<p>LG G3 - zobaczcie na wideo! </p>
Ekran
Co czyni ekran LG G3 wyjątkowym? Rozdzielczość. 5,5-calowy ekran koreańskiego telefonu wyświetla zawrotne 2560 na 1440 pikseli. To zdecydowanie więcej, niż wasz telewizor Full HD w salonie, i więcej niż jakikolwiek topowy smartfon na rynku (z pominięciem kilku egzotycznych chińskich telefonów). Ekran typu IPS, nazwany przez LG QHD, co oznacza po prostu poczwórne HD, wyświetla niesamowicie gładki tekst czy ikony. Firma porównuje jego jakość do wysokiej klasy publikacji papierowych, na przykład drogich albumów z reprodukcjami sztuki. Niesamowitemu zagęszczeniu pikseli towarzyszy bardzo dobra kolorystyka, wysoki kontrast, jasność i świetne kąty widzenia. Dużo miejsca poświęciliśmy wyświetlaczowi, ale z pewnością warto go zobaczyć na żywo – na wielu osobach pewnie zrobi duże wrażenie. Na nas zrobił na pewno. Imponuje również fakt, że producentowi udało się zminimalizować ramkę wokół wyświetlacza, przez co telefon nie jest tak gigantyczny, jak mogłoby się wydawać wnioskując z rozmiarów jego ekranu. Ale, oczywiście, jest duży i nie ma mowy o obsłudze za pomocą jednej dłoni.
Wygląd zewnętrzny
Jakość wykonania i użytych materiałów stoi na wysokim poziomie. W tej klasie telefonów nie może być zresztą inaczej. Tylny panel możemy zdemontować, przez co uzyskujemy dostęp do wymiennej baterii, portu microSD i SIM. Sama bateria ma pojemność 3000 mAh, całkiem sporo, przez co telefon nie jest w stanie wytrzymać nawet 1,5 dnia bez ładowania. Jak na smartfon z takim ekranem – bardzo dobry wynik. Na bokach LG G3 nie znajdziemy żadnego przycisku. Podobnie jak w LG G2 przycisk blokady znajdziemy… na tylnym panelu telefonu. Towarzyszą mu przyciski regulacji głośności. Czy to rozwiązanie jest wygodne? Naszym zdaniem tak i nie mieliśmy problemu z szybką zmianą przyzwyczajeń. Nietypowo, bo na dolnej krawędzi telefonu, producent zlokalizował gniazdo słuchawkowe, a towarzyszy mu gniazdo ładowania microUSB. Z odpowiednim panelem przednim i ładowarką możemy G3 ładować bezprzewodowo. Ciekawostka, na górnej krawędzi telefonu znajduje się nadajnik podczerwieni, który pozwala zamienić, wraz z aplikacją QuickRemote, LG w dość ekskluzywnego pilota naszego zestawu TV.
Aparat
13-megapikselowy aparat otrzymał wsparcie laserowego autofokusu, dzięki czemu łapie ostrość naprawdę szybko. Towarzyszą mu dwie diody LED, o różnych barwach, co nie tylko zapewnia większą moc światła, ale też bardziej naturalną kolorystykę. Wykonanie zdjęcia sprowadza się do dotknięcia ekranu w wybranym miejscu – dość zaskakujące, bo jesteśmy przyzwyczajeni do wciskania przycisku na ekranie, ewentualnie fizycznego gdzieś z boku obudowy. LG rozwiązało to zagadnienie oryginalnie, i sprawdza się to dobrze. Jakość samych zdjęć jest bardzo dobra, w tej klasie telefonów cokolwiek poniżej tego wyniku byłoby zresztą rozczarowaniem.
Wydajność i system operacyjny
LG G3 pracuje pod kontrolą najnowszej wersji Androida 4.4, z nakładką producenta. System wygląda nowocześnie, działa sprawnie, a wszystkie potrzebne rzeczy są pod ręką – jest wysuwany od góry panel powiadomień, w którym możemy też regulować najważniejsze funkcje, a sam panel da się zmodyfikować według własnych preferencji. System działa, jak przystało na topowy model, sprawnie, bez zająknięć, co jest zasługą szybkiego czterordzeniowego procesora taktowanego zegarem 2,46 GHz i 2 GB pamięci RAM. Do dyspozycji mamy 16 GB pamięci wewnętrznej, które warto rozbudować za pomocą katy microSD (do 128 GB). Całkiem przyjemnie brzmi głośnik LG – nienachalnie, głośno i naturalnie, jak na smartfon oczywiście.
-> Modern Combat 5 - mobilne Call of Duty nie zawiodło
-> Launcher Google Now - ekran startowy od Google
Podsumowanie
LG G3 to smartfon z pierwszej ligi, pozbawiony wad. Imponuje doskonałym ekranem, bogatym funkcjami, świetnym aparatem i sprawnie działającym systemem. Powinien zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników. Jego wygląd i jakość budowy stoją na wysokim poziomie, choć nie przynoszą efektu „wow”. Nie mieliśmy zastrzeżeń do wydajności urządzenia – wszystkie najnowsze i wymagające gry będą działały bez oznak czkawki. Jeśli szukacie mocy, doskonałego i bardzo dużego ekranu – to telefon dla was.
Oprócz zapowiedzianych niedawno tabletów z rodziny G Pad oraz pierwszego inteligentnego zegarka z Androidem Wear na pokładzie, LG ma w zanadrzu także nowego flagowca. Będzie nosił nazwę LG G3, a jego premiery spodziewamy się już 27 maja.
Do sieci wyciekło niejedno nieoficjalne zdjęcie smartfonu. Te widoczne tutaj to ostatnie zdobycze niezastąpionego przy przeciekach @evleaks. Widać na nich, że smartfon będzie miał metalową obudowę (chociaż nie musi to dotyczyć wszystkich egzemplarzy). A co wiadomo o specyfikacji?
Otóż LG G3 będzie miał ponoć 5,5-calowy wyświetlacz IPS LCD o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli (538 ppi), czterordzeniowego Qualcomma Snadragona 805, 3 GB pamięci RAM, 16-megapikselowy aparat główny. Jeśli to prawda, to będziemy mieli do czynienia z naprawdę niesamowitym urządzeniem...
Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.
Wczoraj w Korei Południowej LG zorganizował wewnętrzny pokaz, na którym zaprezentował swój najnowszy flagowiec. Slajdy z tego pokazu wyciekły do sieci, potwierdzając część plotek na temat specyfikacji urządzenia.
LG G3 zostanie wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 801 z 3 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej (nie ma niestety mowy na temat karty microSD), 13-megapikselowy aparat główny, 2,1-megapikselowa przednia kamerka. Ten pierwszy ma dodatkową diodę, która działa jak czujnik laserowy i mierzy odległość od fotografowanego obiektu, co jest wsparciem dla autofocusa. Przednia kamerka pozwala za to zrobić selfie wykorzystując gest zaciskania dłoni.
Jest także bateria o pojemności 3000 mAh, wsparcie dla LTE, GPS, GLONASS, Bluetooth 4.0, USB 2.0, NFC. Nad wszystkim czuwa Android 4.4 KitKat. Wymiary obudowy to 146,3 x 74,6 x 8,9 mm.
Oficjalna premiera LG G3 zaplanowana została na 27 maja w Nowym Jorku, Londynie i San Francisco. Możliwe, że doczekamy się i metalowej obudowy i czytnika kart pamięci, ponieważ zaprezentowana wczoraj wersja była przeznaczona na koreański rynek i może się różnić od wersji międzynarodowej.
Źródło: PhoneArea
Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.
LG G3 to jeden z flagowych modeli czołowych producentów. Nie można mu odmówić cech, które wyróżniają go na tle konkurencji. Ma 5,5-calowy wyświetlacz o imponującej rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Producent pozostał także przy umieszczeniu przycisku blokady i przycisków do regulacji głośności na tylnej części obudowy. 13-megapikselowy aparat wspomaga laserowy autofocus, który odpowiada za błyskawiczne łapanie ostrości. Mamy także czterordzeniowy procesor o taktowaniu 2,46 i 2 GB pamięci RAM. O reszcie zalet LG G3 przeczytajcie po prostu w naszym teście.
Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.
LG G3 - ekran wspaniały - opinie i komentarze (7)
Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.