W nasze ręce trafił 8-calowy tablet od LG. Smartfony tego producenta wypadaj coraz lepiej, więc z ciekawością przyjrzeliśmy się temu urządzeniu, które charakteryzuje się naprawdę dobrym wykonaniem i całkiem niezłymi podzespołami, ale przede wszystkim oferuje sporo ciekawych funkcji. A wszystko to za przystępną cenę.
Wygląd i wykonanie
Porządna jakość wykonania to pierwsze, co rzuca się w oczy przy pierwszym kontakcie z modelem LG G Pad 8.0. Poszczególne elementy obudowy są dobrze spasowane i nie wydają z siebie żadnych niepożądanych dźwięków pod wpływem nacisku. Całość sprawia wrażenie sprzętu naprawdę solidnego, a przy tym eleganckiego. Kolejną zaletą jest przedni panel, pokryty szkłem charakteryzującym się ponadprzeciętną odpornością na odciski palców.
-> Test: Tablet Lenovo Yoga Tablet 2 - co wyjdzie ze szlifowania tego diamentu?
-> Test: Tablet Alcatel One Touch POP 8 - nie przepłacić, a mieć co trzeba
Niewielkie gabaryty tabletu, wynikające z zastosowania 8-calowego ekranu, oraz zaokrąglone krawędzie obudowy mają dobry wpływ na jego ergonomię. Urządzenie można bez problemu chwycić przy pomocy jednej ręki i w ten sposób wygodnie oglądać film lub czytać książkę. Pewny chwyt gwarantuje tworzywo imitujące gumę, którym pokryta została tylna część obudowy tabletu. Antypoślizgowa faktura sprawia, że użytkownik nie musi się obawiać tego, że cenny sprzęt nagle wypadnie mu z rąk.
LG G Pad 8.0 to sprzęt, który zdecydowanie można polecić osobom szukającym taniego tabletu z Androidem. Ze swoim eleganckim i solidnym wykonaniem, porządnymi podzespołami i funkcjonalnym systemem będzie w stanie zaspokoić potrzeby większości użytkowników, które nie zamierzają kupować droższych urządzeń.
Ekran i aparaty
LG G Pad 8.0 został wyposażony w 8-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, a więc nieco niższej niż ma to miejsce w droższych modelach. Jakość obrazu jest jednak zaskakująco dobra, a większość użytkowników i tak nie powinna odczuć różnicy w rozdzielczości. Ekran charakteryzuje się też dobrym odwzorowaniem kolorów i wyraźną czernią. Jeżeli już mielibyśmy się w nim do czegoś przyczepić, to byłaby to dość przeciętna ostrość wyświetlanego obrazu. Ogólne wrażenie jest jednak pozytywne.
Opisywany tablet posiada dwie kamery. Ta umieszczona z przodu sprawdzi się wyłącznie w przypadku wideorozmów, ponieważ matryca o rozdzielczości 1,3 Mpix nie nadaje się do robienia wyraźnych zdjęć z ręki. Lepiej - choć do ideału również trochę brakuje - wypada aparat umieszczony z tyłu tabletu, posiadający matrycę o rozdzielczości 5 MPix. Wykonywane przy jego pomocy zdjęcia wyglądają dobrze, ale pod warunkiem, że są wykonywane przy dobrym świetle. Zabrakło niestety lampy błyskowej, która mogłaby wspomóc użytkownika w gorszych warunkach oświetleniowych.
Wydajność i podzespoły
Za wydajność tabletu odpowiada czterordzeniowy procesor Snapdragon 400 o taktowaniu 1,2 GHz, wspierany przez układ graficzny Adreno 305 oraz 1 GB pamięci operacyjnej RAM. W większości sytuacji takie podzespoły są w stanie zapewnić komfortową pracę z urządzeniem. Kłopot może pojawić się dopiero w przypadku chęci zagrania w nieco bardziej wymagające gry czy skorzystania z zaawansowanych aplikacji. Po tablecie z tej półki cenowej nie należy jednak oczekiwać wydajności oferowanej przez co najmniej dwukrotnie droższe modele.
-> Test: LG G3 - ekran wspaniały
-> Player - oglądaj filmy, seriale i telewizję w Strefie T-Mobile
Na dane użytkownika przeznaczono tu 16 GB pamięci masowej, którą bardzo łatwo można rozszerzyć dzięki obecności slotu na karty micro SD. Przestrzeni na zdjęcia, aplikacje i inne dane więc nie zabraknie. Bateria o pojemności 4200 mAh pozwala na ok. 7 godzin pracy na jednym naładowaniu przy normalnym użytkowaniu urządzenia i średnim ustawieniu jasności ekranu. To jak najbardziej zadowalający wynik. Wspomnieć należy również o tym, że LG G Pad 8.0 dysponuje wbudowanym modelem LTE, który coraz częściej pojawia się w modelach z podobnej półki cenowej.
System i świetna nakładka LG
LG G Pad 8.0 pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.4 KitKat. LG nałożyło na system swoją autorską nakładkę, która jawi się jako jedno z najbardziej funkcjonalnych i najlepiej wyglądających rozszerzeń tego typu. Minimalistyczny interfejs jest prosty w obsłudze i cieszy oko estetycznym designem. Zarówno dotychczasowi użytkownicy Androida jak i nowicjusze poczują się tu jak w domu. I będą mogli korzystać z wielu ciekawych funkcji, oferowanych właśnie przez nakładkę od LG.
Jedną z ciekawszych jest możliwość podzielenia ekranu na dwie aplikacje, co ma niebagatelny wpływ na wygodę korzystania z kilku programów jednocześnie. Użytkownik może decydować o tym, ile dana ma zajmować miejsca na ekranie i gdzie ma się znaleźć. Z kolei dzięki funkcji QSlide na ekranie można otworzyć maksymalnie dwa okna z pływającymi narzędziami. Inną ciekawą i bardzo przydatną opcją jest Smart Cleaning, która umożliwia szybkie i wygodne oczyszczenie urządzenia z plików tymczasowych, przez co nie trzeba instalować do tego celu osobnego programu. Do odblokowywania urządzenia można natomiast wykorzystać funkcję Knock Code, która wymaga wstukania na ekranie odpowiednich sekwencji, co okazuje się wygodniejsze niż standardowy kod dostępu.
Podsumowanie
Mimo kilku wad, LG G Pad 8.0 to sprzęt, który zdecydowanie można polecić osobom szukającym taniego tabletu z Androidem. Ze swoim eleganckim i solidnym wykonaniem, porządnymi podzespołami i funkcjonalnym systemem będzie w stanie zaspokoić potrzeby większości użytkowników, które nie zamierzają kupować droższych urządzeń.
LG G Pad 8.0 posiada 8-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli – doskonale odwzorowuje kolory, a obraz widoczny jest niemal pod każdym kątem. Za wydajność urządzenia odpowiada czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon o taktowaniu 1,2 GHz, wspierany przez 1 GB pamięci RAM. Nad wszystkim czuwa Android 4.4.2.
Tablet ma 16 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć o kolejne 64 GB. Posiada 5-megapikselowy aparat główny oraz baterię o pojemności 4200 mAh. Zaletą urządzenia jest wsparcie dla LTE oraz funkcja Multi Windows, która pozwala na efektywne korzystaniu z kilku aplikacji naraz. Gdy są otwarte dwie aplikacje, między ich oknami można łatwo przenosić treści, korzystając z metody „przeciągnij i upuść”.
LG G Pad 8.0 to tablet o wielu przydatnych funkcjonalnościach: Funkcja QPair2.0 pozwala na łatwe nawiązanie połączenia ze smartfonami z systemem operacyjnym Android, bez potrzeby noszenia przy sobie obydwu urządzeń, inteligentna klawiatura smart Keyboard, dostosowuje się pod indywidualne nawyki użytkownika, Gesture Shot – uruchomienie migawki jednym gestem, Knock Code – możliwe jest stworzenie spersonalizowanego wzoru blokady od 2 do 8 znaków.
Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.
LG G Pad 8.0 to sprzęt, który zdecydowanie można polecić osobom szukającym taniego tabletu z Androidem. Ze swoim eleganckim i solidnym wykonaniem, porządnymi podzespołami i funkcjonalnym systemem będzie w stanie zaspokoić potrzeby większości użytkowników, które nie zamierzają kupować droższych urządzeń.
Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.
LG G Pad 8.0 ma bardzo wiele plusów, a wśród nich warto wymienić dobrą jakość wykonania, ekran, wysoki komfort użytkowania, wbudowany modem LTE oraz świetną nakładkę na Androida. Początkowo dostępny z Androidem 4.4 KitKat obecnie pracuje pod kontrolą Lollipopa 5.0.2.
LG G Pad 8.0 - oprogramowanie o numerze V20a-260-02 (Android 5.0.2)
UWAGA! Dystrybucja oprogramowania następuje partiami poprzez serwery producenta, zatem jeśli jeszcze nie otrzymałeś powiadomienia na swoim telefonie oczekuj go w ciągu najbliższych kilku dni.
Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.
LG G Pad 8.0 - tablet z Androidem na sterydach - opinie i komentarze (2)
Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.