Czy wybierając się na wakacje trzeba rezygnować z dobrodziejstw mobilnego internetu LTE? Oczywiście, że nie – wszystko co trzeba zrobić to wybrać odpowiedni modem. Dlatego właśnie dziś testujemy Alcatela W800Z i sprawdzamy jak radzi sobie z tym zadaniem.

 • Design
  8
 • Konstrukcja
  9
 • Łatwość instalacji
  8
 • Jakość połączenia
  9
 • Funkcjonalność
  10
 • Design
  3
 • Konstrukcja
  4
 • Łatwość instalacji
  7.5
 • Jakość połączenia
  8
 • Funkcjonalność
  8

+ Plusy

 • kilka trybów dostępu do internetu
 • łatwa konfiguracja
 • stabilna praca
 • złącze kart pamięci

- Minusy

 • spore rozmiary

<p><em>Wideo-recenzja Alcatela Onetouch W800Z - zapraszamy do oglądania!</em></p>

Alcatel Onetouch W800Z jest urządzeniem, które łączy dwie funkcje. Jest to jednocześnie i modem LTE i  bezprzewodowy ruter, przy pomocy którego można łatwo i szybko stworzyć sieć WLAN.

Wygląd zewnętrzny

Opakowanie Alcatela zawiera urządzenie, które swoją estetyką znacznie odbiega od tego, do czego przyzwyczaiła nas większość producentów modemów. W800, choć nie najmniejszy jest efektowny – biały i błyszczący z dodatkowym srebrnym elementem pośrodku. Jego plastikowa obudowa wykonana jest bardzo dobrze. Wszystkie elementy składowe są precyzyjnie spasowane. Całość nie jest również zbyt ciężka – waży tylko 35 g. W komplecie znajdują się jeszcze dwa zasilacze – sieciowy i samochodowy. Znacznie podnoszą one nie tylko walory praktyczne ale i mobilność W800Z, ale o tym za chwilę.

Praktyczna konstrukcja

Alcatela wyposażono tylko w jedno złącze, które widać z zewnątrz – uniwersalne USB, które w przypadku podłączenia do komputera służy do transmisji danych i zasilania modemu, a w przypadku wpięcia do ładowarki zasila urządzenie. Dla podniesienia walorów praktycznych W800 złącze to jest obrotowe – modem zawsze można zamontować tak, aby nie był narażony na przypadkowe uszkodzenie czy wyłamanie wtyku. W przedniej części obudowy zamontowano wskaźnik połączenia – lewa dioda wskazuje aktywność Wi-Fi, prawa połączenie internetowe.  Pod klapką w obudowie znajduje się reszta złącz, czyli gniazda dla karty SIM oraz dla karty pamięci microSD o maksymalnej pojemności 32 GB.

Alcatel Onetouch W800Z

Alcatel Onetouch W800Z polecić można wszystkim tym, którzy z zalet LTE zamierzają korzystać wszędzie, gdzie się da – w domu, w podróży, na wakacjach i wszystkim tym, którzy cenią sobie komfort korzystania z mobilnego dostępu do internetu LTE na więcej niż jednym urządzeniu naraz. Połączenie takie można udostępnić nawet 10 urządzeniom i to bez konieczności zabierania ze sobą choćby jednego kabelka.

Te trzy złącza to zestaw wystarczający, aby z Alcatela korzystać w czterech różnych konfiguracjach. W przypadku wpięcia go do portu USB np. laptopa może pełnić funkcję modemu oraz rutera. Jeśli skorzystamy z zasilacza sieciowego – pracować może jako ruter. W ten sam sposób może działać także jeśli podłączymy go do zasilacza dopasowanego do samochodowego gniazda zapalniczki. Dzięki tym dwóm ładowarkom, które jak już pisaliśmy znajdują się w komplecie, z Alcatela można w trakcie wakacyjnego wyjazdu korzystać wszędzie – począwszy od podróży samochodem a kończąc na stworzeniu sobie szybkiej wakacyjnej sieci WLAN opartej na dostępie do mobilnego internetu LTE, do której podłączyć można do 10 urządzeń.

Transmisja danych

Alcatel W800Z realizuje dostęp do internetu w technologiach LTE, DC-HSPA+, HSPA+ oraz UMTS. Maksymalna prędkość transmisji to 100 Mbps w przypadku pobierania danych i 50 Mbps w przypadku wysyłania danych za pomocą standardu LTE. Podczas testu Alcatel Onetouch W800Z pracował stabilnie w każdej z możliwych konfiguracji i nie tracił zasięgu w kilku testowych lokalizacjach.

Konfiguracja

Przygotowanie Alcatela do pracy jest bezproblemowe. Wszystko co trzeba zrobić to zamontować kartę SIM oraz opcjonalnie kartę pamięci i wpiąć urządzenie do albo portu USB komputera lub do któregoś za zasilaczy. Po chwili mamy już dostęp do bezprzewodowego internetu. Pierwszą instalację warto oczywiście przeprowadzić za pomocą komputera, zwłaszcza jeśli chcemy stworzyć sobie wakacyjną sieć Wi-Fi.

Alcatel Onetouch W800Z

Przez podstawową konfigurację przeprowadzi nas intuicyjny kreator, a dostęp do wszystkich funkcji rutera, które oferuje W800Z możliwy jest poprzez przeglądarkę internetową. W polu adresu wpisać wystarczy http://192.168.1.1 i zalogować się. Domyślne hasło do panelu administracyjnego brzmi „Admin”. Dla bezpieczeństwa swojej sieci warto je, oczywiście zmienić jak najszybciej.

Alcatel Onetouch W800Z polecić można wszystkim tym, którzy z zalet LTE zamierzają korzystać wszędzie, gdzie się da – w domu, w podróży, na wakacjach i wszystkim tym, którzy cenią sobie komfort korzystania z mobilnego dostępu do internetu LTE na więcej niż jednym urządzeniu naraz. Połączenie takie można udostępnić nawet 10 urządzeniom i to bez konieczności zabierania ze sobą choćby jednego kabelka.

Alcatel Onetouch W800Z – LTE na wakacjach? Nie ma sprawy! - opinie i komentarze (12)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Design
Aplikacje
Bateria
Łatwość obsługi
Funkcjonalność
S.
21-06-2021 - 18:18:21
Gdzie mogę pobrać oprogramowanie (t-mobile), które znajduje się w modemie? Podczas instalacji wyskakuje błąd, że nie można odczytać plików.
  (0)
Odpowiedz
pajak
13-01-2016 - 21:57:44
Zapomniałem hasła oraz nie nazwy użytkownika można to jakość odzyskać gdyż chciałem zmienić hasło wifi ?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
14-01-2016 - 10:22:27
Witam, przywrócenie ustawień fabrycznych powinno pomóc. Szczegóły znajdziemy w instrukcji obsługi. W przypadku problemów z konfiguracją zapewniamy wsparcie techniczne TechDesk codziennie 7:00-23:00. *7242 (2,46 pln/min) dla T-Mobile i Heyah lub 708477242 (2.58 pln/min) dla pozostałych. Regulamin na www.t-mobile.pl. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
Shakin
10-06-2015 - 17:23:18
Czy ten "modemorouter" będzie wspólpracował z routerem TP-LINK MR3420 V2 ?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
11-06-2015 - 07:26:02
Witam. Alcatel OneTouch W800Z sam w sobie jest routerem, tak więc nie ma gwarancji, że będzie kompatybilny z innym routerem TP-Link MR3420. Na stronie producenta nie ma tego sprzętu na liście kompatybilnych urządzeń. Wykaz ten znajduje się pod adresem: http://www.tp-link.com.pl/support/3g-comp-list/?model=TL-MR3420 Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
AZAZ
09-06-2015 - 12:52:50
Mam problem z zablokowaniem niechcianych sms za kóre płacę drugi miesiąc i właściwie nie wiem za co.Proszę mi pomóc.Prawdopodobnie o czymś nie wiem. Czy za usługę Hot Spot się coś płaci ? I co to jest Vlan i czy za to też się płaci
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
10-06-2015 - 08:40:41
W sprawie prenumerat (smsów) skontaktuj się z BOA- mailowo lub telefonicznie. Wyłączymy płatne smsy. Jeśli posiadasz w swoim abonamencie jakiś pakiet danych usługa Hotspot T-Mobile jest bezpłatna. "VLAN" o wydzielona logicznie sieć urządzeń w ramach innej, większej sieci fizycznej, wirtualna sieć lokalna :) Nie chodziło Ci o "WLAN"? Czyli o WiFi? Jest to bezprzewodowa sieć. Za korzystanie z niej także nie płacisz. Podłączasz się do czyjegoś udostępnianegointernetu bezprzewodowo.
  (0)
Odpowiedz
Ababa
12-05-2015 - 10:53:14
Czy za każdym razem trzeba go ładować ? Np. Gdy pracuje wpięty do komputera ładuje sie od komputera ? Czy po jakimś czasie trzeba go wpiąć do ładowarki ?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
12-05-2015 - 17:45:16
Witaj. Ten router musi być na stałe podpięty do źródła zasilania gdyż nie posiada wbudowanej baterii. Może to być komputer lub gniazdko zasilania.
  (0)
Odpowiedz
t.c
01-08-2014 - 16:42:58
Zapowiada się ciekawie, ale niestety T-mobile po macoszemu traktuje obecnych klientów chcących przedłużyć umowę, ten modem nie jest dostępny w ofercie przedłużeniowej. Dysproporcja w podejściu do nowych (klientów, umów) i do obecnych wprawia mnie w dyskomfort. Niemiłe zaskoczenie, a mogę właśnie przedłużyć umowę na internet i co? Rozwiązać pozostanie mi.
  (0)
Odpowiedz
Graffi
28-07-2014 - 18:48:59
A gniazdo antenowe to on ma?
  (0)
Odpowiedz
Voolke
04-10-2014 - 17:33:40
@Graffi - nie ma.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Model OneTouch Idol Alpha to najnowszy smartfon w ofercie firmy Alcatel. Urządzenie debiutuje właśnie w naszym kraju.

Alcatel OneTouch Idol Alpha wyróżnia się przede wszystkim unikatowym stylem prezentowania powiadomień. W górnej oraz dolnej części jego obudowy wykorzystano przezroczysty materiał, który podświetla się w przypadku nadejścia nowego powiadomienia.

Ponadto One Touch Idol Alpha od Alcatela został wyposażony w 4,7-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, którego matryca pokryta została taflą Dragon Trail. Sercem smartfonu jest czterordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1.2 GHz, który otrzymuje wsparcie ze strony 1 GB pamięci RAM. Nad całością czuwa system operacyjny Android 4.2 Jelly Bean.

Na gry, aplikacje i dane zarezerwowane zostało 16 GB wbudowanej pamięci flash bez możliwości dalszej rozbudowy. Zastosowany aparat fotograficzny posiada matrycę o rozdzielczości 13 Mpx i potrafi nagrywać filmy w jakości Full HD, a na przedniej obudowie umieszczona została kamerka 1,3 Mpx. Całość została zamknięta w aluminiowej obudowie typu unibody, a waga smartfonu wynosi 117 gramów.

Smartfon Alcatel OneTouch Idol Alpha jest dostępny na polskim rynku, a jego cena została ustanowiona na poziomie 1399 złotych.

Alcatel OneTouch Idol Alpha debiutuje w Polsce - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W przypadku modelu OneTouch Idol 3 (5.5) firma Alcatel poprzeczkę ustawiła wysoko. Oto bowiem za stosunkowo niewielką cenę otrzymujemy smartfon, który pod pewnymi względami nie ustępuje silniejszej i droższej konkurencji.

 • Design
  7
 • Aplikacje
  8
 • Bateria
  9
 • Łatwość obsługi
  8
 • Funkcjonalność
  7
 • Design
  10
 • Aplikacje
  10
 • Bateria
  10
 • Łatwość obsługi
  10
 • Funkcjonalność
  10

+ Plusy

 • świetny i duży ekran
 • najnowszy Android 5.0 Lollipop
 • bardzo dobra kamerka przednia
 • wytrzymała bateria

- Minusy

 • plastikowa obudowa
 • problemy z wydajnością

Patrząc przez pryzmat ceny, Alcatel OneTouch Idol 3 pozytywnie zaskakuje. Jego 5,5-calowy wyświetlacz z rozdzielczością na poziomie 1080p zapewnia takie same zagęszczenie pikseli, jak ma to miejsce w przypadku chociażby iPhone’a 6 Plus. Ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon taktowany z częstotliwością 1,5 GHz oraz 2 GB pamięci RAM to również podzespoły raczej rzadko spotykane w tym przedziale cenowym.

Niewiele, bo 16 GB, jest tutaj jedynie wbudowanej pamięci flash, ale w związku z tym, że przy pomocy karty microSD można rozszerzyć ją o dodatkowe 128 GB, nie stanowi to większego problemu. A w razie czego ewentualne braki są w stanie zrekompensować zastosowane kamery: tylna 13- i przednia 8-megapikselowa. O nich jeszcze sobie opowiemy.

Sami widzicie, że pod względem specyfikacji OneTouch Idol 3 (5.5) w stosunku do ceny wypada naprawdę dobrze. A jak sprawdza się w praktyce? I jak wypada pod innymi względami? Jakie wrażenia jest w stanie zaoferować swojemu użytkownikowi?

Z tyłu Alcatel One Touch Idol 3 (5.5) prezentuje się estetycznie

Design i jakość wykonania

Alcatel OneTouch Idol 3 (5.5) nie należy może do najładniejszych smartfonów na rynku, jednak z drugiej strony, pod pewnymi względami może się podobać. Szczególnie dobre i eleganckie wrażenie robi monolityczna, szklana konstrukcja przedniej części obudowy. Telefon od tej strony wygląda po prostu bardzo estetycznie, niczym sprzęt z wysokiej półki. Zwłaszcza że jest też bardzo cienki - ma zaledwie 7,4 mm grubości.

Nieco gorzej jest z tyłu. Tutaj mamy już do czynienia z obudową wykonaną ze szczotkowanego plastiku. Na pierwszy rzut oka wygląda to nawet jak aluminium, ale przy pierwszym kontakcie smartfonu z dłonią wszelkie wątpliwości zostają rozwiane - tylna klapka jest wykonana z tworzywa sztucznego. Obudowę otacza jeszcze cienka, metalowa ramka, która niejako spaja ze sobą wszystkie elementy telefonu. Wygląda to trochę, jak w Samsungu Galaxy S5.

Jeśli zaś chodzi o jakość wykonania, to pod tym względem temu smartfonowi nie można zarzucić zbyt wiele. Konstrukcja całości jest dobrze przemyślana, a poszczególne elementy zostały do siebie dobrze dopasowane. Alcatel OneTouch Idol 3 (5.5) nieco ugina się jedynie pod wpływem większej siły, a jego obudowa zaczyna wówczas nieprzyjemnie trzeszczeć, niemniej jednak jest to wada, która jest widoczna dopiero przy celowym działaniu mającym na celu jej wyeksponowanie. Podczas normalnego użytkowania nie powinno być z tym większych problemów.

Poza tym smartfon dobrze leży w dłoni. Nie jest ani za ciężki, ani za lekki, a większość osób będzie w stanie obsłużyć go przy pomocy jednej dłoni. To również jest w bardzo ważne w przypadku urządzenia, które towarzyszy użytkownikowi przez większość dnia.

Wyświetlacz i system

Ekran o powierzchni 5,5 cala, wyświetlający obraz w rozdzielczości 1080p, to optimum, które jest w stanie w zupełności zaspokoić potrzeby większości użytkowników. Powyżej pewnego poziomu ludzkie oko i tak nie jest w stanie dostrzec pikseli. A skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać?

OneTouch Idol 3 (5.5) dysponuje wyświetlaczem, który może pochwalić się nie tylko optymalną rozdzielczością, ale również poprawnym odwzorowaniem kolorów oraz odpowiednio wysoką jasnością, zapewniającą komfortową obsługę smartfonu nawet w mocnym słońcu. Wyświetlacz to jedna z największych zalet opisywanego modelu, prezentuje bowiem poziom, który do tej pory widzieliśmy raczej w urządzeniach z wyższej półki cenowej.

Telefon pracuje pod kontrolą najnowszego Androida w wersji 5.0 Lollipop. Producent nie zdecydował się w jego przypadku na żadne większe modyfikacje w stosunku do oryginalnej wersji systemu, co uznajemy za zdecydowaną zaletę. Dzięki temu system jest wygodny i prosty w obsłudze. Poza tym, Lollipop jest też bardzo atrakcyjny wizualnie.

W pamięci smartfonu znajdziemy kilka dodatkowych, fabrycznie zainstalowanych aplikacji pokroju Facebooka, Twittera, WhatsApp, Flipboarda, Evernote’a czy Adobe Reader. Większość z nich to przydatne narzędzia, ale w razie potrzeby można je też łatwo odinstalować.

Alcatel OneTouch Idol 3 (5.5) w T-Mobile!

Jedna z najmocniejszych cech smartfonu to znakomity 5,5-calowy ekran dotykowy

Wydajność

Już w pierwszych akapitach tego testu zwracaliśmy uwagę na fakt, iż podzespoły oferowane przez Alcatela OneTouch Idol 3 (5.5) to rzadkość w tej półce cenowej. Same podzespoły to jednak nie wszystko, bo liczy się jeszcze ogólna optymalizacja systemu operacyjnego i rzeczywista wydajność smartfonu. Tutaj jest nieźle, choć nie idealnie.

W większości przypadków urządzenie pracuje płynnie, dobrze sprawdza się również w przypadku większości podstawowych zastosowań i obsługi najważniejszych aplikacji. Zdecydowanie najczęściej OneTouch Idol 3 (5.5) z codziennych bojów wydajnościowych wychodzi obronną ręką.

Lekka zadyszka pojawia się dopiero przy scrollowaniu długich ekranów (przesuwaniu ich w pionie) i podczas uruchamiania nieco 'cięższych' aplikacji. Czasem potrwa to o jedną czy dwie sekundy zbyt długo, a innym razem animacja nieco chrupnie. To jednak szczegóły, które nie mają większego wpływu na wrażenia towarzyszące obsłudze tego modelu. Poza tym, od smartfonu z tego przedziału cenowego nie można oczekiwać perfekcji w każdym calu.

A OneTouch Idol 3 (5.5) oprócz ceny ma jeszcze wiele innych zalet, którymi nadrabia ewentualne niedociągnięcia. Jedną z nich jest ponadprzeciętnie dobry przedni aparat, wyposażony w 8-megapikselową matrycę, który jest w stanie spełnić oczekiwania największych miłośników tzw. selfies, czyli autoportretów wykonywanych z ręki. Pod względem jakości fotografii przednia kamerka zastosowana w tym modelu zdecydowanie wyróżnia się na tle licznej konkurencji. Przy dobrym oświetleniu potrafi działać prawdziwe cuda.

Podsumowanie

Alcatel OneTouch Idol 3 (5.5) posiada wiele cech i zalet, których nie powstydziłyby się smartfony z wyższej półki cenowej. Przede wszystkim mam tu na myśli ekran, który jest główna zaletą tego telefonu. Wrażenie robią też przednia kamerka i ponadprzeciętnie wytrzymała bateria. Oczywiście nie obyło się bez wad, takich jak np. plastikowa obudowa, szybko dająca do zrozumienia, że z flagowcem do czynienia tutaj raczej nie mamy. Ale na takie smartfony trzeba często wydać dwa razy więcej pieniędzy, OneTouch Idol 3 (5.5) z pojedynku na stosunek ceny do jakości wychodzi więc całkiem korzystnie.

Alcatel OneTouch Idol 3 (5.5) - dobre podzespoły w niskiej cenie - opinie i komentarze (13)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Design
Aplikacje
Bateria
Łatwość obsługi
Funkcjonalność
rybar85
26-02-2016 - 20:16:44
Witam, mam pytanie dotyczące aktualizacji androida, z informacji w internecie wiem ze w innych krajach sa dostepne aktualizacje systemu poprawiające jego wydajność, czy w Polsce w T mobile też niedlugo doczekamy się wersji nowszej niż android 5.0.2 ?
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
22-02-2016 - 10:35:32
W tym momencie jeszcze nie mamy takiego info... Podrowienia!
  (0)
Odpowiedz
mike
21-02-2016 - 19:07:47
Bardzo fajny ,ciekaw jestem czy następca czyli Idol 4s też będzie w Waszej ofercie?
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
22-02-2016 - 10:36:36
W tym momencie jeszcze nie mamy takiego info... Podrowienia!
  (0)
Odpowiedz
thereoneere
06-02-2016 - 21:16:59
witam, jest jeszcze dostepny na abonament?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
08-02-2016 - 12:31:50
Witaj. Telefon już nie jest zamawiany ani dostarczany przez producenta. Aktualnie brak w magazynie centralnym. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
stokrotka28811
20-11-2015 - 15:01:36
czy ten model jest dostępny w ofercie mix ?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
20-11-2015 - 19:16:18
Niestety. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
ace1982
12-06-2015 - 21:41:35
A chciałbym zauważyć że w danych technicznych na stronie t-mobile w wersji 4.7 tego telefonu jest błąd w pamięci RAM, podane jest 1,5 a w rzeczywistości telefon ma 1 GB RAM
  (1)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
13-06-2015 - 17:44:20
Witam. Dzięki za zwrócenie uwagi. Wysłałem info do odpowiednich osób z prośbą o poprawę. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
1234AB
15-06-2015 - 22:35:57
@ Konsultant T-Mobile - Przy premierze smartfona podawane było, że ma on mieć 1 GB RAM, jednak producent postanowił to zmienić i ostatecznie trafił na rynek z większą ilością pamięci operacyjnej.
  (0)
Odpowiedz
komórkomaniak
19-06-2015 - 09:33:11
@ace1982 - bzdura kompletna, po co się wypowiadasz skoro nie wiesz? W 4,7 jest 1,5 GB RAM
  (0)
Odpowiedz
oneandonly
11-06-2015 - 15:30:07
Ocena: 10/10
Bardzo lakoniczna recenzja. Zagraniczne media rozpływają się nad głośnikami i dźwiękiem, chwalą aparat i ogólnie nazywają ten smartfon najlepszym w klasie cenowej. Tutaj niewiele co napisano, a o odniesieniu do konkurencji nawet nie ma co marzyć.
  (1)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Segment tanich i dobrze wyposażonych smartfonów nieustannie się rozrasta. Jednym z jego nowych przedstawicieli jest Alcatel OneTouch POP 3 (5). Jak wypadł w naszym teście?

 • Design
  7
 • Aplikacje
  7
 • Bateria
  7
 • Łatwość obsługi
  9
 • Funkcjonalność
  7

+ Plusy

 • - atrakcyjna cena
 • - wykonanie i wygląd
 • - system operacyjny

- Minusy

 • - przeciętny aparat

Wygląd zewnętrzny i jakość wykonania

Design modelu OneTouch POP 3 (5) jest stonowany i bardzo klasyczny. Sprzęt posiada zaokrąglone boki, front pokryty szkłem i dość szerokie ramki wokół wyświetlacza. Nic tu szczególnie nie zaskakuje, może poza dość dużym napisem "Pop" na tylnej klapce, który momentalnie uświadamia nas, z przedstawicielem której rodziny telefonów Alcatela mamy do czynienia. Poza tym, tylny panel jest zdejmowalny, dzięki czemu użytkownicy tego smartfonu nie będą mieli problemów z ewentualną wymianą baterii na nową.

Biorąc pod uwagę atrakcyjną cenę smartfonu, należy pochwalić jakość użytych materiałów i ich spasowanie. Nie jest to oczywiście pierwsza liga, bo obudowa smartfonu jest wykonana z plastiku, ale ogólny poziom wykonania oceniamy na w pełni zadowalający.

5-calowy OneTouch POP 3 waży 167 gramów - dość sporo, ale dzięki temu sprawia wrażenie sprzętu solidnego, a poza tym dobrze i pewnie leży w dłoni. Jeśli zaś chodzi o wrażenia wizualne, to podobać może się przede wszystkim front urządzenia, bowiem trudno nie zauważyć tutaj inspiracji pierwszoligowym iPhone’em, zwłaszcza najnowszymi modelami (iPhone 6 i 6s).

Mimo niskiej ceny Alcatel OneTouch POP 3 prezentuje się estetycznie

Wyświetlacz i aparat

Alcatel OneTouch POP 3 (5) został wyposażony w ekran o przekątnej 5 cali. To rozmiar odpowiedni do tego, by na smartfonie można było komfortowo oglądać filmy i przeglądać internet. Obraz w rozdzielczości 480 x 854 pikseli jest wyraźny i czytelny, a kolory całkiem dobre. Nieco zastrzeżeń można mieć jedynie do poziomu jasności i kontrastu, jednak należy pamiętać, że mówimy tutaj o urządzeniu z niskiej półki cenowej. Pozytywnie zaskakują za to kąty widzenia, które, jak na sprzęt tej klasy, są bardzo wysokie.

Ekran Alcatela OneTouch POP 3 (5) reprezentuje przyzwoity stosunek ceny do jakości, a dzięki niskiej rozdzielczości producent mógł zagwarantować użytkownikom płynną pracę systemu przy jednoczesnym zastosowaniu budżetowych podzespołów. Jeśli zaś chodzi o aparat fotograficzny, to mamy tu do czynienia z 5-megapikselową matrycą, wspomaganą przez diodę doświetlającą LED. Jakość zdjęć jest bardzo przeciętna i oczywiście nie ma tu mowy o wizualnych fajerwerkach, ale aparat modelu OneTouch POP 3 oferuje za to kilka specjalnych trybów robienia zdjęć – HDR, panoramy i fotografowania twarzy – co w przypadku smartfonów z tej półki cenowej nie jest wcale oczywistością. Poza tym, opisywany sprzęt potrafi nagrywać filmy wideo w rozdzielczości HD.

Alcatel OneTouch POP 3 (5) - sprawdź w ofercie indywidualnej T-Mobile!

Smukła sylwetka i zaokrąglone rogi Alcatela OneTouch POP 3 budzą miłe odczucia

Wydajność i system operacyjny

Urządzenie jest napędzane przez czterordzeniowy procesor Mediatek MT6580M taktowany zegarem 1,3 GHz, który jest wspierany przez 1 GB pamięci RAM. W tej kategorii cenowej jest to całkiem przyzwoita specyfikacja, która sprawdza się w przypadku większości codziennych zastosowań i gwarantuje płynną pracę systemu operacyjnego Android 5.1. Biorąc pod uwagę, że wydajność telefonu dorównuje Samsungowi Galaxy S3, nie ma on większych problemów z graniem w zarówno proste gry 2D, jak i nieco bardziej złożone 3D. Niektóre gry po prostu potrafią się dłużej ładować.

Smartfon posiada 8 GB wbudowanej, ale do wykorzystania przez użytkownika są tylko 4 GB, ponieważ połowa pamięci już na starcie jest wykorzystana przez system operacyjny Android, pakiet usług Google i kilka preinstalowanych aplikacji, takich jak Facebook, YouTube, czy bardzo praktyczne programy jak np. Evernote i Wunderlist. Na szczęście OneTouch POP 3 obsługuje karty pamięci, dzięki czemu jego pamięć wewnętrzna może zostać rozszerzona nawet o 128 GB.

5-calowy OneTouch POP 3 waży 167 gramów - dość sporo, ale dzięki temu sprawia wrażenie sprzętu solidnego, a poza tym dobrze i pewnie leży w dłoni. Jeśli zaś chodzi o wrażenia wizualne, to podobać może się przede wszystkim front urządzenia, bowiem trudno nie zauważyć tutaj inspiracji serią smartfonów Alcatel OneTouch Idol, czy pierwszoligowym iPhone’em, zwłaszcza najnowszymi modelami (iPhone 6 i 6s).

Tuż pod obiektywem głównej kamery Alcatel OneTouch POP 3 ma diodę doświetlającą LED

Android 5.1, pod kontrolą którego pracuje ten smartfon, to najnowsza, bardzo udana i prosta w obsłudze odsłona systemu operacyjnego Google’a. Na ekranie początkowym możemy ustawić skróty do wybranych funkcji, co daje błyskawiczny dostęp do tych najczęściej wykorzystywanych. Oczywiście jest też sklep Google Play, który umożliwia nam dostęp do ogromnej liczby darmowych i płatnych aplikacji, a także filmów i muzyki.

Podsumowanie

Alcatel OneTouch POP 3 (5) bez wątpienia jest propozycją dla określonej grupy osób – takich, dla których podstawowym wymaganiem wobec smartfonów jest przystępność cenowa. To sprzęt, który sprawdzi się w przypadku podstawowych zastosowań, a przy okazji nie nadwyręży kieszeni. Niczym szczególnym nie olśniewa, ale jednocześnie nie schodzi też poniżej pewnego poziomu.

Alcatel OneTouch POP 3 (5) - recenzja. Smartfon za grosze - opinie i komentarze (58)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Design
Aplikacje
Bateria
Łatwość obsługi
Funkcjonalność
bea0503
09-08-2016 - 14:27:24
Witam. Posiadam telefon alcatel onetouch Pop3(5) dual sim i za skarby nie wiem gdzie włożyć drugą kartę.bardzo proszę o pomoc.na skróconej instrukcji nic prawie nie widać.Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
Justyna
06-05-2016 - 15:19:56
Witam, w moim Alcatelu jest taki problem że podczas rozmowy nagle w pewnym momencie telefon łączy mnie z kimś innym kończąc rozmowę z poprzednim rozmówcą czy to da się jakoś przestawić?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
06-05-2016 - 22:22:59
Witam, Pragnę poinformować, że na to pytanie najlepiej odpowie nasz specjalista. W związku z powyższym, serdecznie zapraszam do kontaktu z Serwisem Obsługi Technicznej „Tech Desk” dostępnym pod numerem *7242 (koszt połączenia to 2 PLN netto/minutę – numer dostępny dla klientów sieci T-Mobile) lub 708477242 (dla Klientów innych operatorów, koszt połączenia wg taryfy). Serwis Obsługi Technicznej jest dostępny codziennie w godzinach 7:00 – 23:00. Regulamin serwisu znajduje się na stronie internetowej www.t-mobile.pl
  (0)
Odpowiedz
Marek
02-05-2016 - 10:13:36
Gdzie w tym smartfonie wkłada się drugą kartę i czy jest to micro sim czy normalna.
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
04-05-2016 - 18:24:30
Witam, pytanie - czy masz wersje DualSim tego Alcatela? Sprzęt obsługuje karty w formacie microSIM. Pozdrawiamy.
  (0)
Odpowiedz
bozka
29-04-2016 - 11:05:45
witam jak zmieniac i ustawiac tapete na alcatel pop3 dzieki
  (0)
Odpowiedz
Domi.
27-04-2016 - 21:19:42
Witam, mam problem.. Ostatnio kupiłam kartę pamięci micro SD 32 GB. Przestawilam (tak sądzę) w telefonie zapisywanie aplikacji na własnie tą kartę. Ale gdy chcę pobrać jakąś grę to mi pisze że nie mam pamięci na tel. Pousowalam wszystkie zbędne aplikacje cji z pamięci i poprzenosilam niektóre rzeczy na kartę.. no ale dalej nie ma miejsca.... Co ja mam zrobić w takim wypadku? Pomocy. !!! ;(
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
28-04-2016 - 10:22:23
Witaj. Niestety nie wszystkie aplikacje da się przerzucić na pamięć karty SD. proponuję raz jeszcze zweryfikować i odinstalować zbędne aplikacje, bądź ich aktualizacje. W razie dodatkowych pytań proponuję kontakt z Serwisem Obsługi Technicznej „Tech Desk” dostępnym pod numerem *7242 (Koszt połączenia to 2 PLN netto/minutę – numer dostępny dla klientów sieci T-Mobile) lub 708477242 (dla Klientów innych operatorów, koszt połączenia wg taryfy).
  (0)
Odpowiedz
Anonim
18-04-2016 - 15:12:54
Mam pytanie. Jak ustawić tapetę na ekranie blokady? Jak ustawiam tapetę to ustawia się ona jednocześnie na ekranie głównym i na ekranie blokady. Jak mogę to zmienić?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
20-04-2016 - 22:17:02
Witaj. Na to pytanie najlepiej odpowie nasz specjalista. W związku z tym, serdecznie zapraszam do kontaktu z Serwisem Obsługi Technicznej „Tech Desk” dostępnym pod numerem *7242 (Koszt połączenia to 2 PLN netto/minutę – numer dostępny dla klientów sieci T-Mobile) lub 708477242 (dla Klientów innych operatorów, koszt połączenia wg taryfy). Serwis Obsługi Technicznej jest dostępny codziennie w godzinach 7:00 – 23:00. Regulamin serwisu znajduje się na stronie internetowej www.t-mobile.pl.
  (0)
Odpowiedz
andrzej-r-m
14-04-2016 - 12:56:59
chodzi o alcatela one touch pop 3 (5)
  (0)
Odpowiedz
andrzej -r-m
14-04-2016 - 12:54:26
chciałbym się dowiedzieć ponieważ upadł mi telefon i porysował sie ekran-czy alcatel one touch 3 9(5) posiada folię ochronną na ekranie wyświetlacza?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
17-04-2016 - 21:21:17
Alcatele z reguły posiadają folię ochronną, pytanie tylko czy jej wcześniej nie zdjąłeś.
  (0)
Odpowiedz
Darek
13-04-2016 - 11:06:06
Poszukuje baterii do akcatel pop 3.telefon super. Polecam.majac Mante przedtem czuje sie roznice...
  (0)
Odpowiedz
kasia
07-04-2016 - 20:02:56
Proszę o pomoc zakupiłam ten telefon, jestem bardzo zadowolona cena ok wygląd i to ci mi potrzebne jest ale pojawił się problem z odbieraniem połączeń mianowicie jak ktoś dzwoni przesuwam po ekranie w lewo w prawo i w każdą stronę i połączenia są odrzucane przepatrzyłam w ustawieniach i w połączeniach nie mogę znaleźć tam żadnej podpowiedzi czy czegokolwiek byłam w salonie t-mobile i orange niestety nikt mi nie umie pomóc byłam też w jednym serwisie Pan powiedział że jest problem z aktualizacją ale nie miał czasu bo już zamykał i dalej nie mogę odbierać telefonu czy ktoś może mi pomóc gdzie wejść by ustawić to odbieranie? Pozdrawiam,
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
10-04-2016 - 15:31:26
Witam. Standardowo połączenie głosowe w dotykowym Alcatelu można odebrać przesuwając ikonkę słuchawki na ekranie telefonu w prawo. Co ważne, proszę nie odrywać wtedy palca od wyświetlacza do czasu odebrania połączenia. Jeśli funkcja ta nie będzie działać poprawnie, sugeruję przywrócić ustawienia fabryczne telefonu. W przypadku m.in takiego problemu sprzętowego, zapewniamy wsparcie techniczne TechDesk: *7242 (2,46 pln/min) dla T-Mobile i Heyah lub 708477242 (2.58 pln/min) dla pozostałych codziennie 7:00-23:00. Regulamin na www.t-mobile.pl. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
zielona
30-03-2016 - 20:29:13
kupiłam w Holandii alcatel one touch pop3 (5) 5015D, niestety bez polskiego menu, telefon jest mi potrzebny chociażby ze względu na nawigację. Owszem, nie muszę słuchać pana Hołowczyca, nie mniej jednak nie operuję językami (tak, wiem, trzeba zacząć się uczyć) Pytanie brzmi, czy i jak mogę sobie ściągnąć/wgrać polski język? Oprócz tego, faktycznie tani telefon, który się sprawdza
  (0)
Odpowiedz
zielak112
28-03-2016 - 17:38:07
Zawsze miałem Samsungi tym razem nie było mnie stać i kupiłem Alcatela i nie żałuję zapłaciłem 400 zł.I było warto ten kto nie ma za dużo gotówki to polecam.
  (0)
Odpowiedz
Anonimowyanonim
14-03-2016 - 22:39:36
Nie mam czegoś takiego w opcjach sieci komórkowej.
  (0)
Odpowiedz
sugar
11-03-2016 - 10:28:46
Witam ponownie, udalo mi rozwiazac zagadke, gdy wcisniemy boczny przycisk regulacji glosnosci dzwonka, ponizej wyswietla sie 3 opcje: brak, priorytet, wszystkie. Wybierajac "brak" wyciszamy calkowicie telefon, nawet wibracje. pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
anonimowyanonim
10-03-2016 - 21:25:43
Proszę o instrukcję jak włączyć internet w telefonie, który mam w umowie, nie mogę zadzwonić na infolinię z powodu niedoładowania konta, zrobię to w najbliższym terminie, chciałbym tylko prosić instrukcję jak to zrobić. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
11-03-2016 - 09:12:07
Witaj. Jeżeli telefon został zakupiony w naszej sieci wystarczy, że w ustawieniach telefonu dotyczących sieci komórkowej włączysz "dostęp do danych pakietowych". W razie problemów z obsługą telefonów zapewniamy wsparcie techniczne na infolinii TechDesk. Infolinia dostępna pod numerami *7242 (2,46 pln/min) dla T-Mobile i Heyah lub 708477242 (2.58 pln/min) dla pozostałych sieci. Infolinia dostępna codziennie w godzinach 7:00-23:00. Regulamin na www.t-mobile.pl. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
sugar
10-03-2016 - 10:31:36
Witam, czy telefon mozna wyciszyc, przejsc w tryb milczy bez wibracji? Jak to zrobic? pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
10-03-2016 - 13:43:40
Witaj. Bocznymi klawiszami głośności można wyciszyć tylko dzwonek. Aby wyłączyć wibracje należy dostać się do ustawień dźwięków. W sprawie obsługi telefonów zapewniamy wsparcie techniczne na infolinii TechDesk. Infolinia dostępna pod numerami *7242 (2,46 pln/min) dla T-Mobile i Heyah lub 708477242 (2.58 pln/min) dla pozostałych sieci. Infolinia dostępna codziennie w godzinach 7:00-23:00. Regulamin na www.t-mobile.pl. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
Mini
08-03-2016 - 16:19:10
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi .Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
Mini
07-03-2016 - 17:23:08
Czy ten telefon nadaje się dla nastolatka?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
07-03-2016 - 18:46:02
Witam, Uważam, ze jak najbardziej tak, ponieważ jest to smartfon ze średniej półki, wyposażony we wszystkie niezbędne dla nastolatka aplikacje oraz rozwiązania technologiczne. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
Mini
07-03-2016 - 17:22:37
Czy ten telefon nadaje się dla nastolatka?
  (0)
Odpowiedz
Mini
07-03-2016 - 17:21:30
Jak długo trzyma bateria ?Czy jest wymienna?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
07-03-2016 - 20:49:16
Witam, Baterię można oczywiście wymienić i wytrzymuje ona według producenta telefonu: Czas czuwania w 2G (h) 510 Czas czuwania w 3G (h) 450 Czas rozmów w 2G (min) 660 Czas rozmów w 3G (min) 540 Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
Mini
07-03-2016 - 16:29:38
Witam , chciałabym dowiedzieć się więcej o aparacie w tym telefonie .Jakiej jakości zdjęcia robi ?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
07-03-2016 - 18:44:10
Witam, W artykule tak opisano aparat w tym telefonie: „Jeśli zaś chodzi o aparat fotograficzny, to mamy tu do czynienia z 5-megapikselową matrycą, wspomaganą przez diodę doświetlającą LED. Jakość zdjęć jest bardzo przeciętna i oczywiście nie ma tu mowy o wizualnych fajerwerkach, ale aparat modelu OneTouch POP 3 oferuje za to kilka specjalnych trybów robienia zdjęć – HDR, panoramy i fotografowania twarzy – co w przypadku smartfonów z tej półki cenowej nie jest wcale oczywistością. Poza tym, opisywany sprzęt potrafi nagrywać filmy wideo w rozdzielczości HD.” Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
asteron
07-03-2016 - 14:01:18
Jak wylaczyc prywatnosc mojego numeru
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
10-03-2016 - 09:17:06
Witaj. W sprawie obsługi telefonów zapewniamy wsparcie techniczne na infolinii TechDesk. Infolinia dostępna pod numerami *7242 (2,46 pln/min) dla T-Mobile i Heyah lub 708477242 (2.58 pln/min) dla pozostałych sieci. Infolinia dostępna codziennie w godzinach 7:00-23:00. Regulamin na www.t-mobile.pl. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
Marzena
06-03-2016 - 10:38:40
Witam, nie chcę mieć włączonego internetu cały czas tylko wtedy gdy chcę skorzystać. Jak wyłączać i włączać internet? Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
06-03-2016 - 16:35:08
Witam, Wybierz w telefonie ustawienia – sieci telefonii komórkowej i wyłącz transmisję danych. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
Szymon
04-03-2016 - 22:58:34
Witam, mam ten telefon od wczoraj . Nie wiem natomiast jak włączyć internet w telefonie, nie chodzi o wific tylko ten pakietowy, mam 1GB, z góry dzięki!
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
10-03-2016 - 13:24:11
Witaj. W sprawie obsługi telefonów zapewniamy wsparcie techniczne na infolinii TechDesk. Infolinia dostępna pod numerami *7242 (2,46 pln/min) dla T-Mobile i Heyah lub 708477242 (2.58 pln/min) dla pozostałych sieci. Infolinia dostępna codziennie w godzinach 7:00-23:00. Regulamin na www.t-mobile.pl. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
Lena25
01-03-2016 - 12:16:31
Mam ten tel nowy karta z plusa. Od paru dni zniklo mi kupe kasy z konta , dlaczego .???
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
10-03-2016 - 10:53:23
Witam. Skontaktuj się ze swoim operatorem aby wyjaśnić poruszoną kwestię. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
90marlena2@wp.pl
01-03-2016 - 12:03:02
Mam ten tel nowy.. Od paru dni zabiera mi mnóstwo kasy dlaczego.?? Pomocy..
  (0)
Odpowiedz
binek
28-02-2016 - 10:27:12
czy w tym smartfonie przychodzą mms-y bez włączenia transmisji danych?
  (0)
Odpowiedz
binek
28-02-2016 - 10:27:11
czy w tym smartfonie przychodzą mms-y bez włączenia transmisji danych?
  (0)
Odpowiedz
kama
21-02-2016 - 12:11:17
czy ten telefon posiada aparat przedni ?
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
22-02-2016 - 10:31:15
Tak. 2 Mpx :) Do selfie wystarczy ;) Pozdrowienia !
  (0)
Odpowiedz
nasti
17-02-2016 - 11:43:53
dzięki bardzo za odpowiedź pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
nasti
16-02-2016 - 22:47:37
Witam dzisiaj zakupiłam w prezencie smartfon Alcatel OneTouch POP 3 (5) w sklepie powiedziano mi że posiada rozmowy wideo jednakże po włożeniu kart sim nie można było nawiązać połączenia wideo proszę o informację czy w/w smartfon ma połączenia wideo i jeśli tak jak je włączyć z góry dziękuję za odpowiedź
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
17-02-2016 - 10:41:17
Cześć. Nie posiada funkcji wideo rozmowy. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
Kamil125
13-02-2016 - 22:21:40
jak włączyc wykrywalość bo chciałbym się połączyc ze słuchawkami bluetooth ?? prosze o pomoc
  (0)
Odpowiedz
grochal
13-02-2016 - 16:53:25
Lubie placki, ale ten telefon jest lepszy !
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
15-02-2016 - 09:28:26
:-D No to musi być godny polecenia w takim razie!
  (0)
Odpowiedz
Bieniu
19-01-2016 - 22:53:08
Polecam, bardzo dobry telefon :)
  (0)
Odpowiedz
Dominika14
11-01-2016 - 21:52:24
czy telefon ma funkcje zmiany motywów?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
13-01-2016 - 08:59:31
Witam. Zależy co przez to rozumiesz. Fabrycznie telefon daje możliwość zmiany tapet, ale zmiana wyglądu i działania interfejsu, czy np. wyglądu ikonek aplikacji to już kwestia która wymaga zainstalowania ze Sklepu Play odpowiednich aplikacji. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
sebastian02.99
03-01-2016 - 15:19:56
Witam czy telefon posiada szkło hartowane na ekranie ?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
05-01-2016 - 09:06:28
Witam. Według informacji na infolinni producenta nie jest ono hartowane. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
bosman
28-12-2015 - 15:08:18
Czy telefon posiada Radio FM ? Według specyfikacji T-Mobile nie, ale według innych specyfikacji jednak posiada.
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
31-12-2015 - 09:24:15
Witaj. Tak posiada radio.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Atrakcyjny cenowo Alcatel OneTouch POP 3 (5) w T-Mobile! Sprawdź ofertę!
Podziel się