16.07.2015

Recenzja: "Reality"

Nowy film reżysera „Morderczej opony”- jeszcze bardziej szalony i zaskakujący!

Quentin Dupieux to reżyser, obok filmów którego trudno przejść obojętnie. Kto widział „Morderczą oponę”, ten wie, o co chodzi. Jazdę bez trzymanki kontynuował w swoich kolejnych ekscentrycznych produkcjach - „Wrong” i „Złych glinach”. W najnowszym filmie, „Reality”, wspiął się na wyżyny odjazdowych pomysłów i artystycznych poszukiwań. Aż strach pomyśleć, o czym będzie jego kolejna produkcja.

W tej onirycznej, wielowątkowej historii pada wiele pytań, bez jasnych i łatwych odpowiedzi. Francuski filmowiec krytykuje w niej zarówno głupie programy telewizyjne, jak i kino hollywoodzkie i artystyczne.  Niewykluczone, że w „Reality” pojawiają się wątki autobiograficzne i że Dupieux sam stykał się w swojej pracy z podobnymi absurdami. Albo z jeszcze większymi.

Jego nowe dzieło jest enigmatyczne i nierówne. To jeden z tych filmów, które prawdopodobnie albo się pokocha, albo znienawidzi. Zapewne znajdą się też tacy, którzy będą się zastanawiać, co artysta miał na myśli. Film może prowokować do stawiania ciekawych tez i nadinterpretacji. Widzieliście „Morderczą oponę”? Nowa produkcja tego gościa jest jeszcze bardziej szalona i zaskakująca. Nie wiem, co o niej myśleć, ale na swój sposób mnie urzekła.

Recenzja: "Reality" - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Pierwszy ogólnodostępny mobilny zestaw VR to efekt współpracy Samsunga i Oculus. Jak to działa?

Podczas swojej wczorajszej prezentacji Samsung zaprezentował gadżet, który był całkowitym zaskoczeniem. To produkt zupełnie nowej generacji – Samsung Gear VR Innovation Edition, który umożliwia użytkownikom całkowite zanurzenie się w wirtualnej filmowej rzeczywistości. Oparty na technologii firmy Oculus zestaw to nowość w doświadczaniu i wykorzystywaniu treści mobilnych.

Samsung Gear VR został zoptymalizowany do smartfona Samsung Galaxy Note 4. Zapewnia niezrównane wrażenia podczas oglądania filmów na 5,7-calowym ekranie smartfonu. Użytkownicy zestawu mogą zająć pierwsze miejsca w teatrze, przenieść się na scenę podczas koncertów w pełnym 360-stopniowym, trójwymiarowym wideo i grać jak nigdy przedtem – we wspaniałych światach, gdzie wyobraźnia staje się rzeczywistością – czytamy w informacji prasowej Samsunga.

Stworzony z miękkich, elastycznych poduszek i lekkich materiałów zestaw Samsung Gear VR jest wyjątkowo wygodny. Urządzenie jest całkowicie bezprzewodowe, dzięki czemu użytkownicy nie są przywiązani kablem do komputera. Mogą wybierać spośród szerokiej gamy stworzonych przez najlepszych w branży elementów wirtualnej rzeczywistości – filmów, gier, trójwymiarowych filmów i treści edukacyjnych/doświadczalnych.

Samsung Gear VR

Wraz z Samsung Gear VR użytkownicy otrzymają kolekcję 360-stopniowych filmów i trójwymiarowych trailerów:

W ramach Avengers Marvel: Dzięki współpracy Age of Ultron z firmą Samsung użytkownicy Gear VR zyskają wyłączny dostęp do laboratorium Tony'ego Starka wewnątrz wszystkich nowych Avengers Tower.

IMAX oferuje do oglądania w wirtualnym teatrze z Samsung Gear VR próbki filmów dokumentalnych i hollywoodzkich – doświadczenie prawie tak ekscytujące jak IMAX.

DreamWorks VR z DreamWorks Animation pozwala użytkownikom Samsung Gear VR wchodzić w interakcje i śmiać się razem z postaciami DreamWorks w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie doświadczyli.

Legendarny Pacific Rim Jaeger Pilot to niesamowite doświadczenie przenoszące widzów w samo centrum wydarzeń z Samsung Gear VR.

Cirque du Soleil Media prezentuje trójwymiarowe, 360-stopniowe doświadczenie VR „na żywo”, między innymi fragment przedstawienia Zarkana sfilmowanego przez Studio Felix & Paul specjalnie dla Samsung Gear VR.

M-GO Advanced – nowy paradygmat dla cyfrowych aplikacji filmowych wirtualnej rzeczywistości pozwala na interaktywne wyszukiwanie i odkrywanie najnowszych filmów i programów telewizyjnych z Samsung Gear VR.

Vevo oferuje ponad 100 000 filmów muzycznych w rozdzielczości HD, zapisów z koncertów i oryginalnych programów, które z Samsung Gear VR można oglądać w pełnoekranowym, teatralnym wymiarze.

Protocol Zero (nazwa robocza) od DENA pozwala graczom używającym Samsung Gear VR infiltrować tereny wroga niewidoczne w warunkach zaciemnienia z najwyższej jakości funkcjami optycznymi, między innymi opcją noktowizora, wizją rentgenowską i termowizją.

Samsung Gear VR będzie dostępny w kolorze Frost White w internetowym kanale firmy Samsung oraz u wybranych dostawców jeszcze w tym roku. Cena na razie nie została ujawniona.

Źródło: Samsung

IFA 2014: Samsung Gear VR do odkrywania wirtualnej rzeczywistości - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Firma LG wspólnie z Google stworzyły dedykowany dla LG G3 zestaw współpracujący z Google Cardboard. To pozwala cieszyć się doznaniami, jakie niesie rzeczywistość rozszerzona.

W odróżnieniu od innych urządzeń VR, które posiadają własny procesor i wyświetlacz, zestaw VR dla LG G3 wykorzystuje możliwości graficzne i dźwiękowe telefonu, przez co jest lżejszy. Dzięki wyświetlaczowi smartfona o rozdzielczości Quad HD ten gwarantuje użytkownikom uzyskanie znacznie ostrzejszego obrazu, a co za tym idzie - bardziej realistycznych doświadczeń.

Samsung Gear VR do odkrywania wirtualnej rzeczywistości

Wyjątkowa konstrukcja gogli VR dla LG G3 została dopasowana do jego charakterystycznej budowy, w której przyciski do regulowania głośności znajdują się z tyłu, a nie z boku obudowy. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy VR dla G3 mogą w pełni wykorzystać możliwości głośnika o mocy 1 W ze wzmacniaczem Boost AMP, ciesząc się bogatymi i wyraźnymi efektami dźwiękowymi, które wzmacniają niezwykłe wrażenia wzrokowe. Ponadto VR dla G3 współpracuje z zestawami słuchawkowymi Bluetooth.

Konstrukcja urządzenia do wirtualnej rzeczywistości dla LG została oparta na Google Cardboard. Neodymowy magnes pierścieniowy znajdujący się z boku obudowy VR dla LG współpracuje z wbudowanym w smartfon LG G3 żyroskopowym czujnikiem pola magnetycznego, dzięki czemu wybieranie aplikacji oraz przewijanie menu nie wymaga dotykania ekranu.

HoloLens - Microsoft zmierzył się z rzeczywistością rozszerzoną

By zestaw VR dla G3 był gotowy do użycia, wystarczy włożyć do niego smartfon i już można korzystać z kompatybilnych z nim gier i aplikacji z Google Play.

Źródło: LG

Przeczytaj test: LG G3 - ekran wspaniały

Okulary VR dla LG G3 - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Zakładając gogle VR możemy przenieść się do pokoju rodem z filmowego horroru, wypróbować przejażdżkę kolejką górską czy obejrzeć teledyski, w których to można rozglądać się wszędzie dookoła.

Gogle i aplikacje VR na Androida - co i jak? - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Mario
22-02-2016 - 11:48:08
Nie kupujcie szmiry Ja kupiłem google Lefant szok z super padem i dziają na iphonie bo mam ale też na wszystkich innych tel pad oczywiście i mają prawdziwy żyroskop i rególowane soczewki w trzech płaszczyznach można grać w okularach są extra a ten pad reaguje także na filmy p,,,o i można babeczką sterowac obłęd
  (0)
Odpowiedz
leechu8
17-09-2015 - 18:47:23
Korzystam z gogli happyvr.pl i jestem zadowolony. Wyświetlacz w Sony Z2 sprawdza się doskonale - jakość obrazu jest bardzo dobra. To nie to samo co Oculus Rift, ale jako gadżet jest ok ;) jest już wiele fajnych aplikacji (w tym również polskich) np. Virtualna Warszawa
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się