Na rynku nie ma zbyt dużo stacji dokujących dla urządzeń z Androidem, a szkoda, bo to ciekawe i praktyczne urządzenia. Jednym z nich jest Prestigio PBS7, sprawdźmy czy warto je kupić

  • Design
    8
  • Funkcjonalność
    8
  • Łatwość instalacji
    9

Prestigio PBS7 nie jest typową stacją dokującą, to tak na prawdę podstawka pełniąca te same funkcje co stacja. Czym więc się różni? Ponieważ jest to uniwersalne urządzenie, przeznaczone zarówno dla użytkowników tabletów jak smartfonów producent zrezygnował ze złącza dokującego - zamiast niego mamy do dyspozycji wygodniejszą w użyciu technologię Bluetooth do nawiązania połączenia pomiędzy urządzeniem przenośnym a podstawką oraz gniazdo USB służące do ładowania. Zobaczmy jak podstawka wypada w praktyce

Eleganckie i solidnie wykonane

Prestigio PBS7 nie jest dużym urządzeniem, ma 20 centymetrów szerokości i 9 wysokości. Odpowiednio wyprofilowana, wykonana z grubej aluminiowej blachy obudowa, zapewnia stabilne mocowanie zarówno małego smartfona jak i dużego tabletu. Urządzenie mobilne zwyczajnie stawiamy na niewielkiej, pokrytej gumą rynience. Z jednej strony opiera się ono o obudowę podstawki, z drugiej zaś o gumowy rant rynienki. To dobre i wygodne rozwiązanie.

-> Test xqisit xqB20 - mini głośnik z mega jakością

-> Test Sony Xperia E1 - muzyczny maluch

Powyżej rynienki znajdziemy tekstylną maskownicę głośnika. Z tyłu zlokalizowano panel złącz - do dyspozycji mamy USB służące do ładowania, gniazdo do podłączenia zasilacza oraz wejście pozwalające podłączyć np. MP3. Na bocznej ściance znajdziemy przyciski do sterowania pracą odtwarzacza i głośnością.

Prestigio PBS7

Funkcjonalność

Testowana podstawka może być zasilana zarówno z sieci elektrycznej jak i za pomocą wbudowanego akumulatora. Możemy więc ją zabrać na piknik lub na działkę. Co więcej ma wbudowany mikrofon, dlatego możemy  ją wykorzystać jako zestaw głośnomówiący. To jednak nie rozmowy telefoniczne są najważniejszą funkcją Prestigio PBS7. Podstawka jest również głośnikiem bluetooth. Bezprzewodowa technologia pozwala na wygodne przesyłanie muzyki z urządzenia mobilnego do głośnika zapewniając duży zasięg działania (około 10 metrów) i dobrą jakość dźwięku. Aby korzystanie z głośnika było wygodne producent wyposażył go w funkcję NFC ułatwiającą i automatyzującą nawiązywania połączenia bluetooth. Dzięki niej wystarczy przyłożyć telefon do obudowy głośnika, aby automatycznie sparować oba urządzenia  - to bardzo praktyczne rozwiązanie.

25 milionów utworów w Twoim smartfonie
WiMP jest jedną z Nowości w T-Mobile MyBox. Nasi klienci mogą bez ograniczeń słuchać muzyki, wybierając spośród ponad 25 milionów polskich i zagranicznych utworów. Ci, którzy zdecydują się na taryfę JUMP!, mają zapewniony darmowy transfer danych przy korzystaniu z WiMP.
 

Prestigio PBS7

Jakość dźwięku

Pomimo niewielkich wymiarów Prestigio PBS7 gra naprawdę głośno, poziom natężenia dźwięku można porównać ze stereofonicznymi głośnikami komputerowymi. W brzemieniu dominują tony średnie i średnie-niskie, nieco brakuje sopranów i dźwięków niskich – ale uzyskanie niskiego i potężnego basu w tak małym urządzeniu jest po prostu fizycznie nie możliwe. Pomimo tego, barwa dźwięku szczególnie przy mniejszym natężeniu jest bardzo przyjemna. Mnie szczególnie do gustu przypadło wykorzystanie go jako muzycznego budzika - umieszczony w podstawce telefon naładował się podczas nocy, a rano obudził mnie miłymi dla ucha utworami z ulubionego radia internetowego. Urządzenie możemy kupić za 239 złotych.

Prestigio PBS7 - muzyczna stacja dokująca dla Androida - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Design
Aplikacje
Bateria
Łatwość obsługi
Funkcjonalność

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Philips stworzył 3 modele stacji dokujących dla smartfonów opartych na Androidzie.

Holenderski Philips jakiś czas temu stworzył głośniki stacji dokujących dla produktów ze stajni Apple. Serię nazwano Philips Fidelio. Podczas targów IFA w Berlinie Philips oznajmił, że na rynek chce wypuścić kolejne urządzenia, które będą firmowane jako "Fidelio". Tym razem produkty te będą przeznaczone do współpracy ze smartfonami opartymi o platformę Android.
Na rynku pojawią się więc niedługo modele AS851, AS351 i AS111.

Philips Fidelio AS351 - można używać go jako przenośny głośnik.

Stacja dokująca AS851 posiada wbudowane głośniki o mocy 30W, które zapewnić mają potężne basy i dobrą jakość dźwięku.

Kolejny z produktów Fidelio, AS351, jest mniejszy i posiada głośniki o mocy 10 watów. Ma wbudowany akumulator, który powoduje, że AS351 można używać jako przenośny głośnik. Nie potrzebuje on bowiem stałego podłączenia do prądu.


Ostatni z nowych modeli, AS111, ma być najtańszym z nowych stacji dokujących Philipsa (chociaż holenderska firma nie podała jeszcze cen swoich produktów).

Philips Fidelio AS851 - posiada wbudowane głośniki o mocy 30W

Philips Fidelio AS111 - najtańszy z nowych stacji dokujących Philipsa

Głośniki dla Androida - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Posiadacze tabletów z rodziny Galaxy Tab mogą być usatysfakcjonowani. Producent iLuv stworzył bowiem stację dokującą dedykowaną właśnie dla tych tabletów.

Producent zapewnia, że jest to pierwsza w historii stacja dokująca (model o symbolu iSM524 ArtStation Pro) stworzona z myślą o tabletach z rodziny Galaxy Tab, a więc dla modeli Tab 10.1, 8.9, 7.7 oraz 7. Mocarna podstawa stacji dokującej to głośniki, mające zapewnić mocne basy i czysty dźwięk muzyki.
Na głośnikach zamontowane jest zaś ruchome ramię, podtrzymujące tablet. Ramię można oczywiście wyginać, dzięki czemu nasz tablet możemy ustawić pod właściwym kątem, który może nam pozwolić na wygodne oglądanie filmu.

Stacja dokująca wyposażona jest także w dobrej jakości głośniki.

iSM524 ArtStation Pro to oczywiście stacja dokująca, w związku z czym nasz tablet jest cały czas ładowany, kiedy jest przytwierdzony do stacji. Nie będzie więc sytuacji, że urządzenie wyłączy się w połowie oglądanego filmu.

Wraz ze stacją dokującą otrzymujemy pilota, który umożliwia nam obsługę utworów audio i filmów wideo, które w danym momencie są odtwarzane na naszym tablecie.

Stacja dokujące kosztować będzie prawie 170 dolarów, zaś kupić możecie ją na stornie producenta, czyli tutaj.

Przypominamy zaś, że w naszej ofercie znajduje się rewelacyjny tablet Samsung Galaxy Tab 10.1. Sprawdźcie go!

Pierwsza stacja dokujące dla Galaxy Tab od iLuv - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Podczas tegorocznych CES zaprezentowano kolejną stację dokującą dla iPhonea. Jest naprawdę godna uwagi.

Jakiś czas temu pisaliśmy o iNuke, prawdopodobnie największej stacji dokującej dla iPhonea, jaka kiedykolwiek została stworzona. Bestia waży ponad 300 kg i kosztuje 30 tys. dolarów.
Jej producent, firma Behringer, nie spoczął jednak na laurach. Na tegorocznych targach CES w Las Vegas zaprezentował bowiem nową stację dokującą, noszącą nazwę Backyard Blaster, przeznaczoną do użytku na różnego rodzaje imprezy odbywające się np. w ogródkach.

Nowa stacja dokująca jest oczywiście mniejsza od iNuke, ale i tak posiada pokaźne rozmiary. Z wyglądu przypomina walizkę. Ma odpowiednią rączkę i kułka, dzięki którym można urządzenie bez problemu transportować w miejsce, gdzie odbywać się ma zabawa.
Backyard Blaster jest głośnikiem, którego akumulatory pozwolić mają na 12 godzinną pracę.

Nie jest jeszcze znana cena i data premiery na rynku.

CES 2012: "Walizkowa" stacja dokująca dla iPhonea - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się