Huawei Ascend G610 został wyposażony w 5-calowy ekran dotykowy, wyświetlający obraz w rozdzielczości 960 x 540 pikseli, i czterordzeniowy procesor MediaTek z zegarem taktującym z częstotliwością 1,2 GHz, który jest wspierany 1 GB pamięci RAM. Na dane użytkownika, gry i aplikacje producent przeznaczył 4 GB wbudowanej pamięci, którą można rozszerzyć o dodatkowe 32 GB przy pomocy karty microSD.
Oprócz tego Ascend G610 posiada dwa aparaty fotograficzne (przedni 0,3 Mpx i tylny-główny 5 Mpx), odbiornik GPS, moduły WiFi i Bluetooth oraz baterię o pojemności 2150 mAh. Smartfon wspiera też tryb Dual SIM, czyli obsługuje dwie karty SIM jednocześnie. Nad całością czuwa system Android 4.2 Jelly Bean z interfejsem Emotion UI 1.6.
Drugi z zaprezentowanych smartfonów, czyli Huawei Ascend G730, dysponuje 5,5-calowym ekranem dotykowym o rozdzielczości 960 x 540 pikseli oraz czterordzeniowym procesorem MediaTek z zegarem o częstotliwości taktowania 1,3 GHz, który - podobnie jak poprzednik - również jest wyposażony w 1 GB pamięci RAM. Ponadto w tym modelu również zastosowano 4 GB wbudowanej pamięci na dane i aplikacje, którą przy pomocy karty microSD można rozszerzyć o dodatkowe 32 GB.
W kwestii pozostałych możliwości i komponentów Ascend G730 jest bardzo zbliżony do modelu Ascend G610 i również posiada dwa aparaty fotograficzne (przedni 0,3 Mpx i tylny 5 Mpx), odbiornik GPS, moduły WiFi i Bluetooth i tryb DualSIM. Jednak ze względu na pokaźniejszy ekran bateria w tym modelu jest odrobinę większa, bo jej pojemność to 2300 mAh. Natomiast systemem operacyjnym również jest Android 4.2 w wersji Jelly Bean.
Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.
Oprócz zapowiedzianych niedawno tabletów z rodziny G Pad oraz pierwszego inteligentnego zegarka z Androidem Wear na pokładzie, LG ma w zanadrzu także nowego flagowca. Będzie nosił nazwę LG G3, a jego premiery spodziewamy się już 27 maja.
Do sieci wyciekło niejedno nieoficjalne zdjęcie smartfonu. Te widoczne tutaj to ostatnie zdobycze niezastąpionego przy przeciekach @evleaks. Widać na nich, że smartfon będzie miał metalową obudowę (chociaż nie musi to dotyczyć wszystkich egzemplarzy). A co wiadomo o specyfikacji?
Otóż LG G3 będzie miał ponoć 5,5-calowy wyświetlacz IPS LCD o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli (538 ppi), czterordzeniowego Qualcomma Snadragona 805, 3 GB pamięci RAM, 16-megapikselowy aparat główny. Jeśli to prawda, to będziemy mieli do czynienia z naprawdę niesamowitym urządzeniem...
Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.
Wyświetlacz
Mimo tej samej rozdzielczości ekranu co w LG G3, mamy całkiem inny wyświetlacz – IPS Quantum, lepszy niż Quad HD. 5,5-calowy panel (rozdzielczość 2560 x 1440 pikseli, 538 ppi) gwarantuje o 20 proc. szerszą paletę barw, o 25 proc. jaśniejszy obraz i o 50 proc. lepszy kontrast. Został on wykonany w technologii AIT (Advanced In-Cell Touch), która łączy panel LCD oraz czujnik dotyku w jednej warstwie, dzięki czemu mamy do czynienia z lepszym odwzorowaniem barw i szybszą reakcją na dotyk. Jest także kalibracja zgodna ze standardami DCI (Digital Cinema Initiatives), stosowanymi przez hollywoodzkie studia filmowe.
System i interfejs
Smartfon pracuje pod kontrolą Androida 5.1 Lollipop. Interfejs użytkownika – UX 4.0 - w założeniu ma być prosty i intuicyjny, ale także pozwolić na dostosowanie ustawień do indywidualnych potrzeb użytkownika. Ikony mają nieco żywsze kolory niż w G3 i zaokrąglone rogi.
Funkcja Quick Shot pozwala na wykonywanie zdjęć nawet przy wyłączonym ekranie – wystarczy dwukrotnie dotknąć tylny przycisk. Czas uruchamiania aparatu wynosi zaledwie 0,6 sekundy. Nowa Galeria umożliwia szybkie przeglądanie tysięcy zdjęć i filmów oraz oglądanie ich na osi czasu. Dzięki funkcji Memories są one automatycznie porządkowane w albumy zgodnie z datą i miejscem wykonania ujęcia. Funkcja Event Pocket pozwala użytkownikom na utworzenie jednego wspólnego kalendarza, który, poprzez przeciąganie informacji o spotkaniach i wydarzeniach, łączy terminarze z różnych stron oraz portali społecznościowych.
Funkcja Smart Notice analizuje nawyki użytkownika, aby wyświetlać indywidualne powiadomienia dotyczące pogody, podróżowania, itp. Może np. wyświetlić komunikat „w drodze do metra będziesz potrzebował parasola”. Quick Help zapewnia szybki dostęp do ustawień smartfona, które wyświetlane są bezpośrednio w widgecie Smart Notice.
Przyszli użytkownicy LG G4 otrzymają pakiet Google Office oraz bezpłatny dwuletni dostęp do 100 GB przestrzeni dyskowej Google Drive.
Procesor i bateria
Za wydajność flagowca LG odpowiada 64-bitowy ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 808 (MSM8992), wykorzystujący technologię big.LITTLE. Procesor ma cztery słabsze rdzenie Cortex-A53 i dwa mocniejsze Cortex-A57 i wszystkie rdzenie mogą pracować jednocześnie. Wykorzystano tutaj Adreno 418. Snapdragon 808 obsługuje łączność LTE kategorii 6 i 7. Całość wspiera 3 GB pamięci RAM. Dla użytkownika przeznaczono 32 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć przy pomocy kart microSD o 128 GB.
Wymienna bateria ma pojemność 3000 mAh i według zapewnień producenta pracuje o około 20 proc. czasu dłużej niż w LG G3. Pozwala na intensywne użytkowanie smartfona przez cały dzień.
Aparaty
16-megapikselowy aparat fotograficzny w LG G4 został wyposażony w obiektyw o przesłonie F 1.8 – jedynej takiej w smartfonach dostępnych obecnie na rynku. Jak mówi producent, dzięki tak dużej jasności obiektywu, do matrycy aparatu dociera o 80 proc. więcej światła niż w LG G3. Na jakość zdjęć przy słabym świetle wpływa także stabilizacja optyczna OIS 2.0, która jest dwukrotnie skuteczniejsza od stabilizacji OIS+.
Nowością jest tutaj tryb ustawień ręcznych, pozwalający na bezpośrednie regulowanie ostrości, czasu otwarcia migawki, czułości ISO, kompensacji ekspozycji oraz balansu bieli. To pozwala bardziej doświadczonym fotoamatorom robić lepszej jakości zdjęcia. Co ciekawe, zdjęcia można zapisywać w bezstratnym formacie RAW.
Dopełnienie aparatu stanowi wskaźnik spektrum kolorów (Color Spectrum Sensor). Wskaźnik ten określa zawartość barw podstawowych RGB w oświetleniu fotografowanej sceny oraz rejestruje promieniowanie podczerwone odbite od obiektów. Pozwala to na dostosowanie balansu bieli oraz barwy lampy błyskowej, aby zdjęcia były maksymalnie podobne do tego, co widzimy gołym okiem.
LG nie zapomniał o fanach selfie i zastosował 8-megapikselowy przedni aparat. Smartfon posiada udoskonaloną funkcję Gesture Interval Shot, umożliwiającą wykonanie sekwencji czterech zdjęć selfie w dwusekundowych odstępach (któreś musi być idealne). Aby wyzwolić migawkę, wystarczy dwukrotnie otworzyć i zamknąć dłoń przed obiektywem aparatu.
Wygląd
Nie da się nie zauważyć, że LG położył duży nacisk na wygląd LG G4. Model ten będzie dostępny w wersji z tylną częścią obudowy pokrytą prawdziwą skórą licową w sześciu różnych kolorach do wyboru. Skóra ta została poddana garbowaniu roślinnemu, czyli tradycyjnemu procesowi, podczas którego nie używa się chemikaliów.
Smartfon dostępny będzie także z inną wersją materiału tylnej obudowy w kolorze białym ceramicznym – zdobionym przestrzennym wzorem, szarym – tytanowym oraz połyskującym złotym. Producent zerwał z płaskim metalowym wykończeniem i postawił na wykrzywiony profil. Koncepcja Slim Arc służy ozdobie, ale przede wszystkim pozwala na wygodniejsze i pewniejsze utrzymanie smartfona w dłoni. W przypadku uderzenia wyświetlaczem o podłoże, zapewnia o 20 proc. większą trwałość niż w smartfonach o płaskich ekranach. Wymiary obudowy wynoszą 148,9 x 76,1 x 9,8 mm, a waga to 155 gramów.
LG zapowiedział wprowadzenie LG G4 do sprzedaży zaraz po oficjalnej premierze.
Źródło: LG
Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.
Lenovo G50-70 - rozrywkowy i niedrogi - opinie i komentarze (1)
Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.