Mieliśmy już wcześniej do czynienia z futerałami polskiej marki SOX na telefony komórkowe i smartfony. Ciekawi byliśmy jak sprawdzą się kolejne produkty, tym razem stonowane czarne z serii Elegance oraz pokrowiec na laptopa.

Pierwszy z futerałów COSMO nosi symbol KCOS 03 i powinien się spodobać użytkownikom ceniącym zarówno sportową elegancję, jak i dbałość o komfort przenoszonego urządzenia. Zgodnie z obecnie panującymi trendami, gadżet pokryto pikowanym puszystym materiałem. Co ciekawe, sam materiał składa się z dwóch tkanin, przedzielonych pianką w celu zwiększenia ocieplenia i ochrony smartfonu przed ewentualnymi bliskimi spotkaniami z twardą nawierzchnią.

Z kolei sama klapka, która zamyka futerał i przytrzymuje telefon na miejscu jest wykonana ze skóry. Przy systemie zamknięcia zastosowano magnes, który jest niewidoczny gołym okiem. Wystarczy bliżej przytknąć klapkę do samego futerału, aby mechanizm zaskoczył i bezszelestnie się zatrzasnął. Całość konstrukcji sprawia wrażenie dobrze przemyślanej i nie powinna się zużywać w miarę użytkowania.

Skupmy się teraz na chwilę przy materiale, z którego jest wykonany środek futerały. To tzw. Alcantara, czyli tkanina używana w produkcji odzieży, mebli oraz w najdroższych wersjach wyposażeniowych samochodów osobowych, głównie sportowych. Jest miękka, odporna na ścieranie i bardzo żywotna. Produkuje się ją z bardzo drobnych mikrowłókien poliesteru i poliuretanu splecionych ze sobą w odpowiedni sposób. Co ciekawe, są one nawet kilka razy drobniejsze od włosa ludzkiego. Za wytrzymałość tkaniny odpowiada poliester, zaś poliuretan zapewnia miękkość. Jaki wpływ ma zastosowanie Alcantary na telefon? Dzięki dużej przyczepności urządzenie nie ślizga się w środku, a jednocześnie przy wyciąganiu jest czyszczone. Bardzo sprytny pomysł. Wymiary futerału COSMO to 13,8 x 8,8 x 1,2 cm.

Tymczasem drugi z futerałów SOX jakie dostaliśmy do testów to MR. BUSINESS o symbolu KMRQ 02. Jak wskazuje sama nazwa, tym razem mamy do czynienia z gadżetem, które nie powstydzą się nosić przy pasku ludzie zajmujący się poważnymi interesami.

Oczywiście, przy konstrukcji samego futerału nie można było zapomnieć o wspomnianym wcześniej pikowaniu modnym w tym sezonie. Materiał, z którego wykonany jest MR. BUSINESS jest przyjemny w dotyku. Jakość szwów nie pozostawia złudzeń, że mamy do czynienia z fachowo wykonanym produktem. W tym modelu skóry jest nieco więcej, co zresztą dobrze widać na zdjęciach produktowych. To materiał, który od wielu lat kojarzony jest z symbolem luksusu i wyższego statusu społecznego.

W kwestii mechanizmu zamknięcia futerału mamy tym razem dobrze trzymający rzep. Jest on oczywiście dyskretnie ukryty pod dużą skórzaną klapką. W oczy rzuca się duży zaczep na pasek, który powoduje, że futerał swobodnie wisi i mamy do niego wygodny dostęp w każdej chwili. Nie będzie problemu z dopasowaniem MR. BUSINESS do garnituru czy innego stroju formalnego. Stonowana kolorystyka i prosty krój nie są w stanie tego zepsuć. Tu po raz kolejny zastosowano wspomnianą wcześniej Alcantarę, co powinno pozytywnie odbić się na komforcie użytkowania akcesorium. Wymiary futerału MR. BUSINESS to 13 x 7,5 x 1,2 cm. Możemy go zatem dopasować do szerokiego zakresu urządzeń, telefonów komórkowych, smartfonów, czy nawet przenośnych odtwarzaczy multimedialnych.

Na koniec jeszcze krótka wzmianka o pokrowcu do notebooka NOT CN 03 (NOT casual). Jest on przeznaczony dla komputerów o przekątnej ekranu 15,4 oraz 15,6 cala. Jeśli chodzi o rodzaj zastosowanego materiału, niespodzianki nie będzie. Dużą zaletą stosowania Alcantary jest fakt, że tego typu akcesoria często są narażone na ścieranie. W tym wypadku możemy liczyć na długi okres użytkowania. Futerał jest przyjemny w dotyku i ma wymiary 37,5 x 28 x 3 cm. Zamknięcie stanowi suwak. Na wierzchu umieszczono również ciekawy haftowany wzór, który nadaje gadżetowi szyku.

Podsumowując, oba futerały SOX z serii Elegance bardzo pozytywnie zaskakują: jakością wykonania, elegancją, zastosowaniem odpowiednich materiałów oraz wszechstronnością. Podobne wrażenia mamy po obcowaniu z pokrowcem na laptopa.

Futerały SOX dla smartfonów i notebooków - nie tylko dla biznesmenów - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Odświeżona wersja uznanego telefonu austriackiego producenta, to propozycja dla osób, które z racji wieku nie radzą sobie tak łatwo z komórkami. ELEGANCEplus ma duże klawisze i czytelny wyświetlacz.

 • Design
  9
 • Aplikacje
  6
 • Bateria
  9
 • Łatwość obsługi
  10
 • Funkcjonalność
  7
 • Design
  6.333333333
 • Aplikacje
  3.833333333
 • Bateria
  6.833333333
 • Łatwość obsługi
  7.666666666
 • Funkcjonalność
  5.166666666

+ Plusy

 • duże klawisze
 • intuicyjne i łatwe menu
 • wyraźny wyświetlacz

- Minusy

 • niewielka liczba opcji
 • boczny przycisk podgłaszania/ściszania - przypadkowe wciśnięcie podczas rozmowy

Dzisiejsze telefony komórkowe obrosły w funkcje - nawet te najprostsze komórki oferują dostęp do internetu, możliwość instalowania aplikacji i czasem nawet dziesiątki innych możliwości. Z kolei współczesne smartfony są już miniaturowymi komputerami.

Nie każdy jednak potrzebuje miniaturowego komputera, a nadmiar funkcji może stać się wrogiem użytkownika - komplikując obsługę telefonu. Seria Emporia ELEGANCE powstała z myślą o naszych rodzicach czy dziadkach. W efekcie powstał telefon bardzo prosty i wygodny w obsłudze, zapewniający wszystkie niezbędne funkcje, a co więcej świetnie wyglądający i dobrze zbudowany.

Firma Emporia podchodzi do swojego zadania z pełną powagą. Jej dział badawczo-rozwojowy działa w ścisłej współpracy z testerami produktów, którzy przekazują cenne opinie wykorzystywane do opracowywania urządzeń. Wszystkie wnioski są analizowane i oceniane we współpracy z partnerami z wielu uznanych placówek naukowych (m. in. Uniwersytetu Keplera w Linzu, Uniwersytetu Cambridge), a następnie włączane do cyklu rozwoju produktu.

Obudowa ELEGANCEplus została stworzona z materiałów wysokiej jakości: plastiku, aluminium i polerowanej stali. Telefon pewnie leży w dłoni, a elegancki design dostarcza miłych wrażeń wizualnych. Używanie dużych klawiszy, z równie dużymi cyframi i literami nie będzie stanowiło problemu dla nikogo. Dodatkowo, klawisze zostały zaprojektowane tak, że użytkownik nie ma wątpliwości co do tego, czy zostały wciśnięte.

Kolorowy wyświetlacz OLED o przekątnej 1,8 cala jest jasny i ostry. Czcionka użyta w menu nie sprawi problemu w odczytaniu nawet osobom z wadą wzroku. Jest wyświetlana w czytelny, kontrastowy sposób.

Po bokach urządzenia znajdziemy przyciski, dzięki którym nie musimy "przebijać" się przez menu w celu odnalezienia podstawowych funkcji. Z prawej strony znajduje się przycisk, przenoszący nas do ekranu pisania SMS-ów, przycisk uruchamiający główne menu oraz pozwalający ustawić budzik. Jest tam również guzik uruchamiający latarkę LED, znajdującą się u góry obudowy. Lewa strona oferuje przyciski służące do regulacji głośności, wyciszenia telefonu oraz jego zablokowania.

Warto zauważyć, że głośnik ELEGANCEplus został dostosowany do pracy z aparatami słuchowymi. Kolejne ułatwienie, to migający na zielono podczas nadchodzącego połączenia klawisz OK. Dzięki temu rozwiązaniu, od razu wiadomo jak odebrać telefon i nie trzeba szukać odpowiedniego przycisku.

Poruszanie się po menu telefonu jest naprawdę proste, a jego funkcje, choć podstawowe, zapewniają realizację wszystkich działań, których oczekujemy od telefonu. Emporię wyposażono w rozwiązanie (Top 5), pozwalające na łatwy dostęp  do wybranych 5 numerów telefonicznych.

ELEGANCEplus pozwala również na przypisanie numerów telefonicznych do przycisków numerycznych. Dla przykładu - dłuższe przytrzymanie klawisza 1 połączy nas np. z numerem alarmowym 112. Możemy definiować pozostałe przyciski. Na tylnej części obudowy znajduje się przycisk awaryjny, po wciśnięciu którego telefonu automatycznie połączy się z 5. kolejnymi kontaktami awaryjnymi.

Kolejne ułatwienia w obsłudze telefonu, realizowane za pomocą przycisków to: wyświetlenie ostatnio wybieranych połączeń (gwiazdka), lista połączeń nieodebranych (krzyżyk) i połączenie z pocztą głosową (0).

Na tylnej części obudowy znajduje się przycisk awaryjny, po wciśnięciu którego telefonu automatycznie połączy się z 5. kolejnymi kontaktami awaryjnymi

Korzystanie z emporii ułatwia możliwość ustawienia wysokiej głośności dzwonka i silny alarm wibrujący. Wbudowany głośnik możemy również ustawić na wysoki poziom głośności. ELEGANCEplus ma również prosty kalkulator oraz funkcję przypomnienia o urodzinach.

Warto dodać, że model plus różni się od poprzednika dodatkowymi funkcjami w postaci radia FM oraz obsługi urządzeń Bluetooth (na przykład - bezprzewodowych zestawów słuchawkowych).

Emporia ELEGANCEplus to telefon, dzięki któremu nasi bliscy będą bez problemu w stałym kontakcie z nami. Staranny projekt telefonu i perfekcyjne wykonanie, sprawiają że używanie emporii to czysta przyjemność. Duże klawisze, czytelny wyświetlacz, intuicyjna obsługa i dostęp do podstawowych funkcji za pomocą dodatkowych przycisków - to najważniejsze cechy emporii ELEGANCE.

Zawartość pakietu:

 • telefon,
 • bateria,
 • ładowarka,
 • instrukcja obsługi,
 • karta gwarancyjna.
Informacje ogólne  
Producent Emporia
Model ELEGANCEplus
System 900/1800
Standardowy akumulator Li-Ion; 1100 mAh
Maksymalny czas rozmów* [min] do 240
Maksymalny czas czuwania* [godz] do 300
Wymiary [mm] 109x50x14
Waga [g] 92
UMTS nie

Emporia ELEGANCEplus - dla seniora i nie tylko - opinie i komentarze (6)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Design
Aplikacje
Bateria
Łatwość obsługi
Funkcjonalność
KRYSTYNA57
07-05-2014 - 19:17:04
Ocena: 2/10
TRAFILAM KIEDYŚ NA BUBEL KTÓREGO NIE MOGĘ SIĘ POZBYĆ NIKT GO NIE CHCE KUPIĆ BATERIA TRZYMA OD KILKU GODZIN DO 1 DNIA. PO ZAKUPIE W PLAY BYŁ REKLAMOWANY-SERWIS COS TAM ZROBIONO WYMIENIŁAM BATERIE I NADAL TO SAMO .WIEC LEŻY BEZ URZYTECZNY .CZY TAK POWINNO BYĆ NIECH KTOŚ M I POMOZE KUPIŁAM DLA TATY ALE SIE TYLKO ZDENERWOWAŁ I STAN ZDROWIA MU SIĘ POGORSZYŁ A TO MIAŁ SŁUŻYĆ DO KONTAKTU SŁABO SIĘ PORUSZA
  (3)
Odpowiedz
Tik
05-07-2012 - 12:16:09
Ocena: 9/10
Idealny dla seniorów,prosty w obsłudze.
  (0)
Odpowiedz
daroo47
10-06-2012 - 11:05:22
Ocena: 5/10
Telefon świetnie sprawdza się w rękach osób starszych .Design jest (akurat w tej wersji) mocno poprawiony , jeżeli weźmiemy pod uwagę poprzednią Emporię. De klawisze , czytelny ekran i wielkie litery to z pewności plusy . Telefon posiada również inne funkcje , niekiedy przydatne takie jak latarka. Minusem z pewnością jest bardzo wąski wachlarz aplikacji dla telefonów tego typu . Bateria zaskakująco wytrzymuję długo , dlatego na konto Emporii dopisujemy kolejny plus. Ten telefon to kwintesencja prostoty i łatwości obsługi. Lecz , patrząc na funkcjonalność tego telefony jest ona z pewnością niewielka , ponieważ mocno przystosowana do użytkowników. Starsze osoby nie potrzebują dużo gadżetow takich jak na przykład App Store czy Goole play . Reasumując , telefon jest definitywnie przeznaczony dla osób starszych , którzy chcą mieć kontakt z bliskimi i nie męczyć się z trudnym w obsłudze telefonem.
  (0)
Odpowiedz
telefonmaniak
09-06-2012 - 10:58:27
Ocena: 6/10
ten telefon jest bardzo dobry dla seniorow. ma wielki design. polecam jakub k.
  (0)
Odpowiedz
praiks
29-05-2012 - 11:01:41
Ocena: 7/10
Telefon a'la luksus dla osób starszych. Tylko podziwiać, jak babcie i dziadki posługują się tą cudowną maszynką. Szkoda tylko, że bateria trzyma tak średnio. Jednak i to wystarczy dla niejednej osoby. Ja też zamieniłbym dzisiaj mojego smartfona, na taki poręczny telefonik. POLECAM GO!!!
  (0)
Odpowiedz
Rajzuu
25-04-2012 - 23:33:25
Ocena: 7/10
Telefonik świetnie sprawuje się w rękach seniora. Moja babcia nie mając wcześniej do czynienia z żadnym telefonem komórkowym świetnie sobie radzi z obsługą tego modelu. Jeśli chodzi o wygląd to jest ciekawy oraz lepszy niż pozostałe modele telefonów dla seniora. Ładnie leży w ręce, nic nie trzeszczy. Wyświetlacz jest wyraźny. Bateria działa bardzo dobrze. Boczne przyciski sprawują się dobrze. Co mnie zdziwiło to to że zasięg jest lepszy niż w większości telefonach co jest w tego typie telefonach na pewno bardzo pozytywne. Jeśli miał bym bym polecić starszej osobie telefon to właśnie ten był by na pierwszym miejscu! Polecam
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Przenośna elektronika bardzo źle znosi ujemne temperatury i nieostrożność użytkowników. Sprawdzamy kilka futerałów, które mogą uratować życie ich telefonom komórkowym, smartfonom lub odtwarzaczom MP3/MP4.

W nasze dłonie wpadło w ostatnim czasie kilka futerałów do przenośnych gadżetów. Uniwersalne rozmiary nie kwalifikują ich wyłącznie do jednej grupy produktów. Do tego część wydaje się być dostosowana do przechowywania urządzeń w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. A uwierzcie nam, że nie warto ryzykować wystawiając komórki, smartfony lub przenośne odtwarzacze na działanie ujemnych temperatur.

Jako pierwsze mamy przed sobą propozycje polskiej produkcji - dwa zestawy podwójnych futerałów marki SOX. Stylistyka oraz sposób opakowania sugerują, że mogą być idealnym prezentem dla pań i panów przy okazji najróżniejszych uroczystości. Zarowno modele SOX&LOVE 02 (z kotami), jak i SOX&LOVE 03 (z sercem) pasują do telefonów komórkowych, smartfonów lub przenośnych odtwarzaczy. Jeden futerał z każdej pary jest wykonany z ortalionu brokatowego (czerwonego i czarnego) i ma wymiary 13 x 8 cm. Wymiary drugiego w parze futerału to 11,5 x 6,5 cm.

Futerały dla wszystkich miłośników kotów i nie tylko.

Cechą charakterystyczną wszystkich testowanych futerałów SOX jest mocowanie na smycz oraz karabińczyk. Swobodnie można je zatem nosić na szyi lub przypięte do paska. Przydaje się również zamknięcie górnej pokrywy na rzep uniemożliwiające wypadnięcie zawartości. Smycz jest wykonana z mocnego i grubego materiału, który nie urwie się przy mocniejszym obciążeniu i nie będzie nam się wpijał w szyję. Długość smyczy regulujemy specjalnym zaciskiem na końcu.

Kolejny futerał polskiej produkcji, SOX KOFL02, szczególnie przypadnie do gustu piękniejszej części użytkowników przenośnych gadżetów. Dwukolorowe ornamenty na wierzchu i wyróżniający się z nich kształt serca są miłe dla oka i stylowe. Ważne jest również, co znajdziemy w środku. Ortalionowe wnętrze gwarantuje bezpieczeństwo gadżetów nawet przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Co ciekawe, pod zapięciem na rzep znalazła się również osobna kieszonka na drobne przedmioty. Należy docenić zamontowanie zaczepu do paska od spodni. Oczywiście dołączono także praktyczny karabińczyk oraz smycz o regulowanej długości. Zarówno typowa komórka, jak i smartfon lub odtwarzacz audio mieszczą się w nim znakomicie.

Dla ceniących styl oraz funkcjonalność mamy jeszcze jeden futerał, tym razem od firmy Nokia. Model CP-353 zaprojektowany został pod kątem przechowywania typowej konstrukcji telefonów komórkowych na pasku od spodni. Stale mamy do niego dostęp - wystarczy odczepić jeden niewielki rzep. Futerał nie zakrywa w całości urządzenia. Można powiedzieć, że raczej utrzymuje go w miejscu i zabezpiecza przed przypadkowym uszkodzeniem. Co do stylistyki i jakości wykonania nie można mieć zastrzeżeń. Spodoba się z pewnością biznesmenom. Jego kolejna zaleta to przystępna cena.

Wszystkie testowane przez nas futerały przeszły pomyślnie próby noszenia na co dzień z różnymi gadżetami. Są funkcjonalne, zabezpieczają cenne gadżety przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, zarysowaniem, uszkodzeniami mechanicznymi przy upadku. Ich kolorystyka nie jest nachalna, a przy okazji powinna przypaść do gustu użytkownikom w całkiem szerokiej grupie wiekowej. W naszej opinii, telefony komórkowe, smartfony oraz odtwarzacze zasługują na taką odrobinę luksusu.

Futerały SOX - ochrona gadżetów przed mrozem i uszkodzeniami - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Jeśli chcecie ochronić swój smartfon lub tablet przed potencjalnymi uszkodzeniami lub po prostu nadać mu bardziej osobisty charakter, przyjrzyjcie się nowym futerałom i nakładkom na urządzenia mobilne, które są już dostępne w naszych salonach.

Nowe etui do smartfonów i tabletów w naszej ofercie - opinie i komentarze (4)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Kat_Monson
24-08-2014 - 11:53:36
Na fejsbuku enzzo wyczaiłam info o nowych wzorach. Są świetne! Całe szczęście, że Enzzo poszerzyło ofertę i można dostać praktycznie etui na każdy model telefonu. Już od roku jestem posiadaczką jednego z ich etui, teraz zakupiłam drugie już z tej nowej serii ;D
  (0)
Odpowiedz
martaBbeee
14-08-2014 - 00:23:22
Nie wiedziałam nic o enzzo, o ich etui....a teraz już jestem w posiadaniu drugiej sztuki. Technicznie dobrze wykonane, jakość dobra i całe etui jest dobrym uzupełnieniem mojej garderoby. Takie z charakterem.
  (0)
Odpowiedz
Dbosak
05-06-2014 - 15:51:46
O dobre wieści. Widzę, że enzzo wchodzi z mocnym uderzeniem na rynek. ....I bardzo dobrze. Mam i korzystam z ich etui. Spełniło moje oczekiwania. Zależało mi na tym, żeby za szybko kolor etui nie wyblakł i jednak dobrze chroniło telefon. Jednocześnie bardzo ładnie się prezentowało. I enzzo podołało. :)
  (0)
Odpowiedz
AśkaG
01-06-2014 - 10:10:39
Fajne, bardzo fajne. Chyba przyszła pora na zakup nowego etui. Nowoczesne wzory, w końcu coś innego, niż już oklepane propozycje, które występują już na rynku. Dla mnie musi być kolorowo. :)
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się