LG opracowuje swoje smartfony tak, aby spełniały potrzeby najróżniejszych grup ich użytkowników. Specjalnie dla tych, którzy celują w górną półkę modeli tej marki, ale nie mają ochoty korzystać z dużych urządzeń, powstała wersja Mini flagowego LG G2.
LG G2 Mini poza wymiarami bardzo przypomina swój, doceniany przez użytkowników, pierwowzór. W przednim, minimalistycznie zaprojektowanym panelu, dominuje wyświetlacz o przekątnej 4,7 cala. Podobnie jak w G2 wykonano go w technologii IPS. Mimo relatywnie niewielkiej rozdzielczości - 540 x 960 pikseli - obraz jest bardzo czytelny, jasny, a kolory - naturalne. O jego bezpieczeństwo dba odporne na zarysowania szkło Corning Gorilla Glass 2. LG G2 Mini można więc śmiało nosić w kieszeni nawet bez etui – w normalnych warunkach nie powinno go tam spotkać nic złego.
Urządzenie ma kompaktowe wymiary i jest bardzo lekkie. Całość waży jedynie 121 g i pewnie leży w dłoni. Dzięki mniejszym wymiarom można go też wygodnie obsługiwać jedną dłonią.
Z przodu G2 Mini nie znajdziemy fizycznych przycisków. Zastąpiono je wirtualnymi klawiszami wyświetlanymi na ekranie. Nad nim znajduje się obiektyw przedniego aparatu. W wersji Mini dysponuje on matrycą o rozdzielczości 1,3 megapiksela, co pozwala mu nagrywać wideo w formacie HD 720p. Górna część obudowy, podobnie jak we flagowym LG G2, zawiera 3,5 mm gniazdo minijack oraz emiter - odbiornik fal podczerwonych, dzięki któremu za pomocą tego smartfonu można na przykład sterować telewizorem, odtwarzaczem DVD czy Blu-ray.
Tylna część LG G2 Mini zdominowana jest przez optykę głównego aparatu cyfrowego i jego flesz. Poniżej znajduje się włącznik i przyciski sterujące głośnością, obsługiwane dokładnie tak jak we flagowym G2. Trzeba przyznać, że taka konstrukcja, choć nietypowa – sprawdza się. Jest naprawdę wygodnie, choć chwili przyzwyczajenia wymaga dokładne wyczucie miejsca, w którym przyciski te są umieszczone – na początku dość łatwo trafić palcem w obiektyw aparatu, potem nie ma już tego problemu. Dolna część obudowy to uniwersalne złącze USB oraz głośnik. Gniazdo dla karty SIM oraz karty pamięci umieszczono pod solidną, choć elastyczną tylną klapką.
Główny aparat cyfrowy wyposażony został w matrycę oferującą rozdzielczość 8 megapikseli, lampę doświetlającą scenę i wiele trybów pracy – możliwość wykonywania zdjęć o rozszerzonej rozpiętości tonalnej (HDR), tryb panoramiczny, tryb sportowy, zdjęcia seryjne, tryb Time catch shot umożliwiający wykonywanie zdjęć jeszcze przed naciśnięciem spustu migawki i wybranie potem najlepszego z nich. Jest tu także tryb dedykowany pionowym zdjęciom portretowym, do których łatwo dopasować można efekt rozmycia – przesuwając palcem po pasku sterowania na dole kadru. Opcje aparatu oferują mnogość opcji – od ustawień jasności ekranu po kilka predefiniowanych ustawień balansu bieli i ISO.
Specyfikację LG G2 Mini oparto o czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 400, taktowany zegarem o częstotliwości 1,2 GHz. Wspomaga go 1 GB RAM oraz 4 GB pamięci na dane. Tę ostatnią łatwo rozszerzyć kartą pamięci montowaną pod tylną częścią obudowy. Taka konfiguracja sprzętowa pozwala smartfonowi na więcej niż sprawną pracę. Android w wersji 4.4.2 KitKat wraz z firmowym interfejsem użytkownika działa bardzo szybko.
Do dyspozycji użytkownika oddano także całkiem sporo fabrycznie zainstalowanych i, co najważniejsze, przydatnych aplikacji. Mamy tu na przykład aplikację Quick Remote, za pomocą której smartfonem można sterować urządzeniami audio i wideo a nawet firmową aplikację do wykonywania zapasowej kopii danych znajdujących się w jego pamięci. Znana z flagowca Knock On pozwala wybudzić urządzenie lekko stukając w jego wyświetlacz. Jeśli czegokolwiek zabraknie – z pewnością znajdziemy to w sklepie Google Play.
LG G2 Mini to smartfon, z którego na pewno zadowoleni będą ci, którzy wolą mniejsze ekrany. Zdecydowane zalety tego modelu to niska waga i kompaktowe wymiary, które w niczym nie przeszkadzają bardzo szybkim i wydajnym podzespołom. Polecamy.
Na nasz rynek trafił Galaxy Ace (już o nim pisaliśmy), najmłodszy członek, udanej i cenionej przez użytkowników rodziny smartfonów Samsunga z systemem Android.
Model ten został zaprojektowany dla zaawansowanych użytkownikach, dla których ważny jest zarówno minimalistyczny design urządzenia, jak i jego możliwości, a którzy jednocześnie lubią być w ścisłym kontakcie z ze swoimi znajomymi, przyjaciółmi i kolegami z pracy.
O utrzymywanie kontaktów zarówno towarzyskich jak i zawodowych dbać ma Social Hub - funkcja inteligentnie integrująca kontakty i wiadomości z serwisów społecznościowych, komunikatorów internetowych, poczty elektronicznej oraz SMS-y i MMS-y, dając do nich stały dostęp on-line.
Samsung Galaxy Ace wyposażono w 3,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 320 x 480 pikseli, 5-megapikselowy aparat fotograficzny z autofokusem i lampą błyskową LED, Bluetooth 2.1, Wi-Fi, USB 2.0, radio FM i dyktafon.
Sercem smartfonu jest procesor taktowany zegarem o częstotliwości 800 MHz, wspomagany przez 2 GB wbudowanej pamięci oraz gniazdo kart microSD (maksymalnie 32 GB). Nad całością czuwa Android w wersji 2.2.
Źródło/fot. Samsung
Świetnym przykładem tego trendu jest, nomen omen, Samsung Galaxy Trend. To smartfon pełną gębą i pamiętając niedrogie urządzenia sprzed roku czy dwóch byliśmy pod dużym wrażeniem jego możliwości. Dzisiaj budżetowe smartfony oferują naprawdę wiele.
Przyjemny w dotyku plastik obudowy, wysoka jakość spasowania elementów, poręczne rozmiary i waga - to nasze pierwsze uwagi po wzięciu Galaxy Trend do ręki. 4-calowy wyświetlacz pozwala wyświetlić optymalną liczbę informacji przy zachowaniu rozsądnych rozmiarów urządzenia. Trend wygląda jak typowy Samsung i fani marki nie mieliby problemów z jej rozpoznaniem, nawet gdyby nad ekranem brakowało logo koreańskiej firmy. A pod ekranem znajdziemy fizyczny przycisk Home, któremu towarzyszą po bokach dotykowe przyciski opcji i wstecz. Wszystkie są podświetlane.
Na prawym boku umieszczono przycisk włączania/blokady, niżej gniazdo kart microSD (do 32 GB pojemności). Lewa krawędź telefonu zawiera regulatory głośności, dolna - gniazdo ładowania microUSB, a górna - minijack. Tylną osłonę można zdjąć, a pod nią znajdziemy baterię i gniazdo SIM. Nie mogło zabraknąć 5-megapikselowego aparatu wraz z diodą LED, niegdyś w ogóle niespotykaną na tej półce cenowej. Jest też przednia kamera, umieszczona nad ekranem, która pozwala na wideorozmowy w jakości VGA. Ważący 118 gramów telefon świetnie leży w dłoni i nie przeszkadza swoimi rozmiarami w kieszeni.
Galaxy Trend to niewątpliwie udany telefon, oferujący dobrą jakość wykonania, całkiem bogate wyposażenie i wyjątkowo dobry w swojej klasie cenowej ekran. Trudno nam powiedzieć złe słowo o jego aparacie fotograficznym, który robi naprawdę przyzwoite zdjęcia. Dopracowany system przypadnie do gustu początkującym i bardziej zaawansowanym użytkownikom.
Cała magia używania smartfonu zaczyna się wraz z włączeniem ekranu. Samsung Galaxy Trend miło nas zaskoczył, bo wyświetlacz świeci jasno, kolory są żywe, a rozdzielczość jest całkiem wysoka (480 x 800 pikseli). Telefon szybko reaguje na dotyk.
Kolejnym miły zaskoczeniem była dla nas przyzwoita jakość zdjęć, które wykonamy tym niedrogim telefonem Samsunga. Są one ostre, całkiem dobrze nasycone w kolory i kontrastowe. Odbiegają oczywiście od tego, co oferują o wiele droższe telefony, ale jest naprawdę nieźle.
System operacyjny Trenda to Android 4.0.4 z nakładką TouchWiz - sprawdzone i stabilne rozwiązanie, z którego obsługą poradzą sobie nawet początkujące osoby. Duże możliwości personalizacji, poprzez instalację skrótów i widżetów, docenią z kolei bardziej zaawansowani użytkownicy.
Telefon pracuje całkiem szybko, choć nie należy do najszybszych smartfonów, z jakimi mieliśmy do czynienia. Bogactwo aplikacji dostępnych w Google Play i wgrane już na telefon oprogramowanie Google, takie jak Mapy, darmowa Nawigacja czy Gmail, sprawiają że już po wyjęciu z pudełka mamy w ręku funkcjonalny smartfon, który spełni większość typowych potrzeb.
Silnikiem Trend jest jednordzeniowy procesor 1 GHz, wspomagany przez 768 Mb pamięci RAM. Do dyspozycji mamy 4 GB miejsca we wbudowanej w telefon pamięci, ale jak to zwykle bywa - system zajmuje sporą część, więc warto dorzucić kartę pamięci.
Nie mogło zabraknąć 5-megapikselowego aparatu wraz z diodą LED, niegdyś w ogóle niespotykaną na tej półce cenowej.
Jak na smartfon przystało, Trend zapewnia łączność Wi-Fi, Bluetooth, lokalizację GPS i komórkowy transfer danych w standardzie HSDPA (7,2 Mbps). Bateria o pojemności 1500 mAh zapewnia przyzwoity czas pracy, choć jak niemal każdy smartfon, Galaxy Trend będzie wymagał codziennego wieczornego podłączenia do ładowarki, jeśli będziemy go nieco intensywniej używać.
Galaxy Trend to niewątpliwie udany telefon, oferujący dobrą jakość wykonania, całkiem bogate wyposażenie i wyjątkowo dobry w swojej klasie cenowej ekran. Trudno nam powiedzieć złe słowo o jego aparacie fotograficznym, który robi naprawdę przyzwoite zdjęcia. Dopracowany system przypadnie do gustu początkującym i bardziej zaawansowanym użytkownikom. To telefon, którego nie możecie pominąć w swoich poszukiwaniach, jeśli chcecie wydać niewiele, a mieć wiele.
Co znajdziecie w pudełku?
Informacje ogólne |
Producent | Samsung |
Model | Galaxy Trend (S7560) |
System | GSM 850/900/1800/1900 UMTS 850/900/1900/2100 |
Pamięć zewnętrzna | microSD |
Pamięć wewnętrzna | 4 GB |
Standardowy akumulator | Li-Ion 1500 mAh |
Wymiary [mm] | 121,5x63,1x10,57 |
Waga [g] | 118 |
UMTS | tak |
System operacyjny | Android 4.0 |
Procesor | 1GHz |
<p><em>Zapraszamy do obejrzenia naszej wideo-recenzji Samsung Galaxy Trend!</em></p>
Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.
Pierwsza generacja zakrzywionego smartfona LG została przyjęta bardzo dobrze, jednak temu modelowi nie brakowało przypadłości wieku dziecięcego. W jego drugiej generacji producent postawił na ich usunięcie, oferując naprawdę dobry sprzęt, wyróżniający się na rynku.
LG G Flex 2 ma nieco mniejszy niż poprzednik wyświetlacz o przekątnej 5,5 cala i rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli (403 ppi). Pokrywające go Gorilla Glass 3 zostało poddane specjalnej obróbce chemicznej, co zwiększa jego wytrzymałość. Odporność smartfona wzrosła o 30 proc. dzięki zastosowanym krzywiznom i elastyczności ekranu wykonanego w technologii POLED. Ulepszono także samoregenerującą się tylną obudowę, której czas regeneracji po drobnych zadrapaniach zmniejszono z 3 minut do 10 sekund.
Jeśli chodzi o specyfikację, mamy do czynienia z 64-bitowym 8-rdzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon 810 z 2 lub 3 GB pamięci RAM. Całość pracuje pod kontrolą Androida 5.0 Lollipop. Pamięć wewnętrzną, która wynosi 16 lub 32 GB, można rozszerzyć maksymalnie o kolejne 128 GB.
LG G Flex 2 wyposażono w zaokrąglony akumulator o mocy 3000 mAh, który można naładować do poziomu 50 proc. w nieco ponad pół godziny. Smartdon posiada 13-megapikselowy aparat fotograficzny z optyczną stabilizacją obrazu i laserowym autofocusem oraz funkcjami, które ułatwiają robienie tradycyjnych zdjęć oraz autoportretów. Dzięki Gesture Shot robienie selfie jest prostsze – wystarczy wykonać prosty gest przed obiektywem. Przedni aparat o rozdzielczości 2,1 Mpxi nakręci filmy w rozdzielczości Full HD.
Zakrzywiony smartfon od LG posiada szereg innych funkcji, takich jak Knock Code, Glance View czy ulepszona inteligentna klawiatura.
Wymiary obudowy wynoszą 149,1 x 75,3 x 7,1-9,4 mm, a waga wynosi 152 gramy.
Źródło: LG
LG G2 Mini – duże możliwości w niewielkiej obudowie - opinie i komentarze (27)
Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.