersji 4.0) na iPhone’a lub iPada zachęcamy do przetestowania aplikacji.

Zwróćcie uwagę na komunikat po zakończeniu procesu przenoszenia danych: "Oddaj telefon z Androidem do recyklingu". Jak widać, obie strony nie szczędzą sobie uszczypliwości (#heheszki).

Fot. Fotolia

Move to iOS - aplikacja Apple do przenoszenia danych z Androida - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się