Wygląd i wykonanie
Pierwszy kontakt z LG G4c od razu nasuwa myśl, że mamy tu po prostu do czynienia z mniejszą wersją flagowca w postaci LG G4. Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach, ale o nich powiemy sobie za chwilę. Najpierw wygląd i jakość wykonania, które stoją tutaj na naprawdę wysokim poziomie, podobnie jak ma to miejsce w przypadku większego brata.
LG G4c leży w dłoni pewnie, mamy tu do czynienia z naprawdę solidną konstrukcją. Na tylnej klapie zabrakło jedynie tworzywa imitującego skórę (które znamy z LG G4), a zastąpiło je tworzywo sztuczne, które można by określić jako wzmocniony plastik. Bryła jest jednak identyczna. Smartfon nie jest może przesadnie cienki, ale dzięki temu sprawia wrażenie jeszcze bardziej solidnego.
Ogólny wygląd i design stoi jednak na zbliżonym poziomie, jak ma to miejsce w przypadku modelu LG G4, co przypadku smartfonie z niższej półki cenowej zasługuje na pochwałę. Nie zmienił się też kształt tylnej klapki, na której w dalszym ciągu można znaleźć główny przycisk nawigujący i te służące do sterowania głośnością.
Ekran
LG G4c został wyposażony w 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Mamy tu więc do czynienia z wciąż najpopularniejszą w tym segmencie cenowym rozdzielczością HD. Sama matryca jest oczywiście wykonana w technologii IPS.
Wyświetlany obraz jest ostry i wyraźny, ma dobry kontrast i jasność, oraz bardzo dobre kąty widzenia. Prezentowany kolory są za to chłodne i stonowane i daleko im do przesadnej jaskrawości, znanej z wielu innych smartfonów (zarówno od LG, jak i konkurencji). Dla mnie jest to akurat cecha zdecydowanie na plus, choć zdaję sobie sprawę, że gusta mogą być różne.
Na plus zaliczam również obecność czujnika światła, którego zabrakło w poprzednich mniejszych modelach smartfonów od LG. Dzięki temu jasnością ekranu nie trzeba manipulować ręcznie, bo automatycznie dopasowuje się ona do aktualnych warunków oświetleniowych.
Wydajność
LG G4c pracuje pod kontrolą procesora Qualcomm Snapdragon 410 o taktowaniu 1,2 GHz, który otrzymuje wsparcie ze strony 1 GB pamięci RAM i układu graficznego Adreno 306. Nie są to topowe podzespoły znane z modelu LG G4, ale z drugiej strony model G4c – choćby z uwagi na obecność mniejszego ekranu, wyświetlającego obraz w mniejszej rozdzielczości – charakteryzuje się znacznie mniejszym zapotrzebowaniem na moc.
Przeczytaj test: LG G4 - flagowiec multimedialny
Jak to wszystko wypada w praniu? Telefon w większości przypadków działa szybko i płynnie. Podczas obsługi interfejsu zdarzają się co prawda sporadyczne przeskoki w animacji, ale po sprzęcie z tej półki cenowej nie należy oczekiwać cudów. W wynikach benchmarków LG G4c plasuje się mniej więcej w tym samym przedziale, co Samsung Galaxy S4, czyli całkiem nieźle. W codziennej pracy sprawdza się bardzo poprawnie i jeśli nie obciążamy go zbyt mocno, to radzi sobie z większością najważniejszych zadań.
System operacyjny
LG G4c pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android w najnowszej wersji o nazwie Lollipop. W mojej opinii jest to zdecydowanie najbardziej udany Android, z jakim miałem do czynienia. System jest funkcjonalny i schludny. Dodatkowo LG wyposażyło go w nakładkę o nazwie Optimus, który standardowo już pozwala m.in. na umieszczanie skrótów na ekranie blokady, korzystanie z widgetów oraz dodawanie alternatywnych efektów towarzyszących odblokowywaniu ekranu. System Android Lollipop i nakładka Optimus w urządzeniu z tej półki stanowią całkiem udany tandem.
Aparaty
Głównym aparatem fotograficznym w smartfonie LG G4c jest taki wyposażony w matrycę o rozdzielczości 8 Mpix. Jest jedna dioda doświetlająca LED, zabrakło natomiast laserowego autofokusa. Podobać może się na pewno oprogramowanie do robienia zdjęć – jest przejrzyste, minimalistyczne i wyposażone wyłącznie w najbardziej potrzebne funkcje. Dzięki temu aparat w tym smartfonie obsługuje się z przyjemnością.
Co z jakością zdjęć? Ta jest niestety dość przeciętna. Co prawda w dobrych warunkach oświetleniowych zdjęcia wychodzą nawet całkiem nieźle – mają nasycone kolory, kontrast też jest w porządku. Im ciemniej, tym więcej szumów. Z kolei o robieniu zdjęć w nocy nie ma nawet mowy, bo ich jakość jest bardzo, bardzo słaba. Czego jeszcze brakuje? Na pewno trybów HDR i Panoramy. Bardzo przeciętny jest też 5-megapikselowy aparat przedni.
Podsumowanie
LG G4c to naprawdę solidny średniak. I choć pod względem wydajności daleko mu do starszego brata, to zaskakuje solidnym wykonaniem i dobrym ekranem, posiada funkcjonalny odtwarzacz muzyczny, slot na karty microSIM oraz modem LTE. Przede wszystkim jednak jest wygodny w obsłudze i oferuje rozsądny stosunek ceny do jakości. Bo to, że nie jest demonem prędkości i nie robi zdjęć niczym lustrzanka, wcale nie oznacza, że jest złym smartfonem. W tej cenie – polecamy jak najbardziej.
Przed premierą tego smartfona wszelkiej maści fora czy serwisy branżowe oszczędziły nam nieoficjalnych zdjęć kiepskiej jakości czy fragmentów obudowy. Plotkarze od razu dotarli do oficjalnych zdjęć LG G4.
Sugerują one, że ekran będzie nieco wygięty, jednak nie tak bardzo jak LG G Flex i LG G Flex 2. Jeśli chodzi o aparat główny, to znów znalazł się na środkowej części obudowy, a towarzyszy mu dwukolorowa doświetlająca dioda LED. Pod obiektywem znalazł się przycisk do włączania i przyciski do regulacji głośności.
LG G3 s w ofercie dla klientów indywidualnych z power bankiem w prezencie
Oczekuje się, że LG zastosuje w swojej obudowie metal. Premiery spodziewamy się w kwietniu lub maju. Do tego czasu pojawi się zapewne jeszcze niejedna nieoficjalna informacja.
Źródło: Slashgear
Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.
LG G3 s to popularny smartfon, który spotkał się ze sporym zainteresowaniem klientów, a czy ci skuszą się na wymianę smartfona na jego następcę? Do sieci wyciekła specyfikacja LG G4c (czemu nie LG G4 s?), która niekoniecznie to potwierdza.
Smarfton zostanie rzekomo wyposażony w 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, a za jego wydajność odpowie procesor Qualcomm Snapdragon 410 o taktowaniu 1 GB z 1 GB pamięci RAM.
Jest także 8 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia. Do kompletu mamy jeszcze 8-megapikselowy aparat główny z diodą LED, 5-megapikselową przednią kamerkę i baterię o pojemności 2540 mAh.
Źródło: Phonearea
Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.
LG G4 Stylus posiada 5,7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, a za jego wydajność odpowiada czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,2 GHz (wersja LTE) lub ośmiordzeniowy o taktowaniu 1,4 GHz (wersja 3G) procesor – obydwa wspierane przez 1 GB pamięci RAM.
Smartfon wyposażono w 13-megapikselowy (LTE) lub 8-megapikselowy aparat główny. Jest także 8 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć, Bluetooth 4.1, GPS, NFC, bateria o pojemności 3000 mAh. Wisienką na torcie jest rysik. Wymiary obudowy wynoszą 154,3 x 79,2 x 9,6 mm, a waga to 163 gramy.
LG G4c jest nieco mniejszy – posiada 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,2 GHz, wspierany przez 1 GB pamięci RAM. Jest tylko jedna wersja, wspierająca LTE.
Dla użytkownika przeznaczono 8 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć dzięki czytnikowi kart microSD. Jest także 8-megapikselowy aparat główny oraz 5-megapikselowa przednia kamerka. Bateria ma pojemność 2540 mAh. Wymiary obudowy wynoszą 139,7 x 69,8 x 10,2 mm, a waga wynosi 136 gramów.
Obydwa urządzenia pracują pod kontrolą Androida 5.0 Lollipop i mają funkcje znane z flagowca i innych modeli LG, takie jak Gesture Shot, Knock Code czy Glance View. Smartfony trafią do sprzedaży wraz z LG G4.
LG G4c - solidny średniak - opinie i komentarze (11)
Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.