Budowa i cechy charakterystyczne
Jakość wykonania LG G Flex 2 stoi na poziomie odpowiednim do klasy urządzenia - jest więc wysoka. Wygięta obudowa nie służy tylko i wyłącznie do wzbudzania podziwu - tak wykonany smartfon ma również praktyczne zalety. Pierwsza z nich to komfortowe, naturalne trzymanie w dłoni. Jak wiadomo, w naturze nie ma linii prostych. Smartfon LG trzymało nam się podczas testu dużo lepiej niż wielu z jego kanciastych konkurentów i co ciekawe LG G Flex 2 lepiej też leży w kieszeni. Wygięta obudowa zdecydowanie nie jest chwytem marketingowym - docenicie ją w codziennym użyciu.
Druga zaleta to wygięty ekran, na którym lepiej ogląda się filmy. Zresztą, wygięte w łuk telewizory już od dłuższego czasu szturmują rynek - to najnowszy hit producentów, w tym LG. Również na małym ekranie obraz wygląda bardziej naturalnie dla ludzkiego wzroku, który lepiej radzi sobie z patrzeniem na beczkowate zniekształcenia, charakterystyczne dla wygiętych ekranów, niż na trapezowe, typowe dla płaskich wyświetlaczy. Ekran 5,5 cala o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli) wykonany w technologii Plastic OLED imponuje doskonałym kątami widzenia, dużym kontrastem, jasnością i głęboką czernią. Intensywność kolorystyki możemy dopasować do swojego gustu korzystając z ustawień. Wyświetlacz pokryto wyjątkowo odpornym - według obietnic producenta - szkłem Gorilla Glass 3 w wydaniu Dura Guard Glass.
Co ciekawe, LG wbrew trendom nie zrezygnowało z demontowanej tylnej obudowy. Pod nią znajdziemy oprócz niewymiennej baterii sloty kart microSIM i micro SD. Sama pokrywa została wykonana z materiału, który jest w stanie sam się regenerować z drobnych rys. Producent nie obiecuje oczywiście, że obudowa 'sama' naprawi każdą rysę. Jednak nawet przy długim i ostrożnym użytkowaniu można liczyć na świeży wygląd telefonu, co już nie jest takie oczywiste u konkurencji.
Możliwości multimedialne
Tradycyjnie dla swoich smartfonów LG zdecydowało we Flex 2 umieścić przycisk blokady/włączania na tylnej obudowie, pod obiektywem aparatu. To oryginalne rozwiązanie budziło na początku wątpliwości co do wygody użytkowania, ale dziś wiemy, że obawy były nie uzasadnione. Przyciski obsługuje się bardzo wygodnie i naturalnie. Szybkie odblokowanie ekranu możliwe jest też za pomocą dwukrotnego puknięcia palcem w wyświetlacz, podobnie możemy LG zablokować. Widać, że producent dokładnie przemyślał kwestie ergonomii.
Wspomniany wcześniej tylny obiektyw współpracuje z 13-megapikselową matrycą i wyposażono go w optyczną stabilizację obrazu, która niweluje drżenie ręki podczas wykonywania zdjęcia i w efekcie zapewnia ostre fotografie. Typowo dla wyższych modeli LG ostrość jest ustawiana poprzez pomiary laserowe. Dzięki temu wystarczy że dotkniemy wyświetlany przez aparat obraz w dowolnym miejscu - urządzenie błyskawicznie wyostrzy na dany punkt i od razu zrobi zdjęcie. Przedni aparat robi 2,1-megapikselowe zdjęcia, a funkcja wykrywania gestów umożliwia 'strzelanie' selfie nawet gdy nie trzymamy urządzenia w dłoni.
Wydajność i gadżety
Ośmiordzeniowy procesor taktowany zegarem 2 GHz i 2 gigabajty pamięci RAM zapewniają moc, która wystarczy do płynnego działania systemu Android 5.0 oraz bardziej wymagających gier. Choć mocy nie brakuje i LG G Flex 2 nie ma czego się wstydzić w towarzystwie najszybszych smartfonów na rynku, to system potrafi czasem na chwilkę zwolnić. Podejrzewamy, że problem zostanie usunięty podczas aktualizacji systemu. Dobrze radzi sobie bateria o pojemności 3000 mAh, choć jak w przypadku większości smartfonów musimy się liczyć z codziennym ładowaniem urządzenia wieczorem. LG zadbało, by G Flex 2 szybko się ładował - napełnienie akumulatora do połowy jest możliwe w 30 minut - to dobry wynik.
Innym sprytnym rozwiązaniem jest funkcja Glance View, dzięki której możemy podejrzeć powiadomienia i godzinę bez 'budzenia' całego wyświetlacza - trzeba przesunąć palcem od góry do dołu ekranu. To eleganckie rozwiązania pozwala zaoszczędzić baterię. To chyba oczywiste, że LG G Flex 2 obsługuje standard LTE i NFC, nie wspominając o Bluetooth i Wi-Fi.
Podsumowanie
LG G Flex 2 to niewątpliwie udany smartfon. Wysoka jakość budowy idzie w parze z budzącym zainteresowanie i jednocześnie ergonomicznym designem. Zakrzywiona obudowa nie tylko wzbudza ciekawość osób postronnych, ale przynosi konkretne zalety w codziennym użytkowaniu. W dodatku LG G Flex 2 to telefon szybki, który potrafi robić dobre zdjęcia i oferuje świetny wyświetlacz. Trudno się do czegoś przyczepić, choć niektórzy mogą narzekać na brak wymiennej baterii i zdarzające się urządzeniu spowolnienia pracy systemu, ale to mamy nadzieję, zostanie wyeliminowane przy aktualizacji oprogramowania.
Po oficjalnej prezentacji pierwszego smartfonu LG z wygiętym i elastycznym wyświetlaczem były obawy, że będzie on dostępny jedynie na rodzimym rynku producenta. Okazuje się, że jeszcze przed świętami trafi do sprzedaży w Europie. Niestety na polską premierę możemy liczyć dopiero w przyszłym roku, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby ściągnąć go od naszych sąsiadów.
Przypomnijmy, że LG G Flex wyposażono w 6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1080 x 720 pikseli. Jego sercem jest czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 o częstotliwości taktowania 2,3 GHz, wspierany przez 2 GB pamięci RAM. Nad wszystkim czuwa Android 4.2.2 Jelly Bean. Jest także 13-megapikselowy aparat główny.
Nie tylko wygięty wyświetlacz wyróżnia LG G Flex na tle konkurencji. Unikatową cechą jest Self Healing, czyli „umiejętność” samonaprawiania drobnych uszkodzeń i rys, powstałych na powierzchni obudowy. Zobaczcie na filmach jak to działa.
Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.
Smartfon LG G Flex2 po raz pierwszy ujrzał światło dzienne podczas targów CES 2015 w styczniu, teraz zaś debiutuje na światowych rynkach. Co oferuje ta zakrzywiona słuchawka?
LG G Flex2 5,5-calowy, zakrzywiony ekran Full HD Plastic-OLED(1080 x 1920 pikseli), na którym prezentowany jest najnowszy system operacyjny Android 5.0 Lollipop. Za płynną pracę urządzenia odpowiada tutaj ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 810 taktujący z częstotliwością 2.0 GHz, wspierany przez 2 GB pamięci RAM. Ponadto smartfon LG G Flex2 wspiera wiele rozmaitych technologii łączności bezprzewodowej: 4G/LTE, Bluetooth, NFC, WiFi oraz GPS i Glonass. Przestrzeni na dane użytkownika - w zależności od wersji urządzenia - jest tutaj 16 lub 32 GB
LG G Flex 2 na oficjalnym wideo
LG G Flex2 oferuje nowe funkcje, takie jak Gesture Shot (do wykonywania zdjęć typu selfie poprzez wyzwalanie migawki gestem rozpoznawanym przez aparat z odległości do 1,5 m), Gesture View (szybkie wyświetlanie wykonanego zdjęcia), Glance View (szybkie wyświetlanie najważniejszych informacji, także przy wyłączonym ekranie) oraz Fast Charge (funkcja szybkiego ładowania, dzięki której baterię o pojemności 3000 mAh można naładować prawie do połowy w nieco ponad pół godziny).
Smartfony LG w ofercie T-Mobile:
dla klientów indywidualnych
dla klientów biznesowych
LG G Flex2 w pierwszej kolejności ma być sprzedawany za pośrednictwem operatorów w USA, Hongkongu, Singapurze, Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Do Europy i innych rejonów świata trafi za kilka tygodni. Dostępne kolory to srebrny i czerwony.
Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.
Pierwsza generacja zakrzywionego smartfona LG została przyjęta bardzo dobrze, jednak temu modelowi nie brakowało przypadłości wieku dziecięcego. W jego drugiej generacji producent postawił na ich usunięcie, oferując naprawdę dobry sprzęt, wyróżniający się na rynku.
LG G Flex 2 ma nieco mniejszy niż poprzednik wyświetlacz o przekątnej 5,5 cala i rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli (403 ppi). Pokrywające go Gorilla Glass 3 zostało poddane specjalnej obróbce chemicznej, co zwiększa jego wytrzymałość. Odporność smartfona wzrosła o 30 proc. dzięki zastosowanym krzywiznom i elastyczności ekranu wykonanego w technologii POLED. Ulepszono także samoregenerującą się tylną obudowę, której czas regeneracji po drobnych zadrapaniach zmniejszono z 3 minut do 10 sekund.
Jeśli chodzi o specyfikację, mamy do czynienia z 64-bitowym 8-rdzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon 810 z 2 lub 3 GB pamięci RAM. Całość pracuje pod kontrolą Androida 5.0 Lollipop. Pamięć wewnętrzną, która wynosi 16 lub 32 GB, można rozszerzyć maksymalnie o kolejne 128 GB.
LG G Flex 2 wyposażono w zaokrąglony akumulator o mocy 3000 mAh, który można naładować do poziomu 50 proc. w nieco ponad pół godziny. Smartdon posiada 13-megapikselowy aparat fotograficzny z optyczną stabilizacją obrazu i laserowym autofocusem oraz funkcjami, które ułatwiają robienie tradycyjnych zdjęć oraz autoportretów. Dzięki Gesture Shot robienie selfie jest prostsze – wystarczy wykonać prosty gest przed obiektywem. Przedni aparat o rozdzielczości 2,1 Mpxi nakręci filmy w rozdzielczości Full HD.
Zakrzywiony smartfon od LG posiada szereg innych funkcji, takich jak Knock Code, Glance View czy ulepszona inteligentna klawiatura.
Wymiary obudowy wynoszą 149,1 x 75,3 x 7,1-9,4 mm, a waga wynosi 152 gramy.
Źródło: LG
LG G Flex 2 - mocny nie tylko w designie - opinie i komentarze (49)
Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.