Wygląd zewnętrzny
LG F70 nie różni się zbytnio stylistyką od innych smartfonów tego koreańskiego producenta. Design jest raczej stonowany, prosty i elegancki. Z przodu mamy jednolitą taflę szkła Corning Gorilla Glass 2 chroniącą ekran i dbającą o odporność na zarysowania. Pod wyświetlaczem znajdują się trzy standardowe przyciski służące do sterowania systemem operacyjnym. Fizyczny jest jedynie główny klawisz Home, pozostałe są dotykowe. LG nie zdecydowało się jednak na ich podświetlenie, więc obsługa tego modelu w ciemności wymagać będzie nieco przyzwyczajenia i wyczucia. Przyciski blokady ekranu są sterowania głośnością, podobnie jak w większości smartfonów znajdują się na bocznych krawędziach. Tylna, łatwo zdejmująca się część obudowy pokryta jest antypoślizgową fakturą znakomicie ułatwiającą trzymanie tego smartfonu w dłoni. Pod nią znajduje się wymienny akumulator o pojemności 2440 mAh oraz gniazda dla kart SIM oraz microSD. To ostanie zgodne jest z kartami o maksymalnej pojemności 32 GB. Całość, dzięki ekranowi o przekątnej 4,5 cala i dość cienkiej ramce, która go otacza jest dość kompaktowa i bardzo wygodnie leży w dłoni.
Ekran
4,5-calowy panel LG F70 wykonano w technice IPS, dzięki której kolory wyświetlane na ekranie są naturalne a kąty widzenia więcej niż zadowalające. Reakcja na dotyk jest wzorowa, a panel rozpoznaje 5 punktów styku. Niezbyt duża przekątna oznacza także wygodną obsługę za pomocą tylko jednej dłoni. Jedyne z czym trzeba się pogodzić w przypadku tego ekranu to nie najlepsza czerń, wynikająca z technologii w jakiej go wykonano oraz dość niska jak na obecne czasy rozdzielczość, która wynosi 480 x 800 pikseli. W codziennym użytkowaniu nie odczujemy jednak niedostatku pikseli – przy relatywnie niewielkiej jak na współczesne smartfony, ale lubianej przez wielu użytkowników przekątnej współczynnik gęstości upakowania pikseli wynosi dobre 207 ppi – wszystkie elementy graficzne systemu są więc postrzegane jako gładkie. Paradoksalnie, tak niewielka rozdzielczość, choć wiele osób poczyta ją za wadę, istotnie wpływa na poprawę ogólnej wydajności LG F70. Jego układ graficzny nie musi się bowiem „napracować” tak bardzo, jak w przypadku panelu o większej ilości pikseli.
LG F70 to smartfon, który można polecić z czystym sumieniem każdemu, kto ma ochotę zostać posiadaczem eleganckiego i dość wydajnego smartfonu a jednocześnie nie wydawać zbyt wiele. Jest to przede wszystkim urządzenie praktyczne, przy tym stosunkowo niewielkie i łatwo obsługuje się je jedną dłonią.
Wydajność
Sercem LG F70 jest czterordzeniowy chipset Qualcomm, ze średniej półki tego producenta - Snapdragon 400 MSM8226 taktowany zegarem o częstotliwości 1,2 GHz wraz z 1 GB pamięci RAM. O wyświetlanie grafiki dba układ Adreno 305. Wyniki benchmarków stawiają smartfon LG w tej samej lidzie co Nexusa 4. AnTuTu Benchmark 5.0 ocenił jego wydajność na 18245 punktów. Vellamo Mobile Benchmark ocenia LG bardzo podobnie, bo na 684 punkty. Dla porównania, nieco bardziej wydajny Nexus osiąga w nim 717 punktów natomiast Samsung Galaxy S3 - 324 punkty. Wyniki te jednoznacznie pozwalają ocenić wydajność LG F70 jako dobrą – obsłuży on bez problemu nawet duże aplikacje oraz poradzi sobie z kilkoma zadaniami jednocześnie.
Jeśli chodzi o wydajność graficzną AnTuTu Benchmark ocenia ją na dobre 1233 punkty, natomiast 3D Mark Ice Storm na 5823 punkty. Wnioski są oczywiste – LG F70 pozwoli na zabawę ze znakomitą większością gier i bezproblemowe oglądanie filmów. Nawet bardziej zaawansowane graficznie tytuły nie są dla tego smartfonu wyzwaniem. Podczas testowej rozgrywki w Eternity Warriors wszystkie animacje działały płynnie i nie było najmniejszych problemów ze sterowaniem postacią. W przypadku tak wymagającego tytuły jak Real Racing 3, grafika również była płynna. Trzeba się było pogodzić jedynie z mniejszą niż w przypadku bardziej wydajnych GPU szczegółów – brakowało na przykład odbić w lusterkach. Nie wpływało to jednak ani na płynność grafiki jaki i na czułość sterowania.
-> LG L65 - niedrogi smartfon z najnowszym Androidem
-> LG G2 Mini - duże możliwości w niewielkiej obudowie
Obsługa
LG F70 pracuje pod kontrolą systemu Android w wersji 4.4.2 wraz z firmową nakładką LG. Dostarcza ona kilka ciekawych dodatków do standardowych możliwości systemu. Na przykład telefon można odblokować za pomocą tzw. Knock Code czyli własnego wzoru na ćwiartkach ekranu. Jest tu także funkcja Plug & Pop, która rekomenduje możliwe do wykonania połączenie słuchawek i kabla USB. Ciekawym dodatkiem jest także znana z innych smartfonów LG aplikacja Quick Note, którą urichomić można albo z wysuwanego panelu powiadomień albo naciskając jednocześnie oba przyciski sterujące głośnością. Umożliwia ona wykonywanie szybkich notatek graficznych, także na aktualnej zawartości ekranu. Można na przykład zaznaczyć sobie ważne elementy stron internetowych podkreślić fragmenty tekstu do późniejszego przeczytania.
Jeśli chodzi o łączność to jest lepiej niż można się spodziewać bo smartfonie ze średniej półki cenowej. Na pokład LG F70 oprócz standardów (Bluetooth, GPS, Wi-Fi itp.) zawitało zarówno LTE jak i NFC. Jest też zwiększający prywatność Tryb gościa. Wisienką na tym torcie jest łącze wykorzystujące podczerwień, zmieniające ten smartfon w uniwersalny pilot do telewizora, DVD czy odtwarzacza Blu-ray. Wszystko za sprawą fabrycznie zainstalowanej aplikacji Quick Remote.
Aparat fotograficzny
Optyka aparatu cyfrowego znajduje się z tylu obudowy LG F70. Moduł ten dysponuje matrycą o rozdzielczości 5 megapikseli, autofokusem i sześcioma trybami pracy do wyboru. W większości przypadków najlepszym wyjściem będzie domyślny tryb normalny, jednak skorzystać można także z opcjonalnego HDR, trybu panoramicznego, zdjęć seryjnych, trybu sportowego oraz Time catch shot, który umożliwia wykonywanie zdjęć przed naciśnięciem spustu migawki, a następnie wybrania i zachowania najlepszego z nich. Efektem pracy tego aparatu są dobrej jakości zdjęcia o poprawnej kolorystyce i wystarczającej ilości szczegółów. Aparat poprawnie radzi sobie z automatycznym dopasowaniem balansu bieli. Z taką cyfrówką LG F70 może spokojnie spełniać rolę podręcznego aparatu fotograficznego. Jedyne czego może w nim brakować niektórym osobom to fizyczny spust migawki.
Podsumowanie
LG F70 to smartfon, który można polecić z czystym sumieniem każdemu, kto ma ochotę zostać posiadaczem eleganckiego i dość wydajnego smartfonu a jednocześnie nie wydawać zbyt wiele. Jest to przede wszystkim urządzenie praktyczne, przy tym stosunkowo niewielkie i łatwo obsługuje się je jedną dłonią. Na jego wydajność także nie można narzekać – jak wykazał test poradził sobie nawet z tak wymagającą grą jak Real Racing 3. Podobne odczucia mamy w stosunku do jego aparatu cyfrowego – oczywiście zawsze można mieć więcej, jednak zazwyczaj za dużo wyższą cenę. Jedyną dość istotną wadą (której na szczęście można szybko zaradzić stosując kartę pamięci) jest niewielka ilość dostępnej dla użytkownika przestrzeni na dane.
Biorąc do ręki HTC Desire 500 można odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z telefonem o jednolitej konstrukcji (tzw. unibody) wykonanego z jednego kawałka materiału. Oczywiście tak nie jest - tylna obudowa została sprytnie zawinięta z przodu wokół ekranu dotykowego, co wymaga użycia dodatkowej siły przy jej zdejmowaniu. Tak czy siak, efekt został osiągnięty - Desire 500 prezentuje się znakomicie i dobrze leży w dłoni. Co ważniejsze, daje się swobodnie obsługiwać jedną ręką.
‘Pod maską’ HTC Desire 500 znajdziemy czterordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,2 GHz, co daje nam spory zapas mocy dla bardziej wymagających gier oraz aplikacji. Ilość wbudowanej pamięci operacyjnej (1 GB) nie budzi zastrzeżeń, jednak można je mieć w przypadku przestrzeni na dane użytkownika. Otrzymujemy 4 GB miejsca na dane, które możemy dodatkowo rozszerzyć nawet do 64 GB. Wszystko dzięki karcie microSD, którą znajdziemy w naszych salonach.
T-Mobile MyBox!
Na HTC Desire 500 możecie już korzystać z usługi T-Mobile MyBox.
Dzięki T-Mobile MyBox otrzymujecie dostęp do audiobooków z Audioteki, filmów z iplex, nawigacji od NaviExpert, muzyki ze Sklepu MP3 oraz nauki języków obcych od SuperMemo. Dodatkowo do dyspozycji macie aplikacje Polecane, takie jak Tuba FM, Allegro, Stopklatka i inne. Specjalne płatności T-Mobile gwarantują brak konieczności logowania ani używania kart płatniczych. Jest to zdecydowanie najprostsza metoda płatności dla naszych Klientów.
W prezencie od HTC właściciele Desire 500 otrzymują audiobook Clarksona, który od razu wgrany jest na telefon!
Wbudowany główny aparat cyfrowy o rozdzielczości 8 MP korzysta z doświetlenia diodą LED, dysponuje automatycznym focusem (przydaje się przy braku sprzętowego spustu migawki), rozpoznawaniem twarzy oraz uśmiechu. Rejestracja wideo kończy się na trybie 720p z prędkością 24 klatek na sekundę. Co ciekawe, mamy również tryb rejestracji w zwolnionym tempie, ale w nieco niższej rozdzielczości (768 x 432 piksele). Można to potraktować bardziej jako zabawkę, niż kluczową funkcję.
Nabywając HTC Desire 500, możemy być pewni, że otrzymamy pakiet oprogramowania spełniający większość typowych potrzeb. Dla przykładu wbudowany pakiet biurowy Polaris Office obsługuje pliki Worda, Excela oraz PowerPointa, zarówno w zakresie podglądu, jak i edycji. Dodatkowo mamy również czytnik plików PDF.
Do zastosowań biznesowych z pewnością przyda się aplikacja do nawiązywania bezpiecznego zdalnego połączenia VPN z firmową siecią. HTC Desire 500 może stać się także przenośnym hotspotem udostępniającym mobilny internet dla maksymalnie ośmiu urządzeń.
Podsumowując, najnowsza odsłona Desire ma ogromny potencjał i szansę, aby stać się popularnym smartfonem wśród użytkowników. Nie jest mistrzem prostej w benchmarkach, nie ma ostrego jak żyletka ekranu dotykowego oraz wodotrysków rodem z filmów science fiction. Czy jednak właśnie tego potrzebuje od smartfonu większość z nas? Raczej nie. Zazwyczaj wykorzystujemy to urządzenie do grania, komunikacji, surfowania po internecie. W takich zadaniach HTC Desire sprawdza się znakomicie.
Co znajdziemy w pudełku?
Informacje ogólne | ![]() |
Producent | HTC |
Model | Desire 500 |
System | 850/900/1800/1900/2100 |
Pamięć zewnętrzna | microSD max. 64 GB |
Pamięć wewnętrzna | 4 GB, 1 GB RAM |
Standardowy akumulator | 1800 mAh |
Wymiary [mm] | 131,8x66,9x9,9 |
Waga [g] | 123 |
UMTS | tak |
System operacyjny | Android 4.1 |
Procesor | Czterordzeniowy 1.2 GHz |
Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.
LG F70 posiada 4,5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Za jego wydajność odpowiada czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 400 o taktowaniu 1,2 GHz, wspierany przez 512 MB pamięci RAM. Nad całością czuwa Android 4.4.2 KitKat.
Smartfon wyposażono w 4 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć o kolejne 32 GB. Jest 5-megapikselowy aparat główny z diodą LED i autofokusem oraz przednią kamerkę VGA. Jest wsparcie dla LTE, GPS, microUSB, Wi-Fi. Bateria ma pojemność 2440 mAh.
Wymiary LG F70 to 127,2 x 66,4 x 10 mm. Będzie dostępny w kolorze czarnym oraz białym. Do sprzedaży trafi w marcu.
Źródło: GSMArena, Cnet
Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.
LG F70 został wyposażony w 4,5-calowy ekran IPS o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 400 z zegarem 1.2 GHz, 1 GB pamięci RAM oraz 4 GB lub 8 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć za pomocą karty microSD. Nad całością czuwa system operacyjny Android w najnowszej wersji 4.4 KitKat.
Nowy smartfon od LG posiada też dwa aparaty (główny 5 Mpx i przedni VGA), a także zapewnia dostęp do sieci 4G LTE. Zasila go bateria o pojemności 2440 mAh. Do tego oczywiście podstawowe narzędzia komunikacyjne: Bluetooth 4.0, Wi-Fi, GPS i NFC.
Atrakcji nie brakuje też w interfejsie F70. Producent dostarczył tu m.in. funkcję Knock Code, która pozwala na pozwala na włączanie i odblokowywanie smartfonu kilkukrotnym stuknięciem w ekran (w sumie 80 tys. kombinacji), funkcję Plug & Pop, która automatycznie rekomenduje możliwe czynności do wykonania po podłączeniu słuchawek i kabla USB, a także funkcję Guest Mode, która zapewnia odpowiednią ochronę treści użytkownika w momencie udostępniania smartfonu innym osobom.
Smartfon LG F70 jeszcze w tym miesiącu trafi do sprzedaży w Europie. Cena nie została ujawniona.
LG F70 – potrafi zaskoczyć! - opinie i komentarze (53)
Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.