Co zrobić jeśli laptop jest za mały i zbyt niewygodny do codziennej pracy a komputer stacjonarny zajmuje za dużo miejsca? Jest pewne estetyczne i praktyczne rozwiązanie.

 • Design
  9
 • Ekran
  9
 • Wydajność
  8
 • Funkcjonalność
  9
 • Design
  7.666666666
 • Ekran
  7.666666666
 • Wydajność
  6.066666666
 • Funkcjonalność
  7.666666666

+ Plusy

 • duży ekran
 • dobra wydajność
 • niezły dźwięk

- Minusy

 • nie jest łatwy w przenoszeniu

Lenovo C40-30 to typowy komputer typu All-in-One czyli konstrukcja przeznaczona dla osób, które z jednej strony nie mają zbyt wiele miejsca na sprzęt, a z drugiej – laptop jest dla nich albo zbyt niewygodny albo ma za mały ekran. All-in-One wydaje się urządzeniem wręcz idealnym, aby sprostać takiemu kompromisowi.

Wygląd zewnętrzny

Obudowa Lenovo C40-30 jest, jeśli chodzi o stylistykę, niemal identyczna jak w przypadku testowanego w połowie ubiegłego roku Modelu C470. To typowy sprzęt typu All-in-One – smukły i elegancki w formie. Wszystkie elementy komputera umieszczono za ekranem, a jedynymi dołączanymi akcesoriami są mysz i klawiatura. Całość nie zajmuje zbyt wiele miejsca na biurku.

Centralnym punktem smukłej i wykonanej z dobrej jakości materiałów obudowy jest ekran, nad którym umieszczono kamerkę internetową. Obudowa jest niemal w całości czarna - jedynie boczne elementy, stanowiące jednocześnie ramę, wykonano z szarego aluminium. Z prawej strony komputera znalazł się włącznik oraz napęd nagrywarki DVD. Po lewej stronie producent umieścił dwa porty USB 3.0, czytnik kart pamięci, gniazda do podłączenia mikrofonu i słuchawek oraz diodę pokazującą aktywność twardego dysku. Tylny panel zarezerwowano dla trzech gniazd USB (dwa z nich wykorzystamy do podłączenia klawiatury i myszki), portu HDMI, złącza sieciowego oraz gniazda dla zasilacza. Cały komputer umieszczono na eleganckiej, aluminiowej stopie o kształcie bumerangu.

Ekran

Panel, który zastosowano w Lenovo C40-30 ma przekątną 21,5 cala oraz rozdzielczość Full HD (1920 x 1080 pikseli) i podświetlają go diody LED. W efekcie mamy bardzo dobrej jakości obraz, przyzwoite kąty widzenia. Coś w sam raz nie tylko do przeglądania sieci, ale także na domowy seans wideo.

Wydajność

Specyfikację Lenovo C40-30 oparto o procesor Intel Core i3-4005U – niskonapięciową konstrukcję z najnowszej generacji Haswell, taktowaną zegarem o częstotliwości 1,7 GHz. Układ ten ma do dyspozycji 4 GB RAM oraz twardy dysk o pojemności 1 TB. O wyświetlanie grafiki dba zintegrowana z procesorem karta Intel HD Graphics. Jest to konfiguracja, która w zupełności wystarcza do codziennych zastosowań. All-In-One od Lenovo nie obawia się uruchomienia żadnego oprogramowania, a wydajność grafiki pozwoli zagrać nawet w najnowsze gry, choć w przypadku bardziej zaawansowanych tytułów trzeba będzie zrezygnować z części efektów. System to Windows w wersji 8.1 z kafelkowym interfejsem Metro UI. Na testowanym komputerze działał bardzo sprawnie, nawet przy wielu jednocześnie otwartych aplikacjach.

Obsługa

Lenovo obsługuje się z wielką przyjemnością. Duży dysk to wiele miejsca na dane, programy, muzykę i filmy. Te ostatnie ogląda się na nim bardzo komfortowo. To zasługa zarówno świetnego ekranu, jak i całkiem niezłych głośników. Nieźle radzą sobie w całym paśmie i nawet głębokie basy im nie straszne.

Myszka i klawiatura mają wielkości typowe raczej dla urządzeń przeznaczonych do laptopów niż dla komputerów stacjonarnych, choć myszka jest tylko minimalnie mniejsza niż standardowa. Korzysta się z nich bardzo wygodnie. Szczególnie z klawiatury, której wyspowa konstrukcja przypomina notebooki. Dodatkowo jest płaska więc nawet dłuższe teksty nie męczą rąk.

Przeczytaj test: LG G3 s - alternatywa dla flagowca
Przeczytaj test: Samsung Galaxy A3 - nowe rozdanie

Sceptyków, którym nie do końca przypadł do gustu kafelkowy interfejs Windows 8 na pewno pocieszy fakt, że wersja 8.1 ma także całkiem zwyczajny pulpit, a kafelki to po prostu bardzo rozbudowane menu Start.

Podsumowanie

Lenovo C40-30 to bardzo rozsądny kompromis pomiędzy komputerem stacjonarnym a laptopem. Jest wydajny, ma duży ekran i pojemny dysk, a przy tym mieści się na najmniejszym nawet biurku. Jeśli szukacie sprzętu do pracy i nie zamierzacie się z nim przemieszczać to sprzęt All-in-One jest właśnie dla was.

Lenovo C40-30 All-in-One - idealny kompromis - opinie i komentarze (10)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Design
Aplikacje
Bateria
Łatwość obsługi
Funkcjonalność
su27
28-12-2015 - 17:21:12
A czy ma on wi-fi?
  (0)
Odpowiedz
Max1983
04-09-2015 - 15:41:57
więc dlaczego jako nowość dajecie coś słabszego niż był wcześniej? sam pan napisał... cyt. "C470 zdecydowanie lepszy procesor z wyższym taktowaniem 1,9 GHz "
  (0)
Odpowiedz
bejbiuszka
20-06-2015 - 14:11:29
Witam, czy można na nim grać on line lub instalować jakoś mniej zaawansowane gry? Czy kompletnie się nie nadaje?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
20-06-2015 - 18:56:46
Witam, komputer nadaję się również do bardziej zaawansowanych gier. Oczywiście zawsze należy zweryfikować wymagania sprzętowe danej gry, w odniesieniu do komputera. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
kondzio
18-06-2015 - 20:56:41
Ocena: 9/10
czy na początku wakacji będzie jakaś promocja na ten komputer
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
18-06-2015 - 21:01:03
Witaj. Zawsze jest jakaś promocja - na chwilę obecną także - zapraszam na stronę www.T-mobile.pl. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
NNN
30-05-2015 - 23:00:53
Mam pytanie, zastanawiam się jak on jest zasilany? Jak laptop na zasilacz i ma baterie czy jak komputer stacjonarny na prąd? Bo nie bardzo mogę to wyczytać gdziekolwiek...
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
31-05-2015 - 13:26:59
Witam. Do komputera jest dołączony zasilacz. Tak więc jest on zasilany bezpośrednio przez kabel idący od gniazdka elektrycznego, tak jak komputer stacjonarny. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
septolete
13-04-2015 - 23:56:24
Jaka są różnice między testowanym wcześniej C470 a tym modelem C40-30?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
14-04-2015 - 15:37:23
Witam Serdecznie, C470 zdecydowanie lepszy procesor z wyższym taktowaniem 1,9 GHz Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Programowe skrzynki narzędziowe integrują w sobie wiele funkcji często rozbitych po wielu różnych aplikacjach. Dzięki nim można łatwiej zarządzać funkcjami systemowymi i aplikacjami, a także uzyskać komplet informacji o smartfonie.

ZDbox to zestaw narzędzi informacyjnych i sterujących, który jest bardzo intuicyjny w obsłudze – a to rzadkość w tego typu aplikacjach. Po uruchomieniu zostanie wyświetlona lista głównych funkcji wraz z ich statusem, a obszar powiadomień uzupełni pasek informacyjny, z którego dowiemy się ile megabajtów transferu zużyliśmy, ile aplikacji pracuje w tle, czy na jak długą pracę z urządzeniem możemy sobie pozwolić (obok informacji procentowej o poziomie baterii widnieje szacunkowa liczba godzin, którą powinno wytrzymać urządzenie). „Battery Info”, pierwsza funkcja programu, nie tylko dostarcza informacje o poziomie baterii, ale także umożliwia jej oszczędzanie – po włączeniu trybu „Power Saver” jasność ekranu zostanie zmniejszona do 10%, czas wygaszania ustawiony będzie na 15 s, a moduły łączności i synchronizacji zostaną wyłączone. Ów tryb można też samodzielnie dostosować, klikając w ikonę klucza. „Mobile Traffic” pozwala na bieżąco śledzić transfer danych w ogóle i w szczególe (z podziałem na konkretne aplikacje). Aplikacja może także ostrzegać o jego wyczerpywaniu – należy w tym celu określić limit danych. „Do Not Disturb” – ta funkcja umożliwia wyciszenie wszystkich lub tylko wybranych elementów dźwiękowych i aktywację trybu samolotowego. Kolejne opcje ZDbox dotyczą zarządzania aplikacjami – zamykanie tych pracujących („Task Killer”), usuwanie zbędnych („Uninstaller”) i przenoszenie na kartę SD tych „ciężkich” („App to SD”). Z kolei dzięki funkcji „System Cleaner” można usunąć pamięć cache, historię i schowek. Całość uzupełniają widżety dostępne w trzech rozmiarach (1x1, 4x1, 4x2), które można dopasować do swoich potrzeb – motyw i przyciski zestawu przełączników ustawień mogą być swobodnie zmieniane. POBIERZ

All-In-One Toolbox to narzędzie dla tych, którzy chcą usprawnić pracę swojego systemu, czy to przez zamknięcie zbędnych procesów, czy usunięcie aplikacji. Zadowoleni będą także Ci, którym nieustannie brakuje wolnego miejsca w pamięci urządzenia – program umożliwia skasowanie plików tymczasowych i przeniesienie zainstalowanych aplikacji na kartę pamięci. Info, Process i Tools – pomiędzy tymi trzema głównymi kartami można się przenosić przy pomocy gestów. Ekran startowy (Info) prezentuje informacje o statusie podzespołów urządzenia, a więc o pamięci wewnętrznej, zewnętrznej i operacyjnej, a także o obciążeniu procesora. Poniżej znajdziemy informacje o poziomie naładowania baterii i jej temperaturze. Przy dolnej krawędzi ekranu umieszczono przycisk „Quick Boost”, który pozwala na szybkie zamknięcie procesów pracujących w tle. W drugiej zakładce umieszczono listę aktywnych procesów wraz z informacjami o obciążeniu podzespołów urządzenia (wykorzystanie pamięci RAM, obciążenie CPU i baterii). Domyślnie zaznaczone są wszystkie procesy, które można „zabić” jednym kliknięciem w przycisk „Kill Selected”. W ostatniej zakładce znajdziemy narzędzia służące do czyszczenia pamięci cache, historii, rejestru połączeń, SMS-ów i karty pamięci. „App2SD” umożliwia szybkie przeniesienie niektórych aplikacji na kartę pamięci, natomiast „File Manager” to prosty eksplorer oferujący podstawowe opcje zarządzania plikami. Opcje „Batch Install/Uninstall” umożliwiają wykonywanie masowych operacji instalacji i deinstalacji plików *.apk, czyli plików instalacyjnych w systemie Android. Warto zwrócić uwagę na dwie unikalne funkcje dostępne w sekcji „Startup Manager” – te umożliwiają włączenie/wyłączenie aplikacji uruchamianych przy starcie systemu, co może znacząco skrócić czas uruchamiania lub poprawić pracę urządzenia. POBIERZ

Fot. Google Play

Narzędzia dla Androida - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Kanadyjski koncern oficjalnie zapowiedział premierę swojego nowego systemu.

Research In Motion poinformował dzisiaj, że oficjalna premiera nowej platformy BlackBerry 10 będzie miała miejsce 30 stycznia 2013 roku. Odbędzie się ona w kilku krajach jednocześnie, a zainteresowani zobaczą także dwa pierwsze smartfony z nowym mobilnym OS-em Kanadyjczyków.

Platforma BlackBerry 10 będzie oferowała szeroką gamę najpopularniejszych aplikacji z całego świata i ze wszystkich kategorii, takich jak gry, aplikacje użytkowe, aplikacje społecznościowe, hobby i czas wolny, multimedia i publikowanie, a także aplikacje biznesowe i dedykowane przedsiębiorstwom.

Interfejs BlackBerry 10 będzie nosił nazwę BlackBerry Flow. BlackBerry Hub to centrum, które gromadzi  wszystkie wiadomości, powiadomienia, kanały informacyjne oraz pozycje kalendarza. Niezależnie od wykonywanych aktualnie czynności użytkownik może zawsze odsłonić Hub jednym prostym gestem.

BlackBerry Balance oddziela osobiste aplikacje i informacje od danych służbowych, a do przełączenia trybu osobistego i służbowego wystarczy prosty gest. Profil służbowy jest w pełni zaszyfrowany i bezpieczny. Dzięki temu firmy i instytucje mogą chronić swoje dane i aplikacje, a użytkownicy mogą korzystać z pełni zalet smartfonu do użytku osobistego.

Źródło: Reserach In Motion

BlackBerry 10 oficjalnie 30 stycznia - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Jeden z nich to wydajny laptop, który można zabrać wszędzie ze sobą, a drugi to komputer typu all-in-one, który zajmie mało miejsca na biurku i sprosta każdemu zadaniu.

Lenovo C40-30 All-in-one to kolejna odsłona komputera tego typu w ofercie T-Mobile. Jego zaletą jest to, że zajmuje bardzo mało miejsca na biurku dzięki temu, że wszystkie komponenty znajdują się w obudowie monitora. Na biurku stawiamy tylko monitor, podłączamy zasilacz, klawiaturę i myszkę i możemy zacząć pracę.

Komputer został wyposażony w ekran o przekątnej 21,5 cala wykonany w technologii LED o rozdzielczości Full HD. Za jego wydajność odpowiada procesor Intel Core i3-4005U z 4 GB pamięci RAM. Do dyspozycji użytkownika oddano 1 TB dysku. Jest także 5 złączy USB, w tym dwa w standardzie 3.0. Połączenie z internetem można nawiązać za pomocą sieci LAN lub bezprzewodowo za pomocą Wi-Fi.

Pełna specyfikacja:
Procesor: Intel Core i3-4005U 1,7 GHz
Ekran: 21,5" LED FullHD (1920x1080)
Karta graficzna: Intel® HD Graphic
Pamięć RAM: 4 GB
Dysk twardy: 1 TB 
Karta sieciowa: 10/100 Mbps
WLAN: 802.11 b/g/n
Porty/złącza: HDMI, 2x USB 3.0, 2x USB 2.0, RJ45,
System operacyjny: Microsoft Windows 8.1 (64 bit)
Zestaw zawiera: klawiaturę oraz mysz

Lenovo C40-30 All-in-one dla klientów indywidualnych
Lenovo C40-30 All-in-one dla klientów biznesowych

Lenovo G50-70

Dla tych, którzy wolą mobilny sprzęt, został wprowadzony do oferty laptop Lenovo G50-70 z dużym 15,6-calowy ekranem o rozdzielczości 1366 x 758 pikseli oraz 500 GB dysku. Pełna specyfikacja wygląda tak:

Procesor: Intel Core i3-4005U 1,7 GHz
Ekran: 15,6" LED HD (1366 x 768)
Karta graficzna: Intel® HD Graphic
Pamięć RAM: 4 GB
Dysk twardy: 500GB 
Karta sieciowa: 10/100/ Mbps
WLAN: 802.11 b/g/n
Porty/złącza: HDMI, 1x USB 3.0, 2x USB 2.0, RJ45, wej. mikrofonowe, wyj. słuchawkowe, VGA
Bateria: 2200 mAh
System operacyjny: Microsoft Windows 8.1 z Bing (64 bit)

Lenovo G50-70 dla klientów indywidualnych
Lenovo G50-70 dla klientów biznesowych

Dwa komputery Lenovo w ofercie T-Mobile - opinie i komentarze (10)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Acer Aspire E1-570 to:
17-06-2018 - 00:16:59
proszę jakiś tani laptop i tanie raty na 24 miesiące tel 572343577
  (0)
Odpowiedz
Acer Aspire E1-570 to:
17-06-2018 - 00:16:58
proszę jakiś tani laptop i tanie raty na 24 miesiące tel 572343577
  (0)
Odpowiedz
Acer Aspire E1-570 to:
17-06-2018 - 00:16:58
proszę jakiś tani laptop i tanie raty na 24 miesiące tel 572343577
  (0)
Odpowiedz
Acer Aspire E1-570 to:
17-06-2018 - 00:16:58
proszę jakiś tani laptop i tanie raty na 24 miesiące tel 572343577
  (0)
Odpowiedz
Acer Aspire E1-570 to:
17-06-2018 - 00:16:58
proszę jakiś tani laptop i tanie raty na 24 miesiące tel 572343577
  (0)
Odpowiedz
Acer Aspire E1-570 to:
17-06-2018 - 00:16:55
proszę jakiś tani laptop i tanie raty na 24 miesiące tel 572343577
  (0)
Odpowiedz
Acer Aspire E1-570 to:
17-06-2018 - 00:16:55
proszę jakiś tani laptop i tanie raty na 24 miesiące tel 572343577
  (0)
Odpowiedz
Acer Aspire E1-570 to:
17-06-2018 - 00:16:53
proszę jakiś tani laptop i tanie raty na 24 miesiące tel 572343577
  (0)
Odpowiedz
Acer Aspire E1-570 to:
17-06-2018 - 00:16:50
proszę jakiś tani laptop i tanie raty na 24 miesiące tel 572343577
  (0)
Odpowiedz
Timmy123
24-02-2015 - 10:59:33
Tylko ta cena na start dla obecnych klientów indywidualnych jest bardzo wysoka...... :(
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się