LG Swift L7, który to model testowaliśmy jakiś czas temu bardzo przypadł nam do gustu. Teraz w nasze ręce trafiła druga generacja tego modelu, którą nazwano L7 II. Na pierwszy rzut oka smartfon zbyt wiele się nie zmienił, ale nie oceniajmy książki po okładce – zmiany są, i to całkiem spore.
Wyjęty prosto z pudełka LG Swift L7 II prezentuje się wręcz świetnie. LG, które w designie swoich telefonów wyraźnie stawia na dyskretną elegancję nie zawodzi i tym razem. Przedni panel to czysty minimalizm – mamy tu jednolitą taflę szkła, pod którą znajduje się ekran, kratkę głośnika i obiektyw przedniego aparatu cyfrowego powyżej, a centralne miejsce pod wyświetlaczem zajmuje przycisk Home. Tylko tyle i aż tyle. Zintegrowano go z wielokolorową diodą powiadomień, której działanie możemy oczywiście ustawić.
Więcej fizycznych przycisków z przodu nie potrzeba bo za typowe funkcje Androida odpowiedzialność przejęły dotykowe pola pod ekranem. Nie widać ich ale wystarczy dotknąć albo któregoś z nich albo przycisku Home aby zostały podświetlone. Resztę przycisków, nie jest ich z reszta zbyt wiele, umieszczono po bokach obudowy. Z lewej znajduje się programowalny klawisz, któremu domyślnie przyporządkowana jest funkcja wykonywania notatek na ekranie - QuickMemo. Poniżej niego umieszczono sterowanie głośnością telefonu. Przycisk blokady ekranu jest po prawej. U góry mamy gniazdo słuchawkowe. Dolną krawędź zarezerwowano na uniwersalne gniazdo w standardzie micro USB. Główny aparat cyfrowy wraz z towarzyszącą mu lampą błyskową znajduje się z tyłu telefonu, który w naszym przypadku w zależności od oświetlenia z czerni przechodził w głęboki granat. Całość obudowy zgrabnie wieńczy, okalająca przedni panel metalizowana ramka.
Jeśli potrzebujecie funkcjonalnego smartfonu, który spełni swoje zadanie, ale niekoniecznie chcecie szokować otoczenie calami i megahercami to LG Swift L7 II jest dla was. Zrobicie nim dobre zdjęcia, wykorzystacie go do nawigacji, nagracie wideo a potem bezprzewodowo odtworzycie je na ekranie telewizora. Jak na, bądź co bądź budżetowy smartfon to bardzo dużo.
Ekran Swifta nie zmienił się. W dalszym ciągu jest to oferujący więcej niż przyzwoite parametry obrazu panel IPS LCD, oferujący przekątną 4,3 cala, rozdzielczość 480 x 800 pikseli, wysoką jasność, precyzyjne rozpoznawanie dotyku oraz bardzo dobre kąty widzenia. Jedyne czego nam w tym ekranie brakowało to brak automatycznej regulacji jasności. Nie jest to jednak szczególnie dokuczliwe bo w panelu powiadomień, wysuwanym z górnej części ekranu znajduje się odpowiedni suwak i dostosowanie jasności do aktualnych warunków oświetleniowych trwa mgnienie oka.
Jak zapewne pamiętacie testując LG Swifta L7, szczególną uwagę zwracaliśmy na jego niewielką wagę. Druga generacja jest o 4 g lżejsza. To niby niewiele, ale pamiętajmy, że poprzednik to smartfon lekki jak piórko.
Waga „siódemki” spadła, a jej osiągi poprawiły się. Na pokład drugiej generacji trafił dwurdzeniowy układ Snapdragon wraz z graficznym rdzeniem Adreno 203. Wspomaga je teraz także większa ilość pamięci RAM. 768 MB i mocniejszy niż poprzednio chipset pozwala temu modelowi na więcej niż sprawne funkcjonowanie. Aż nie chce się wierzyć, że to tylko 1 GHz. Na dane użytkownika w dalszym ciągu mamy 4 GB miejsca, które zwiększyć można o kolejne 32 GB, wykorzystując do tego kartę microSD.
Kolejne unowocześnienie popularnej siódemki to nowy aparat cyfrowy. Dysponuje on teraz większą, bo 8-megapikselową matrycą. Przekłada się to na jakość zdjęć znakomicie wystarczającą do typowych zastosowań telefonu. Największe wrażenie robią zdjęcia wykonywane przy dobrych warunkach oświetleniowych. Są więcej niż dobre – poprawnie naświetlone, ostre i naturalne. Nie ma tu charakterystycznego dla niektórych smartfonów zwiększania nasycenia kolorów. L7 II sprawdzi się także w roli podręcznej kamery wideo.
Ten zgrabny telefon działa pod kontrolą systemu Android w wersji 4.1.2 Jelly Bean wyposażonego w funkcjonalną i bardzo czytelną nakładkę Optimus UI. W pakiecie fabrycznych aplikacji znajdziemy chyba wszystko czego używa się na co dzień. Jest tu nawet aplikacja do wykonywania kopii zapasowych danych znajdujących się w pamięci smartfonu oraz tłumacz wykorzystujący aparat, którym można posłużyć się będąc na przykład na wakacjach za granicą. Kolejny plus Swifta to bogactwo metod łączności. Oprócz standardu, czyli Wi-Fi, Bluetootha 3.0 i GPS mamy tu także moduł NFC a nawet, umożliwiające bezpośrednie odtwarzanie multimediów na ekranie telewizora wsparcie dla DLNA.
To wszystko oczywiste zalety Swifta L7 II. Największa z nich jest jednak niewidoczna na pierwszy rzut oka. Tajemnica tego modelu znajduje się pod tylną klapką. Akumulator, który się tam znajduje ma jak na tę klasę wręcz ogromną pojemność. 2460 mAh może w przypadku drugiej generacji „siódemki” wystarczyć nawet na cztery - pięć dni pracy.
Podsumowując – jeśli potrzebujecie funkcjonalnego smartfonu, który spełni swoje zadanie, ale niekoniecznie chcecie szokować otoczenie calami i megahercami to LG Swift L7 II jest dla was. Zrobicie nim dobre zdjęcia, wykorzystacie go do nawigacji, nagracie wideo a potem bezprzewodowo odtworzycie je na ekranie telewizora. Jak na, bądź co bądź budżetowy smartfon to bardzo dużo.
Oczywiście, wygląd nie przesądza całkowicie o sile nabywczej smartfonu. Nie da się jednak ukryć, że dla niektórych ma niebagatelne znaczenie. Jeśli chodzi o aspekt wizualny, LG Swift L7 może u swojej konkurencji powodować uczucie lekkiej zazdrości. Egzemplarz w białej obudowie jaki dostaliśmy do testów zachwyca od pierwszego kontaktu. Matowa i perforowana tylna klapka obudowy nie daje szans odciskom palców. W oczy rzucają sie również metalowe akcenty na krawędziach. Konstrukcja jest sztywna i stylowa.
Ekran LCD o przekątnej 4,3 cala wyświetla obraz w rozdzielczości 800 x 480 pikseli i jest dobrze widoczny w silnym świetle słonecznym. Kąty widzenia są dość szerokie, a jasność ponadprzeciętna. Z racji braku czujnika światła otoczenia pozostaje nam ręczna regulacja jasności, ale to w przypadku LG Swift L7 nie będzie żadnym problemem. Pod ekranem znajdziemy standardowy zestaw nawigacyjny, czyli przycisk Home po środku oraz dwa sensory po bokach.
Smartfon, czyli świat w zasięgu ręki
Smartfony zostały stworzone nie tylko z myślą o pełnieniu funkcji telefonu, ale także, aby móc korzystać z internetu. Od czego zacząć i dlaczego warto pamiętać o tym aby smartfon zawsze był online?
Ogromne brawa należą się LG za Androida 4.0.3 prosto z pudełka. Oczywiście, na standardowy system nałożono nakładkę Optimus UI. To co od razu spodobało nam się w interfejsie to górny panel powiadomień, który możemy przewijać na boki, a jego zawartość dostosować do indywidualnych potrzeb. To rozwiązanie LG stosowało już wcześniej, a aktualizacja Androida do wersji 4.0 przyniosła kolejne usprawnienia, w postaci dostępu do panelu ustawień.
Sercem LG Swift L7 jest jednordzeniowy układ ARM Cortex-A5 z nieco ulepszonym układem graficznym Adreno 200, korzystający z 512 MB pamięci RAM. Taka konfiguracja może nie wyrywa z butów, ale w połączeniu ze stosunkowo nowym Androidem ICS nie krztusi się podczas codziennego użytkowania. Na 4 GB przestrzeni dyskowej do dyspozycji użytkownika pozostaje 2,7 GB, dlatego lepiej zawczasu zaopatrzyć się w kartę pamięci microSD (do 32 GB). Dość standardowo prezentuje się również wyposażenie multimedialne - aparat 5 MP z diodą LED, z przodu kamera VGA.
Pod względem funkcjonalności LG Swift L7 może jednak kolejny raz zabłyszczeć. Odtwarza filmy zakodowane w DivX oraz Xvid, ma szybkie Wi-Fi 802.11n z obsługą protokołu DLNA, może stać się hotspotem do udostępniania połączenia internetowego, a do tego wszystkiego ma jeszcze NFC. To ostatnie pozwala na ultraszybkie i wygodne parowanie urządzeń, przesyłanie danych oraz inne frykasy. W zestawie mamy np. naklejkę do auta, która po ’tapnięciu’ smartfonem uruchamia bezpieczny tryb samochodowy. Jakby tego było jeszcze mało, korzystając z opcjonalnego kabla microUSB - HDMI podłączymy LG Swift L7 do telewizora (dzięki technologii MHL). Wyjątkowo mocna bateria to kolejna zaleta tego modelu - 1700 mAh to sporo ponad przeciętną w tym segmencie i zapewnia przyzwoity czas pracy.
Jeśli mielibyśmy podsumować w kilku zdaniach nasze wrażenia odnośnie LG Swift L7 to są one jak najbardziej pozytywne. Urządzenie ze średniej półki cenowej oferujące imponujący pakiet funkcji w estetycznym opakowaniu - na takie smartfony zawsze jest popyt. Nie warto się zrażać, że czasem podczas przeglądania stron WWW w przeglądarce telefon dostaje lekkiej zadyszki. Warto udać się do Google Play i spróbować surfowania w innej aplikacji.
W pakiecie sprzedażowym znajduje się:
Informacje ogólne |
Producent | LG |
Model | Swift L7 (P700) |
System | 850/900/1800/1900 |
Pamięć zewnętrzna | microSD do 32GB |
Pamięć wewnętrzna | 512MB RAM / ~2,5GB pam. użytkowej |
Standardowy akumulator | 1700mAh |
Wymiary [mm] | 127.5x69x8.7 |
Waga [g] | 121 |
UMTS | tak |
System operacyjny | Android |
Procesor | 1GHz |
Fot. LG
<p><em>Jaki jest smarfton LG Swift L7? Najlepiej przekonacie się o tym oglądając naszą wideo-recenzję.</em></p>
<p><em>Czy wiesz, że każdy smartfon działa w trybie online? Nasz drugi przewodnik po smartfonach online skupia się na osobach, które pierwsze kroki w używaniu komórki będącej online mają już za sobą. Zobaczcie do czego przydać się Wam jeszcze może Internet w telefonie!</em></p>
Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.
LG Swift L7 II to druga generacja średniej klasy smartfonów LG. Może pochwalić się ekranem IPS LCD o przekątnej 4,3 cala i rozdzielczości 480 x 800 pikseli, który wyróżnia wysoka jasność i precyzyjne rozpoznawanie dotyku. Na pokładzie smartfona znajdziemy silny dwurdzeniowy procesor Snapdragon z 768 MB pamięci RAM. Dodatkowo do dyspozycji dostaniem 8-megapikselowy aparat. Właściciele LG Swift L7 II mogą korzystać z Quick Memo (szybkie notowanie prosto na ekranie) i z Quick Translator (smartfon rozpoznaje napisy i szybko tłumaczy wybrany język).
Już teraz kupując LG Swift L7 II za pośrednictwem naszego sklepu internetowego możecie w prezencie otrzymać kieszonkową drukarkę fotograficzną LG! Jest lekka i poręczna, dzięki czemu możecie nosić ją w torbie czy plecaku i nie odczujecie jej wagi. Urządzenie umożliwi Wam drukowanie zdjęć wprost z galerii smartfonu! Uwiecznijcie najlepsze chwile!
Co zrobić by otrzymać od nas prezent?
ZAINTERESOWANI OFERTĄ? ZAJRZYJCIE TUTAJ!
Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.
Jeśli potrzebujecie funkcjonalnego smartfonu, który spełni swoje zadanie, ale niekoniecznie chcecie szokować otoczenie calami i megahercami to LG Swift L7 II jest dla was. Zrobicie nim dobre zdjęcia, wykorzystacie go do nawigacji, nagracie wideo a potem bezprzewodowo odtworzycie je na ekranie telewizora. Bardzo mocną stroną tego smartfonu jest jego aparat, mogący pochwalić się 8-megapikselową matrycą.
Właściciele Swifta L7 II będą mieli do dyspozycji wiele aplikacji wgranych na telefon, na czele z Quick Memo i Quick Translator.
LG Swift L7 II na t-mobile.pl kosztuje teraz 1 zł. Ale to nie koniec. Przy internetowym zamówieniu tego smartfona otrzymacie od nas prezent! Odtwarzacz Blu-Ray LG BP135 z pewnością pozwoli pozwoli spędzić wolne chwili przy najlepszych filmowych hitach.
Jak kupić LG Swift L7 II za złotówkę i zgarnąć prezent? Musicie odwiedzić nasz sklep t-mobile.pl i dokonać zakupu smartofna. Następnie kurier dostarcza przesyłkę z telefonem pod wskazany przez Was adres, a Wy wypełniacie formularz z naszej strony. Po weryfikacji wysyłamy Blu-Ray.
Zapraszamy do zakupów i skorzystania z tej okazji!
Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.
LG Swift L7 II - dwurdzeniowy i funkcjonalny - opinie i komentarze (16)
Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.