Wbrew powszechnie panującej opinii, ekologiczne podróżowanie wcale nie musi być skomplikowane, długie i drogie! Wystarczy dobra organizacja, odrobinę samozaparcia i chęci. Miliony ludzi na całym świecie codziennie pokonują kilometry w zgodzie z naturą. Zobacz, jak prosto być ekopodróżnikiem.

Wsiądź na rower

Bez spalin, hałasu, korków? Tak! Gdy odległość jest zbyt wielka, aby móc polegać tylko na własnych nogach, wsiądźmy na rower. To najprostszy sposób na bycie eko. Co więcej, nikogo nie trzeba przekonywać, że ten środek transportu bywa nieraz szybszy od samochodu i komunikacji miejskiej, a już na pewno – lepszy dla zdrowia. Mieszkańcy Kopenhagi każdego dnia pokonują na rowerach ponad milion kilometrów, mając do dyspozycji 300 km ścieżek rowerowych…

 

Proste przepisy na ekologiczne wojaże

Eko możemy być każdego dnia, np. rezygnując z jazdy do pracy własnym samochodem i korzystając z komunikacji publicznej. Londyńczycy chętnie unikają korków, korzystając z metra czy autobusów (w 2012 r. na ulicach Londynu pojawią się piętrowe pojazdy zużywające – dzięki silnikom hybrydowym – o 40 proc. mniej paliwa) lub decydując się na wynajęcie taksówki (zazwyczaj w kilka osób). Warto też wiedzieć, że w Tokio część z tradycyjnych taksówek wymieniono już na te o napędzie elektrycznym.

 

 

Carpooling

Jeśli zwykle wybierasz się wszędzie autem, włącz się w akcję carpoolingu, polegającą na „wynajęciu” pustego miejsca innym podróżującym na tej samej trasie. W USA carpoolingowcy mają nawet specjalne pasy jezdni (podobne do naszych autobusowych), które pozwalają szybciej dojechać zgranej paczce do celu. Ekozapaleńcy umawiają się na dedykowanych im stronach internetowych.

Chciałbyś skorzystać z carpoolingu? Zajrzyj tutaj: www.carpooling.pl

 

10 powodów dla których warto podróżować wspólnie: 

Czeka Cię długa podróż? Samolot zastąp pociągiem. Pojedziesz dłużej, ale mniej zaszkodzisz środowisku, niż gdybyś korzystał z transportu naziemnego emitującego ogromne ilości dwutlenku węgla. Być może za parę lat sytuacja się zmieni – niedawno Francuzi zaprezentowali światu zeroemisyjne, elektryczne aeroplany.

 

Ekowynalazki

W trosce o środowisko producenci proponują nam coraz ciekawsze środki transportu. Jednym z nich jest Segway – pojazd napędzany cichymi silnikami elektrycznymi, które nie emitują spalin. Te ekologiczne urządzenia coraz częściej wykorzystywane są przez branżę turystyczną np. w Pradze, w Wiedniu czy Paryżu. Nie ma się co dziwić, skoro koszt całodniowej jazdy na nim nie przekracza ceny pudełka zapałek, a za cenę litra benzyny możemy przejechać do 600 km! Warte uwagi są również elektryczne składaki zaproponowane przez Volkswagena, czy elektryczne skutery.

 

 

Zostań ekopodróżnikiem - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

New Star Soccer to jedna z najbardziej wciągających gier mobilnych, z jakimi miałem do czynienia, a dla fanów piłki nożnej – pozycja obowiązkowa. Wcielamy się tu w początkującego piłkarza i wspinamy się po kolejnych szczeblach kariery.

0

Ocena autora

Na pierwszy rzut oka New Star Soccer wygląda jak reprezentant popularnych piłkarskich menadżerów, ale w odróżnieniu od nich nie zarządzamy tutaj cała drużyną, lecz wcielamy się w pojedynczego piłkarza i przejmujemy kontrolę nad jego aktywnością – zarówno na boisku, jak i poza nim.

Zaczynamy jako 16-letni młodzieniec, który stawia dopiero pierwsze kroki w piłkarskim świecie. Przygodę rozpoczynamy na zapleczu jednej ze światowych lig, ale kolejne sukcesy powodują, że zyskujemy cenne doświadczenie i nowe umiejętności, które powodują, że stajemy się bardziej rozpoznawalni i interesują się nami coraz lepsze kluby. Uwaga: w grze dostępne są również polskie ligi, dzięki czemu swoją przygodę możemy zacząć jako dobrze zapowiadający się bohater okręgówki, a zakończyć ją na szczycie tabeli prestiżowej T-Mobile Ekstraklasy!

W kluczowych momentach meczu gracz samodzielnie uderza w piłkę.  

New Star Soccer to zdecydowanie jedna z najlepszych (jeśli nie najlepsza) gier piłkarskich dostępnych dla użytkowników urządzeń mobilnych.

W New Star Soccer obserwujemy tekstowy przebieg meczu, ale w kluczowych momentach – takich jak np. akcja pod bramką czy rzut wolny – samodzielnie uderzamy w piłkę. W grze bardzo dobrze odwzorowana została fizyka piłki, dzięki czemu, oprócz normalnych strzałów, możemy wykonywać też podkręcone i w ten sposób sprytnie zaskoczyć bramkarza. Trzeba też brać pod uwagę wskaźnik siły i kierunku wiatru, który ma bezpośredni wpływ na tor lotu futbolówki.

Wydarzenia na boisku w trakcie meczów to jedno, ale to wcale nie one są największą zaletą omawianej gry. W New Star Soccer najbardziej liczy się piłkarska otoczka i rozbudowane opcje dostępne poza boiskiem. Bierzemy udział w treningach, spotykamy się z dziewczyną, utrzymujemy kontakty z kolegami z drużyny i trenerem, podpisujemy kontrakty sponsorskie, śledzimy informacje prasowe na swój temat, a także kupujemy nowe buty czy podnoszące prestiż i status społeczny gadżety. W trakcie całej gry zarabiamy bowiem pieniądze, które możemy pomnożyć (lub stracić) grając w proste gry w kasynie. Możliwości jest naprawdę dużo, co sprawia, że gra dostarcza dużo radości i jest bardzo wciągająca.

New Star Soccer to także wyśmienity piłkarski menadżer.

New Star Soccer to zdecydowanie jedna z najlepszych (jeśli nie najlepsza) gier piłkarskich dostępnych dla użytkowników urządzeń mobilnych. Można ją pobrać App Store (iOS) i Google Play (Android). Nie jest niestety darmowa, ale oferuje na tyle angażującą rozgrywkę, że na pewno nie pożałujecie wydanych na nią pieniędzy!

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

New Star Soccer – zostań gwiazdą piłki nożnej - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W połowie marca 2014 roku Pogoń Szczecin SA wdraża w życie nowy projekt. „Ambasador Pogoni” i „Przyjaciel Pogoni” to odpowiedź na zapytania kibiców, którzy chcieli wspomóc klub. Teraz, dzięki właśnie ruszającej inicjatywie, każdy będzie mógł dołożyć cegiełkę do rozwoju Pogoni Szczecin.

- Już od pewnego czasu spotykałem się z pytaniami ludzi, jak mogą pomóc naszemu klubowi – mówi prezes Pogoni Szczecin Jarosław Mroczek. – Często chodziło o osoby, które nie prowadzą swojej działalności gospodarczej, ale chciałyby wesprzeć Pogoń osobiście. Kilkakrotnie pytał mnie o to prezes „ZAPOL-u” Mirosław Sobczyk, który podpowiedział nam, że może warto byłoby stworzyć coś właśnie dla ludzi, którzy mogą i chcą finansowo pomóc naszemu klubowi. To zmotywowało nas do działania.

W podziękowaniu za zaangażowanie i inicjatywę to właśnie Mirosław Sobczyk zostanie pierwszym w historii Pogoni „Ambasadorem Pogoni” i podczas specjalnej konferencji prasowej odbierze swoją odznakę. – Mamy nadzieję, że będzie nim przez wiele następnych lat – mówi Jarosław Mroczek. – Oczywiście, jak każdy ambasador, zadeklarował pomoc finansową.

Od kilku miesięcy trwały prace przygotowawcze, by w końcu zaprezentować „Ambasadora i Przyjaciela Pogoni”. Na czym to polega? Schemat działania jest banalnie prosty: każdy, kto zechce wesprzeć klub darowizną (w rocznej kwocie przynajmniej 300 złotych) otrzyma tytuł „Przyjaciela Pogoni” oraz odznakę z indywidualnym numerem i rokiem nadania tytułu. Darczyńcom, którzy wesprą klub roczną kwotą przynajmniej 3000 złotych, nadany zostanie tytuł „Ambasadora Pogoni” oraz wręczona odznaka z indywidualnym numerem. Wszyscy  Ambasadorowie i Przyjaciele Pogoni otrzymają od klubu również powiększoną odznakę w ramce, a w późniejszym czasie także specjalny certyfikat podpisany przez zarząd klubu.

- Nasze działania kierujemy do kibiców, którzy mają wolę wspierania klubu właśnie w taki sposób – tłumaczy prezes Pogoni. – Tak naprawdę nie oferujemy im nic w zamian, bo absolutnie nie chcemy rozumieć tego w taki sposób, że sprzedajemy odznaki. To zdecydowanie coś więcej, bezinteresowna pomoc dla klubu. Tak chcemy to postrzegać.
- Już teraz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcą zaangażować się i zostaną Przyjaciółmi i Ambasadorami Pogoni – mówi prezes Pogoni. – Projekt będziemy oczywiście rozwijać i mamy nadzieję, że za kilka lat będzie miał znacznie większy wymiar.

Klub zobowiązał się też do przekazania 5% z całej kwoty zgromadzonej w ramach „Przyjaciela i Ambasadora Pogoni” Stowarzyszeniu Kibiców Pogoni Szczecin „Portowcy”.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie Pogoni Szczecin.

źródło: http://pogonszczecin.pl

Zostań Przyjacielem i Ambasadorem Pogoni! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Rescue: Heroes in Action – taki tytuł nosi gra strategiczna o byciu strażakiem, która zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android.

Studio Rondomedia poinformowało, że prace nad grą Rescue: Heroes in Action w wersji na iOS-a i Androida są już na ukończeniu, a gra ukaże się w App Store i Google Play 18 czerwca. Póki co zdobyć mogą ją wyłącznie użytkownicy urządzeń z Windowsem, płacąc za tę przyjemność kilkanaście złotych.

W Rescue: Heroes in Action gracz wciela się w dowódcę zastępu strażaków i bierze udział w licznych akcjach ratunkowych, przeprowadzanych na terenie dużej metropolii. Rozgrywka jest bardzo realistyczna i podchodzi do tematu w sposób jak najbardziej poważny.

Pod względem gameplayu mamy tu do czynienia z niemalże klasyczną grą strategiczną czasu rzeczywistego. Korzystając z dotykowego interfejsu, wydajemy strażakom konkretne polecenia, a każdy z nich posiada zestaw unikalnych umiejętności. Zabawę urozmaica system rozwoju, pozwalający na odblokowywanie rozmaitych ulepszeń. Do dyspozycji mamy też mnóstwo strażackiego sprzętu, takiego jak gaśnice, wozy strażackie i tym podobne.

Mobilne Rescue: Heroes in Action zapowiada się bardzo ciekawie, premiera już 18 czerwca tego roku.

Zostań strażakiem w grze na smartfony - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się