To nie jest na pewno urządzenie dla każdego rodzica małego dziecka, bo też nie każdy czuje potrzebę ciągłego monitorowania aktywności potomka, gdy ten jest poza zasięgiem jego wzroku. A kto powinien sobie sprawić KizON?

  • Design
    9
  • Funkcjonalność
    9
  • Łatwość instalacji
    9

Wśród wielu inteligentnych opasek i zegarków rzadko zdarzają się takie, które potrzebują karty SIM, a już zupełnym unikatem są te przeznaczone dla dzieci. Należy do nich KizON, którego stylistyka cieszy oko, a funkcje przekonają niejednego rodzica do zakupu. Ale od początku...

Gadżet występuje w dwóch wersjach kolorystycznych – czerwono-różowej oraz jasno i ciemnoniebieskiej. Bransoletka, wykonana z przyjemnej w dotyku, nie wywołującej alergii gumy, jest regulowana, dzięki czemu dostosowuje się do grubości dziecięcego nadgarstka. Całość ma wymiary 34,7 x 55,2 x 13,9 mm, a waga to zaledwie 41 gramów. Dobrą wiadomością jest wodoodporność KizON, co jest akurat nie bez znaczenia w przypadku dzieci, które mogłyby popsuć delikatniejsze urządzenie.

Zobacz LG KizON w ofercie T-Mobile!

Opaska posiada baterię o pojemności 400 mAh, która starcza na maksymalnie 36 godzin pracy oraz 3,5 godziny rozmów na jednym ładowaniu. Na pewno nie przegapimy momentu, w którym trzeba naładować KizON, gdyż ten poinformuje nas o rozładowującej się baterii, gdy poziom jej naładowania spadnie poniżej 20, a potem 10 procent. Informacja przyjdzie na urządzenie mobilne rodzica lub opiekuna.

Z jednej strony przedniej części obudowy KizON znajduje się port microUSB, który pozwoli ją naładować. Z drugiej znajdziemy miejsce na kartę SIM, dzięki której KizOn nie tylko zyskuje swój unikalny numer, ale także łączy się z siecią operatora oraz wykorzystuje wbudowany moduł GPS. A jak to właściwie działa?

Zobacz smartfony LG w ofercie T-Mobile!

Urządzenie przeznaczono dla dzieci, które spędzają pewną ilość czasu poza domem, jednak są jeszcze za małe, aby mieć własny telefon komórkowy. Mały użytkownik nosi więc na ręku KizON, a jego rodzic instaluje na swoim telefonie specjalną aplikację, która pozwoli sparować opaskę i smartfon. Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji, należy wpisać numer karty SIM, która jest w KizON oraz imię dziecka i aktywować połączenie.

W aplikacji mamy 4 podstawowe ikony. Na dole z lewej zlokalizowana jest ta służąca do łączenia się z KizON. Gdy wybierzemy opcję Połączenie, obwódka wokół przycisku na opasce zacznie świecić na zielono i rozlegnie się melodia – dziecko na pewno nie przegapi próby nawiązania z nim kontaktu. Połączenie odbiera poprzez naciśnięcie przycisku z symbolem słuchawki, a komendą głosową zostanie poinformowane, że połączenie zostało zakończone. Jeśli dziecko nie odbierze połączenia w ciągu 10 sekund, rodzic uzyska połączenie z KizON – będzie mógł słuchać dźwięków z otoczenia dziecka.

Także dziecko może zainicjować połączenie z pierwszym z dwóch zdefiniowanych dla opaski numerów telefonu. Wystarczy, że dłużej naciśnie przycisk ze słuchawką. Wówczas rozlegnie się komunikat, informujący dziecko, że dzwoni ono do opiekuna. Rodzic otrzymuje połączenie jak z telefonu. Dzięki głośniczkowi na KizON możliwe jest wygodne prowadzenie rozmów. Gdy rodzic nie odbiera, dziecko może mu zostawić wiadomość na poczcie głosowej.

Z poziomu aplikacji można także skorzystać z przycisku Szukaj, który pozwoli sprawdzić aktualne położenie dziecka. Zaraz obok znajduje się przycisk Trasa, który pozwoli ustalić dokładną trasę, którą poruszało się dziecko w danym dniu.

Ostatnia ikona w aplikacji KizON dotyczy ustawień. Możemy ustawić tam miejsca, w których dziecko bywa. Dostaniemy informację, jeżeli je opuści w godzinach, w których powinno znajdować się w ich obrębie. Można zdecydować, czy dzwonek ma być włączony, czy ma nastąpić automatyczne połączenie z opaską, jeśli dziecko nie odbierze naszego połączenia. Tutaj także możemy dodawać i usuwać kontakty, które będą mogły dzwonić na opaskę naszego dziecka. O ile opiekunów może być dwóch, o tyle gości aż czterech.

Przeczytaj test: LG G Pad 8.0 - tablet z Androidem na sterydach
Przeczytaj test: LG G3 - ekran wspaniały

Z poziomu ustawień możemy także wysłać zapytanie o poziom baterii KizON, regulować głośność, ustawić język, w jakim komunikuje się KizON (może to naturalnie robić po polsku, a komendy są wyraźne i zrozumiałe), a także wyłączyć opaskę.

Wypada jeszcze dodać kilka słów o diodach wokół przycisku na opasce. Wspomniana zielona sygnalizuje połączenie przychodzące, migająca czerwona oznacza, ze bateria jest bliska rozładowania, migająca niebieska, że trwa połączenie, a pomarańczowa – że nie ma zasięgu.

KizON to propozycja dla tych, którzy szczególnie martwią się o to, czy ich dziecko znajduje się tam gdzie powinno i których dzieci czują potrzebę usłyszenia głosu rodzica czy opiekuna także wówczas, gdy nie ma go przy nich.

KizON – inteligentny gadżet dla dzieci - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Design
Aplikacje
Bateria
Łatwość obsługi
Funkcjonalność
Me
30-01-2018 - 15:57:43
Super
  (0)
Odpowiedz
darkoski
11-10-2015 - 19:04:58
Brak wsparcia dla windows phone.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Nie brakuje na rynku inteligentnych zegarków i opasek fitness dla dorosłych. Tymczasem koreański producent zaprezentował w tym roku także coś dla najmłodszych użytkowników. Co potrafi gadżet o prostej nazwie KizON?

Rodzice stają przed dylematem, kiedy kupić dziecku pierwszy telefon komórkowy. Z jednej strony nie chcą, aby ich pociecha od wczesnych lat nosiła przy sobie urządzenie, które może odciągnąć jej uwagę od aktywności w realu, z drugiej – czasem dobrze byłoby zadzwonić czy wysłać SMS-a do malucha, aby upewnić się, że wszystko w porządku.

LG pomyślał o zamartwiających się rodzicach i ich dzieciach, które są jeszcze za małe, aby stać się posiadaczami smartfonu. Mogą za to mieć coś, co w niewielkim stopniu pełni jego funkcję. Chodzi o inteligentną opaskę o nazwie KizON.

Zobacz LG KizON w ofercie T-Mobile!

Dzięki niej rodzice zawsze wiedzą, gdzie znajduje się ich dziecko – KizON wykorzystuje GPS oraz Wi-Fi do ustalania swojej pozycji, niezależnie od tego, czy dziecko znajduje się w pomieszczeniu czy na zewnątrz. Informacje na temat lokalizacji prezentowane są na mapie na ekranie smartfona lub tabletu z Androidem (w wersji 4.1 i nowszym), na którym zainstalowana jest aplikacja. Funkcja Location Reminder umożliwia natomiast zdefiniowanie kilku lokalizacji, w których dziecko powinno znaleźć się o określonej godzinie dnia.

Funkcja One Step Direct Call pozwala skontaktować się z dzieckiem. Jeśli nie odbierze ono połączenia w ciągu 10 sekund, rodzic uzyska automatyczne połączenie z KizON na jego nadgarstku i będzie mógł słuchać dźwięków wyłapywanych przez wbudowany w gadżet mikrofon. Także samo dziecko może wykonać połączenie na zdefiniowane wcześniej numery – maksymalnie dwa. Numery takie pozwala wybrać aplikacja mobilna. A samo wybieranie przez dziecka połączenia nie wymaga nauki – wystarczy, że wciśnie ono przycisk znajdujący się na opasce.

Opaski KizON dostępne są w dwóch kolorach: różowym i niebieskim. Zostały wykonane z materiałów przyjemnych w dotyku, przyjaznych środowisku i niealergizujących. Dobra wiadomość jest taka, że są one wodoodporne, co zapobiega ich uszkodzeniu. W opaskę należy włożyć kartę microSIM.

Wymiary gadżetu to 34,7 x 55,2 x 13,9 mm, a waga wynosi 41 gramów. Bateria ma pojemność 400 mAh i starcza maksymalnie na 36 godzin pracy oraz 3,5 godziny rozmów na jednym ładowaniu. Gdy poziom naładowania baterii spada poniżej 20 i 10 proc., opiekunowie otrzymują na swoje urządzenie mobilne informację, że należy naładować opaskę.

Zobacz smartfony LG w ofercie T-Mobile!

Wokół przycisku znajdują się diody, które kolorami sygnalizują różne stany opaski – migający niebieski to trwające połączenie, migający pomarańczowy oznacza brak zasięgu, migający zielony to połączenie przychodzące, a migający czerwony to znak, że poziom naładowania baterii jest niski.

 

LG KizON – inteligentna opaska dla dzieci - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Dziś do oferty weszła inteligentna opaska dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

LG KizON wyposażona jest w moduł GPS i Wi-Fi, dzięki czemu jest w stanie zlokalizować dziecko, które ma ją na nadgarstku, a informacje o jego położeniu przesłać wprost na telefon rodzica bądź opiekuna. Dzięki wbudowanemu modułowi telefonicznemu dziecko może także skontaktować się z opiekunem, wciskając jedyny przycisk na urządzeniu. Więcej o jego funkcjach przeczytacie w naszym artykule.

Instalacja aplikacji i sparowanie telefonu z opaską trwa kilka chwil. Obsługa aplikacji jest bardzo intuicyjna – na głównym ekranie znajdują się przyciski, pozwalające połączyć się telefonicznie z urządzeniem, wyszukać podopiecznego, przejrzeć historyczne wyszukiwania lub zmienić ustawienia.

LG KizON oferowane jest wraz z abonamentem miesięcznym w wysokości 4,99 lub 14,99 zł w umowie na 24 miesiące. W pakiecie klient otrzymuje 200 minut (wymienne na SMS-y) na połączenia w T-Mobile i pakiet danych 100 MB. Cena opaski wyniesie odpowiednio 69 i 199 zł. Szczegóły oferty znajdziecie w e-sklepie T-Mobile. 

LG KizON w ofercie T-Mobile - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

ewa.piat
24-02-2016 - 10:02:34
Jak można odwrócić kolejność opiekunów głównych?
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Mądre elementy biżuterii już nie zaskakują, nawet inteligentny samochód Google'a spowszedniał. Co powiecie na takiż rower?

Rowery są coraz popularniejsze także u nas i nie brakuje osób, które inwestują pieniądze w wypasione modele, które mają wszystko. A może jednak nie wszystko, bo dopiero rower pomysłu chińskiego Baidu zapewni rowerzystom pełnię doznań?

Odpowiednik Google'a z Państwa Środka pracuje nad rowerem, który będzie naszpikowany elektroniką i będzie pracował pod kontrolą własnego systemu operacyjnego. Sprzęt będzie nosił nazwę Dubike.

Zobacz gadżet dla dzieci - LG KizON w naszej ofercie!

Obecne w rowerze sensory będą zbierać dane, dotyczące częstotliwości pedałowania, nacisku na pedały, na siodełko, prędkości, a nawet rytmu serca. Wszystkie powyższe dane zbierane są przez urządzenie mobilne, są analizowane, a użytkownik aplikacji mobilnej otrzymuje wskazówki dotyczące jazdy. To tyle, jeśli chodzi o część technologiczną, jednak jest jeszcze kierownica z wbudowanym GPS-em, który pomoże poruszać się właściwą trasą oraz zlokalizować rower.

Na obecnym etapie prac powstał prototyp roweru Dubike. Na rynek powinien trafić za rok.

Inteligentny rower od Baidu - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się