Użytkownicy smartfonów robią masę zdjęć, a modzie na selfie towarzyszy także stosunkowo nowy trend, czyli wywoływanie cyfrowych zdjęć na papierze. Można to zrobić łatwo, tanio i odkryć nowe oblicze zdjęć z wyświetlacza.

Gdy aparaty cyfrowe na dobre rozgościły się na rynku, wielu spośród ich użytkowników przestało wywoływać zdjęcia – mogli je przecież obejrzeć na ekranie komputera czy telewizora. A gdy chcieli któreś wyeksponować w ramce, wystarczyło wywołać te kilka sztuk. Fotografia smartfonowa i tabletowa przyniosła nowe możliwości dzielenia się zdjęciami. Nie trzeba już pokazywać ich znajomym i rodzinie na ekranie w domu czy wysyłać emailem (co przy dużych formatach plików nie zawsze jest wygodne) – można po prostu udostępnić je w serwisach społecznościowych. W ostatnim czasie coś się jednak zmieniło...

Chociaż smartfony mają coraz większe i coraz lepszej jakości wyświetlacze, wielu ich użytkowników zapragnęło powrotu do tradycji i wywołują zdjęcia na papierze. Można to dzisiaj robić bez konieczności przesyłania ich na komputer, szukania zakładu fotograficznego. Mamy odpowiednie serwisy, aplikacje mobilne, a wywoływać nasze wspomnienia możemy nawet na... czekoladzie.

Zobacz fotograficzne smartfony w ofercie T-Mobile:
LG G3 z zestawem kina domowego tylko online
iPhone 6 16 GB
Sony Xperia Z3
Nokia Lumia 930 z przenośnym głośnikiem Nokia 360

Jednym z serwisów, który znany jest zapewne większości fanów Instagrama, jest Instadruk.pl. Oferuje on wywoływanie zdjęć z Instagramu lub też z dysku komputera w formie kwadratu na kilka interesujących sposobów. Można więc zamówić zdjęcia na kwadratowym papierze (24 lub 48 zdjęć za 50 zł), na prostokątnym z białymi ramkami (42 zdjęcia za 50 zł), z podpisami (32 zdjęcia za 50 zł), w grupie od 4 do 16 do kwadratowej ramki (30x30 cm za 49 zł), w formie gry memo (48 kart za 59 zł), plakatu 100 x 50 cm, który pomieści od 50 do 128 zdjęć (77 zł). W ofercie Instadruk jest także bardzo ładny minimalistyczny kalendarz ścienny (13 kart A4 za 59 zł), magnesy (9 magnesów za 35 zł) czy drukowanie fotografii na tabliczce ręcznie robionej czekolady (9 zdjęć za 55 zł).

Wybieranie zdjęć do plakatu na Instadruk.pl jest naprawdę intuicyjne

Mechanizm komponowania własnych plakatów czy mini-plakatów jest bardzo prosty w obsłudze, a gdy nie pobieramy zdjęć bezpośrednio z instagram.com, możemy je wykadrować do kwadratów. Warto dodać jeszcze, że zdjęcia nie są drukowane na zwykłym błyszczącym lub matowym papierze fotograficznym, który niektórzy uznają za profanację. Tutaj w grę wchodzi specjalny satynowy papier o dużej gramaturze, sprowadzany z Francji.

Jeśli zwykły papier fotograficzny nam nie przeszkadza, fotki z Instagramu można wywołać także pojedynczo z kolorowymi ramkami lub bez nich w formacie 10 x 10 cm (od 1 do 49 szt. - 2,49, od 50 szt. - 1,99 zł) na empikfoto.pl lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej. W tym celu należy zalogować się w serwisie, połączyć swoje konto w nim z Instagramem, wybrać zdjęcia i zamówić je, aby już po dobie w salonie Empik lub z rąk kuriera.

Selfie - co to takiego?

Kwadratowe odbitki oferuje także fotomaton.pl. W tym wypadku mają one wymiary 10 x 10 cm i białą ramkę dookoła (1,5 zł za szt., Poczta Polska – 5,5 zł, kurier – 15,50 zł), a wywołane zdjęcia przyjadą do nas pocztą lub kurierem. W ofercie tego sklepu także znajdziemy plakaty złożone z kwadratowych zdjęć, na które wybrać możemy 70 (43 x 62 cm – 40 zł) lub też 105 fotek (43 x 93 cm – 60 zł). Na fotosmereka.pl wywołacie zdjęcia w kwadracie nie ograniczając się do 10 x 10 cm. Są dostępne na papierze fotograficznym błyszczącym lub matowym w pięciu rozmiarach: 9x9 (0,50 zł), 13x13 (1,2 zł), 15x15 (1,8 zł) , 20x20 (4 zł) oraz 25x25 cm (7 zł).

Pstrykamy.pl pozwala zapisać w aplikacji kilka adresów doręczenia, a wysyłka zdjęć jest darmowa

Jeśli nie korzystacie z Instagramu, a mimo to w pamięci waszych telefonów nie brakuje bardzo dobrych zdjęć, możecie je błyskawicznie wywołać także bez konieczności przenoszenia na komputer i z dostawą pod wskazany adres. Do tego przyda się aplikacja Pstrykamy.pl, którą można pobrać za darmo z App Store oraz Google Play (w planach jest także aplikacja dla Windows).

Po jej zainstalowaniu dowiadujemy się, że możemy wydrukować klasyczne prostokątne oraz kwadratowe zdjęcia z Instagrama. Na etapie selekcji zdjęć możemy wybrać te z galerii naszego urządzenia, z Instagrama oraz z Facebooka. Do samej aplikacji logujemy się niezależnie bądź za pośrednictwem Facebooka, a konto ładujemy za pośrednictwem Przelewy24, kartą płatniczą.

Instagram vs VSCO Cam - niepowtarzalne zdjęcia prosto ze smartfona

Każde wybrane do wywołania zdjęcie możemy dodatkowo upiększyć (rozjaśnić, poprawić kolor) oraz dodać do niego elementy dekoracyjne, jak ramki czy naklejki. Aplikacja informuje także, czy zdjęcie ma wystarczająco dobrą jakość. Za 5 zdjęć zapłacimy 4,99 zł, za 10 - 7,99 zł, a za 20 – 12,99 zł. Przesyłka jest w cenie, a zdjęcia dotrą na wskazany adres za pośrednictwem Poczty Polskiej. W aplikacji możemy mieć na stałe zapisane adresy, pod które najczęściej będziemy wysyłać wywołane zdjęcia.

Inną aplikacją do wywoływania zdjęć w kwadracie (10x10 cm) oraz tradycyjnym formacie (10x15 cm), jest Fotolab.co, którą można pobrać z Google Play i App Store. Można drukować zarówno zdjęcia z pamięci smartfona, jaki z Instagrama, Facebooka, Flickra. Za zamówienie zapłacimy za pomocą PayPal lub Przelewy24, a dostawa odbywa się kurierem (20 zł) bądź Pocztą Polską (7 zł). Jedno zdjęcie kosztuje 99 gr. Nie ma tutaj, jak w Pstrykamy.pl, możliwości edycji zdjęć po wybraniu ich do druku.

A jeśli zdjęcia na papierze wam nie wystarczą, zawsze możecie zamówić obudowę ze zdjęciem na swój smartfon lub też etui na tablet. Takie gadżety ma w swojej ofercie kilka rodzimych serwisów.

Zdjęcia ze smartfona wywołasz... na czekoladzie - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Tomek
01-09-2016 - 19:28:15
Nawiązując do druku zdjęć z Instagrama to zapraszam na platformę PikczersBox www.pikczersbox.pl, gdzie wywołujemy zdjęcia prosto z Instagrama na takich produktach jak foto w stylu Polaroid, magnesy, zakładki do książek, plakaty (nawet z 70 zdjęć) i wiele innych. Dodatkowo nasze produkty pakujemy zgodnie z zasadą Eco-friendly packaging. Znajdziecie nas również na Instagram.com/pikczersbox :)
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Zdarza wam się robić zdjęcia komórką? Ujęte na nich niepowtarzalne chwile warto uwiecznić na papierze, szczególnie gdy to takie proste...

Tak jak pisanie listów na ozdobnej papeterii lub chociażby na zwykłej kartce wyrwanej z zeszytu odchodzi trochę w zapomnienie, tak i wywoływanie zdjęć traci na popularności. Ale właśnie wówczas, gdy coś jest tak mało popularne, jest szczególnie mile widziane i zaskakujące. Pomyślcie, jaką przyjemność można zrobić komuś bliskiemu, wysyłając mu tradycyjny list, a co dopiero, gdy dołączymy do niego wywołane na papierze zdjęcia.

Zdecydowanie jednak łatwiej skreślić kilka słów i włożyć do koperty niż zmobilizować się do odwiedzenia punktu fotograficznego, żeby wywołać zdjęcia. Co innego, gdy można to zrobić dzięki własnej komórce, którą zawsze mamy pod ręką. Słyszeliście o usłudze Mobile Photo Service? Pozwala ona zamawiać wywołanie zdjęć przez komórkę.

Czas przejrzeć zasoby własnego telefonu. Z pewnością znajdziecie tam wiele niepowtarzalnych zdjęć. Wszak przewaga telefonów komórkowych z aparatem nad aparatami fotograficznymi jest taka, że zawsze mamy je przy sobie. Dają nam więc możliwość spontanicznego uwieczniania wyjątkowych chwil, a dzięki ich małemu rozmiarowi możemy także robić zabawne zdjęcia z ukrycia. Pomyślcie, jaką minę będą mieli nasi modele, gdy dostaną takie fotki na papierze.

Mobile Photo Service pozwala zrobić to w bardzo prosty sposób. Najpierw trzeba się zarejestrować i podać kilka danych, w tym adres, na który mają zostać wysłane gotowe zdjęcia. Komórka musi pracować na systemie operacyjnym Symbian (popularny w telefonach Nokia).

 

W menu programu komórki pojawi się nowa aplikacja o nazwie „FOTOJOKER zamówienie fotograficzne”. Teraz już możliwe będzie zamawianie zdjęć z każdego miejsca na świecie, przy jednoczesnym wyborze dogodnego punktu ich odbioru. Szczegółowe informacje pojawiają się w menu zamówienia na ekranie komórki.

Istnieje także możliwość zainstalowania programu na telefonie kogoś innego, komu chcemy zrobić niespodziankę.

Zdjęcia wyglądają zupełnie inaczej na ekranie komórki i na wysokiej jakości papierze fotograficznym. Może się okazać, że odkryjecie w sobie prawdziwy talent fotograficzny, gdy zobaczycie swoje małe dzieła w nowej odsłonie. Wielu już go odkryło - wystarczy spojrzeć, ile w sieci jest galerii zdjęć robionych właśnie telefonem komórkowym, często naprawdę niezwykłych. Pojawiają się także konkursy dla fotografów-amatorów, a lubiany aktor, Wojciech Mecwaldowski, w jednym z wywiadów przyznał się do posiadania imponującej kolekcji zdjęć zrobionych komórką. Nie wyklucza, że kiedyś zorganizuje ich wystawę.

Fot. Mario Lopes | Dreamstime.com

Wywołaj zdjęcia z komórki - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Wspominałem już raz o Instagram, najpopularniejszym chyba programie fotograficznym dla iPhone i powiązanym z nim serwisie społecznościowym. Aplikacja ta pozwala na upiększanie zdjęć za pomocą zestawu kilkunastu efektów oraz publikację ich w serwisie, który obecnie liczy już ponad 7 milionów użytkowników. Poza samą aplikacją Instagram, w App Store znaleźć można wiele programów pozwalających na różne sposoby prezentacji zdjęć i przeglądanie ich według różnorodnych kryteriów, nie tylko na iPhone, ale też na iPadzie. Istnieją także programy pozwalające na archiwizację zdjęć, opublikowanych w tymże serwisie. Interesujących aplikacji tego typu jest na tyle dużo, że trudno będzie je wszystkie opisać w jednym tylko tekście.

Ciekawym programem dla iPhone'a i iPada, pozwalającym na przeglądanie zdjęć według określonych lokalizacji lub tagów jest Instamap. Pozwala on łatwo odnaleźć fotografie wysłane z interesującej użytkownika lokalizacji lub opisane za pomocą wybranego tagu. Wyniki można przeglądać zarówno w widoku miniatur, jak i bezpośrednio na mapie. Każde ze zdjęć można powiększyć i obejrzeć w trybie pełnoekranowym, a także polubić lub dodać własny komentarz. Zarówno miejsca, jak i tagi, można wygodnie subskrybować.  Wystarczy stuknąć w ikonę „+” znajdującą się w prawym, górnym rogu. Interesujące miejsce nie musi być tylko miastem, równie dobrze może być to dzielnica, pub, sala koncertowa czy każda inna konkretna lokalizacja. Instamap oferuje także przeglądanie standardowych strumieni z serwisu Instagram, a więc popularnych zdjęć czy publikowanych przez obserwowane osoby.

Slidelight zamieni iPada w ramkę fotograficzną wyświetlającą galerie zdjęć z Instagram.

Instagram standardowo zapisuje publikowane zdjęcia także w bibliotece iPhone. Często jednak trafiają one ostatecznie do kosza chwilę po publikacji ich w sieci. Co jednak, jeśli zaistnieje potrzeba pobrania całej galerii do iPhone'a? Na szczęście i na to jest rozwiązanie - aplikacja o nazwie Instake. Dzięki niej użytkownik może pobrać do biblioteki iPhone'a wszystkie swoje zdjęcia jakie umieścił w serwisie Instagram. Program pozwala także na przeglądanie zdjęć z kilku podstawowych strumieni.

 

iPad w połączeniu ze zdjęciami publikowanymi w Instagram to świetna ramka fotograficzna. Dzięki programowi Slidelight można cieszyć oko ogromną liczbą fotografii z tego serwisu. Aplikacja tworzy galerie według różnego rodzaju kryteriów. Są to więc zbiory złożone ze zdjęć zrobionych przez poszczególnych użytkowników, fotografie wybranych miejsc, galerie tematyczne (np. architektura) lub zbiory zdjęć, w których wykorzystano konkretny efekt lub filtr z aplikacji Instagram. Wspomnieć wypada, że aplikacja oferuje kilka atrakcyjnych, animowanych sposobów ich wyświetlania.

Instake pozwoli na pobranie wszystkich naszych zdjęć z Instagram do biblioteki iPhone'a

Instagram standardowo zapisuje publikowane zdjęcia także w bibliotece iPhone. Często jednak trafiają one ostatecznie do kosza chwilę po publikacji ich w sieci. Co jednak, jeśli zaistnieje potrzeba pobrania całej galerii do iPhone'a? Na szczęście i na to jest rozwiązanie - aplikacja o nazwie Instake. Dzięki niej użytkownik może pobrać do biblioteki iPhone'a wszystkie swoje zdjęcia jakie umieścił w serwisie Instagram. Program pozwala także na przeglądanie zdjęć z kilku podstawowych strumieni.

Zdjęcia z Instagram podane inaczej cz. 1 - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W poprzednim wpisie przyjrzeliśmy się trzem aplikacjom, pozwalającym na przeglądanie zdjęć z serwisu Instagram. Jest ich jednak znacznie więcej. Czas zatem na przedstawienie kolejnych.

Wśród wartych wymienienia, wspomnieć należy  Instalook. Program pozwala na podgląd zdjęć z serwisu Instagram na mapie, wiele z fotografii zawiera bowiem informacje o miejscu, w którym zostały opublikowane w tym serwisie społecznościowym. Pamiętać należy, że Instagram pozwala na dodanie tego typu informacji właśnie podczas publikowania zdjęć. Może więc okazać się, że np. na mapie Łodzi znajdziemy zdjęcia przedstawiające miejsce z odległych rejonów świata. Po wybraniu skali mapy i obszaru jaki ma objąć, pojawią się na niej pinezki wskazujące miejsca publikacji, a także pasek autorów oraz drugi, przedstawiający same zdjęcia z danego obszaru. Stuknięcie w któreś z nich wyświetla je w powiększeniu. Każde ze zdjęć można dodać do ulubionych. Program pozwala także na otwarcie aplikacji mapy z zaznaczeniem lokalizacji dla wybranego zdjęcia.

Instagallery - wygodne przeglądanie zdjęć z Instagram na iPadzie i iPhone.

Bardzo interesujący jest także program My InstaAlbum dla iPhone'a, pozwalający użytkownikowi na wygodne przeglądanie i zarządzanie wszystkimi zdjęciami, jakie opublikował w serwisie Instagram. Można je przeglądać na różne sposoby, zarówno w widoku siatki, dla każdego z miesięcy, jak i w widoku kalendarza, a także posegregowane pod względem tagów, użytych filtrów oraz geolokalizacji. Dostępny jest też podgląd mapy z zaznaczeniem miejsc, w których zdjęcia zostały opublikowane. My InstaAlbum umożliwia także wysłanie linka do zdjęcia także na Twittera, Facebooka, wysłanie danego zdjęcia mailem, MMS-em, czy też zapisanie go na internetowym dysku w serwisie DropBox.

 

Kolejnym programem pozwalającym na przeglądanie zdjęć na iPhone i iPadzie jest Instagallery. Aplikacja umożliwia podgląd podstawowych strumieni publikowanych w serwisie fotografii. Można więc podejrzeć te popularne, własne, osób obserwowanych oraz wybranego użytkownika. Tak jak w przypadku innych tego typu programów użytkownik może komentować zdjęcia i dodać je do ulubionych. Instagallery oferuje także funkcję ramki fotograficznej prezentującej fotografie opublikowane w Instagram w postaci pokazu slajdów.

My InstaAlbum - kombajn do zarządzania swoimi zdjęciami w serwisie Instagram.

Bardzo interesujący jest także program My InstaAlbum dla iPhone'a, pozwalający użytkownikowi na wygodne przeglądanie i zarządzanie wszystkimi zdjęciami, jakie opublikował w serwisie Instagram. Można je przeglądać na różne sposoby, zarówno w widoku siatki, dla każdego z miesięcy, jak i w widoku kalendarza, a także posegregowane pod względem tagów, użytych filtrów oraz geolokalizacji. Dostępny jest też podgląd mapy z zaznaczeniem miejsc, w których zdjęcia zostały opublikowane. My InstaAlbum umożliwia także wysłanie linka do zdjęcia także na Twittera, Facebooka, wysłanie danego zdjęcia mailem, MMS-em, czy też zapisanie go na internetowym dysku w serwisie DropBox.

Użytkownicy publikujący zdjęcia za pomocą Instagram z pewnością zainteresują się stroną internetową Instaport pozwalającą na szybkie pobranie na dysk twardy każdego komputera z dostępem do internetu, wszystkich własnych zdjęć opublikowanych w tymże serwisie społecznościowym. Wystarczy zalogować się do niego poprzez stronę Instaport i pobrać plik .zip ze wszystkimi znajdującymi się w galerii zdjęciami.

Zdjęcia z Instagram podane inaczej cz. 2 - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się